Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw lis 29, 2012 16:15 Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

...Głodny.
Właściwie od kiedy się urodziłem, cały czas byłem głodny. Mam dbała o mnie jak umiała, ale nas było stadko, a ona jedna... Jestem malutki i nie zawsze radzę sobie tak jak inne psiaki.
Czasem jedna łapka zostaje mi w tyle, no i nie całkiem dobrze widzę.
Często nie mogłem sie dopchac do mleka, a potem do miseczki, albo zostawały mi tylko resztki- i ciągle czułem sie głodny i coraz słabszy......

Wiem, że nie jestem taki ładny i zdrowy jak inne szczeniaczki, ale tak samo lubię się bawić, uwielbiam kiedy się mnie przytula, staram się byc porządnym psem, tak jak uczyła nas mama.

POMOŻESZ MI BYĆ ZDROWYM PSEM?


---------------------------

No i właśnie- Korek to kundelek, na oko z 6-7 tygodni, nieduży. Uwagę zwróciło nietypowo wyglądające "czoło" psiaka, oraz to, ze sobie słabo radził w grupie rodzeństwa. Bliższe badanie wykazało, ze maluch ma osłabiony odruch obronny prawego oka i leciutko pociąga prawą tylną łapką. Poza tym ma czasem przez chwilę kłopot z wstaniem od razu, jeśli sie go położy na plecach na miękkim i odchyla głowę do tyłu, jak jest ustawiony w pionie.

RTG boczny- widac przerwę w ciągłości czaszki, RTG z góry (niestety nieco nieostry)- czaszki wyraźnie "brakuje".

Wet ocenił wstępnie, że może to być niezarośnięte duże ciemiączko. Chociaż może i uraz, albo inna wada rozwojowa.

Po ludzku rzecz biorąc- maluch ma mózg na wierzchu....... To ta wypukłość czoła, którą widać na fotkach.

Do tego stan ogólny fatalny- matowa, zmierzwiona sierść z koszmarnym łupieżem, chudy, wyraźnie niedożywiony, wielki "robalowy" brzuszek.

Jednocześnie ogromna wola życia, Koreczek się bawi, gania, cały czas merda ogonkiem, je za trzy psy I do tego jak na tak malutkie szczenię jest nieprawdopodobnie porządny- w klatce, gdzie siedzi, kiedy mnie nie ma- załatwia się wyłącznie na gazetę lub podkład, a budka "spalna" pozostaje idealnie czysta- no cudo!!!!!!!

------------------


Obrazek

Obrazek


I jeszcze w schronie:


Obrazek

Obrazek

------------------

Jak do tej pory- wet kosztował 110 zł, plus środki na odrobaczenie i karma, a Korek musi jeść wysokiej jakości jedzonko, żeby dojść do siebie.
No i koniecznym badaniem byłby MR (rezonans), który dałby odpowiedź, czy to "tylko" ciemiączko, czy np wodogłowie, albo inne wady i jakiego postepowania potrzebuje maluszek. ........

Bardzo, bardzo proszę o pomoc w imieniu Koreczka- on tak bardzo chce żyć!!!!!!!
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lis 29, 2012 16:37 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Jaki biedaczek :(
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw lis 29, 2012 21:50 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

jaka bieda :cry:
czy z tym da się coś zrobić? czy można liczyć że ciemiączko zarośnie?
Maja miała pól główki niezarośniętej ,ale z wiekiem zarosło. :roll:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 30, 2012 4:45 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Póki nie zrobimy więcej badań, to licho wie... mam nadzieję, bo to naprawdę wyjątkowo uroczy i mądry szczeniorek (jak ja szczeniaki niespecjalnie lubię)....
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 30, 2012 14:23 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Śliczny ma pysio :1luvu: takie mądre spojrzenie , jak na takiego malucha :)

ja także wolę takie większe pieski, a właściwie to mam słabość do suczek :oops:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Wto gru 04, 2012 23:20 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Co słychać u maluszka ?
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Śro gru 05, 2012 16:08 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Leczymy biegunkę- jakaś bakteria sie ujawniła, oraz wszoły :roll:

I.... cytuję Toyotę (to od niej sie dowiedziałam o Korku):

Wszystkie szczeniaki z tego miotu- rodzeństwo Koreczka, są za TM . Zostały przeniesione z izolatki do zewnętrznego boksu, buda została ocieplona. Miały biegunkę bez krwi, więc raczej nie parwo. Podejrzewam, że wykończyły je robaki, pchły, wszoły i niedożywienie + zimno.

Tym sposobem tylko najsłabszy, najmniejszy szczeniak, do tego ułomny - nasz Koreczek, ma szansę na życie . .

Coraz częściej dobija mnie bezsilność wobec skali bezdomności i warunków w schroniskach.... Dziś wyszłam na potwornego chama i zwymyślałam ciężkim słowem sąsiadke, która opowiadała o planach rozmnożenia swojej suczki, argumenty logiczne nie docierały i puściły mi nerwy.....
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 05, 2012 16:26 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Wcale się nie dziwię , że pękłaś. Głupota ludzka nie ma granic :evil:
Prześlę jakiś grosik na biedę :oops:
Podaj mi konto na pw
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pt gru 14, 2012 15:48 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Jak maluszek? Jak się rozwija ?
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pon gru 17, 2012 15:21 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Co u maluszka słychać ?
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw gru 20, 2012 19:04 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Jakieś nowe wieści :?:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pt gru 21, 2012 20:36 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

choć słóweczko o psince plissss.....
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Sob gru 22, 2012 1:35 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Juz piszę, przepraszam.....
Ostatnie dni byłam nieżywa, miałam gorączkę po 40 stopni i niezupełnie kontaktowałam :(

Korek rozwija się dobrze- mały łobuz, zawadiaka i straszny spryciarz z niego ;) Je za dwa psy, ale nadal jest jak dla mnie nieco za chudy, za to rośnie ładnie, futerko się poprawia....
Ma jeszcze chwilami kłopoty z brzuszkiem, nie zawsze kupka jest taka jak powinna.

Bardzo śmiesznie próbuje wyć, kiedy słyszy karetkę :mrgreen:

Niedługo będzie miał zrobiony TK lub MR, żeby zobaczyc co w łebku "piszczy"......
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob gru 22, 2012 16:53 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Trzymam kciuki żeby badania wyszły dobrze :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Śro gru 26, 2012 18:17 Re: Malutki Koreczek z wielką dziurą w głowie.....

Miałam taką małą. Wodogłowie i przepuklina móżdżkowo-rdzeniowa. Z wiekiem było lepiej, ciemiaczko się zarosło. Z nóżką zdecydowanie polepszyło się po rehabilitacji. Do tego miała zaburzenia kolagenu. z kolejnych badan w nowym domu wyszła ponoć dysplazja.
Ważne, żeby nie podawac małemu preparatów z fosforanem wapnia. Ciemiączko zarastać musi się samo i powoli. Jesli zarośnie się za szybko, to bedzie powodować ucisk i ból. Zapytajcie neurologa, czy nie warto podawac leku obniżającego ciśnienie. Wtedy to, co wystaje z niezarośniętego ciemiączka powinno zdecydowanie sklęsnąć. Zwiększone cisnienie pozna też po oczkach.
Mieliśmy zamiast fosforanu podawać Caniviton.
Powodzenia Koreczku!

Jaaga

 
Posty: 1664
Od: Pon lip 03, 2006 16:49
Lokalizacja: Katowice

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości