Apel! Bystra szuka domu bez psów! Koty mogą być.

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro gru 19, 2012 19:46 Apel! Bystra szuka domu bez psów! Koty mogą być.

Bystra to sunie odłowiona wraz z rodzeństwem przed mrozami z okolic Huty Katowice w Dabrowie górniczej. Mamusia i czworo rodzeństwa zyli na dziko. Smarkactwo ma około 5 miesiecy. Cała czeredka uczy się żyć w ludzkim społeczeństwie. U mnie na DT jest jedna z dziewczynek- dałam jej na imię Bystra :)
Obrazek

Mała wyrośnie na średniej wielkości pieska.
Cały wątek maluchów i mamusi tutaj: http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... omk%C3%B3w
I wątek Bystrej odkąd jest u mnie: http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... %C4%85-%29

Mała dostała najpierw imię Fruzia. Ale gdy do mnie przyjechała wystraszona, śliniąca się i posikująca ze strachu i stresu zobaczyłam w niej COŚ. Po pół godzinie w oczkach małej pojawiła sie ciekawość świata i ten błysk mądrości. Nazwałam ją wtedy Bystra. I pasuje to do niej idealnie :)

Jest typowym szczeniakiem. Łobuzi, uwielbia się bawić i podgryzać. Ale mimo życia w stanie dzikim smarkula natychmiast przestała brudzic w domu! Zachowuje idealną czystość nawet jak jestem w pracy 8 godz. plus dojazd .
Jakby tu napisać... Malutka zrobiła ogromne postępy w domu przez 2 tyg. . Tylko że ona nadal żyje u mnie w psim stadzie bo mam swoje dwa psy... Gdyby trafiła do domu bez psów przekierowałaby szybko sie z psiaków na człowieka. Jest kontaktowa i towarzyska, wiec z braku laku wybrałaby ludzi. Szukamy więc dla niej domu bez psów. Najlepiej z ogrodem dobrze zabezpieczOnym. Nie ma przy psach chęci ucieczki, ale do pracy potrzebne bezpieczne miajsce.
Jak jest? Tak jak napisałam- niesamowicie bystra. Uczy sie naśladując w mgnieniu oka :) To wesoły, kochany szkrab. Gdyby znalazł sie dom który chciałby z nią pracować to zyska cudownego psa! I to takiego, który jak już pokocha to na całego! Dla nowego domku dałabym wsparcie i naukę jak zsocjalizować małą i co robić, aby wszystko przebiegło jak najmniej problemowo. Pokochałam tą małą bździagwe! Tylko że nie zsocjalizuję jej jak należy przy psach....
Ostatnio edytowano Nie gru 30, 2012 10:59 przez blackobsession, łącznie edytowano 1 raz
Zapraszamy na bazarek: viewtopic.php?f=20&t=149261

blackobsession

 
Posty: 658
Od: Wto lis 30, 2010 23:57
Lokalizacja: Sarnów

Post » Czw gru 20, 2012 23:24 Re: Bystra- naprawdę bystra szuka domku na zawsze.

eeeno fajna fajna :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek

MarKotek

 
Posty: 4247
Od: Pon lut 23, 2009 0:36
Lokalizacja: Będzin

Post » Czw gru 20, 2012 23:38 Re: Bystra- naprawdę bystra szuka domku na zawsze.

Zaraza :lol:
Obrazek
Zapraszamy na bazarek: viewtopic.php?f=20&t=149261

blackobsession

 
Posty: 658
Od: Wto lis 30, 2010 23:57
Lokalizacja: Sarnów

Post » Sob gru 22, 2012 10:39 Re: Bystra- naprawdę bystra szuka domku na zawsze.

Powstał bazarek z którego dochód będzie przeznaczony na karme dla smarkuli i jej rodzeństwa ( w końcu jest ich czworo...) i dla zwierzaków pod opieką Stowarzyszenia Nadzieja Na Dom. Bystra i jej rodzeństwo rosną. Potrzebują z powodu zaniedbań dobrej karmy ( oczywiscie bez cenowej przesady ;) ). Sama Bystra zjadła przez 17 dni 5 kg. jej.... I do tego wszystkie te chorujące teraz nagminnie zwierzaki w DT i schronisku :( Potrzeby są ogromne!
Zapraszamy: viewtopic.php?f=20&t=149261
Zapraszamy na bazarek: viewtopic.php?f=20&t=149261

blackobsession

 
Posty: 658
Od: Wto lis 30, 2010 23:57
Lokalizacja: Sarnów

Post » Czw gru 27, 2012 12:48 Re: Bystra- naprawdę bystra szuka domku na zawsze.

zaznaczam sobie
i będę podczytywać :1luvu:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27186
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 27, 2012 13:02 Re: Bystra- naprawdę bystra szuka domku na zawsze.

Witamy :)
Cały wątek Bystrej: http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... %C4%85-%29
Tutaj malutkie zainteresowanie a tam mała ma grono fanów którzy trzymają za nią kciuki.
Jest słodka, kochana i naprawdę bardzo bystra. Tylko że u mnie nie zrobi postępów w relacjach człowiek-pies bo nadal zyje w psim stadzie :( I to mnie niesamowicie martwi. Potrzebuje choc tymczasowego domu bez psa, lub z psem niechętnym innym i potrafiącym tą niechęć pokazać. Wtedy mała będąc bardzo towarzyska musiałaby sie ukierunkować z psa na człowieka. U mnie nie ma szans, mimo że jest szczęśliwa. Ale to chodzi o jej dalsze życie. Musi szybko trafić do domu bez stada żeby to życie przez wiele lat było szczęśliwe i bez stresów.
Zapraszamy na bazarek: viewtopic.php?f=20&t=149261

blackobsession

 
Posty: 658
Od: Wto lis 30, 2010 23:57
Lokalizacja: Sarnów

Post » Czw gru 27, 2012 13:25 Re: Bystra- naprawdę bystra szuka domku na zawsze.

poczytałam tez o Bystrej na dogo (wpisałam się 8) na wątku)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27186
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob gru 29, 2012 21:48 Re: Bystra- naprawdę bystra szuka domku na zawsze.

Bystra dzisiaj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zapraszamy na bazarek: viewtopic.php?f=20&t=149261

blackobsession

 
Posty: 658
Od: Wto lis 30, 2010 23:57
Lokalizacja: Sarnów

Post » Sob gru 29, 2012 21:55 Re: Bystra- naprawdę bystra szuka domku na zawsze.

śliczna jest :1luvu:
oby sie przekonała że ludź tez jest dobry nie tylko pies :ok:
ObrazekObrazekObrazek

MarKotek

 
Posty: 4247
Od: Pon lut 23, 2009 0:36
Lokalizacja: Będzin

Post » Nie gru 30, 2012 10:58 Re: Bystra- naprawdę bystra szuka domku na zawsze.

Niestety, ale u mnie się nie przekona. Nie mam możliwości oddzielenia jej od psów. Dlatego tak bardzo ważne jest znalezienie dla niej domu bez nich. Niech to będzie nawet tymczas, ale bez psów. Mała jest bardzo towarzyska i szybko przekieruje sie na ludzi jak nie będzie miała innego wyjścia.
To nie jest jakiś problematyczny pies w życiu codziennym. Jest szczen iakiem, rosną jej zęby więc trzeba pilnować kapci i butów. Trzeba użyć trochę rozumu i pomyśleć co szczeniakowi może smakować. Jak zaczęła konsumować mi chodnik, to go wypsikałam perfumami i spokój. To samo z raczka od szuflady. Ma mase zabawek które patroszy i gryzie. Nie brudzi w domu ani nie jest w nim szczekliwa. Moja puli drze jape a ona nie. Na dworze zdarza jej się zaszczekać, ale znowu żadziej od Luśki.
Teraz codziennie będzie nauka chodzenia na smyczy poza placem. Myślałam najpierw, ze powinna znaleźć dom z ogrodem gdzie będzie mogła luźno biegać. Po przemyśleniach cofam wszystko. W bloku szybciej będzie zmuszona nauczyc sie spacerować i szybciej sie zsocjalizuje. Tutaj jest wieś...
Kolejne jej dobre strony to takie, ze przy petardach paniki nie ma. Sąsiad też włączył wielką piłe na dworze aby pociąć drzewo i była lekko niepewna najpierw, a za chwilkę już szalała. Czyli nie jest to lękliwy pies. Ona tylko zna życie w stadzie psim. Tak żyła i tak nadal żyje. I to koniecznie trzeba zmienić póki Bystra jest młodziutka i miekka jak glina.

Dlatego apeluję do ludzi nie mających psów: Błagam o dom dla niej. Moze byc tymczasowy. Poniesiemy koszty zwiazane z jej utrzymaniem. Pomożemy wszelaką radą w jej socjalizacji. Jak weźmie ją ktoś mieszkający blisko nas to pomożemy osobiście. Gdyby zaistniał jakiś większy problem skontaktujemy się ze specjalistą. Bo to chodzi o dalsze jej życie, a ma przed sobą masę lat. To " być albo nie być" w społeczeństwie.... I czym szybciej tym dla niej lepiej :(
Zapraszamy na bazarek: viewtopic.php?f=20&t=149261

blackobsession

 
Posty: 658
Od: Wto lis 30, 2010 23:57
Lokalizacja: Sarnów

Post » Pon gru 31, 2012 7:29 Re: Apel! Bystra szuka domu bez psów! Koty mogą być.

piękna jest
taka wilczakowata

Obrazek
czaruję na dom dla Bystrej

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27186
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon gru 31, 2012 16:10 Re: Apel! Bystra szuka domu bez psów! Koty mogą być.

Czaruj dobrze, bo konieczny dla jej dobra...

Wbrew temu co ludzie myślą wielkich problemów z nią nie będzie. Ot- takie same jak przy szczeniaku który jeszcze nie zna ulic, zgiełku i chodzenia na smyczy. Jedynie to nie da sie przytulić ani dotknąc na początku. Ale to też minie.
Zapraszamy na bazarek: viewtopic.php?f=20&t=149261

blackobsession

 
Posty: 658
Od: Wto lis 30, 2010 23:57
Lokalizacja: Sarnów

Post » Pon gru 31, 2012 20:54 Re: Apel! Bystra szuka domu bez psów! Koty mogą być.

Wkoło huki petard, a mała tak samo jak moje burki nic sobie z tego nie robi :) Na dworze lekko spłoszona, ale bez paniki. Spłoszona jest, bo petardy wybuchaja na plac u tuż obok ;)

Dla Was i dla zwierzaków:
Obrazek

Dla siebie mam jedno życzenie: aby mój tata pozostał z nami w formie cały kolejny rok....

Dla Zmorki aby zyła długo i w zdrowiu.
Dla Luski aby zawsze była taka radosna.
Dla TZta: aby spełniły sie jego marzenia.
Dla Bystrej: aby znalazła odpowiedzialnych, kochajacych ludzi i przy nich przeżyła wiele cudownych lat.
Dla kotów i psów szukających swojego miejsca na Ziemi: aby go znalazły.
Dla Was: spełnienia marzeń.
Zapraszamy na bazarek: viewtopic.php?f=20&t=149261

blackobsession

 
Posty: 658
Od: Wto lis 30, 2010 23:57
Lokalizacja: Sarnów

Post » Śro sty 02, 2013 14:46 Re: Apel! Bystra szuka domu bez psów! Koty mogą być.

Śliczne szczenie :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Za domek :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek Obrazek
Toffie [*] 15.03.2016r. , Kubuś [*] 07.12.2016r. , Julia (Dżulia) [*] 15.01.2018r.

Miraclle

Avatar użytkownika
 
Posty: 12355
Od: Wto maja 10, 2011 10:47
Lokalizacja: Jaworzno

Post » Śro sty 02, 2013 23:34 Re: Apel! Bystra szuka domu bez psów! Koty mogą być.

sunia sliczna :D

/a ja na dgm z przyjemnoscia dredziarza poogladalam 8)
ANARCHOTYRANIA

enigma

Avatar użytkownika
 
Posty: 41427
Od: Wto wrz 13, 2005 14:25

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości