Znalazłam rudego JAMNIKA - PILNIE DT!! Częstochowa i okolice

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt maja 03, 2013 19:07 Znalazłam rudego JAMNIKA - PILNIE DT!! Częstochowa i okolice

Dzisiaj po południu pomiędzy Sieldcem (albo Siedlcami - nie jestem pewna nazwy), a Mstowem (tuż pod Częstochową) znalazłam tuptającego rowem, a następnie środkiem drogi jamnika. Tuptał sobie w deszczu zmarznięty i wystraszony.
Jamnik średnich gabarytów, rudy, krótkowłosy, zmarznięty i chudy.
Zatrzymaliśmy się i kiedy do niego podeszłam szczeknął i kłąpnął zębami ostrzegawczo, ale chyba zorientował się, że nie chcę zrobić mu krzywdy i po krótkim czasie dał się zawinąć w kocyk. Wzięliśmy więc mokrego biedaka i zawróciliśmy do Częstochowy. Siedzi sobie teraz w mojej łazience i śpi - musiał być zmęczony tuptaniem :(
Czasem przebudza się, piszczy i drapie w drzwi łazienki.
Lubi koty - ożywił się na ich widok i merdał ogonkiem. Umie chodzić po schodach (nie jest to oczywista oczywistość w przypadku jamnika), siusia po wyprowadzeniu na dwór.
Piesek prawdopodobnie został wyrzucony - w okolicach, gdzie go znalazłam wywalanie psa z samochodu to norma :( Z resztą to już drugi pies, którego osobiście zabrałam z tamtych rejonów :(

I teraz sprawa najważniejsza - piesek nie może u mnie zostać, bo mój młody jest uczulony. Przerabialiśmy to, zabraliśmy już raz do domu taką porzuconą bidę, która wyskoczyła nam pod koła samochodu, dziecko już mi się prawie udusiło, nie zaryzykuję drugi raz.
Jutro mój mały wraca do domu. Mogę psa przenocować, ale NIE MOŻE ZOSTAĆ.
Nie chcę go zawozić do schronu, pies jest domowy, wystraszony i swoje już przeżył.

Przejrzałam ogłoszenia, dogomanię, dzwoniłam do schronisk - nikt pieska nie szuka :(
Jeżeli macie konto na dogomanii, możecie wziąć psa na tymczas, albo znacie kogoś, kto może - proszę dajcie znać. Sytuacja jest napięta jak baranie rogi... :(

A oto rudzielec:

Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pt maja 03, 2013 19:32 Re: Znalazłam rudego JAMNIKA - PILNIE DT!! Częstochowa i oko

Zosik masz PW, kontakt do Jamników Niczyich.
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt maja 03, 2013 19:40 Re: Znalazłam rudego JAMNIKA - PILNIE DT!! Częstochowa i oko

Bardzo dziękuję za kontakt! Dzwoniłam, mogą przyjąć pieska w każdej chwili, mam tylko porobić zdjęcia do ogłoszeń i dogadać się, kiedy możemy przyjechać.
Chyba wsiądziemy w samochód nawet zaraz i pojedziemy, niech tylko udobrucham TŻta, bo jest już lekko poirytowany :wink:

ulv wielkie, ogromne dzięki!
dziękujemy my i przegubowiec! :)
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Sob maja 04, 2013 19:13 Re: Znalazłam rudego JAMNIKA - PILNIE DT!! Częstochowa i oko

Witam, jestem z Fundacji Jamniki Niczyje. Jamniczek trafił do domu tymczasowego. Ma ok 10 lat. Dostał imię Goran
Piesek zostanie wkrótce poddany oględzinom weterynarza. Ma guzki na brzuchu i przerost prostaty / miejmy nadzieję /
Trzeba zrobić mu najpierw badania i zaszczepić.
Wszelkie informacje o Goranie będą podawana w nas na forum: http://jamnikiniczyje.pl/index.php?opti ... 3&Itemid=3
lub na facebook: https://www.facebook.com/events/229289247195896/
Zapraszam do śledzenia losów Goranka.

edytka850

 
Posty: 3
Od: Pt lis 02, 2012 16:50

Post » Sob maja 04, 2013 19:48 Re: Znalazłam rudego JAMNIKA - PILNIE DT!! Częstochowa i oko

Ja jeszcze dorzucę info, że można kupić na allegro cegiełkę dla rudzielca.
http://allegro.pl/zdjecie-jamnika-goran ... 54989.html

I mnie, i mężowi ciągle chodzi po głowie mały rudzik, bardzo nam przypadł do serca. Całą drogę do DT leżał wtulony w moje kolana. Dużo przeżył, a nadal potrafi zaufać człowiekowi...
Dziękujemy za szybką reakcję i tak błyskawiczną pomoc.
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Nie lis 03, 2013 19:39 Re: Znalazłam rudego JAMNIKA - PILNIE DT!! Częstochowa i oko

Ruda parówa, którą znaleźliśmy w maju i oddaliśmy pod opiekę fundacji Jamniki Niczyje znalazła dom!!!

Rudzielec został adoptowany przez Państwa, których jamniczek niedawno odszedł.

A piszę to ku pokrzepieniu serc, ponieważ parówczak jest schorowanym staruszkiem i fundacja wróżyła, że będzie u nich kiblował do śmierci.

Wszystko jest możliwe! :D :dance:
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron