szczur i kot

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto wrz 06, 2011 12:36 Re: szczur i kot

fajne polaczenie szczerze mowiac ;D

kociaraaaa

 
Posty: 8
Od: Wto sie 09, 2011 13:44

Post » Wto wrz 27, 2016 18:38 Re: szczur i kot

czytam was z wielkim zaciekawieniem .też mam problem bo szczurek 1.5 roku i doszedł kociaczek 2 mieś,szczurek okropnie wystraszony nie chce nigdzie się ruszyć mimo że kotek w drugim pokoju a o czułościach nawet mowy nie ma

puniak3

 
Posty: 1
Od: Wto wrz 27, 2016 17:50

Post » Wto wrz 27, 2016 20:40 Re: szczur i kot

Drugi szczurek moglby pomoc :twisted:
Chyba nie przeczytalas tego watku dokladnie.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 06, 2016 1:34 Re: szczur i kot

Może być ciężko się im dogadać niestety...

martakatz

 
Posty: 3
Od: Czw paź 06, 2016 1:17

Post » Czw paź 27, 2016 10:08 Re: szczur i kot

Jeśli już ktoś w tym 'związku' ma być tym sprawiającym problemy to raczej będzie nim szczur. Akurat ten, którego ja miałam demonizował wszelkie zachowania moich kotów. A one - co bywało bardzo częste, kompletnie go ignorowały. Mam nadzieję, że w Twoim przypadku będzie podobnie.

Emmilla

 
Posty: 2
Od: Czw paź 27, 2016 9:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro sty 04, 2017 14:17 Re: szczur i kot

Mam 8 kotów i szczury. Jakoś dajemy radę. Trzeba cierpliwości. Teraz zostały mi do adopcji dwie szczurki wędrowne, które początkowo odkarmiła suczka maltanka. Jak się więc chce, to się wszystko da. Na pewno potrzeba czasu, żeby przywykly wzajemnie do swojego zapachu i obecności. Potem nie zwracają szczury większej uwagi na koty. Z kolei z kotami bywa różnie. Jedne olewają szczurki, inne są zainteresowane, ale bez agresji, a jeszcze inne chętnie zapolowałyby. Z psami mam lepiej. One w większości na szczury nie reagują, choć dwie suczki trzesą się na ich widok. jednak to samo robią przy moich nutriach, więc to kwestia ich ogólnych zapedów łowieckich. Na 4 szczury mam 3 wędrowne, tylko jednego domowego, wiec jak ktos ma tylko takie zwykłe, to na pewno bedzie łatwiej. Ostatnio, przed adopcjami miałam ich 13. Oczywiście dodam, że szczurki powinny być co najmniej dwa i tej samej płci lub ciachnięte. Szczury są odważne i zwierzaki czuja przed nimi respekt.

Jaaga

 
Posty: 1664
Od: Pon lip 03, 2006 16:49
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro lut 01, 2017 11:09 Re: szczur i kot

Mialam taka sama sytuacje. Szczurek sie denerwuje bo w okolicy jest jego naturalny wrog, nawet jesli sa w innych pomieszczeniach to czuje jego zapach. Powinno to minac po kilku dniach.

Mandalaa

 
Posty: 1
Od: Śro lut 01, 2017 11:00

Post » Śro lut 01, 2017 21:05 Re: szczur i kot

Może nie o szczurach ale też gryzoń, swego czasu miałam dwie świnki morskie i zawitał do nas kot :D wcześniej kot nigdy nie widział świnki morskiej, a świnie nigdy nie widziały kota, efekt - wielka nieskończona miłość zwierzaków, kot im właził do klatki, lizał futro, one chrumkały radośnie - idylla :201461 Potem trafiła się kotka przybłęda, z wcześniejszych informacji wiem że łowna, świnie dalej się chciały z nią kumplować a kocica chciała je zjeść :evil: leżała na ich klatce, pacała przez kratki jak podchodziły do poidełka, świnie się stresowały i bały wychodzić z domku. Zakończenie - świnki morskie musiałam oddać :( Ale morał z tego taki - jest szansa na pogodzenie kota z gryzoniem, ale to bardzo indywidualna sprawa, zależy od charakteru (lub doświadczeń) zarówno kota jak i gryzoni.
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.

asia.cat

Avatar użytkownika
 
Posty: 72
Od: Sob lip 30, 2016 11:50
Lokalizacja: Wołomin

Post » Nie kwi 02, 2017 12:35 Re: szczur i kot

szczury instynktowanie się potwornie kotów boją. to ich naturalny wróg przecież. po jakimś czasie przyzwyczająją się jednak do jego zapachu, ale też różnie mogą reagować. moje po przyjeździe pierwszego kota, o cm się nie chciały przez 2 dni ruszyć.
teraz jest lepiej jak kolejne przyjeżdżają, ale też każdy z nich inaczej reaguje i inaczej przeżywa stres.
minie im w każdym razie

tsukibu

 
Posty: 2
Od: Nie kwi 02, 2017 11:27

Post » Sob maja 27, 2017 16:04 Re: szczur i kot

u mnie by nie przeszło bo pies nawet z klatki szczura by wyciągnął ;) albo szczekałby cały czas

krojonyy78

 
Posty: 10
Od: Czw cze 25, 2015 17:46

Post » Nie lut 05, 2023 23:55 Re: szczur i kot

Nasz brytek długowłosy żył ze szczurami w zgodzie. Do dorosłego kota dołączyły szczury. W domu interesował się nimi, ale nigdy nie zrobił krzywdy. Na zewnątrz zwierzaki chodziły razem i się "trzymały siebie".
Była też sytuacja, gdy mając szczurki musiałam przechować na noc kociaka. Szczur podszedł, powąchał malucha, a potem dostał "sraczko-odrzutu" 8O Kot też się przestraszył i uciekł w kąt. Dalszych prób zapoznawania nie było :|

szczurbobik

 
Posty: 48
Od: Pon maja 27, 2013 20:29

Post » Śro lis 29, 2023 0:20 Re: szczur i kot

To niesamowite, jak Wasz brytek długowłosy potrafił żyć w zgodzie ze szczurami, nawet dzieląc z nimi przestrzeń w domu, co pokazuje, że relacje między zwierzętami mogą być pełne zaskakujących i uroczych momentów.
Wakacje ze swoim kocim przyjacielem https://trigodi.com/

Marek534

 
Posty: 80
Od: Wto lip 11, 2023 11:27

Post » Sob gru 30, 2023 23:52 Re: szczur i kot

Bazyl był wyjątkowym kotem. Przyszedł do nas w wieku 7 miesięcy, wcześniej mieszkał w rodzinie, gdzie była domowa hodowla psów. Miał wiele wyuczonych psich zachowań, np. aportował małe piłeczki. Nie umiał się wspinać na drzewa. Inna rzecz, że koty uczą się polowania od matek, jeśli kotka pochodziła z wielopokoleniowej hodowli, gdzie koty mieszkały w domu, nie przekazała mu odpowiedniej wiedzy. Co innego instynktowne ganianie za czymś małym co ucieka a co innego postępowanie wobec gryzonia, który nie ucieka.
Obecnie mam kocura ze wsi, który przyszedł do mnie w wieku 3 miesięcy. Jest łowny do przesady.

szczurbobik

 
Posty: 48
Od: Pon maja 27, 2013 20:29

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości