Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu. Zazwyczaj.

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Czw maja 17, 2012 11:29 Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu. Zazwyczaj.

Setka druga nam stuknęła, więc zaczynamy po raz trzeci.
PIERWSZA część jest tu
viewtopic.php?f=21&t=107744

DRUGA część jest tu
viewtopic.php?f=21&t=131742

A tu wątek powiedziałabym ZEROWY, czyli historia Amela
viewtopic.php?f=21&t=102593&hilit=Amel

Endżoj!
Mam przyjemność przedstawić PT publisi
DOM ROZRYWKOWEJ STAROŚCI (plus kocie niedoróbki) Megany i Maxa
czyli
Wesołe jest życie staruszka!
A oto szacowni pensjonariusze. Zaczniemy od psów.
Nieustająca panna wieczna dziewica
GABUNIA, zwana też Niunią, Szczurem, Siupeczkiem i tak dalej.
Znaleziona przy ulicy Ostrobramskiej w deszczowy ranek styczniowy 1998 roku. Teżet ofiarnie wczołgał się pod krzak, by ją wyciągnąć, nie bacząc na fakt, że jest w garniturze i płaszczu wytwornym.
Gabunia jest upiornie hałaśliwa, zazdrosna i ogólnie nieznośna. Kocha tylko pańcię.
Gabunia we wrześniu przeszła wylew. Powoli dochodzi do siebie.
Obrazek

Następnie gospodarz tego wątku - jako dżentelmen ustąpił pierwszeństwa kobiecie -
FILOZOF.
Pies dwunastoletni, niewidomy, z alei ślepców na warszawskim Paluchu. Pies o charakterze idealnym, wstrząsająco gościnny i sympatyczny. Wyciągnięty ze schronu za podpuszczeniem cioci Never, zamieszkał u nas w lutym 2010 roku.
Obrazek

Najstarszy aktualnie pensjonariusz o dumnym imieniu
FELIX, które to imię jest większe od niego. Dlatego naturalną koleją rzeczy od Felka przeszło do KartoFelka von Ziemniaka. Zwany też monsieur Alphonse.
KARTOFEL był wielkości spasionej morskiej świnki, z trudem się turla na pokrzywionych wiekiem krótkich łapinach. Odkuty z mroźnej ulicy w Malborku przyjechał do nas z ciocią Ifciastu w styczniu 2011. Oceniony na lat ok 16 - 17, głuchy jak kartofel.
Od stycznia 2012 strasznie schudł. Wyniki badań ma dobre, a jak na swój wiek nawet bardzo dobre, je za trzech, kupy modelowe. Poza tym to mistrz puszczania bąków i sama słodycz.
Kartofel odszedł 26 maja. [']
Obrazek

Latem zeszłego roku przybył do nas
LEON. Z polecenia cioci Apsy z warszawskiego Palucha. Oceniany przez weta na lat jedenaście, nie posiada zębów, kuleje na obie przednie łapy, i zamiast podtrzymywać tradycję ładnych inaczej, niepokojąco podnosi średnią urody.
Wzięty jako brytan do budy, oczywiście okazał się pieszczochem, łagodnym tchórzykiem i przyjacielem całego świata.
Obrazek

Ostatni nabytek, znowu z Palucha, tym razem z polecenia cioci morrisowej, to
FISTASZEK. Lat około 14, staruszek z ADHD. Wzięty jako potwornie chude niewiniątko, na karmie dla alergików odpasł się solidnie i zajmuje się głównie stukaniem pazurkami w panele o każdej porze doby, przeorywaniem przynależnego do nas lasu i szczaniem na ulubione roślinki pańci. Ze skutkiem dla tychże śmiertelnym.
Obrazek


A teraz koty. W jakiejś sensownej kolejności idąc, zaczynamy od Królewny
SIELAWKI. Haha. Tyle w temacie "królewna". Kawał cholery to jest. Kotka z Mazur, a konkretnie ze stacji hydrobiologicznej w Mikołajkach, wyrwana wronom z dzioba jako małe kocię w roku 2000. Teraz zatem ma lat 12 i na szczęście przestała być łowna. Za to jest wciąż szczającą na schody mendą. Kocha pańcia, a pańcio ją.
Obrazek

SZARUSIA, SZYSZECZKA, SZUSZUNIA. Kot odziedziczony w skomplikowanej sytuacji rodzinno-towarzyskiej. Lat ok 9/10. Niezależna włóczęga, nie wątpię, że dożywia się po sąsiadach. Niedwuznacznie daje nam do zrozumienia, że możemy jej naskoczyć na pukiel.
Obrazek

CELINA. Celina to kot zagadka. Poprzedni właściciel ją przyniósł do weta z nakazem uśpienia, bo mu się znudziła. Traf chciał, że następnym klientem był mój ojciec i w ten sposób Celina trafiła do mnie. Ma około 10 lat i bardzo skomplikowany charakter. Kot przeciąg o atłasowym futerku. Nigdy nie wiadomo, co jej strzeli do głowy.
Obrazek

DUPENCJA. Szalenie skomplikowana historia, której sprężyną znowu jest ciocia Never. Dupencja to nie staruszek, - ma lat sześć - ale kot niedoróbka, zatkany wyciągnięty z Palucha w ostatniej chwili. Kocica nie ma tyłu. Konkretnie odbytu. Skutkuje to znajdywaniem kup w nieoczekiwanych i zazwyczaj niepożądanych miejscach. Na szczęście, póki trwa lato, jest kotem ogródkowym. To znaczy wpada zjeść i na noc.
Obrazek

PROTAZY. Pseudonim Księciunio, Władysław Opolczyk. Kot ok lat 11, przyjechał do nas jesienią 2010 za podpuszczeniem dziewczyn z opolskiego schroniska, zwłaszcza cioci Boo. Kotecek z charrrrakterem. Żaden pieszczoch, co to to nie. Ponieważ Teżet ma do niego słabość i wciąż ponawia próby, zużycie wody utlenionej gwałtownie wzrosło.
Księciunio jest mistrzem w robieniu min i pozowaniu, pewnie dlatego ma najwięcej fotek...
Obrazek

Posiadamy także piątkę wesołych szczurzyczek
BIANKA1, BIANKA2, BIANKA3, BIANKA4 i BIANKA5. 8)
Obrazek


Podczas trwania poprzednich wątków odeszli:
KAPITAN FUK ['] lat 18, nowotwór
Obrazek
BURAS['] lat ok 14? nerki
Obrazek
STAŚ STASZEWSKI ['] lat ok 18, nowotwór i ogólnie bardzo zła kondycja. Jakaś zupełnie dramatyczna historia, znaleziony w Milanówku, operowany tam w schronie, był u nas bardzo krótko, po operacji nawrót nowotworu.
Obrazek
MUNIA, MUNIEK STASZCZYKÓWNA,['] lat nie wiadomo ile. Trafiła do nas po zmarłej pani jako kotka dwuletnia, bezzębna. W trakcie choroby oceniana na lat przynajmniej dziesięć. Straszny dzikus, oswajała się bardzo powoli. Nie zdążyła do końca.
Munia odeszła nagle 27 stycznia 2012 roku. Torbiele na nerkach były już zbyt duże a zmiany zbyt zaawansowane.
Obrazek
i trzy szczurcie - ROZKOJARZONA, BYSTRA i MAŁOBYSTRA [']

W czasie trwania wątku geriatria powiększyła się
o Generała z Kielc...
Obrazek

i Mosia z Mosznej koło Opola...
Obrazek

Ruch w interesie musi być... :roll:
Ostatnio edytowano Nie sty 20, 2013 18:45 przez Megana, łącznie edytowano 8 razy

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 17, 2012 11:37 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

Postoję w kącie...

Wima

 
Posty: 4102
Od: Pon sty 17, 2005 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw maja 17, 2012 11:41 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

A ja w drugim...

issey32

 
Posty: 3621
Od: Śro maja 18, 2011 9:39

Post » Czw maja 17, 2012 11:52 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

to ja zajmuję kąt trzeci :P
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 17, 2012 11:55 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

Mam na dzieję, że u Megany duuużo kątów jest...

issey32

 
Posty: 3621
Od: Śro maja 18, 2011 9:39

Post » Czw maja 17, 2012 12:27 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

I ja jetem :)
Wiatrusia [*] 27.09.2012 r. Kacperek [*] 02.12.2016 r.
Filemonek [*] 31.03.2017 r.

EVA2406

Avatar użytkownika
 
Posty: 7549
Od: Pt lip 27, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 17, 2012 12:51 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

Popacze... podczytam... :)
Obrazek

pigula

Avatar użytkownika
 
Posty: 1765
Od: Pon paź 15, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa Jelonki

Post » Czw maja 17, 2012 13:41 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

i ja tez 8)

ewado

 
Posty: 925
Od: Czw paź 14, 2010 15:14
Lokalizacja: Wroclaw

Post » Czw maja 17, 2012 14:41 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

I ja :kotek:
Obrazek

Gutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2618
Od: Sob wrz 09, 2006 0:34
Lokalizacja: Oława, Wrocław

Post » Czw maja 17, 2012 15:03 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

Są i my :mrgreen:
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Czw maja 17, 2012 17:12 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

Jesteśmy :mrgreen:

Edit:
Doczytałam wstęp i zauważyłam, że wśród szczurzyczek jest moja "imienniczka" 8) :D
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
Obrazek Obrazek

Bianka 4

Avatar użytkownika
 
Posty: 4795
Od: Wto sie 10, 2010 21:35
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Czw maja 17, 2012 17:46 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

A można przycupnąć na progu?

Hańka

 
Posty: 40420
Od: Sob lut 09, 2008 0:22
Lokalizacja: Sopot

Post » Czw maja 17, 2012 18:09 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

Jestem, przysiądę sobie, a co będę sobie żałować :)
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 17, 2012 18:46 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

również cupam...
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Czw maja 17, 2012 19:00 Re: Filozof i reszta futer, wątek ku pokrzepieniu serc part

Stoją, siedzą, w kącie, na progu, czekają ...
:twisted:

Wima

 
Posty: 4102
Od: Pon sty 17, 2005 12:50
Lokalizacja: Wrocław

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości