Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt paź 19, 2012 19:24 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

CoolCaty pisze:Nikt kasiakom nie będzie osądzał źle, ani uznawał ją za zły dom czy "spaloną" w sprawach adopcji.

Jasne, że nie. Ja zaczęłam się dokształcać w temacie psiej psychiki dopiero po pierwszej adopcji, na początku popełniałam wiele błędów, ale jakoś poszło :) Jak tam psinka?
Przede wszystkim, jeśli na tym szkoleniu używa się na przykład kolczatek, to je sobie odpuśćcie. Lepiej spróbować samemu.
Bardzo polecam książkę Turid Rugaas "Sygnały uspokajające"- pomaga we właściwym zrozumieniu psiego języka.
Do ściągnięcia w necie (wiem, wiem, nielegalne).
Czasami jest tak, że pies próbuje nam coś przekazać, a my nie potrafimy zrozumieć. Mówiłaś o przytulaniu przez dziecko. Psy niespecjalnie to lubią- jestem prawie pewna, że psiak wtedy odwrócił głowę i ziewnął/oblizał się- to znaczy, że odczuwał dyskomfort. Nie ma tu znaczenia nasza ludzka ocena sytuacji.
Jest też fajna książka, z której dużo skorzystałam, kiedy szkoliłam swoje psy: Barbara Waldoch "Pozytywne szkoleniu psów".
Bardzo fajnie napisana, są przykłady, konkretne problemy, zasady, wprowadzanie komend krok po kroku itp.
Napisz, co z pieskiem :) Nie chcę się wymądrzać, tylko pomóc, a z tego, co wiem, w Twojej okolicy działają całkiem fajni szkoleniowcy.
Obrazek

asia-lodz

 
Posty: 416
Od: Śro sie 08, 2012 12:35
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 23, 2012 14:55 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

Nie używamy kolczatki, Milo daje radę bez tego.
Osiągnęliśmy kolejny level - wszystkie drzwi w domu otwarte.
Po zachowaniu psiaka widzę, że jego do atakowania skłania ucieczka kota. Chyba miał myśliwskich przodków :roll:
Kot Zdzisław spaceruje statecznie, a i w ryj może dać, jest więc spory rispekt. Kot Zdzisław pija z milusiowej miski 8)
Milo bez kagańca.
Stosujemy pozytywne wzmocnienia.
Przyznaję, że na razie dość pobieżnie przejrzałam zalinkowane forum. Po prostu nie mam czasu.
Nie mogę się doczekać, aż przeprowadzimy się do domku i nie będę musiała popylać na spacery :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Wto paź 23, 2012 14:57 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

Jeszcze jedno - Milo poluje na kocie kupy :? bleeeee
Wyrośnie z tego, czy wprowadzić mu do menu? :twisted:
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Wto paź 23, 2012 16:46 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

Ja Hance wprowadziłam. Psy to koprofagi, nie chciało mi się kopać z koniem. W dodatku jak spożyła w domu, to nie szukała wrażeń poza - już wolałam kupę domowej produkcji :twisted:

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Wto paź 23, 2012 16:51 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

bleeeeeeee

Miałam nadzieję na inną odpowiedź :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Wto paź 23, 2012 17:34 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

kasiakom pisze:Po zachowaniu psiaka widzę, że jego do atakowania skłania ucieczka kota. Chyba miał myśliwskich przodków :roll:


a to akurat norma - nasz Rastek kocha koty, uszy im myje i w ogóle, ale jak któryś zaczyna biec - to go goni. Taka psia natura :)

kasiakom pisze:Jeszcze jedno - Milo poluje na kocie kupy :? bleeeee
Wyrośnie z tego, czy wprowadzić mu do menu?


też norma. Dawaj mu Rumen tabs. To takie tabletki ze żwacza krowiego, dostarczą mu bakterii. :ok:
Georg ['] Klemens ['] Miriam [']

Georg-inia

 
Posty: 22395
Od: Czw lut 02, 2006 12:13
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 23, 2012 18:01 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

Nasza Rysia tuz po przyjsciu do nas, bardzo chciala gonic koty. Ale ze Cicia jest kotem odwaznym i terytorialnym, natychmiast pies zostal sprowadzony na ziemie. Przy kazdej probie gonienia dostawala po ryju. Oduczyla sie w stosunku do Cici. Zostal do gnebienia Chlynio ktory ucieka zawsze przed kazdym. Ale przy rumorze towarzyszacym gonieniu Chlynia pojawial sie straznik teksasu w postaci Cici. Bardzo szybko Rysia nauczyla sie ze kotow sie nie tyka :) teraz jak Chlyniek w ekstazie glaskania chce ja zbarankowac to profilaktycznie odwraca glowe ;) Ostatnio pojawil sie problem kup w kuwecie. Zastanawialam sie czemu zwirek jest rozwalony przed drzwiami lazienki i czemu az tak jedzie psu z paszczy. U nas wystarczylo wyjac kratke wentylacyjna w drzwiach i zamykac drzwi... Ale rozumiem ze u Was z tym nie bardzo? Na pewno sie ulozy :) :ok:
mamuśka
 

Post » Wto lut 19, 2013 10:04 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

Mieszkamy już w domu z ogródkiem. Spacery przestały być problemem :mrgreen:
Musimy jeszcze podsypać kilka miejsc przy ogrodzeniu, bo panowie robiący je mieli w dupie, czy pies przejdzie, czy nie :roll:
Już marudzę Marcinowi o to podsypanie, ale na razie ziemia zamarznięta, więc czekamy na odwilż.
Treningi na razie zawieszone z powodów zdrowotnych (moich) i aury. Szkolenie na terenie otwartym, więc musimy poczekać na cieplejsze dni.
W domu trenujemy to, co do tej pory "przerobiliśmy".
Milo przytył :mrgreen:
Jest doskonałym odkurzaczem, co Jasiek wypluje, Milo zżera, nie ważne chleb, kiełbasa czy banan :roll: Zdarzają się też napaści rabunkowe na Jasia, ale ten coraz lepiej sobie radzi :lol: Nie lituję się nad synkiem, bo sam niekiedy podsuwa Milowi żarełko pod nos.
Niestety Milo nadal goni koty.
Oprócz Zdzisława, który porusza się dostojnie i ani myśli zwiewać przed rudym kretynem (to moje własne, pieszczotliwe określenie Mila :wink: )
Nadal przysmakiem są kocie goovienka, co wprawia nas cały czas w zachwyt :evil:
Kocie żarcie też jest lepsze od psiego.
Milo jest bardzo terytorialny, mamy problem, jak przychodzą goście, szczególnie dzieci (bo małe łatwiej zdominować). Niestety najpierw kaganiec na 15-30 minut, obwąchanie, a dopiero później luzik.
Milo to pies mojego męża. Kocha go miłością wielką, ja jestem tylko upierdliwcem, który przytula się w nocy bezczelnie do jego pana :roll:
Mój tata wczoraj stwierdził, że psisko dobrze trafiło ;)
Miałam zdjęcie, jak Milo śpi na oparciu kanapy, ale coś mi się chrzani w srajfonie i zdjęcie odeszło w niebyt :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Wto lut 19, 2013 14:49 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

:ok:
Obrazek

magdaradek

 
Posty: 27150
Od: Pon kwi 14, 2008 9:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw cze 20, 2013 20:40 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

Pies jaki jest każdy widzi ;)
https://picasaweb.google.com/1117492827 ... directlink
Żyjemy, mamy się w miarę, Milo nie jest psem kochającym wszystkich :roll:
Kocha swojego pana, ponad wszystko :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Czw cze 20, 2013 20:52 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

dobrze, że jakoś poukładały się Wam relacje :ok:

EDIT: Fotki super!!!
Obrazek

magdaradek

 
Posty: 27150
Od: Pon kwi 14, 2008 9:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw cze 20, 2013 21:09 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

Ale super foty :1luvu:

CoolCaty

 
Posty: 7701
Od: Śro sie 10, 2005 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 08, 2014 22:36 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

Milo, pies mojego męża :mrgreen: , ma się dobrze :)
Jest przytyty, powiedziałabym nawet, że za bardzo przytyty i ma koleżankę 8)
Otóż znalazłam jakiś czas temu szczeniaczka na naszym wiejskim targowisku - najprawdopodobniej ktoś wyrzucił niesprzedaną suczkę :?
Wyrosła na większą niż Miluś. Naparzają się, niby nienawidzą, ale zawsze obok siebie, zawsze razem :)
Oczywiście suczka już wysterylizowana.
Z Hansikiem duuuuuużo lepiej.
Nikt nikomu w drogę nie wchodzi, kontakty pozytywne, Milo nadal kocha Janka najbardziej, jak Janek je ;)
Wszystko jakoś się układa.
ObrazekObrazek
Obrazek

kasiakom

 
Posty: 5637
Od: Śro maja 03, 2006 20:55
Lokalizacja: Turek

Post » Pt maja 09, 2014 8:50 Re: Milo - drobinka kochająca koty u kasiakom :)

cieszę się, że się odezwałaś :)
Georg ['] Klemens ['] Miriam [']

Georg-inia

 
Posty: 22395
Od: Czw lut 02, 2006 12:13
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości