[Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie cze 30, 2013 17:51 [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Wczoraj (29.06.2013) tej suczce zmarła właścicielka (bardzo starsza pani), jej mąż został zabrany do domu opieki. Suni grozi od dziś schronisko (Paluch). Bardzo pilnie potrzebny dla niej dom tymczasowy, chociaż na kilka dni (może za kilka dni znajdzie się jeszcze ktoś kto może ją wziąć?). Sunia ma 1-1,5 roku. Waży 21 kg. Jest BARDZO przyjacielska dla wszystkich ludzi, lubi też wszystkie psy. Na koty ciut szczeka, ale nie powinno być problemu jak się przyzwyczai. Lubi też dzieci. Jest czysta, zdrowa, zadbana. Nie jest wykastrowana, ale jej kastrację ja załatwiam całkiem za darmo już od dziś, byle by znalazła się osoba, która ją po tym zabiegu przetrzyma. Dołożę się też do wyżywienia. Do suni dołączam smycz, obrożę i kaganiec. Sunia umie chodzić na smyczy, umie jeździć autobusem i metrem, nie boi się nowych miejsc. RATUNKU! Jeśli do dziś wieczorem nie znajdzie się nikt kto by ją przetrzymał choćby do jutra, sunia będzie musiała zostać odwieziona do schroniska na Paluchu (inne schronisko raczej jej nie przejmie). Zdjęcia suni niżej. Zdjęcia są jakie są, na razie nie mam lepszych. Sunia jest bardzo miła i bezproblemowa. PROSZĘ O POMOC! Dowiozę na terenie Warszawy, a może też ciut dalej (o ile znajomy da radę).

Link do wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/142471515955815/


Sunia obecnie jest na moim osiedlu.
Jak wyżej - załatwię kastrację (ale na razie nie ma gdzie jej przetrzymać nawet po zabiegu).
Sunia jest zabezpieczona na pchły i kleszcze (świeżo).
Nie ma mikrochipa (tak dla formalności).

Film z sunią:
http://youtu.be/D1DBvBY7QS0
(na filmie też obecny mój pies - beżowy taki, adoptowany przez miau.pl :wink: )


Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Na paluchu pewnie trafi do klatki niewiele większej od niej, z której nie wyjdzie nawet na spacer pewnie przez dłuższy czas (kilka tygodni). Tak stawiam, po tym jak widziałam w jakich warunkach (z przymusu bo z przymusu...) są tam niektóre psy. Pewnie najgorzej mają właśnie te co zmieszczą się do klatek. Większe częściowo są w boksach.

Kto ją uratuje?

Ja jej nie mogę wziąć - kategoryczny sprzeciw domowników.
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 30, 2013 20:30 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Na tą noc ma miejscówkę, ale co dalej...? :(
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 01, 2013 9:28 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Anika, spróbuj może skontaktować się z Centrum Pomocy Zwierzętom TRIP http://www.cpz.org.pl/nasze-projekty/trip/ może coś pomogą, podpowiedzą :( . szkoda bardzo tej suni.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kasia1568

 
Posty: 1539
Od: Śro cze 12, 2013 14:37
Lokalizacja: WARSZAWA-SRÓDMIEŚCIE

Post » Pon lip 01, 2013 14:14 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Podrzucimy sunię :ok:
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6932
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Śro lip 03, 2013 19:06 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Co dalej sie dzieje z ta sunia???

Czarna puma

 
Posty: 1363
Od: Pt cze 28, 2013 21:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Śro lip 03, 2013 19:59 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

nadal w awaryjnym miejscu, bezpieczna
ale nie może tam długo zostać, więc nadal pilnie szukamy DT

w poniedziałek sunia idzie na zabieg kastracji
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 03, 2013 21:17 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

*anika* pisze:nadal w awaryjnym miejscu, bezpieczna
ale nie może tam długo zostać, więc nadal pilnie szukamy DT

w poniedziałek sunia idzie na zabieg kastracji

A oglaszacie ja na Dogomania.pl???

Czarna puma

 
Posty: 1363
Od: Pt cze 28, 2013 21:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Śro lip 03, 2013 21:43 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Czarna puma pisze:
*anika* pisze:nadal w awaryjnym miejscu, bezpieczna
ale nie może tam długo zostać, więc nadal pilnie szukamy DT

w poniedziałek sunia idzie na zabieg kastracji

A oglaszacie ja na Dogomania.pl???

miała wątek jakiś czas temu, zero zainteresowania

tam jest chyba za dużo psów i wątków, żeby się przebić, szczególnie że zdjęć nie widać przy tytule
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 03, 2013 21:56 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

A ogłoszenia robisz? Jest martwy sezon, ale może ktoś wypatrzy...
W razie czego u mnie w stopce link, ponad 100 miejsc do ogłaszania :ok:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro lip 03, 2013 22:01 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Szalony Kot pisze:A ogłoszenia robisz? Jest martwy sezon, ale może ktoś wypatrzy...
W razie czego u mnie w stopce link, ponad 100 miejsc do ogłaszania :ok:

Dopiero przyszły nowe dobre zdjęcia (tzn. pierwsze, pewnie jeszcze kilka się uzbiera).
No i właśnie wróciłam z lecznicy z świeżo kastrowanymi szczurzycami i jestem padnięta ;) (od 16 do 23 na nogach)
Ale od jutra w dzień się zabieram do pracy ;)
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa


Post » Pt lip 05, 2013 16:06 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

hop :)
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 08, 2013 16:43 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Sunia już po kastracji. Już odwieziona do awaryjnego DT (ciągle tego samego).
Nie była na szczęście w ciąży, ale sutki wyglądają tak jakby już kiedyś wychowywała dzieciaki.
Jednak nie jest raczej starsza niż te 1,5 roku (ząbki śliczne).
Problemów przy narkozie i zabiegu nie było. Szwy rozpuszczalne, do wycięcia tylko jeden supełek po 10 dniach. Ranka śliczna.
Kubraczek dostała nowy. Antybiotyk o przedłużonym działaniu, przeciwbólowe w tabletkach do domu.
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 08, 2013 18:23 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Wszystko super, żeby tylko jeszcze jakiś domek ją zabrał do siebie :( :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kasia1568

 
Posty: 1539
Od: Śro cze 12, 2013 14:37
Lokalizacja: WARSZAWA-SRÓDMIEŚCIE

Post » Wto lip 09, 2013 10:59 Re: [Warszawa] Potrzebny NA WCZORAJ DT dla młodej SUNI !!!

Sunia dziś w nocy częściowo zdjęła sobie kaftanik :roll:
Przegryzła jeden z paseczków od ubranka...

Na szczęście ranka nie wygląda źle, chociaż podobno ją wylizywała.
Została z rana ubrana przeze mnie znów w ten straszny kubraczek.

O 8 rano była ze mną na spacerze - chodzi wolniej, nie ciągnie na smyczy (zazwyczaj ciągnie). Podałam więc jej dodatkowo jeszcze jedną porcję leku przeciwbólowego (wg zaleceń weta - jeśli by się gorzej czuła, mam podawać 2x dziennie a nie 1x dziennie), bo kto ją tam wie czy ją boli czy nie. Nie piszczała ani nic, ale wolę podać niż nie podać ;)
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości