Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto kwi 22, 2014 11:07 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

https://www.facebook.com/fundacja.igliw ... wie.jezowe

Przepychanek ciąg dalszy :twisted:

Niedługo Fundacja Igliwiak napisze, że kociarze zabijają jeże, bo dokarmiają koty, a przy kotach pożywiają się jeże. Brak słów. Czego człowiek nie robi dla lansu :x I jeszcze znajduje takich, którzy zapłacą mu czynsz, to się nazywa biznes. Ja jeże leczę i zdrowe wypuszczam. Niektórzy tego nie robią i jeszcze wołają na czynsz.

W każdym razie wg Fundaacji Igliwiak, każdy kto podaje inną karmę, niż np. Bozita zabija jeże. Wniosek- kociarze dokarmiający koty,świadomie bądź nieświadomie, przyczyniają się do śmierci jeży

Nie ma znaczenia, że jest zimno i nie ma pożywienia, a bez pożywienia jeża czeka śmierć głodowa. Podasz inną karmę- zabijasz jeża.

To jest pseudopomoc, wciskanie ludziom kitu, żeby myśleli, że Igliwiak jest najlepszy i trzeba mu posyłać kasę na czynsz i inne. Najśmieszniejsze jest to, ze niektórzy w te brednie wierzą. Wiara czyni cuda i stan konta się powiększa :mrgreen:


Tu interesująca lektura

http://www.klubciconia.ptaki.info.pl/fo ... p?p=124512

osobiście czytając posty na GB Fundacji Igliwiak, chamski ton wypowiedzi, a czasami wręcz nienawistny, blokowanie, usuwanie komentarzy- wierzę, że Kuziomski tak właśnie robił

"Trzymanie pięćdziesięciu dzikich stworzeń w kartonowych pudełkach w jednym pokoiku to chyba nieludzkie, co? A podobno zależy nam na ich dobru... "

"Andrzej, mając do dyspozycji spore podwórko,
zamęcza 60 jeży w jednym pokoiku. Ccłowiek :do rany przyłóż"? Żałuję, że nikt nie odwiedza jego pogotowia nocą, kiedy do życia budzą się te
kolczaste stworzonka... Andrzej klnie, wrzeszczy i wyżywa się na tych biednych stworzeniach. Pomijam już fakt, iż rąk nie skazi pracą, woli żebrać...
sprytnie narobił wokół siebie sporo szumu... W mieszkaniu, nawet gdy na zewnątrz panuje zerowa temperatura Andrzej, nie zważając na swoich
współlokatorów, otwiera wszystkie okna, jeże kąpie w wannie, z której oni korzystają (nie myjąc jej potem), mieszkanie to jeden wielki śmietnik pełen puszek, kartonów i plastikowych butelek, a pod stołem w kuchni Andrzej suszy siano nie zważając
na dolegliwości alergiczne współlokatorów."

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Wto kwi 22, 2014 12:50 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

chyba zacznę czytać o jeżach.
Kurczę, dziwne, że aż tak rozbieżne zdania można spotkać w necie.

inga.mm

Avatar użytkownika
 
Posty: 2319
Od: Pon lut 21, 2011 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 22, 2014 13:36 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

dorobella pisze:Przepychanek ciąg dalszy :twisted:


A my nie zdzierżyliśmy i napisaliśmy odpowiedź. Ale post z obrazkiem Pana Kuziomskiego został udostępniony ponad 400 razy... czasem nawet z komentarzem, żeby nie dawać jeżom kociej karmy (nie tylko tej, której Kuziomski nie lubi).
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 22, 2014 13:56 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

Czyli trzeba pisać na fb czy gdzie tam , udostępniać odpowiedzi i protestować , ze zwróceniem uwagi na tego K. Żeby nie pozwolić zakrzyczeć swojego zdania. Tutaj ew. linki to tych działań.
Jakoś tak?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 22, 2014 15:00 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

inga.mm pisze:chyba zacznę czytać o jeżach.
Kurczę, dziwne, że aż tak rozbieżne zdania można spotkać w necie.


Kochana Kuziomski chce być gwiazdą i mieć status autorytetu, kasuje niewygodne posty i obraża innych. Nie wierzę, że zależy mu na jeżach, bo gdyby mu zależało- zachowywałby się inaczej, jak człowiek, a nie.... nie wiem nawet jak go nazwać- sadysta.

Wiesz jakie będą następstwa jego porąbanych działań- zgony jeży. Tak, śmierć jeży. Ludzie nie będą karmić jeża kocią karmą. A uwierz mi, że z własnych doświadczeń wiem, że nie każdemu jeżowi smakuje mięso. Dlatego oceniając całokształt działań Kuziomskiego jestem pewna, że drze się na jeże i wcale ich nie lubi, a jeże mają być sposobem na zarabianie kasy. Zapłacą mu czynsz, zapłacą za weta. Poczytaj sobie komentarz jak szantażuje ludzi, że nie ma na weta, czynsz, żarcie.

Dziwie się, że nikt go nie nagrał i nie przejrzał jego działań.

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Wto kwi 22, 2014 22:14 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

morelowa pisze:Czyli trzeba pisać na fb czy gdzie tam , udostępniać odpowiedzi i protestować , ze zwróceniem uwagi na tego K. Żeby nie pozwolić zakrzyczeć swojego zdania. Tutaj ew. linki to tych działań.
Jakoś tak?


Myślę Morelciu, że dość sporo osób udostępniło (28), a post widziało około 3.000 osób. Nie jest to wiele, w porównaniu z ilością udostępnień obrazka Pana Kuziomskiego (412) - jego to musiały oglądać chyba setki tysięcy. Wkurzyłam się i napisałam, bo plecie androny i jeszcze osoby obraża. Ale generalnie uważam, że lepiej powiedzieć coś pozytywnego, niż się wkurzać. Ostatnio nawiązała z nami kontakt pani profesor z PAN - jest parazytologiem. Więc pomyślałam sobie, że może za jej pośrednictwem uda się znaleźć kogoś, kto zajmuje się żywieniem i opracować wspólnie ulotkę dotyczącą żywienia i dokarmiania. Jeśli zrobilibyśmy to z Panem Garą - zakrzyczał by nas na 100 %. Jeśli stanie za tym jakaś instytucja naukowa - będzie mu znacznie trudniej. Może się uda.

I uważam dokładnie tak, jak Dorobella - to jego działania mogą jeżom zaszkodzić. Przejrzałam jego udostępnienia i komentarze. Ludzie nie pisali, że whiskas szkodzi jeżom, bo nikomu nie chciało się wczytywać w długi tekst, tylko podawali dalej i pisali "kocia karma szkodzi jeżom"...
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 23, 2014 9:33 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

Ekstra pomysł ze współpracą z odpowiednią osobą podpartą tytułami.

inga.mm

Avatar użytkownika
 
Posty: 2319
Od: Pon lut 21, 2011 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 23, 2014 16:00 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

Walka z Kuziomskim - to walka z wiatrakami. Człowiek, który swoimi szczurami, pupilami karmi węże- masakra.

Poczytajcie, ciekawe rzeczy

http://forum.przyroda.org/topics4/odpow ... t15674.htm

http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... BCowym-%28

Dziwne jest to, że pogotowie jeży nie przyjmuje, a Kuziomski ma ich ciągle, wg niego oczywiście, 50-60. Bawi mnie, że on twierdzi, że nie on prowadzi FB Igliwiaka, ale stylu nie zmienił i gołym okiem widać, że to on. Jak się ma 10-20 jeży to można wrzucać sweet focie i ckliwe historyjki o jeżach. Widać, ze facet lubi nowy sprzęt, gadżety i życie na poziomie, a gawiedź śle pieniążki.

Te jego teksty sukcesywnie nie karmimy karmą dla kotów. Porażka po prostu. No tak, jakby miał 20 jeży to mało kasy by mu posyłali, a tak zamknął w mieszkaniu ich ileś, pewnie mu się mnożą, wymyślił, ze nie nadają się do wypuszczenia i twierdzi, że to jest hospicjum.

Być może pan Kuziomski pragnie, żeby wszystkie jeże wyginęły, oprócz tych w jego hospicjum- to będzie biznes.

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Śro kwi 23, 2014 16:35 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

Inga.mm - dziękuję :P

Dorobella, wiem, że to walka z wiatrakami. Tym bardziej, że edytuje posty, kasuje niewygodne komentarze. Teraz grzebie w swoich stronach (są niedostępne), bo właśnie się okazało, że nie karmi jeży żadną kocią karmą, tylko owadami i mięsem.

Z ulotką chodzi mi o zwykłe osoby, które spotkały jeża, albo pojawia im się w ogrodzie. Żeby wiedziały co podać. I mogły być pewne, że napisał to fachowiec. Bo tak naprawdę nie ma rozbieżnych zdań o jeżach. Dieta składa się z owadów, myszy, węży, ślimaków. Gdzieś czytałam, że jeże potrafią dostać się do mysiego gniazda i wybrać jeżowe noworodki, dlatego jako tępiciele myszy były bardziej skuteczne niż koty.
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 23, 2014 18:27 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

Też mam jego emaile, gdzie pisze o karmieniu kocią karmą. Najlepsze jest to, że hodowcy jeży np. pigmejskich przestrzegają przed podawaniem dużej ilości mączników, drewnojadów

http://www.terrarium.pl/topic/341586-zy ... -dla-jeza/

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Czw kwi 24, 2014 0:26 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

dorobella pisze:(...) Najlepsze jest to, że hodowcy jeży np. pigmejskich przestrzegają przed podawaniem dużej ilości mączników, drewnojadów
http://www.terrarium.pl/topic/341586-zy ... -dla-jeza/


Dokładnie to samo mówiła nasza pani doktor. Zresztą wystarczy obejrzeć jeże pana Kuziomskiego - są po prostu otyłe. Jeżyca Opozda - 2 kg :strach: Już przy 1,7 kg wyglądała jak monstrum. Żeby nie było ....sama mam za dużo kilogramów, więc wiem, jak o przeszkadza w życiu :|
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 24, 2014 6:51 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

Tylko, że ja w naturalnych warunkach nie widziałam otyłego jeża. Nawet ten kolos, który przychodził na jesieni pod blok, nie był otyły, a potrafił szybko biegać. Nie wspominając o problemach ze zdrowiem.

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Czw kwi 24, 2014 8:43 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

nie wiem jak mógłby wyglądać otyły jeż....
to chyba byłby niepowtarzalny widok
Przepraszam, ale zadziałało na moją wyobraźnie i rozweseliło mnie

inga.mm

Avatar użytkownika
 
Posty: 2319
Od: Pon lut 21, 2011 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 24, 2014 9:11 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

proszę bardzo - oto otyły jeż :P Gonzo Grubolek :P

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 24, 2014 13:17 Re: Karma dla kotów jest nieodpowiednia dla JEŻY?

eeee.... nie jest tak źle....

inga.mm

Avatar użytkownika
 
Posty: 2319
Od: Pon lut 21, 2011 22:42
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości