Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne psy

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt maja 31, 2013 20:23 Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne psy

Jest takie małe miasteczko na trasie, którą jeżdżę do Częstochowy.
Miasteczko jest jakieś 36 km od Radomia.
Jest tam dłuższa przerwa w trasie, więc każdy wychodzi rozprostować nogi.

Koło Lewiatana przy dworcu pks koczują cztery bezdomne psy.
Są stałym elementem krajobrazu...dwa dość duże i dwa malutkie.
Zwłaszcza jeden według mnie potrzebuje pomocy, jest duży, stary, i chyba bardzo zmęczony...
Głównie leży, czasami podnosi się do picia, jest bardzo zaniedbany, na zadku pęczki martwej sierści, bardzo smutny pyś, ale zero agresji, tylko beznadziejna rezygnacja :( .
Miałam tylko dwie kajzerki z serem.
Dałam.
Zostały pochłonięte w mgnieniu oka.
Oprócz dużego smutnego psa jest malutka czarna sunia, z wyciągniętymi do granic możliwości sutkami, tarmosząca wyciągniętego pewnie ze śmietnika kurzego łysego gnatka.
I śmieszny jasny rozczochraniec, tez malutki, wyraźnie czujący respekt przed dużym kolegą.
Psy mają niewielki pojemniczek plastikowy na wodę, z dworcowego WC- ta wlałam świeżej i zimnej, piły zachłannie, było gorąco.

Psy sa bardzo nieufne. Nie wykazują żadnej agresji, po prostu się boją.
Żaden nie podszedł do mnie na wyciągnięcie ręki, choć na widok bułek ślina im kapała z pysków.

Co zrobić?
Tam pewnie nie ma żadnej organizacji prozwierzęcej, to małe miasteczko.
Może ktoś z Radomia będzie umiał pomóc, może tam ktoś działa?
Najbardziej mi żal tego wielkiego smutasa...całym swoim jestestwem przedstawia jedną wielka rezygnację.
Mam zdjęcia, jesli uda mi się zrzucić z telefonu, to wkleję...
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Pt maja 31, 2013 20:26 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Pt maja 31, 2013 20:57 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Napisałam do jednej forumowiczki z Radomia, i wyguglałam sobie radomski TOZ i organizację 4 ŁAPY...będę jutro nękać telefonami.
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Sob cze 01, 2013 16:09 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Ktoś? Coś? :roll:
"We don't apologize
And that's just the way it is
But we can harmonize
Even if we sound like shit
Don't try to criticize
You bitches better plead the fifth" \\m//
MRRRRAAUUUUUU! :twisted: HELL BLOODY YEAH! :twisted:
"Dark matter. It's not atoms. It's the other stuff." :ryk:

Caragh

Avatar użytkownika
 
Posty: 26628
Od: Pon sie 03, 2009 23:03
Lokalizacja: Ślůnsk

Post » Sob cze 01, 2013 18:51 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Otrzymałam wiadomość na pw. Niestety nie pomogę, nie mam samochodu, dopiero wyszłam ze szpitala, nie mogę się zająć tą sprawą. W okolicach Radomia takie widoki są normą, po prostu gminy nie zajmują się bezdomnymi zwierzętami. A schronisko w Radomiu pęka w szwach i nie przyjmuje już zwierząt.

malinka1

 
Posty: 1151
Od: Czw cze 28, 2007 8:27
Lokalizacja: Radom

Post » Sob cze 01, 2013 19:10 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Dzięki, Malinko, za odpowiedź.
Postaram się zadziałać coś na własną rękę, ale niewiele mogę.
To 150 km ode mnie, nawet nie mam jak tam dojeżdżać, żeby nakarmić :( .
Ale będę próbowała coś zrobić.
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Sob cze 01, 2013 20:48 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Też serce mnie pęka jak widze takie widoki. Też mam takiego psa do karmienia w Ursusie.
Może napisać do jakieś lokalnej gazety z prośbą o pomoc. Vipku nie mam nikogo w tych okolicach, żebym mogła prosić o pomoc.
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Sob cze 01, 2013 20:59 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Gosiu, może ktoś z Dogo?
Kasumi
Lilith27
Monday
Monikab
Pati851
Red
Temida - Temida jest z TOZu
Tula
"We don't apologize
And that's just the way it is
But we can harmonize
Even if we sound like shit
Don't try to criticize
You bitches better plead the fifth" \\m//
MRRRRAAUUUUUU! :twisted: HELL BLOODY YEAH! :twisted:
"Dark matter. It's not atoms. It's the other stuff." :ryk:

Caragh

Avatar użytkownika
 
Posty: 26628
Od: Pon sie 03, 2009 23:03
Lokalizacja: Ślůnsk

Post » Sob cze 01, 2013 21:12 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Dzięki, dziewczyny, że zagladacie :1luvu: .
Monia, a jak tam napisać?
Ja nie mam konta na dogo.
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Nie cze 02, 2013 13:09 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Choć podniose. Konta na dogo też nie mam, a poruszanie się po tamtym forum to dla mnie czarna magia.
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Pon cze 17, 2013 16:12 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

:!: :!: :!:
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9948
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pon cze 17, 2013 16:19 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Vip nie mam na razie odpowiedzi.

anka1515

 
Posty: 4125
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon cze 17, 2013 18:14 Re: Czy jest na forum ktoś z RADOMIA lub okolic???- bezdomne

Ja też staram się znaleźć jakies rozwiązanie, ale jak do tej pory jedynym wyjściem jest schronisko :( .
A tego bym nie chciała.
Czekam jeszcze na dwie odpowiedzi, zobaczymy.
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości