Proszę o pomoc w ocenie?co dalej?

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt mar 14, 2014 16:24 Proszę o pomoc w ocenie?co dalej?

Moja suczka ma niewydolnosc nerek
Jedzenie gotowane ryż plus skrzydelka z kury lub indyka jadła przez kilka tygodni chętnie teraz odmawia-wyciąga tylko mięso ryż zostawia.
Chetnie za to jadła by każdą suchą karme np Chappi
Problem w tym że nie wiem jak ją już karmic,kupiłam Taste of the wild ale ma za duzo białka dla niej, a nie znam karmy która ma 19, czy mniej procent białka(duzo bialka dla nerkowca nie jest wskazane tak słyszałam) nie mam zaufania do RC weterynaryjnego-dużo sie o nim naczytałam na SPIS KARM

czy możecie mi cos doradzic w sposobie żywienia suczki?
wiem że dla nerkowca najlepsza jest mokra karma lub mokre gotowane jedzenie-ale co zrobic jak ona nie chce tego?
Ostatnio edytowano Pt mar 28, 2014 14:38 przez Kotka Milka, łącznie edytowano 1 raz
Kotka Milka
 


Post » Pt mar 14, 2014 19:12 Re: Suczka niewydolnosc nerek jak karmic?

Nasz Cookie (pseudopinczer wykupiony z pseudohodowli, prawie 4 lata) się w listopadzie struł na podwórku. Chodzi w kagańcu, więc nie zeżarł trucizny, ale wystarczyło, że polizał (prawdopodobnie coś z glikolem było rozlanego - wiem o dwóch psach z osiedla, które odeszły z podobnymi objawami). Zaczęła się walka o jego życie. W ciągu kilku godzin (oczywiście niedziela wieczorem) siadły nerki, trzustka, wątroba. No. Wetów mam cudnych, na późnowieczorny niedzielny mój telefon od razu zareagowali. Wyniki biochemii tragiczne (w zasadzie wszystkie). Płukanie kroplówkami (najpierw dożylne dwa razy dziennie, później raz dziennie, jeszcze później podskórne już w domu), antybiotyki, wspomagacze nerek, wątroby ... eeeh ... szkoda pisać. Na dzień dzisiejszy jeszcze trochę wątroba szwankuje (poza tym morfologia i biochemia są idealne, w jonogramie jeszcze tylko ciut za mało wapnia - na początku marca robione ostatnie badania). Ale nie o tym.
Cookie miał podejrzenie m.in. niewydolności nerek po tym zatruciu (chociaż na usg wyszły całkiem przyzwoite), na szczęście obyło się bez trwałych uszkodzeń, ale karmę nerkową też zdążyliśmy przerobić (teraz jest na wątrobowej). Ja do RC też mam stosunek nie bardzo (aczkolwiek przećwiczyłam i chwalę skuteczność Gastro Instestinala), więc royalem nie pasę psa. Cookie kocha chrupki. Tzn. Cookie kocha wszystko, co się nadaje do zjedzenia. I dużo. Za radą wetów jeden posiłek dziennie ma zastąpiony chudym twarożkiem (sprawdzone - najlepszy Piątnicy albo lidlowski). Suche ograniczamy, bo do dziś się wymioty zdarzają. Nerkową jadł Hill's (też pasza, ale jakoś dla mnie bardziej do przyjęcia niż RC) i taką:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... tein/31342 . Obie całkiem niezłe (ja smakuję mokre karmy dawane naszym stworom).
Dostaje chrupki RC Renal, po ostatnim spacerze, wydzielone 15 sztuk i traktuje je jako przysmak. Bo karmić to się wg mnie tym nie da, chociaż gdyby Cookie nie chciał jeść nic innego tylko chrupy, to pewnie by je dostawał.
Moi wecie mówili, że indyk i kura są wysokobiałkowe i lepiej nerkowcowi nie.
Ryżu część psów nie lubi, za to chętnie zjada drobny makaron.
Skąd jesteś?
Marcel <*>, Tygrys <*>

Słupek

 
Posty: 1583
Od: Nie lis 18, 2012 9:46
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob mar 15, 2014 13:13 Re: Suczka niewydolnosc nerek jak karmic?

Z Wadowic dziekuje za odpowiedz.
Czytalam na dogomanii przepisy dr neski suszynskiej i ona tam pisala ze mozna dac indyka lub kurczaka 200g na dzien- to i tak lepsze niz chappi co dawałam :?
Uważasz że hills lepszy niż rc? a trovet?
W indeksie dla nerkowcow na miau pisze ze wprowadzenie karmy nerkowej za wczesnie moze zaostrzyc objawy, czy to tylko dotyczy kotow czy psow tez?
Moja suczka uwielbia suche chrupki :?
Kotka Milka
 

Post » Nie mar 16, 2014 17:22 Re: Suczka niewydolnosc nerek jak karmic?

Kotka Milka pisze:Czytalam na dogomanii przepisy dr neski suszynskiej i ona tam pisala ze mozna dac indyka lub kurczaka 200g na dzien- to i tak lepsze niz chappi co dawałam :?

No te 200 gram na dzień to chyba od wielkości (wagi) psa zależy. :roll:

Nie wiem, nie znam się na tyle, ale mnie się wydaje, że przy mięsku trzeba byłoby pewnie jakiś wyłapywacz/neutralizator fosforu podawać przy niewydolności nerek?

W mojej ocenie na pewno Hill's nie jest lepszy niż RC. Jest troszkę mniej zły. :wink:
O Trovecie nie mam zdania.
Jeśli pies pije dużo, to pewnie mógłby dostawać chrupy, ja jednak próbowałabym do mokrego przekonać.
No i sucha nerkowa jest mało smaczna (wątrobowa jeszcze bardziej paskudna), więc może wet dałby psince najpierw próbkę, chociażby RC Renal, bo mimo że suchą karmę lubi, to weterynaryjnej może nie chcieć.

Chappi ma mało białka mięsnego, więc dla nerkowca wbrew pozorom może wcale nie być taka zła.
Marcel <*>, Tygrys <*>

Słupek

 
Posty: 1583
Od: Nie lis 18, 2012 9:46
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt mar 28, 2014 14:40 Re: Proszę o pomoc w ocenie?co dalej?

Suczce robila 3 razy badanie moczu :dwa razy w ludzkim labie na posiew i bakterie i dwa razy w lecznicy
bylo robione usg-wyszedł pogrubiony pęcherz i niewyrażne nerki
było podejrzenie zapalenia pęcherza,lecz bakterii w moczu nie ma.
Weci powiedzieli że to może byc początek polipa lub nowotworu :?
co robic? suczka jest radosna i ma apetyt
Kotka Milka
 

Post » Pt mar 28, 2014 14:50 Re: Proszę o pomoc w ocenie?co dalej?

a badania krwi robiła?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pon mar 31, 2014 15:10 Re: Proszę o pomoc w ocenie?co dalej?

Tak w normie.
Najgorsze że pies już nie chce gotowanego z ryżem tylko chrupki lub mieso same makaronu tez nie :roll:
Kotka Milka
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości