POMOC NA CITO - DT albo schron dla suni

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw wrz 26, 2013 11:52 POMOC NA CITO - DT albo schron dla suni

link do wydarzenia na FB - rozsyłajcie plis

https://www.facebook.com/events/228753463948525/228760787281126/?notif_t=plan_mall_activity

Witajcie,

Mało się tu udzielam, bo zajmuję się głównie kotami. Ale mam bardzo pilną sprawę / dylemat odnośnie znalezionego psiaka.

BARDZO PILNIE muszę wiedzieć, które ze schronisk - Celestynów, Pod Psim Aniołem, czy Paluch lepiej zajmie się znajdą, którą trzeba leczyć ze świerzbowca. Nie mam pojęcia, jak tam jest teraz z psami, wiem jak jest z kotami...

I zanim zaczniecie wieszać na mnie, nomen omen, psy, wyjaśnię o co chodzi.

Jestem na urlopie ok 60 km od Warszawy. Znajoma pani, właścicielka miejscowego baru, zadzwoniła wczoraj z płaczem, że nie wie, co robić, bo przybłąkał się pies w koszmarnym stanie, poraniony, pogryziony czy jakoś.

Na miejscu okazało się, że piesek nie pogryziony, a potwornie zeżarty przez jakiegoś świerzbowca. 5-letnia, wilczurowata, łagodna, wychudzona i zabiedzona sunia.

Zawieźliśmy ją z TŻ-tem do najbliższego weta, który stwierdził, że generalnie sunia nie jest nawet odwodniona, tylko żarta przez świerzbowce. Bała się, ale wszystkie zabiegi zniosła bardzo dzielnie i nawet nie warknęła. Została opatrzona, dostała lek przeciw swędzeniu, pierwsza dawkę antybiotyku, coś na odświerzbienie i odrobaczenie. Od weta wyszła właściwie cała w srebrze ;) po opatrzeniu ran.

Teraz, do piątku, siedzi w budzie, w zagrodzie pana, który prowadzi stadninę, ale zostać tam nie może. Pan nie ma funduszy ani miejsca, by psiaka na dłużej odizolować, a poza tym ma 5 własnych psich przybłęd, koty, króliki, kury i co tam jeszcze...

A my wracamy w piątek do Warszawy. Oboje mieszkamy w blokach, oboje mamy koty i nawet skrawka miejsca, by psiaka przeleczyć.
Nie znamy też nikogo, kto by mógł, chciał i miał fundusze. Tu ewentualnie mogłabym trochę pomóc, ale wszyscy znajomi zakoceni...

No i teraz dylemat. Najbliżej Celestynów i Psi Anioł (Józefów?). Potem Paluch. Kiedyś weci na Paluchu niespecjalnie mnie urzekli swoimi umiejętnościami - nie wiem, jak jest teraz i w przypadku psów. A miejscowy "schron", którego niestety nie udało nam się zlokalizować ponoć jest prywatny i potrzebuje klepnięcia od gminy, bo inaczej psa po prostu uśpi.

Później postaram się wrzucić foty, choć zasięg netu w lesie słaby.

Czy ktoś może mi doradzić coś w temacie? A może znacie kogoś, kto podjąłby się opieki? To będzie cudny psiak, gdy dojdzie do siebie...

edit: Dodaję zdjęcia psiny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Czw wrz 26, 2013 15:22 przez avild, łącznie edytowano 4 razy
.:: Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji ::.

Obrazek

avild

 
Posty: 1119
Od: Wto lis 17, 2009 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 26, 2013 11:59 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

zapytaj tez tutaj http://www.dogomania.pl/forum/forums/1161-mazowieckie

gdyby było zdjęcie -może akurat ktoś by wziął na DT
(zdjęcia najbardziej działają na ludzi)


( z drugiej strony, tak zupełnie niezobowiązująco -fajnie jest mieć psa
można mieszkać w bloku i mieć koty i psa
wiele osób tak ma)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 26, 2013 12:14 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

Dzięki za radę, już się zarejestrowałam.

Niestety tak się życie ułożyło, że mieszkamy w dwóch różnych blokach, znów z rodzicami (moja mama jest bez pracy), a to jest duża, wilczurowata sunia... A jeśli mi kocie stado zarazi się świerzbowcem, to po leczeniu nie będzie mnie stać na jedzenie dla nich i dla siebie :/
.:: Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji ::.

Obrazek

avild

 
Posty: 1119
Od: Wto lis 17, 2009 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 26, 2013 12:17 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

tak tylko napisałam 8) lubię psy

daj linka od wątku na dogo -będę podbijać, żeby go było widać

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 26, 2013 12:21 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

spoko :) ja też lubię

http://www.dogomania.pl/forum/threads/247421-PILNE%21-POM%C3%93%C5%BBCIE%21-Kt%C3%B3re-schronisko-lepsze-dla-chorej-znajdy

tu link - z góry wielkie dzięki za podbijanie :1luvu: - dostęp do netu serio mam tu słaby
.:: Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji ::.

Obrazek

avild

 
Posty: 1119
Od: Wto lis 17, 2009 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 26, 2013 12:23 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

na razie jest na pierwszej stronie w nowych postach na dogo

jak spadnie na drugą stronę -to coś napisze

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 26, 2013 12:27 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

Widzę, jakoś mało odsłon ma :(
.:: Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji ::.

Obrazek

avild

 
Posty: 1119
Od: Wto lis 17, 2009 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 26, 2013 12:31 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

a u tego faceta mogłaby zostać -gdyby pieniądze były?


bardzo, bardzo zdjęcia potrzebne są

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 26, 2013 12:36 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

Warto zrobić wydarzenie na fb z prośbą o dt, może ktoś się zlituje nad sunią :(
Ja niestety nie mam fb, ale czytam, że czasem cuda poprzez fb się zdarzają...
Za cud dla suni :ok: :ok: :ok:

Na dogo też mogę czasem podrzucić choć rzadko bywam.
Obrazek

nelka83

Avatar użytkownika
 
Posty: 6829
Od: Czw gru 29, 2011 8:41
Lokalizacja: okolice Gryfic, zachodniopomorskie

Post » Czw wrz 26, 2013 12:51 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

Obrazek
.:: Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji ::.

Obrazek

avild

 
Posty: 1119
Od: Wto lis 17, 2009 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 26, 2013 12:54 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

ja nie widzę

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 26, 2013 12:58 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
zawartość niedostępna - byc może ustawienia prywatności trzeba zmienić na publiczne?

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 26, 2013 13:03 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

walczę...
.:: Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji ::.

Obrazek

avild

 
Posty: 1119
Od: Wto lis 17, 2009 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 26, 2013 13:04 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

ok w razie czego wyślij do mnie na maila (patmol@xxx.wp.pl)
i ja wstawię zdjęcia

ale nie później niż o 14.30, bo potem wychodzę

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 26, 2013 13:17 Re: PILNE! POMÓŻCIE! Które schronisko lepsze dla chorej znaj

na razie jedno, z mojego tel. wkrótce reszta, z TŻ-ta

Obrazek
.:: Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji ::.

Obrazek

avild

 
Posty: 1119
Od: Wto lis 17, 2009 23:28
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości