szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto sie 30, 2011 9:07 szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Wczoraj mój kolega opowiedział mi o suce i jej maluchach. Suka niewielka szarobura. Prawdopodobnie dziki pies oszczeniła się. Przynosi po jednym psie na osiedle, czeka dwie godziny w ukryciu i obserwuje czy ktoś weżmie malucha. Kiedy nie znajdzie się chetny odnosi go do prowizorycznej budy i przynosi nastepnego licząc że może inny się spodoba i ktoś go weżmie. Okoliczne dzieci zrobiły dla niej i dla jej maluchów prowizoryczną budę w krzakach i co jakiś czas ją przenoszą bo boją się, że dorosli mogliby potopić malenstwa. Dzieciaki ukrywają psiaki, a dorośli ich gonią. Ja niestety nie mogę do Drzewicy pojechać, jestem z Warszawy. Może jest tutaj jakaś osoba z Radomia, Łodzi lub okolic, która mogłaby przejąc maluchy. Mój znajomy jedzie do dom dopiero na weekend i boimy sie, że szczeniaki i ich matka mogą nie doczekać.

kasiekw

 
Posty: 20
Od: Nie gru 19, 2010 17:54

Post » Wto sie 30, 2011 15:40 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Zaprzyjaźniona fundacja pomoże w kastracji suczki - warto wziąć tę możliwość pod uwagę.

Zaczęłabym od założenia wątku na forum dogomanii i wydarzenia na facebooku, może znajdzie się DT albo fundusze na hotelik. Jeśli nie uda się inaczej pomóc rodzince, wzięłabym pod uwagę schronisko...

trzymam kciuki! :ok:
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Śro sie 31, 2011 6:24 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

już pisałam na Dogo i na razie nie mam odp... chodzi o to, ze nie mam jak ja przejąc zwierzakow

kasiekw

 
Posty: 20
Od: Nie gru 19, 2010 17:54

Post » Śro wrz 07, 2011 10:07 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Czy można się dowiedzieć co z suńką? Bardzo mnie wzruszyło to, że tak przynosi te szczeniaczki i czeka, aż płakać się chce na samą myśl :(
Czy zrobiliście jakieś zdjęcia suńca i psom? Czy mogę prosić o link do wątku na dogoamnii?
Obrazek

monitomi

 
Posty: 1333
Od: Nie maja 03, 2009 20:10

Post » Śro wrz 07, 2011 10:18 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

niestety suka znikneła wraz z jednym szczeniakiem... powiem tak w Drzewicy coś bardzo dziwnego się dzieje z ich tzw. schroniskiem....Jak tylko moje pociechy wyadoptuję znów kierunek Drzewica i tym razem z aparatem fotograficznym ...
udało mi się przejąć 4 maluchy, piąty niestety nie dojechał i zdechł w poczekalni u warszawskiego weterynarza ... dwa zostały wyadoptowane(rozdane) przez dzieci ....

a tu jest watek piesków i relacje z działań na froncie walki z biegunką, pchłami i innymi pasozytami

http://www.dogomania.pl/threads/214047- ... st17584176

kasiekw

 
Posty: 20
Od: Nie gru 19, 2010 17:54

Post » Śro wrz 07, 2011 10:22 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Bardzo smutne wieści, biedny maluszek :( martewię się, że suńka zniknęła:| mogę tylko się łudzić, ze ktoś ją przygarnął. Lecę na wątek, poczytać. Trzymam kciuki za pozostałę maluszki :ok:
Obrazek

monitomi

 
Posty: 1333
Od: Nie maja 03, 2009 20:10

Post » Śro wrz 07, 2011 10:25 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Powiem tak po opowiesciach jakie od ludzi słyszałam, to w tym przytulisku psy znikają, ja zrobiłam awanturę o brak wody w miskach... w miskach zamiast wody był piach :( Na tzw. osiedlu mówili, że w schronisku nie ma weterynarza, bo żaden nie chce się angażować, bo tam to cytuję "prokurator grozi jak cała sprawa się rypnie".
Zdziwił mnie też brak np. kotów

kasiekw

 
Posty: 20
Od: Nie gru 19, 2010 17:54

Post » Pt gru 27, 2013 9:58 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Herezje koleżanka powyżej wypisuje.

W Drzewicy jest przytulisko, a nie schronisko. Coś na mniejszą skalę. Tylko dla psów.
Psy mają opiekę weterynaryjną u p. Brody z Opoczna, są sterylizowane, odrobaczane i odpchlone.
Dostają gotowane jedzenie plus suchą karmę, wody nigdy im nie brakuje.
Psy nie znikają, a są oddawane do adopcji! W tym roku zaadoptowanych zostało ok 30 piesków, obecnie mieszka ich 9.


W razie pytań czy wątpliwości zapraszam: https://www.facebook.com/PrzytuliskoWDrzewicy

małetęsknoty

 
Posty: 144
Od: Czw sie 19, 2010 13:18

Post » Pon gru 30, 2013 19:26 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Jakbyś nie zauważył post jest z przed 3 lat i byłam tam osobiście i wyglądało to tak jak opisuję. Teraz nie wiem jak jest i nie będę się wypowiadać, ale wtedy wody nie było choć żar z nieba się lał. Bardzo się cieszę, że sytuacja uległa zmianie i trzymam kciuki aby się coraz lepiej rozwijało przytulisko :1luvu:

kasiekw

 
Posty: 20
Od: Nie gru 19, 2010 17:54

Post » Pon gru 30, 2013 20:06 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Zauważyłam, że post jest sprzed 3 lat. Aczkolwiek wypowiadam się ponieważ nie mogłam przejść wobec tego obojętnie - znam bardzo dobrze człowieka, z którego inicjatywy zostały stworzone przytulisko więc wiem więcej aniżeli osoby trzecie.

Prawda jest taka, że w tamtym czasie przytulisko było na głowie tylko jednego człowieka, który robił to w ramach wolontariatu i który włożył w to przedsięwzięcie sporo serca. Akurat trafiłaś na brak wody w misce, ale nie był to stan permanentny, choć mogło się tak zdarzyć,zważając że nie było nikogo do pomocy...

Na chwilę obecną przytuliskiem zajmuje się już więcej osób, psy mają na prawdę świetną opiekę - wiem bo odwiedziłam je nawet w święta :) No i dużo z nich oddaje się do adopcji, co jest najważniejsze. :)

małetęsknoty

 
Posty: 144
Od: Czw sie 19, 2010 13:18

Post » Pon gru 30, 2013 20:12 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Bardzo mnie cieszy ty co piszesz... i trzymam kciuki, żeby było coraz lepiej.. jak sie na wiosnę wybiorę do Drzewicy to z prezentami dla podopiecznych na pewno podjadę i życzę jak najwięcej udanych adopcji i jak najmniej bezdomniaków do przygarnięcia

kasiekw

 
Posty: 20
Od: Nie gru 19, 2010 17:54

Post » Pon gru 30, 2013 20:15 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Niestety odkąd przytulisko zostało nieco rozgłośnione to zdarza się, że podrzucają psiaki z miejscowości oddalonych od Drzewicy o kilkanaście kilometrów :? Ale dzięki rozgłosowi jest też więcej adopcji, nie tylko z okolic. Także coś za coś.

A Ty z Drzewicy? :)

małetęsknoty

 
Posty: 144
Od: Czw sie 19, 2010 13:18

Post » Pon gru 30, 2013 20:34 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

ważne, że psiaki znajdują nowy dom, a czym więcej osób wie o przytulisku tym lepiej...
ja nie jestem z Drzewicy, tylko z Wawki, ale mam tam przyjaciół których dość regularnie odwiedzam w sezonie motyocyklowym, więc do kufra troszkę prezentów dam rade zapakować.

kasiekw

 
Posty: 20
Od: Nie gru 19, 2010 17:54

Post » Pon gru 30, 2013 20:36 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Dzięki temu rozgłosowi prawie 30 psiaków w tym roku znalazło już domek. A to cieszy najbardziej.
W takim razie odwiedź przytulisko jak będziesz w Drzewicy, mam nadzieję że teraz zostawi po sobie lepsze wrażenie niż 3 lata temu :)

małetęsknoty

 
Posty: 144
Od: Czw sie 19, 2010 13:18

Post » Pon gru 30, 2013 20:38 Re: szczeniaki potrzebują pomocy. Drzewica

Trzymam kciuki, żeby było więcej adopcji i mniej psiaków ... najlepiej, żeby w ogóle takie instytucje nie były potrzebne, ale ...
a odwiedzę na pewno...

kasiekw

 
Posty: 20
Od: Nie gru 19, 2010 17:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości