wierzę w jeże Eowina ma swój własny ogród!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto paź 01, 2013 12:54 Re: wierze w jeże

Dzień dobry.
Ja aktualnie od jakiegoś czasu mam jeżyka na odchowaniu. Bardzo chorował, wyziębienie, infekcja jelit, biegunki i w konsekwencji zostaje na zimę w domu, nie nadaję się do wypuszczenia. Odpchlony, odrobaczony, dostaje wit. A w kroplach, ponieważ w warunkach domowych skóra jeża bardzo szybko się wysusza.
Koty się go trochę boją, bo co tu dużo mówić, nie daję sobie w kasze dmuchać. Staje na łapkach i atakuje (rzuca się, jakby podskakuje) nam i koty i psa.Al to tylko wtedy jak ktoś staje mu na drodze.
Jest na karmie suchej royala canin kitten, wcześniej baby cat ( ta karma jest polecana) problem też jest taki, że nie chce jeść innych rzeczy, mokrej karmy, mięsa, nawet larw mącznika -przysmak podobno, nie chce i od razu wymiotuje ( po czym zjada, trzeba szybko sprzątać). Świetnie sobie radzi w domu, pije z fontanny, lubi głaskanie ( robi się płaski). Wstaje ok. 22 i buszeje do ok 8-9 rano po całym mieszkaniu.
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Wto paź 01, 2013 12:57 Re: wierze w jeże

To Hugo, a może Hugowa :mrgreen:

Obrazek
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Wto paź 01, 2013 12:59 Re: wierze w jeże

Szalony Kot pisze:Ja bym się chętnie dowiedziała takich praktycznych rad, typu: czy mogę wypuścić jeża do ogrodzonego ogrodu, kiedy najlepiej wypuszczać jeże (pewnie lepiej na lato niż zimę), czy koty mogą jeżowi zaszkodzić...

Znajomi ogrody mają, mogłabym się poprzyglądać pod kątem przydatności dla jeży ;)



a w tej zakładce masz odpowiedzi na inne pytania :wink: :

http://naszejeze.org/abc.html

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 01, 2013 13:12 Re: wierze w jeże

Czarownica zajrzała, bo jednego jeżyka odchowała od 62 g latem tego roku i przepadła na amen. :oops:
Z różnych względów(a najważniejszy to nowa kotka po przejściach, która sika po mieszkaniu i nie akceptuje innych kotów) nie mogę już czynnie pomagać kotom. Ale kto mi zabroni ratować jeże?? :twisted:
Planuję nawet trochę poorganizować środki finansowe dla tych cudnych ryjków.
Dlatego bardzo nerwowo reaguję, jak ktoś z pomocy zwierzętom czyni sposób na wygodne życie dla siebie. Z lenistwa, czy braku lepszego pomysłu? Nie wiem, ale dla mnie liczą się zwierzęta przede wszystkim.
Cieszę się, że jeże zyskują na popularności. :ok:
ObrazekObrazek

villemo5

 
Posty: 27585
Od: Sob maja 05, 2007 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post » Wto paź 01, 2013 13:19 Re: wierze w jeże

Anna Rylska pisze:To Hugo, a może Hugowa :mrgreen:

Obrazek


znaczy sie pod ogonek nie miałas śmiałości ...rozumiem, na razie daje sie pogłaskać, to już i tak sporo :wink:

Aniu, myślę,że do wiosny, kiedy będzie gotów do wypuszczenia, znajdziemy mu cudowny forumowy ogród marzeń :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 01, 2013 13:23 Re: wierze w jeże

Nie wiem, czy ten facet od fundacji sobie urządził wygodne życie pod pretekstem służenia jeżom, jak wcześniej pisałam, on wydaje się mieć kłopoty z ułożeniem współpracy z ludźmi i w tym tkwi problem
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16115
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto paź 01, 2013 13:36 Re: wierze w jeże

może warto na 1 stronie wstawić linki fundacji /opiekunów, ośrodków, które znamy i które można wesprzeć finansowo, jesli ktoś zechciałby ? Dobrze najpierw zbadać w miarę możliwości fundację, myślę,że jesli w celu pomocy, osoba czy osoby z ośrodków dla jeży, nie będą absolutnie przeciwne spotkaniu czy wizycie,-nie można zyskać sponsorów czy pomocy bez kontaktu(prawdę mówiąc dokładnie przestudiowałam stronę fundacji igliwiak i mam mieszane uczucia -porównałam z innymi organizacjami-oczywiście nie każdy jest elokwentny i kontaktowy, a może bardzo być zaangażowany w sprawę, jednak .... :roll: )

taizu, jedna z wersji, które mi przyszły do głowy, to właśnie to: nieumiejetność w kontaktach z ludźmi i jednoczesna desperacja, bo nie ma przyszłosci dla podopiecznych-nie można zbyt szybko wyciągać wniosków, że kryje sie za tym od razu jakies zło, aczkolwiek zapala sie światełko ostrzegawcze, przynajmniej ja tak odczułam ...

britta pewnie sie nie spodziewała,że tyle osób chętnie do wątku będzie zaglądało :D

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 01, 2013 15:04 Re: wierze w jeże

villemo5 pisze:
Nemi pisze:A czy przy okazji Pana Kuziomskiego, mogę się zareklamować z jeżami z Jeżurkowa i poprosić o polubienia, jeśli ktoś jest na FB ?

O!!
Jeżurkowo - to jest pewniak!! Zachęcam do pomocy. Tu nie ma żadnych niedomówień i czarnego PR :ok:


Jak wpisuję w facebook Jeżurkowo nić mi się nie wyświetla niestety, podaj proszę linka, bo, jak ktoś wcześniej doradził, na pierwszej stronię zrobię małą bazę z Waszych linków,
szkoda, że nie mamy na forum emotikona z jeżami, musi wystarczyć taki ;)
:strach:

britta

Avatar użytkownika
 
Posty: 2355
Od: Śro sie 03, 2011 21:30
Lokalizacja: kraków

Post » Wto paź 01, 2013 15:09 Re: wierzę w jeże

tu jest link na stronę fundacji:
http://www.primum.org.pl/?param=start
a tu jeżurkowo -każdy jezyk osobno opisany jak klikniesz na link niebiesko podświetlony:
http://www.primum.org.pl/?page_id=89
to jest np. Groszek- rozbrajający uroczy :1luvu:
http://www.primum.org.pl/?page_id=526

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 01, 2013 15:10 Re: wierzę w jeże

Podaję link FB https://www.facebook.com/Jezurkowo oraz strony fundacji (jeszcze nie do końca dopracowane http://www.primum.org.pl/) Nasz ośrodek działa od roku 2011, ale dopiero w tym roku założyliśmy fundację.

PS

Pisałyśmy razem :P Dane na FB są bardziej aktualne, publikujemy wiadomości co mniej więcej drugi dzień. Po prostu nie starcza czasu na aktualizację stron. I jeszcze trochę informacji bieżących jest w naszym wątku viewtopic.php?f=21&t=146059

A Groszkowi ostatnio się pogorszyło :| i nie wiem czy długo jeszcze będzie z nami.
Ostatnio edytowano Wto paź 01, 2013 15:14 przez Nemi, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 01, 2013 15:14 Re: wierzę w jeże

Nemi, a mogłabys kod wstawić, który masz w podpisie przekierowujący na stronę fundacji?
Chciałbym w podpisie i moim umieścić :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 01, 2013 15:17 Re: wierzę w jeże

No, właśnie nie umiem zrobić takiego kodu i nie wiem kogo mogłabym poprosić o jego napisanie. W każdym razie bardzo Ci dziękuję !
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 01, 2013 15:19 Re: wierzę w jeże

Nemi pisze:No, właśnie nie umiem zrobić takiego kodu i nie wiem kogo mogłabym poprosić o jego napisanie. W każdym razie bardzo Ci dziękuję !



to może poprosiłabym, aby britta umieściła link do strony fundacji, a ja mam dla Was prezent od Maupy, aby przyjaciele jezy mogli tu trafić :

Obrazek
Kod: Zaznacz cały
[url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=21&t=156398][img]http://tinyurl.com/lxgjsr9[/img][/url]

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 01, 2013 15:32 Re: wierzę w jeże

dziękuję dziewczyny :1luvu: , trzymam kciuki za Groszka, rozbroił mnie ...

britta

Avatar użytkownika
 
Posty: 2355
Od: Śro sie 03, 2011 21:30
Lokalizacja: kraków

Post » Wto paź 01, 2013 15:35 Re: wierzę w jeże

britta, a moze na pierwsza stronę kod do bannerka wrzucić- moze ktoś zechce skorzystać i podpiac, aby przekierowywał na nasz watek jeżowy , bo po jakims czasie zginie wśród zapisanych stron ?...

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości