Pies czy człowiek

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon sie 29, 2011 10:43 Pies czy człowiek

Kto ma większe przywileje pies czy człowiek. W obronie psiego losu jest wielu, a kto broni ludzi i bezbronnych dzieci. Czasami jak słyszę o karach za znęcanie się nad psami to mnie szlag trafia. Albo o schroniskach gdzie psy głodują. A co z dziećmi w domach dziecka i tych z najbiedniejszych rodzin. Pomoc społeczna daje tyle co nic, atu psami się przejmują. Żeby było jasne, nie mam nic przeciwko pomocy zwierzętom , sama jestem ich miłośniczką, ale jakaś kolejność powinna być zachowana. Najpierw człowiek a dalej reszta.

BIDA

 
Posty: 2
Od: Pon sie 29, 2011 10:37

Post » Pon sie 29, 2011 10:45 Re: Pies czy człowiek

Rozumiem, że ty sama aktywnie działasz na rzecz ubogich i potrzebujących?

seidhee

 
Posty: 6995
Od: Czw sty 08, 2009 13:03
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post » Pon sie 29, 2011 10:46 Re: Pies czy człowiek

nie ma sprawy-nie musisz pomagać zwierzętom-pomóż dzieciom z domów dziecka :ok:
CO DZIŚ ZROBIŁAŚ ABY POPRAWIĆ ICH LOS?

J.D.

 
Posty: 5241
Od: Nie maja 23, 2010 13:24
Lokalizacja: Sokółka,podlaskie

Post » Pon sie 29, 2011 10:48 Re: Pies czy człowiek

Każdy ma swoją misję w życiu... jedni pomagają zwierzętom, inni ludziom... a jeszcze inni lubią szybkie samochody...
Równowaga w naturze jako taka musi być zachowana :mrgreen:

obecna

Avatar użytkownika
 
Posty: 336
Od: Wto sty 18, 2011 16:23
Lokalizacja: Oświęcim

Post » Pon sie 29, 2011 10:51 Re: Pies czy człowiek

obecna pisze:Każdy ma swoją misję w życiu... jedni pomagają zwierzętom, inni ludziom... a jeszcze inni lubią szybkie samochody...
Równowaga w naturze jako taka musi być zachowana :mrgreen:

z doświadczenia wiem,że ci co negują pomoc dla zwierząt ze względu na potrzebujących pomocy ludzi -nie robia NIC ani dla jednych ani dla drugich...

J.D.

 
Posty: 5241
Od: Nie maja 23, 2010 13:24
Lokalizacja: Sokółka,podlaskie

Post » Pon sie 29, 2011 13:17 Re: Pies czy człowiek

J.D. pisze:
obecna pisze:Każdy ma swoją misję w życiu... jedni pomagają zwierzętom, inni ludziom... a jeszcze inni lubią szybkie samochody...
Równowaga w naturze jako taka musi być zachowana :mrgreen:

z doświadczenia wiem,że ci co negują pomoc dla zwierząt ze względu na potrzebujących pomocy ludzi -nie robia NIC ani dla jednych ani dla drugich...

gdzieś kiedyś słyszałam-kiedy ty wskazujesz palcem w innego,trzy palce wskazują na ciebie...mam nadzieję,że sens zachowałam :lol:
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 29, 2011 15:03 Re: Pies czy człowiek

BIDA pisze:Kto ma większe przywileje pies czy człowiek. W obronie psiego losu jest wielu, a kto broni ludzi i bezbronnych dzieci. Czasami jak słyszę o karach za znęcanie się nad psami to mnie szlag trafia. Albo o schroniskach gdzie psy głodują. A co z dziećmi w domach dziecka i tych z najbiedniejszych rodzin. Pomoc społeczna daje tyle co nic, atu psami się przejmują. Żeby było jasne, nie mam nic przeciwko pomocy zwierzętom , sama jestem ich miłośniczką, ale jakaś kolejność powinna być zachowana. Najpierw człowiek a dalej reszta.


To czy pomagasz ludziom czy zwierzakom (niezależnie pies, kot kura czy inny pasikonik) to twoja suwerenna decyzja, ja co miesiąc wysyłam kasę (nie dużą, w miarę możliwości) na kocią fundację choć za kotyma nie przepadam. Może to co napiszę za chwilę wzbudzi kontrowersje albo sprowadzi na mnie gniew innych użytkowników ale co mi tam...

Generalnie dużo bardziej jestem skłonny pomagać zwierzakom bo one w znacznym stopniu są od nas, ludzi, uzależnione. Bez nas większość z nich ginie marnie, dziczeje i powoduje szkody ściągając na siebie wrogość społeczeństwa. Inna sprawa to oczywiście karanie nieodpowiedzialnych właścicieli tychże. W stosunku do nich przywróciłbym karę publicznej chłosty na miejskim rynku... ubaw dla tłuszczy a przestroga dla innych.

Natomiast dzieci zwyczajnie mi szkoda ale nie zamierzam pomagać bezradnym rodzicom w naprawianiu ich błędów. Jeżeli kogoś nie stać na dziecko to niech go nie sprowadza na świat. Oczywiście ludzi znęcających się nad dziećmi czy to fizycznie czy psychicznie należałby eksterminować również publicznie.
Zwróćcie uwagę że dawniej kary wymierzane publicznie niosły ze sobą wiele pożytku. Jak ktoś raz zobaczył batożenie czy dyby na własne oczy zastanowił się kilkukrotnie nad popełnieniem przestępstwa...

Wietnamski_Smakosz

 
Posty: 10
Od: Pt sie 05, 2011 11:03

Post » Śro sie 31, 2011 19:52 Re: Pies czy człowiek

czlowiek wie gdzie, a przynajmniej powinien wiedziec gdzie sie udac po pomoc. i egzekwowac swoje prawa od instytucji do tego powolanych(nie mowie o wyludzajacych, ci zawsze wiedza jak i co wyegzekwowac)
zwierz raczej nie ma takich szans.... i jak napisal przedmowca-
Bez nas większość z nich ginie marnie, dziczeje i powoduje szkody ściągając na siebie wrogość społeczeństwa

i najpierw zaczyna sie od znecania nad zwierzetami, a potem konczy na zabijaniu ludzi.
hawk.

edit. wydaje mi sie ze karmimy trolla.
dom bez kota to nie domObrazek
ObrazekObrazekKarolObrazekZara
Wesemir[*]zawsze bede tesknic.

alma_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 1637
Od: Pt lut 18, 2011 19:03
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw wrz 01, 2011 10:00 Re: Pies czy człowiek

więc teraz powstaje pytanie:"Pies czy troll???"

J.D.

 
Posty: 5241
Od: Nie maja 23, 2010 13:24
Lokalizacja: Sokółka,podlaskie

Post » Czw wrz 01, 2011 11:06 Re: Pies czy człowiek

Obrazek
Moje koty
Zdjęcia krakowskich schroniskowców
Jest tylko jeden sukces- być w stanie spędzić życie na swój własny sposób - Christopher Morley
Haters gonna hate

BarbAnn

 
Posty: 14179
Od: Wto sie 01, 2006 8:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 03, 2011 7:40 Re: Pies czy człowiek

Obrazek
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Śro wrz 14, 2011 11:33 Re: Pies czy człowiek

kazdy pomaga temu komu chce
nikt nikogo do niczego nie zmusza..........
zwierze za pomoc jest wdzieczne czlowiek jest pazerny -dasz palec wezmie reke.......
gerardbutler
 

Post » Śro wrz 14, 2011 19:32 Re: Pies czy człowiek

Mnie jakiś czas temu napadła znajoma mamy z pytaniem, dlaczego poświęcam czas kotom, zamiast poświęcić go DZIECIOM NIENARODZONYM :roll:

Afryka

 
Posty: 1054
Od: Nie kwi 12, 2009 16:16
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 14, 2011 21:06 Re: Pies czy człowiek

afryka... bo ich nie ma? skoro sa nienarodzone to niby jak im pomoc? nielogiczne wg mnie....
dom bez kota to nie domObrazek
ObrazekObrazekKarolObrazekZara
Wesemir[*]zawsze bede tesknic.

alma_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 1637
Od: Pt lut 18, 2011 19:03
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw wrz 15, 2011 13:50 Re: Pies czy człowiek

alma_uk pisze:afryka... bo ich nie ma? skoro sa nienarodzone to niby jak im pomoc? nielogiczne wg mnie....

Rozdawać darmowe prezerwatywy :twisted: :twisted:
Mój piesek - serduszko u moich stóp [*]

harpia

 
Posty: 5063
Od: Sob lis 15, 2003 23:43
Lokalizacja: Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości