tłustogony afrykańskie :-) egz. gryzonie

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto lis 12, 2013 23:25 Re: tłustogony afrykańskie :-) egz. gryzonie

Czarna puma pisze:
fajerka pisze:z podglądaniem myszki też krucho, jedyna opcja to oświetlenie nocne i podglądanie po ciemku. I b.krótko żyją :-( nawet pół roku.

No co zrobic...,kazdy gatunek ma jakis tam okres zycia.. a wiecie ile zyje motyl?


Zależy jaki motyl i w jakim stadium zimuje. Taki Attacus atlas nawet nie pobiera pokarmu w postaci imago i żyje 1-2 tygodnie, nasz cytrynek przezimowuje jako postać dorosła i żyje z pół roku, a taki wędrowny monarch do roku.

No ale wracając do gryzoni.

Niedawno dowiedziałam się o tych tłustogonach, że można hodować w domu. Strasznie mi się podobają, są słodkie :)
Pigmejki też mi się podobają, ale nie wiedziałam, że tak krótko żyją. Miałam kiedyś nornika, one jeszcze krócej żyją, był u mnie może z 2 miesiące.
Aia - większość moich myszek też odeszła na guzy, a były rasowe, więc kurat nie ma reguły czy ze sklepu czy nie :(
Teraz gryzoni żadnych nie mam, a szkoda, bo koty by miały żywe TV :) Nigdy u nas nie było problemu, żeby próbowały się do gryzoni dorwać, czy coś.
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight, dwa książątka półkrwi i mała czarownica :)
http://emberiza.deviantart.com/

Obrazek

Pleiades

Avatar użytkownika
 
Posty: 5159
Od: Czw lip 29, 2004 13:07
Lokalizacja: Kórnik

Post » Sob gru 14, 2013 19:53 Re: tłustogony afrykańskie :-) egz. gryzonie

nowości z frontu

Tydzień temu okociła się jedna samiczka (córka mojej rudej samiczki) a jej wspóllokatorka trafiła do szpitalika leczyć ogon. Już jest zdecydowanie lepiej. Mała miała 3 maluszki a dziś okazuje się, że aż 5 (musiała być w trakcie porodu jak widziałam ją wcześniej)

Moja Naj ruda samiczka jak się okazało dziś ma 4 maluszki :1luvu: tylko, że jej małe mają ok 2 tyg

miałam redukować hodowlę a tu co...

może ktoś by chciał takiego tłuścioszka? :-)

fajerka

 
Posty: 325
Od: Nie paź 20, 2013 11:55
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Post » Nie gru 22, 2013 16:56 Re: tłustogony afrykańskie :-) egz. gryzonie

Chętnie, ale przy moich kotach maluszek by chyba nie wyrobił :wink:

Będą jakieś fotki? :oops:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon sty 13, 2014 19:57 Re: tłustogony afrykańskie :-) egz. gryzonie

śliczne maluchy :D
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości