Przyjaźń między kotami i psami

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Sob gru 01, 2012 0:38 Re: Przyjaźń między kotami i psami

Zależy jak zwierzęta zostaną wychowane. Jeżeli pies jest od początku agresywnie nastawiany wobec kota np karze się mu na podwórku gonić za kotem, to raczej nie ma możliwość, żeby była między nimi zgoda. Ale oczywiście nie jest nie możliwa taka przyjaźń o czym świadczą zdjęcia powyżej.

2karma_pl

 
Posty: 16
Od: Czw paź 04, 2012 6:59

Post » Pon gru 17, 2012 20:00 Re: Przyjaźń między kotami i psami

ja mam w domu 2 kocury jednego od 1 lipca 2011 (miał wtedy ok. 5-6tyg) a drugiego od 7 października 2011(ur. 1sierpnia 2011) czyli obaj ponad rok mają, a teraz w środę przygarnęłam szczeniaka 2m.
Na pierwszy raz jak podleciał do kota to ten prychnął, machnął łapą i psiak z piskiem uciekał, na drugi dzień już odważniej podszedł, a jak kot syczał to go oszczekał, dziś biega za nimi, szczeka i merda kita, widać że chce się bawić, ale one uciekają, siedzą sobie na oknach, drapaku, łóżku, bo małe jeszcze nie umie wejść
Pytanie ma takie?
Czy waszym zdaniem koty przestaną wiać w popłochu, a młody chowając się z nimi, nie będzie ich atakował w przyszłości? One podchodzą , wąchają go, leża nawet czasem z metr od niego ale jak tylko mały do nich leci to sru i już na oknie są
www.pomagam.pl/przeponazosi młoda kotka adoptowana ze schroniska pilnie zbiera na operację przepukliny przeponowej

Karolek(ona)

 
Posty: 22686
Od: Wto lip 05, 2011 19:33

Post » Wto gru 18, 2012 22:06 Re: Przyjaźń między kotami i psami

daj im czas. Przytargałeś coś nowego, dziwnie pachnącego i biegającego do domu - na dodatek wydającego dziwne dzwięki :)


Koty się oswoić muszą. Jeżeli zabawy bedą zbyt ostre to oczywiście interweniuj, ucząc psa że koty sa swoje i krzywdy im robić nie wolno. Ale poza tym to daj im spokojnie się zapoznać :)

Dieselka

 
Posty: 404
Od: Sob sty 30, 2010 12:56

Post » Wto gru 18, 2012 22:11 Re: Przyjaźń między kotami i psami

:mrgreen:
www.pomagam.pl/przeponazosi młoda kotka adoptowana ze schroniska pilnie zbiera na operację przepukliny przeponowej

Karolek(ona)

 
Posty: 22686
Od: Wto lip 05, 2011 19:33

Post » Śro gru 19, 2012 13:32 Re: Przyjaźń między kotami i psami

Moj Budyń przyszedł do nas jako maleństwo szesciotygodniowe i od poczatku wychowany jest z kotami. Aczkolwiek jak mam wrazenie, ze mu nie przeszkadzaja to ewidentnie sie nimi brzydzi :twisted:
Żegnaj Budusiu......tęsknimy

moś

 
Posty: 60858
Od: Wto lip 06, 2004 16:48
Lokalizacja: Kalisz

Post » Czw gru 20, 2012 20:47 Re: Przyjaźń między kotami i psami

no Bobo ma 2 miesiące więc też mały jest, ale już nie ucieka na syczenie, podłazi, wącha, zaczepia koty, a jak macha mu który łapą to go łapie za nią. Jak wracamy z dworu to wlatuje jak torpeda i od razu ich goni po pokoju. ale już się go nie boją, może jeszcze nie do końca tolerują ale już bywają niżej, a tak to cały czas na wysokościach byli. Dziś mu jeden kocur nawet z miski wyjadał przy nim, nie poczekał aż się pies oddali :mrgreen:
Ostatnio edytowano Czw sty 03, 2013 21:52 przez Karolek(ona), łącznie edytowano 1 raz
www.pomagam.pl/przeponazosi młoda kotka adoptowana ze schroniska pilnie zbiera na operację przepukliny przeponowej

Karolek(ona)

 
Posty: 22686
Od: Wto lip 05, 2011 19:33

Post » Czw sty 03, 2013 21:50 Re: Przyjaźń między kotami i psami

Sunię miałam w wieku ponad 6 lat jak do domu trafił pierwszy kot. Od zawsze uczona była, że np. na dworze nie można kotka pogonić, więc nigdy nie goniła. Kociak był malutki, ona zainteresowana i tak narodziła się miłość. Sunia pomagała mi ją wychować, choć była wysterylizowana i nigdy nie miała szczeniąt. Jednak gdy Zuzka dostała 1 padaczki sunia się od niej odsunęła i czasem próbuje eliminować "najsłabsze ze stada" - głównie po atakach dlatego muszę pilnować czasem :(
Rok później zgarnęłam ze śmietnika kotkę 3-4 letnią, więc dorosłą. Kotka omijała psa łukiem, ale nie uciekała, sunia ciekawska, ale nie natarczywa. Tolerują się, bo kotka to reguluje ;)
Po kolejnych ośmiu miesiącach zawitała najmłodsza pieszczocha, miała jakieś 5 tygodni. I tu dopiero wybuchła ... prawdziwa miłość :1luvu: Kochają się nad życie...kocicha liże sunię po nosku większym od jej własnego o parenaście razy. Sunia odwzajemnia całusy, pozwala się jej przytulać, całować, kłaść na sobie i robić wszystko . Jeśli chodzi o relację pies+kot to zależy to głównie od wychowania, ale nie jedynie. One i tak ustalą hierarchię i albo będzie miłość, albo jedynie tolerancja ;)

niki2117

 
Posty: 1858
Od: Sob paź 09, 2010 1:54

Post » Pt sty 04, 2013 22:24 Re: Przyjaźń między kotami i psami

moś pisze:Moj Budyń przyszedł do nas jako maleństwo szesciotygodniowe i od poczatku wychowany jest z kotami. Aczkolwiek jak mam wrazenie, ze mu nie przeszkadzaja to ewidentnie sie nimi brzydzi :twisted:

bo koty śmierdzą i mają pchły :mrgreen:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pt sty 04, 2013 23:06 Re: Przyjaźń między kotami i psami

Mój śp. Reksiu,przez większość życia był strasznie cięty na koty i nawet przez długie lata doglądał drzewo, na które kiedyś pogonił pewnego biedaka. Jednak bardzo złagodniał po wprowadzeniu się do moich rodziców Franka, a był już psem dość wiekowym (miał wtedy 14 lat) i powstało między nimi swoiste współbiesiadnictwo :) Jedynym problemem było karmienie, kot się spasł trochę bo podjadał suchą psią karmę...
Kociarz :)

landu

 
Posty: 122
Od: Wto lip 20, 2010 18:05
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości