Potrzebna pomoc w leczeniu psa z nużycą! Zbiórka VIVA!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie gru 08, 2013 0:52 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

Gunia1 pisze:Wistra to może domów coś dla koteczki jeszcze żeby wyszło do tych 300 zł?
Roxy masz coś na myśli specjalnego, co Kici by smakowało?

Ja pieniądze Ci przeleję Wistra jak tylko wszyscy wpłacą. Na razie czekam. Wiadomo- weekend. :mrgreen:


Trzeba łacznie zamówić za 350 zł wtedy po zniżkach będzie akurat 300
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie gru 08, 2013 18:17 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... lla/381822 myśle, że to jeszcze dla tych na zewnątrz co zyją, nie nzalazłam tańszej suchej, jeśliby ktoś trafił na taką to jak najbardziej może być.
A dla Kitki taka, bo nie ma Hepatic w ofercie więc może taka spowoduje, że nie będzie się tak zatykać.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... line/30973
mogą być 2 opakowania smilla jeśli by nie było jeszcze 350 zł.
Obrazek

Roxy0311

 
Posty: 316
Od: Czw wrz 19, 2013 11:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 10, 2013 10:28 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

smilla nie była już dostępna. Po ustaleniu z Gunia1 zamówienie zrobiłam jako fundacja, przyjdzie do nas, dołożę tam jeszcze karmę dla tych innych kotów (to z naszych zapasów) i wyślę kurierem

Tweety

 
Posty: 19821
Od: Nie mar 05, 2006 2:12
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 10, 2013 18:06 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

No to w końcu coś ruszyło. Ja tylko mam nadzieję że katgral wpłaci na moje konto obiecane pieniądze, już jej wysłałam pw i wyjaśniłam o co chodzi.
Pozwólcie że rozliczenie bazarku zrobię jutro, wszystkim wysłałam już paczuszki, prawie w każdym przypadku wysyłka okazała się droższa niż przypuszczałam,ale o tym jutro na stronie bazarku. Muszę iść do łóżka bo coś mnie chyba bierze i to tak konkretnie.
Cieszę się że w końcu psina dostanie porządną karmę.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

KACPER[*]22.05.2009-24.04.20011 ...JENNY[*] 25.07.2000-10.09.2013 .... LENKA-22.05.2009 ............... MAJA-13.06.2011 .............................ETNA- 30.01.2010
........................... Kocham Cię Jenny - wróć do mnie !

Gunia1

 
Posty: 238
Od: Pt lip 12, 2013 22:06

Post » Wto gru 10, 2013 21:51 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

Dziękujemy bardzo, też się cieszę. Tylko na adres nie ten podawany przy numerze konta tylko ten co Gunia wysyłałą leki. I najlepiej,żeby kurier był w czwartek bo będę w domu, a jeśli się nie uda to mam nadzieję, że jakoś już indywidualnie się bede z nim umawiać. Po prostu nie wiem, czy ktoś by odebrał z domowników bo róznie z nimi bywa ;/
Obrazek

Roxy0311

 
Posty: 316
Od: Czw wrz 19, 2013 11:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro gru 11, 2013 1:04 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

Gunia1 pisze:No to w końcu coś ruszyło. Ja tylko mam nadzieję że katgral wpłaci na moje konto obiecane pieniądze, już jej wysłałam pw i wyjaśniłam o co chodzi.
.


wpłaci :)
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 12, 2013 15:43 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

katgral pisze:
Gunia1 pisze:No to w końcu coś ruszyło. Ja tylko mam nadzieję że katgral wpłaci na moje konto obiecane pieniądze, już jej wysłałam pw i wyjaśniłam o co chodzi.
.


wpłaci :)


ja daję rekomendację, bo to "nasz człowiek" :)

Tweety

 
Posty: 19821
Od: Nie mar 05, 2006 2:12
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 12, 2013 15:45 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

Roxy0311 pisze:Dziękujemy bardzo, też się cieszę. Tylko na adres nie ten podawany przy numerze konta tylko ten co Gunia wysyłałą leki. I najlepiej,żeby kurier był w czwartek bo będę w domu, a jeśli się nie uda to mam nadzieję, że jakoś już indywidualnie się bede z nim umawiać. Po prostu nie wiem, czy ktoś by odebrał z domowników bo róznie z nimi bywa ;/


Paczka przyszła dopiero teraz więc wyślę ją dalej jutro, bo do g.13-stej mogę zamawiać kuriera, będzie w poniedziałek tj powinna być.

Tweety

 
Posty: 19821
Od: Nie mar 05, 2006 2:12
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 12, 2013 16:59 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

Tweety pisze:
katgral pisze:
Gunia1 pisze:No to w końcu coś ruszyło. Ja tylko mam nadzieję że katgral wpłaci na moje konto obiecane pieniądze, już jej wysłałam pw i wyjaśniłam o co chodzi.
.


wpłaci :)


ja daję rekomendację, bo to "nasz człowiek" :)



Już wpłaciłam, ale dziękuję za rekomendacje :)
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 12, 2013 17:41 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

W takim razie czekamy i dziękujemy za zaangażowanie :) Myślę, że wszystkim zwierzakom na samą myśl ślinka cieknie. :1luvu:
Obrazek

Roxy0311

 
Posty: 316
Od: Czw wrz 19, 2013 11:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 13, 2013 11:53 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

jako, że Święta za pasem dorzuciliśmy od naszych kotów z AFN Kraków dla kolegów spod Krakowa 2 kg suchego Applawsa, niech mają coś lepszego na świąteczne śniadanie :) i jeszcze paczkę Perfect Fit

Tweety

 
Posty: 19821
Od: Nie mar 05, 2006 2:12
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 13, 2013 15:48 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

Tweety pisze:jako, że Święta za pasem dorzuciliśmy od naszych kotów z AFN Kraków dla kolegów spod Krakowa 2 kg suchego Applawsa, niech mają coś lepszego na świąteczne śniadanie :) i jeszcze paczkę Perfect Fit


:)
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon gru 16, 2013 20:55 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

Dziś dotarła paczka, prezentom nie było końca :) Jako, że u mnie w rodzinie nie ma tradycji darowania prezentów, więc dla mnie byl to najlepszy prezent, że na świąteczne śniadanie będą miały pełne brzuchy. Wszystkie już razem pałaszują :)

:1luvu: :ok: :kotek: DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA :kotek: :ok: :1luvu:
Obrazek

Roxy0311

 
Posty: 316
Od: Czw wrz 19, 2013 11:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon gru 16, 2013 22:31 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

niech im idzie na zdrowie :)

Tweety

 
Posty: 19821
Od: Nie mar 05, 2006 2:12
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 17, 2013 19:38 Re: Potrzebna pomoc w zakupie karmy dla psa alergika. Kraków

Witam,
od siebie dołożyć mogę niestety tylko kilka wskazówek.

1. skontaktuj się z (skoro mieszkasz obok Krakowa) z Krakowskim TOZem, prosząc o pomoc (mi TOZ pomógł bardzo).
2. Na te sączące się rany polecam zakupić roztwór kwasu BOROWEGO (działa ściągająco, wysuszająco) oraz bizmutowy galusan potasu. W aptece kosztuje naprawdę grosze. Przemywać roztworem, smarować galusanem (taki żółtty proszek - nie pamiętam nazwy farmaceutycznej, tylko chemiczną). Zazwyczaj po 1-2 tygodniach są widoczne zmiany (jeżeli nie jest to np. gronkowiec).

Można też spróbować mydła chirurgicznego MANUSAN - zabija wszystko. W dodatku jest tani. Sprawdzałam działanie na pęcinie końskiej - piorunująca poprawa, chociaż dla konia nie było już nadziei.

Proponowałabym zrobić sobie (bądź kupić) smołę dziegciową (ale nie preparat z tym tylko prawdziwą smołę! - dlatego proponuję zrobić samemu.). Przy wrzodziejących, bakteryjnych ranach jest środkiem cudownym.

3. Spróbowałabym z tańszą alternatywą karmy.... BO umówmy się szczerze, co będzie jak zabraknie na karmę? A może BARF (sama karmię mieloną wołowiną 30 kg ON, płacę 3,50 zł za kilo.

Jeśli chodzi o suche, zaryzykowałabym z Brit Care. Nie wiem, kto może pisać takie BZDURY, że tłuszcz zawiera białko drobiowe... W tłuszczu jest ZERO jakiegokolwiek białka. Komuś zabrakło chyba podstawowej wiedzy. 99,8 % tłuszczu drobiowego stanowi tłuszcz. Pozostałe 0,2% to WODA.


Z własnego doświadczenia wiem, tocząc ponad 2 lata walkę z alergią (i wynikającą z niej grzybicą) mojej obecnie 11-letniej kotki, że bardzo często zwierzę jest uczulone nie na białko - ale na konserwant. Konserwant którym konserwowana jest sama karma, bądź jej składnik (np. mączki). Kotka była bardzo długo na Acanie, ale że ja nie jestem skarbonką bez dna (obecnie mam jeszcze ogłoszonego to kocurka obszczy-murka, który zaprzestał lania oraz starszego schorowanego ONa) byłam zmuszona poszukać tańszej alternatywy. I znalazłam, konserwowaną wit. E.

Tyle ze wskazówek żywieniowych ode mnie. Powodzenia.


BTW: Własnie przeglądałam publikacje naukowe dot. alergenów. Jednak nie znalazłam nigdzie badań stwierdzających alergenność tłuszczu drobiowego. W ogóle jakiegokolwiek tłuszczu. Znalazłam badania potwierdzające, że nadmiar tłuszczy, zwłaszcza tych zbędnych organizmowi (roślinnych) może prowadzić do rozwoju alergii za przyczyną otyłości. Znalazłam też badania, Australijskie, gdzie astmę leczy się tłuszczami, min. omega 3 (badania w fazie doświadczeń).

Jeżeli ktoś ma jakies publikacje, proszę o poprawkę.

Pozdrawiam .

MarionL

 
Posty: 77
Od: Czw lis 07, 2013 18:03

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości