Melasa-Czekoladowa jamniczka. Szuka wyjątkowego domu!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro lis 20, 2013 19:40 Melasa-Czekoladowa jamniczka. Szuka wyjątkowego domu!

Było tak:
Obrazek

(27. sierpnia br)
przecież szukałam...szukałam bardzo dokładnie, jak tylko jamnik potrafi, z nosem przy
samej ziemi, dokładnie wywąchując każdy ślad, który mógł okazać się zapachem Domu.
Starannie sprawdziłam każdy zakamarek i każdy przedmiot, który mijałam, ale na żadnym nie wyczułam śladu moich ludzi. Dotarłam nawet na pole, ale tam pachniało tylko małymi, zwinnymi zwierzętami, więc zatrzymałam się i po prostu na nich czekałam,ale nie przyszli.
Przecież pilnowałam... tak bardzo zawsze pilnowałam, kiedy chodziliśmy razem na spacery, żeby ich nie zgubić.
Czy coś zrobiłam nie tak? Może to przez moje proszące spojrzenia, kiedy jedli? Albo przez to, że szczekałam za bardzo, kiedy ktoś oby zbliżał się do domu? Chyba, że chodzi o moje tylne łapy? Popsuły się chwilę przed tym, kiedy zgubiłam dom. Nie czuję ich i nie potrafię na nich stanąć. Dlatego też wywąchiwanie śladów domu szło mi tak wolno- nie bardzo jeszcze umiałam wtedy poruszać się tylko za pomocą moich przednich łap.
A może oni na mnie czekają? Może powinnam nadal szukać? ...
Obrazek

Melasa to kilkuletnia, sparaliżowana jamniczka, znaleziona na miedzy za opuszczonym, starym domem.
Z pewnością miała jeszcze niedawno dom-wprawdzie była zapchlona, ale grubiutka, a jej zachowanie wskazywało na to, że mieszkała z ludźmi, którzy na swój sposób o nią dbali.
W tej chwili jest leczona i rehabilitowana-być może stanie kiedyś na wszystkie cztery łapki.


Po trzech tygodniach rehabilitacji i leczenia, pojawiły się lekkie odruchy...

... po ponad 60 godzinach codziennych ćwiczeń...

Obrazek

Melasa biega. Z dnia na dzień robi ogromne postępy. Skacze, wskakuje,zeskakuje. Niedawno wróciła też kontrola nad czynnościami fizjologicznymi (do tego czasu wyciskałam Mele)-nie ma żadnych wpadek, jamnik nie ''przecieka'' i nie musi sikać częściej niż inne psy.
Przy szybkim galopie, lub ostrych skrętach zdarza jej się klapnąć na pupę, ale momentalnie zbiera się i biegnie dalej.

Jest bardzo energiczna, wścibska, ciekawska, uparta i niesamowicie pocieszna. Pięknie chrapie kiedy śpi :lol: Mieszka z kotami i dobrze jej z tym. Ma dokładnie jamniczy charakter i dynamiczne uszy, które powiewają, ''fruwają'', odwijają się przy najlżejszych ruchach.

Melasa to pies nie dla idioty-dlatego zakładam wątek tutaj :wink: Bardzo chętnie zamieszkała by u jakiegoś kociarza.
Szukamy najlepszego domu !
Obrazek http://www.facebook.com/TOP.INNI?ref=pb
milczenie jest srebrem, a mruczenie - złotem...

Szenila

 
Posty: 1850
Od: Pt gru 03, 2010 18:24
Lokalizacja: Chrzanów

Post » Pt lis 22, 2013 20:13 Re: Melasa-czekoladową jamniczka. Szuka wyjątkowego domu!

Cieszę się, że Mela wróciła do sprawności :) Piękna z Niej psina :1luvu:
kicikicimiauhau
 

Post » Pt lis 22, 2013 23:36 Re: Melasa-Czekoladowa jamniczka. Szuka wyjątkowego domu!

Śliczna psinka :1luvu:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Śro gru 04, 2013 6:33 Re: Melasa-Czekoladowa jamniczka. Szuka wyjątkowego domu!

Miałam jamnika po paraliżu,Melasia skradła mi serce.Myśle o niej..))))
Czy ewentualny dom w Warszawie lub pod wchodzi w grę?

Ser-niczek

 
Posty: 881
Od: Sob kwi 27, 2013 14:35
Lokalizacja: Chotomów

Post » Pt sty 24, 2014 17:04 Re: Melasa-Czekoladowa jamniczka. Szuka wyjątkowego domu!

Śliczna sunia :1luvu:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Sob sty 25, 2014 13:19 Re: Melasa-Czekoladowa jamniczka. Szuka wyjątkowego domu!

Ser-niczek pisze:Miałam jamnika po paraliżu,Melasia skradła mi serce.Myśle o niej..))))
Czy ewentualny dom w Warszawie lub pod wchodzi w grę?


:1luvu:
ladnie by się komponowala z reszta psiakow :D
NIEMA DAMA NIE MA
NIC DO POWIEDZENIA

enigma

Avatar użytkownika
 
Posty: 41355
Od: Wto wrz 13, 2005 14:25




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości