Ruda Pola z pola znalazła dom :-)

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto lip 16, 2013 8:49 Ruda Pola z pola znalazła dom :-)

Pola została znaleziona przez moją znajomą w ubiegłą sobotę. Sunia, kompletnie zrezygnowana, leżała zwinięta w kłębek na poboczu wiejskiej drogi. Przypuszczam, że została wyrzucona z samochodu i zupełnie nie umiała poradzić sobie w tej sytuacji :-( .

Ponieważ weekend nie jest najlepszym czasem na szukanie interwencji u władz gminy, zgodziłam się, by pies został tymczasowo zainstalowany w naszym ogrodzie. Założyłam, że jeżeli dogada się z kotami, to pewnie zostanie na stałe jako pies mieszkający przy domu.

Niestety, Pola po odespaniu stresu i odkarmieniu już drugiego dnia pobytu okazała się pełną temperamentu sunią, z upodobaniem goniącą moje wychodzące koty (poza Fryckiem, który od razu odnalazł się w nowej sytuacji i z miejsca pokazał psu, że to on tu rządzi). Dlatego nie zdecyduję się na zatrzymanie jej. Jestem po tzw. trudnym dokoceniu (specyfiki weterynaryjne, krople Bacha, behawiorysta itd.) i po prostu nie mam siły na równie trudne dopsienie...

Ponieważ przy domu nie dysponuję możliwością izolacji, Pola musi w tej chwili przebywać przy drukarni, którą prowadzimy z mężem. Nie jest tu bezpieczna. To teren otwarty, ulokowany w nieciekawej społecznie okolicy. Boję się, że gdy znów poczuje się pewnie, zacznie urządzać sobie spacery po najbliższym terenie i źle się to dla niej skończy :-( .

Przyznam, że jestem strasznie przybita tą sytuacją. Władze gminy w ramach pomocy zaoferowały mi jedynie schronisko, w którym o Poli pewnie słuch zaginie. Nie chcę jej tam zawozić. Uważam, że musi dostać szansę na dom – jest młoda, zdrowa i rozumna. Bez trudu można zakładać jej szelki. Pięknie chodzi na smyczy. W odpowiednich warunkach będzie z niej super pies :-) . W tej chwili bardzo pilnie poszukuję dla niej domu tymczasowego.

To fotki z niedzieli, kiedy Pola wyluzowała się i poczuła pewnie przy domu:

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pomóżcie mi, proszę...
Ostatnio edytowano Śro sie 14, 2013 19:21 przez JoasiaS, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto lip 16, 2013 9:21 Re: Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

Joasiu Pola jest śliczna i wierzę, że znajdzie dobry dom.
Teraz bardzo przydałby się piękny banerek najlepiej nieduży, żeby się zmieścił w wielu podpisach ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

wibryska

Avatar użytkownika
 
Posty: 12336
Od: Nie gru 17, 2006 18:41
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 16, 2013 9:22 Re: Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

wibryska pisze:Teraz bardzo przydałby się piękny banerek najlepiej nieduży, żeby się zmieścił w wielu podpisach ;)

Już poprosiłam Amyszkę :)
Pewnie coś wymyśli :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto lip 16, 2013 9:29 Re: Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

czyli czekamy na banerek :) może warto dopisac w tytule, że jest ruda ?

Joasiu a czy teren przy drukarni jest ogrodzony ?
Obrazek Obrazek Obrazek

wibryska

Avatar użytkownika
 
Posty: 12336
Od: Nie gru 17, 2006 18:41
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 16, 2013 9:35 Re: Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

wibryska pisze:czyli czekamy na banerek :) może warto dopisac w tytule, że jest ruda ?

A to ma znaczenie?
Rude psy też bardziej chodliwe podobnie jak koty? 8O

wibryska pisze:Joasiu a czy teren przy drukarni jest ogrodzony ?

Tylko częściowo :?
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto lip 16, 2013 9:53 Re: Ruda Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

moja mała psinka goni po mieszkaniu Gabę i Havę.
Próbowała to samo zrobić z kotami wiejskimi moich rodziców, ale one nauczone że domowy pies groźny nie jest, zrobiły pokabrzuszki.
I Pixi się zawiesiła , poszczekała, przestała gonic, no bo co tutaj gonić jak nie chce uciekac
Moje koty
Zdjęcia krakowskich schroniskowców
Jest tylko jeden sukces- być w stanie spędzić życie na swój własny sposób - Christopher Morley
Haters gonna hate

BarbAnn

 
Posty: 14179
Od: Wto sie 01, 2006 8:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lip 16, 2013 9:59 Re:

Na pewno Pola znajdzie domek :ok:
kicikicimiauhau
 

Post » Wto lip 16, 2013 10:02 Re: Ruda Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

BarbAnn pisze:moja mała psinka goni po mieszkaniu Gabę i Havę.
Próbowała to samo zrobić z kotami wiejskimi moich rodziców, ale one nauczone że domowy pies groźny nie jest, zrobiły pokabrzuszki.
I Pixi się zawiesiła , poszczekała, przestała gonic, no bo co tutaj gonić jak nie chce uciekac

Fryc też ustawił psa w dwie minuty. Reszta panicznie uciekała, a Polę to tylko nakręcało - goniła i nie dawała przywołać się do porządku :? . Generalnie stado całą niedzielę było podenerwowane i najeżone. Zdezorientowana Kropka zaczęła gnębić Milkę, a ja ujrzałam powtórkę z rozrywki - nowe ustalanie hierarchii, siuranie po domu itd. Nie mam siły przechodzić przez to raz jeszcze :(

Pies zdecydowanie szuka domu :idea:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto lip 16, 2013 10:03 Re: Ruda Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

A oglosilas ja na Dogomania.pl ?

Czarna puma

 
Posty: 1363
Od: Pt cze 28, 2013 21:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Wto lip 16, 2013 10:03 Re: Ruda Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

Czarna puma pisze:A oglosilas ja na Dogomania.pl ?

Wykupię jej pakiet ogłoszeń. Na dogomanii też będzie :ok:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto lip 16, 2013 10:17 Re: Ruda Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

czy sunia podaje łapę i robi siad ? tak z ciekawości pytam
Obrazek Obrazek Obrazek

wibryska

Avatar użytkownika
 
Posty: 12336
Od: Nie gru 17, 2006 18:41
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 16, 2013 10:20 Re: Ruda Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

wibryska pisze:czy sunia podaje łapę i robi siad ? tak z ciekawości pytam

Nie zna komend. Ale grzecznie pozwala sobie zakładać szelki i ładnie chodzi na smyczy. Wczoraj poszłyśmy do weta spacerem na odpchlenie i odrobaczenie :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto lip 16, 2013 10:25 Re: Ruda Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

JoasiaS pisze:
wibryska pisze:czy sunia podaje łapę i robi siad ? tak z ciekawości pytam

Nie zna komend. Ale grzecznie pozwala sobie zakładać szelki i ładnie chodzi na smyczy. Wczoraj poszłyśmy do weta spacerem na odpchlenie i odrobaczenie :)


o to jest dobra wiadomość :D może warto to dopisać w pierwszym poście i w ogłoszeniach
bo według mnie zdanie: "To pies, który potrzebuje w tej chwili zdecydowanej ręki i ułożenia" jest niezbyt zachęcające

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

wibryska

Avatar użytkownika
 
Posty: 12336
Od: Nie gru 17, 2006 18:41
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 16, 2013 10:30 Re: Ruda Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

wibryska pisze:
JoasiaS pisze:
wibryska pisze:czy sunia podaje łapę i robi siad ? tak z ciekawości pytam

Nie zna komend. Ale grzecznie pozwala sobie zakładać szelki i ładnie chodzi na smyczy. Wczoraj poszłyśmy do weta spacerem na odpchlenie i odrobaczenie :)


o to jest dobra wiadomość :D może warto to dopisać w pierwszym poście i w ogłoszeniach
bo według mnie zdanie: "To pies, który potrzebuje w tej chwili zdecydowanej ręki i ułożenia" jest niezbyt zachęcające

Obrazek

Lepiej juz napisac,ze to suczka z temperamentem...

Czarna puma

 
Posty: 1363
Od: Pt cze 28, 2013 21:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Wto lip 16, 2013 10:31 Re: Ruda Pola z pola szuka domu - świętokrzyskie

wibryska pisze:
JoasiaS pisze:
wibryska pisze:czy sunia podaje łapę i robi siad ? tak z ciekawości pytam

Nie zna komend. Ale grzecznie pozwala sobie zakładać szelki i ładnie chodzi na smyczy. Wczoraj poszłyśmy do weta spacerem na odpchlenie i odrobaczenie :)


o to jest dobra wiadomość :D może warto to dopisać w pierwszym poście i w ogłoszeniach
bo według mnie zdanie: "To pies, który potrzebuje w tej chwili zdecydowanej ręki i ułożenia" jest niezbyt zachęcające

Obrazek

To ja ją tak postrzegam, bo nigdy nie miałam do czynienia z psami :roll:
Dobra, postaram się to zdanie jakoś zmienić :wink:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości