TOZ Koszalin uśpił SZCZENIETA!!!!!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Sob sty 04, 2014 20:20 TOZ Koszalin uśpił SZCZENIETA!!!!!

To co się dzisiaj stało przekracza wszelkie granice!!!
Proszę sobie to dokładnie przeczytać i samemu ocenić koszaliński TOZ i schronisko...

Dzisiaj do schroniska zostały przywiezione te o to pieski... (suczka z 4-dniowymi maleństwami).

http://tablica.pl/oferta/szczenieta-szu ... mu-ID4z0rW.

Była Ona bezdomna i oszczeniła się w sylwestra na opuszczonej posesji... chcąc uratować Maleńkie pieski i ich Matkę zawiozłyśmy ją do schroniska aby jak najszybciej znalazły nowy dom... (oczywiście po dorośnięciu małych) i zostałyśmy poinformowane, że szczeniaczki będą do adopcji za około 6-7 tygodni. A tu co???? Proszę czytać dalej...

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI : SZCZENIĘTA JUŻ NIE ŻYJĄ, bo trafiły nieopatrznie "pod skrzydła" koszalińskiego TOZ,
Dobrzy ludzie szukali dla piesków ratunku. Zamiast pomocy, nieświadomie dali im ŚMIERĆ, bo "ratunek" znaleźli w TOZ Koszalin (pełna nazwa: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - o ironio....)- pani inspektor TOZ B.T (notabene radna Rady Miasta Koszalin) "litościwie" zgodziła się przyjąć suczkę ze szczeniętami do koszalińskiego schroniska, którym TOZ administruje.....
Bo co jej zależało, skoro wiedziała, że pieski nie będą TOZu więcej kosztowały niż koszt zabicia i utylizacji....
Jednak p.T nie poinformowała społeczników, że ratowali pieski na śmierć.....
Więc dobrzy ludzie po przekazaniu psiej rodzinki, zdążyli ogłosić szczeniaczki do adopcji na Tablica.pl.
Polecenie zabicia szczeniąt (ups!-"uśpienia"), w porozumieniu z inspektor TOZ -B.T , wydał kierownik schroniska koszalińskiego A.P i uśmiercenie szczeniąt nastąpiło zaraz po przyjęciu ich do schroniska.
Kiedy pieski umierały, z ogłoszenia na Tablica.pl dzwoniły już telefony od osób chętnych je adoptować,
jak tylko suczka je wykarmi, od osób deklarujących zaczekać, aż suczka je wykarmi ,od osób które już się ustawiły w kolejce po śliczne, białe pieski.......... Ale one w tym czasie właśnie umierały z polecenia kierownika schroniska, oczywiście za wiedzą radnej , która te pieski przyjęła do schroniska nie po to, aby im pomóc, ale po to, aby w majestacie prawa, ustawowo poddane zostały morbitalem eutanazji jako tzw. "ślepy miot"......
Ja uważam, że TOZ nie ma prawa narażać ludzi o dobrych sercach, oddanych zwierzętom społeczników, na taką traumę, na takie obciążenie sumienia śmiercią niewinnych maleństw !!
Tych ludzi- społeczników, nie obowiązuje zapis Ustawy o "usypianiu ślepych miotów", ci ludzie kierując się odruchem- właśnie - CZŁOWIECZEŃSTWA !, odruchem serca - włożyli sporo wysiłku w ratowanie piesków !! Pojechali po nie z Koszalina do Sławna na swój koszt, choć nie są zamożni, przywieźli suczkę z małymi WIERZĄC, że je ratują........
Uważam, że pani T. - inspektor TOZ, miała obowiązek poinformować te osoby, w jakim celu dostarczają szczenięta do koszalińskiego schroniska ! Miała obowiązek dać tym osobom wybór ! - oddania piesków na śmierć, lub umieszczenia ich w tzw. Domu Tymczasowym w celu odchowania szczeniąt !
Ale pani T. nie zatroszczyła się o to, co będą czuły osoby, które chciały szczeniaczki ratować, a oddały na śmierć, jaki to będzie skutek dla psychiki tych osób,na jaki jaki straszny wyrzut sumienia naraża te osoby, choć niezawiniony, na jaką potworną traumę......
Uważam, że Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, a szczególnie radna Rady Miejskiej nie ma moralnego prawa tak jak to wyżej opisałam, postępować z ludźmi różniącymi się tym od pani radnej, że mają Wielkie Serca, a pani radnej zabrakło nawet zwykłej ludzkiej empatii....

Śliczne, bialutkie maleństwa już do snu kołysze Anioł Śmierci ....

A JA JUŻ BYŁO DWÓCH CHĘTNYCH NA SZCZENIACZKI!!!!! JEDNA PANI CHCIAŁA PRZYJECHAĆ AŻ ZE SZCZECINA PO NIE!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano Nie sty 05, 2014 13:25 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmiana tytułu.

nika0991

 
Posty: 16
Od: Pon maja 20, 2013 22:00

Post » Sob sty 04, 2014 23:15 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

Niestety ja też dużo złego słyszałam o koszalińskim TOZie i schronisku, o tym jak są tam traktowane zwierzęta.
Lekarz weterynarii, który z nimi współpracuje też ma swoją nie najlepszą opinię.

To co zrobili z tymi psiakami to jest okrucieństwo.
TOZ powinien pomagać zwierzętom, a nie zajmować się ich uśmiercaniem.

Czy wiadomo co z suczką?

Strona z tablicy nie otwiera się.
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie sty 05, 2014 8:32 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

Nie wiadomo.. narazie jest w schronisku... szukamy dla niej domu.. chcemy Ją jak najszybciej zabrać od nich... i tak już za wiele przeszła żeby jeszcze tam bytować....:(

nika0991

 
Posty: 16
Od: Pon maja 20, 2013 22:00

Post » Nie sty 05, 2014 9:07 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

Wbije kij w mrowisko, ale to bardzo dobrze, ze slepy miot zostal uspiony.
Skoro bylo tyle chetnych do adopcji, skierujcie ich do kolejnych ogloszen, jest tyle zwierzakow w potrzebie!

A ci ludzie dobrego serca, co suczke z mlodymi znalezli, niech zadbaja o jej sterylizacje. Choc pewnie w schronie zaraz to zrobia.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 05, 2014 10:12 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

No właśnie ona była już z tego schroniska i NIBY była sterylizowana!!!!! i co?? I ma małe?? Więc gdzie są pieniądze za Jej przeprowadzoną niby sterylizacje??

Oszukali nas, mówiąc że Maluchy będą za 6-7 tygodni do adopcji! A bestialsko je uśpili bez naszej wiedzy!! Gdybyśmy wiedziały, że zostaną uśpione nikt by ich tam nie zostawiał!!!!!!

nika0991

 
Posty: 16
Od: Pon maja 20, 2013 22:00

Post » Nie sty 05, 2014 12:09 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

nika0991 pisze:No właśnie ona była już z tego schroniska i NIBY była sterylizowana!!!!! i co?? I ma małe?? Więc gdzie są pieniądze za Jej przeprowadzoną niby sterylizacje??

Oszukali nas, mówiąc że Maluchy będą za 6-7 tygodni do adopcji! A bestialsko je uśpili bez naszej wiedzy!! Gdybyśmy wiedziały, że zostaną uśpione nikt by ich tam nie zostawiał!!!!!!



Nie chę byc niegrzeczna,ale ...
Oddałas psa do schroniska i masz pretensję,że uspili ślepy miot?.Tak sie często robi niestety...
Dlaczego nie zostawiłas suki z małymi u siebie i nie wychowałas ich przez ten czas.
Kiedy do mnie wyrzucaja zwierzaki,a ja nie mam mozliwosci ich tutaj tymczasowania to mimo braku mozliwości nie oddaje zwierzat do schronu.Wiem jak tam jest.A młode sa słodkie,tyle ,ze za kilka lat na pewno którys wylądowałby na ulicy.Dlatego jestem za usypianiem zwierzat jesli mamy je skazywac na taka własnei przyszłosc.Tyle szczeniaków rosnie w schroniskach,tyle seniorów tam kończy żywot.Przeciez kiedys w wiekszości maiły super domki.
Tutuł watku jest nie do przyjęcia...
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Nie sty 05, 2014 12:21 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

nika0991 pisze:No właśnie ona była już z tego schroniska i NIBY była sterylizowana!!!!!


skoro byla ze schroniska to jakim cudem
znalazla sie szczenna na ulicy?
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Nie sty 05, 2014 12:26 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

nika0991 pisze:No właśnie ona była już z tego schroniska i NIBY była sterylizowana!!!!! i co?? I ma małe?? Więc gdzie są pieniądze za Jej przeprowadzoną niby sterylizacje??

Oszukali nas, mówiąc że Maluchy będą za 6-7 tygodni do adopcji! A bestialsko je uśpili bez naszej wiedzy!! Gdybyśmy wiedziały, że zostaną uśpione nikt by ich tam nie zostawiał!!!!!!



Nie bestialsko, tylko humanitarnie. I tak, usypianie ślepych miotów to jeden ze sposobów walki z ogromem psiej i kociej bezdomności. A także aborcje.
Zwaliłaś odpowiedzialność na schronisko - jak wszystkie inne - przepełnione i rościsz sobie prawo do decydowania o tym, jak mają postąpić?
Umyłaś rączki i masz pretensje?
Gdybyś wiedziała, to byś się nimi zajęła? No to informuję - suka też może nie przeżyć w przepełnionym schronisku. Możesz po nią wrócić i osobiście zająć się sterylizacją i szukaniem domu.
Zamiast pohukiwać w internecie.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Nie sty 05, 2014 12:33 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

Myszka.xww pisze:
nika0991 pisze:No właśnie ona była już z tego schroniska i NIBY była sterylizowana!!!!! i co?? I ma małe?? Więc gdzie są pieniądze za Jej przeprowadzoną niby sterylizacje??

Oszukali nas, mówiąc że Maluchy będą za 6-7 tygodni do adopcji! A bestialsko je uśpili bez naszej wiedzy!! Gdybyśmy wiedziały, że zostaną uśpione nikt by ich tam nie zostawiał!!!!!!



Nie bestialsko, tylko humanitarnie. I tak, usypianie ślepych miotów to jeden ze sposobów walki z ogromem psiej i kociej bezdomności. A także aborcje.
Zwaliłaś odpowiedzialność na schronisko - jak wszystkie inne - przepełnione i rościsz sobie prawo do decydowania o tym, jak mają postąpić?
Umyłaś rączki i masz pretensje?
Gdybyś wiedziała, to byś się nimi zajęła? No to informuję - suka też może nie przeżyć w przepełnionym schronisku. Możesz po nią wrócić i osobiście zająć się sterylizacją i szukaniem domu.
Zamiast pohukiwać w internecie.



niestety....nic dodać nic ująć...
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Nie sty 05, 2014 13:04 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

Moim zdaniem po to jest właśnie schronisko!!! Aby tam miały dom bezdomne zwierzęta!! jeśli się mylę, to niech ktoś odpowie mi po co jest schronisko?????? Zwierzęta z ulic, porzucone przez ludzi! Gdybym tak chciała każdego wziąć do domu to bym już miejsca nie miała na przejście w domu! A tak zawiozłam aby tam podrosły i ZAZNACZYŁAM, że sama będę odwiedzać sukę i Ją dokarmiać i wychodzić na spacer!! I jak dorosną to znajdę im dom! Gdyby mi to powiedzieli jaki mieli zamiar to bym ich tam nie zostawiła! I jeszcze mogę zrozumieć jak usypiają zwierzęta malutkie ale bez matki, które wymagają opieki 24 h, ale tu?? W takim przypadku??

nika0991

 
Posty: 16
Od: Pon maja 20, 2013 22:00

Post » Nie sty 05, 2014 13:13 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

Schronisko to nie jest dom, pozwolisz, że cię rozczaruję. Ani hotelik, gdzie dajesz zwierzę i dyktujesz warunki. Przy takiej gigantycznej nadpopulacji schronisko to masowa przechowalnia zwierząt z dużym odsetkiem śmiertelności.

Zajmiesz się tą suką? Osobiście?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Nie sty 05, 2014 13:21 Re: Morderczy TOZ koszalin zamordował SZCZENIETA!!!!!

dune pisze:
Myszka.xww pisze:
nika0991 pisze:No właśnie ona była już z tego schroniska i NIBY była sterylizowana!!!!! i co?? I ma małe?? Więc gdzie są pieniądze za Jej przeprowadzoną niby sterylizacje??

Oszukali nas, mówiąc że Maluchy będą za 6-7 tygodni do adopcji! A bestialsko je uśpili bez naszej wiedzy!! Gdybyśmy wiedziały, że zostaną uśpione nikt by ich tam nie zostawiał!!!!!!



Nie bestialsko, tylko humanitarnie. I tak, usypianie ślepych miotów to jeden ze sposobów walki z ogromem psiej i kociej bezdomności. A także aborcje.
Zwaliłaś odpowiedzialność na schronisko - jak wszystkie inne - przepełnione i rościsz sobie prawo do decydowania o tym, jak mają postąpić?
Umyłaś rączki i masz pretensje?
Gdybyś wiedziała, to byś się nimi zajęła? No to informuję - suka też może nie przeżyć w przepełnionym schronisku. Możesz po nią wrócić i osobiście zająć się sterylizacją i szukaniem domu.
Zamiast pohukiwać w internecie.



niestety....nic dodać nic ująć...

:ok:

A poza tym zgadzam się z BOZEENAZWISNIEWA, tytuł watku jest skandaliczny i zupełnie nie na miejscu.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 05, 2014 15:57 Re: TOZ Koszalin uśpił SZCZENIETA!!!!!

DO BEATAWISNIEWSKA
"Oddałas psa do schroniska i masz pretensję,że uspili ślepy miot?.Tak sie często robi niestety...
Dlaczego nie zostawiłas suki z małymi u siebie i nie wychowałas ich przez ten czas."

Uważam, że nie ma Pani racji.... ja również nie wiedziałam, że usypia się szczeniaki w schronisku. Pracownicy powinnin Panią o tym poinformować, tym bardziej, że bardzo zależało tej Pani na tych pieskach, skoro już szukali domu dla tych zwierząt. Jak można bylo tak okłamać.... ze za 6 tygodni będzie je mozna adoptować.... okrucieństwo. Nie chodzi o samo uśpienie, ale o wprowadzenie w błąd.
Pytanie co do zostawienia zwierzątka jest bezsensowne... przecież każdy ma inną sytuację rodzinną, finansową, mieszkaniową. Ja np wynajmuję pokój i właściciele nie zgadzają się na trzymanie w nim zwierzaków. Ktoś moze mieć również inne zwierzęta w domu, które są np. chore i mogą zarazić te, które przyjdą lub sytuacja może być odwrotna.

Milka28

 
Posty: 5
Od: Nie sty 05, 2014 15:42

Post » Nie sty 05, 2014 16:12 Re: TOZ Koszalin uśpił SZCZENIETA!!!!!

Milka28 pisze:okrucieństwo.


wobec kogo?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Nie sty 05, 2014 16:15 Re: TOZ Koszalin uśpił SZCZENIETA!!!!!

"Zwaliłaś odpowiedzialność na schronisko - jak wszystkie inne - przepełnione i rościsz sobie prawo do decydowania o tym, jak mają postąpić?
Umyłaś rączki i masz pretensje? "
Naucz się czytać ze zrozumieniem! Przecież chodzi tu o to, że powiedzieli w schronisku, że podkarmią szczeniaki przez 6 tygodni a zamiast tego uśpili... powinni powiedzieć, że u śpią i wtedy miałaby ta Pani jakis wybór. To nazywam jawnym oszustwem, pomijając tu kwestie etyczne. A dlaczego napisałas "umyłas rączki" skoro ta Pani znalazła dla nich dom, tylko przez 6 tygodni bylyby w schronisku, aby je podkarmić. Ludzie... czytajcie ze zrozumieniem.

DO NIKI:
Bardzo mi przykro, że tak Panią oszukali w schronisku, ale dzięki Pani historii ludzie zastanowią się przed oddaniem piesków. Ja np. nie wiedziałam, że szczenięta się usypia. Dzięki tej historii już wiem. Dziękuję. Proszę się nie przejmować opiniami innych. Pracownicy schroniska powinni rzetelnie informować, a nie kłamać...

Milka28

 
Posty: 5
Od: Nie sty 05, 2014 15:42

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości