PRZYSTAN OCALENIE - KOLEJNE DRAMATY ZWIERZĄT !!!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon paź 18, 2010 20:47 PRZYSTAN OCALENIE - KOLEJNE DRAMATY ZWIERZĄT !!!

Apel Przystani Ocalenie :
Przystań Ocalenie nie raz pomogła moim podopiecznym , nie raz pomagali w spłacie długu u weta , nie raz ...



Kochani nasi przyjaciele i sympatycy!

Nadszedł właśnie czas rozliczeń oraz odpisów 1% podatku. Zwracamy się więc do Was z gorącą prośbą o wsparcie w tym zakresie oraz o promocję. Wspomóżcie naszą działalność i namówcie znajomych, aby przekazali 1% swojego podatku na utrzymanie zwierząt uratowanych przez krzywdą i śmiercią, które przebywają pod naszą opieką w Przystani Ocalenie oraz na różne działania interwencyjne i edukacyjne.

Obecnie pod stałą opieką Przystani, polegającą na zapewnieniu miejsca, wyżywienia, opieki weterynaryjnej i często kosztownego, długotrwałego leczenia przebywa 110 koni, 18 krów, kilkanaście kóz i owiec, 2 osły, spore stado kur uratowanych z kurzej fermy, lub takich które trafiły do nas na dożywocie po śmierci ich gospodarzy, kilkanaście kaczek i gęsi. Są także inne "przedziwne stworzenia": Larysa - jak tybetański oraz lis Kajetan, uciekinier z futrzarskiej fermy. Niektóre nasze końskie staruszki mają ponad 30 lat np. Maksiu, lub prawie tyle i wymagają specjalnych preparatów na stawy. Inne np. Myszka, Batuta, wymagają stałego podawania lekarstw poprawiających oddychanie. Niewidome: Arlan, Wotson, Łapówka czy Jurand wymagają szczególnej opieki, wyeksploatowane w hodowlach i ośrodkach jeździeckich klacze lepszej karmy i suplementów. Mamy też kilkanaście kotów, w większości chorych i kalekich: Mery- kotka, która straciła przednią łapkę we wnykach, fipowy Toffik, Aduś- z porażeniem i bez ogona, Szkielecik- staruszka bez zębów, Oczko- z nieuleczalnymi powikłaniami po kocim katarze oraz kilka kotów z innymi kocimi śmiertelnymi chorobami, które są u nas, aby godnie dokończyć życie. Psy to również grupa specjalnej troski- Łapka bez tylnej łapki, Reksio, który z powodu nie leczonej kontuzji u poprzedniego właściciela chodzi tylko na dwóch łapkach, stara, prawie niewidoma Czika, do granic możliwości wyeksploatowana suka z hodowli- Kassi, psi policjanci na emeryturze, schorowani, wymagający specjalnej karmy i kosztownego leczenia oraz parę innych psów, które przyjęliśmy z powodu znęcania się nad nimi lub śmierci właścicieli. To tylko kilka przykładów, które mówią o tym, że czasem Przystań powinna być nazywana domem starców, oddziałem geriatrycznym lub zwierzęcym hospicjum.

Prosimy- przesyłajcie linki do naszej strony, aby jak najwięcej osób mogło się dowiedzieć o naszym istnieniu i naszych podopiecznych. Na naszej stronie jest darmowy program do rozliczeń podatkowych- pobierajcie go i przekazujcie dalej. Możemy także wysłać ulotki, które można by rozdać znajomym, rozłożyć w zaprzyjaźnionych firmach, sklepach, itp.

Może ktoś z Was mógłby nam pomóc przez zaprojektowanie nowej ulotki, jakiegoś plakatu, banerów reklamowych. To wszystko zajmuje dużo czasu i wymaga zdolności, których nie posiadamy.

Nie stać nas na zakup reklam czy spotów w TV- są one zbyt kosztowne, a za te środki można poprawić byt kilkudziesięciu zwierząt. W związku z awariami, remontami, chorobami i rehabilitacją mieszkańców Przystani cały czas mamy poważne problemy finansowe. Do tego dochodzą nasz własne problemy osobiste i zdrowotne. Poprzedni i obecny rok to dla nas bardzo trudny czas- ciężko żyć gdy odchodzą bliscy, ale też nie można działać, gdy zdrowie poważnie szwankuje... Są to sprawy, które trudno pokonać, a bez Państwa wsparcia los przytuliska jest zagrożony...

Mimo dramatów i kłopotów walczymy o dobre życie naszych podopiecznych, ratujemy kolejne zwierzęta z rąk tych, którzy je krzywdzą. Podejmujemy różne działania interwencyjne i edukacyjne, odwiedzamy szkoły i przedszkola, robimy wszystko co możliwe z naszej strony, by szacunek okazywany zwierzętom oraz zapewnienie im godnych warunków życia zostały na stałe wpisane w zbiór zasad moralnych każdego człowieka.

Nasze działania potwierdzają, że zwierzęta uczą nas odpowiedzialności i wrażliwości, a kontakt z nimi kształtuje osobowość i pielęgnuje w nas ważne cechy człowieczeństwa.

Pomóżcie nam- bardzo prosimy- przekazując dla Komitetu Pomocy dla Zwierząt nr KRS 0000015352 1% podatku. To tak niewiele... a dla nas być albo nie być.


KONTAKT DO PRZYSTANI :


Tel. kom: 0-501-241-784
0-603-586-183

Tel. fax.+48 32 4482077
Ostatnio edytowano Pt maja 11, 2012 22:39 przez Justa&Zwierzaki, łącznie edytowano 24 razy
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon paź 18, 2010 20:52 PRZYSTAŃ OCALENIE - Dwie końskie matki proszą o PREZENT=ŻYCI

Oprócz psów , kotów maja tez wiele , bardzo wiele innych zwierząt w tym konie , bydło , swinie , drób i one tez potrzebuja pomocy ...
Tekst skopiowany z stronki KPdZ PRZYSTAŃ OCALENIE .
WIOSNĄ POSIALIŚMY MARCHEW , ALE… PRAWIE NIC NIE ZEBRALIŚMY

Gdy wielka woda przechodziła przez Polskę cieszyliśmy się, że powódź nas ominęła, jednak nie jest tak do końca. To lato było wyjątkowo trudne dla nas i straty tak naprawdę teraz dopiero wychodzą. Co roku na wydzierżawionych kawałkach ziemi sadzimy ziemniaki, dynie, kabaczki, siejemy marchew i inne warzywa- a wszystko to dla naszych zwierzaków, których cały czas przybywa. Obecnie na utrzymaniu mamy prawie 100 koni ,17 sztuk bydła,4 sztuki trzody chlewnej ,9 kóz, 6 baranów, 2 osły, 40 kur niosek, 10 kaczek, 10 gęsi, koguty, oraz psy i koty no i tchórzofretkę. staramy się sami wyhodować warzywa, aby nic nie brakowało naszym podopiecznym, aby urozmaicić ich dietę i sprawić im radość smakołykami. Niestety– w tym roku stojąca tygodniami i nie wsiąkająca w ziemię z powodu nieustannie padającego deszczu woda, przez wiele tygodni sięgająca kostek, zabrała nam prawie wszystko. Zgniły kabaczki i dynie, a z 5 worków ziemniaków jakie wysadziliśmy na wiosnę, jesienią zebraliśmy 7 worków. Jeśli chodzi o marchew to mamy zaledwie 1\4 ubiegłorocznych zbiorów, ponieważ reszta zgniła.

To będzie dramatyczny rok dla nas, gdyż wszystko jest bardzo drogie- słoma, siano, owies. Wszystkiego jest mało, gdyż wiele zbiorów zabrała powódź. Wkrótce skończy się nasza marchew, którą uwielbiają nasze końskie „dziadki”- często wracając z pastwiska stają obok przyczepy i podkradają chociaż jeszcze po jednej. Większość z nich całe życie nie miała takich różnych smakołyków, dlatego pragniemy ,aby teraz miały wszystko. Czasem dla starych, schorowanych koni dobre jedzenie i marchew są czymś najlepszym, co możemy u kresu życia dla nich zrobić. Będziemy musieli dokupić kilka ton marchwi, jednak nie będzie to możliwe bez Państwa pomocy. Ośmielamy się więc zwrócić z prośbą o pomoc w zakupie marchwi, buraków, ziemniaków- bez tego bardzo trudno będzie nam przetrwać tegoroczną zimę. Za wszelkie wpłaty z dopiskiem– „na płody rolne” z całego serca dziękujemy.

Niestety nie potrafię wklejać zdjęć i dlatego proszę zaglądnijcie na stronkę przystani ... :oops: :oops: :oops:
Ostatnio edytowano Pon gru 12, 2011 23:55 przez Justa&Zwierzaki, łącznie edytowano 3 razy
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon paź 18, 2010 21:05 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

A ja sobie zaznacze i pokibicuję :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon paź 18, 2010 21:06 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

Tutaj link do strony KPdZ: http://www.przystanocalenie.pl/kpdz_index_pl.html

Tutaj fotki tych, ktore powyzej byly wymienione

Reksio:
Obrazek

Murzynek:
Obrazek

Lena:
Obrazek
"We don't apologize
And that's just the way it is
But we can harmonize
Even if we sound like shit
Don't try to criticize
You bitches better plead the fifth" \\m//
MRRRRAAUUUUUU! :twisted: HELL BLOODY YEAH! :twisted:
"Dark matter. It's not atoms. It's the other stuff." :ryk:

Caragh

Avatar użytkownika
 
Posty: 26628
Od: Pon sie 03, 2009 23:03
Lokalizacja: Ślůnsk

Post » Pon paź 18, 2010 21:11 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

Caragh jak ja ci dziękuje :1luvu: :1luvu: :1luvu:
A wiesz czyjego autorstwa jest ten piękny wiersz , ba ja już wiem :wink:
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon paź 18, 2010 21:12 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

CatAngel , Caragh witamy na wątku i prosimy o kibicowanie, o pomoc ...
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon paź 18, 2010 21:13 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

Justa&Zwierzaki pisze:Caragh jak ja ci dziękuje :1luvu: :1luvu: :1luvu:
A wiesz czyjego autorstwa jest ten piękny wiersz , ba ja już wiem :wink:

Ha, ha, no pewnie, ze wiem :lol:
Cioteczka Iljova szaleje i na Dogo i na miau :lol:
"We don't apologize
And that's just the way it is
But we can harmonize
Even if we sound like shit
Don't try to criticize
You bitches better plead the fifth" \\m//
MRRRRAAUUUUUU! :twisted: HELL BLOODY YEAH! :twisted:
"Dark matter. It's not atoms. It's the other stuff." :ryk:

Caragh

Avatar użytkownika
 
Posty: 26628
Od: Pon sie 03, 2009 23:03
Lokalizacja: Ślůnsk

Post » Pon paź 18, 2010 21:16 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

Caragh pisze:
Justa&Zwierzaki pisze:Caragh jak ja ci dziękuje :1luvu: :1luvu: :1luvu:
A wiesz czyjego autorstwa jest ten piękny wiersz , ba ja już wiem :wink:

Ha, ha, no pewnie, ze wiem :lol:
Cioteczka Iljova szaleje i na Dogo i na miau :lol:

Naprawdę pisze takie piękne wiersze , już pisałam na którymś wątku że powinna wydać tomik poezji z wierszami , one tak przemawiają do ludzkich serc ...
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon paź 18, 2010 21:39 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

Kocham Przystań więc i tu z Nimi jestem :1luvu:
Obrazek

zorba

 
Posty: 2451
Od: Śro lis 12, 2008 19:24
Lokalizacja: Pleszew

Post » Pon paź 18, 2010 21:43 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

Zorba witaj na wątku , proszę porozsyłajcie gdzie się da ten watek ...
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon paź 18, 2010 22:00 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

"Reklamuję " Przystań gdzie się da, szczególnie jeżeli przychodzi czas dzielenia się 1 %
Obrazek

zorba

 
Posty: 2451
Od: Śro lis 12, 2008 19:24
Lokalizacja: Pleszew

Post » Pon paź 18, 2010 22:03 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

zorba pisze:"Reklamuję " Przystań gdzie się da, szczególnie jeżeli przychodzi czas dzielenia się 1 %

Super :ok: Ja tez ,nawet mam prawie zawsze przy sobie w okresie rozliczeniowym ulotki reklamujące 1% , na spacerach z psami , w lecznicy itp
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon paź 18, 2010 22:09 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

Ja jestem księgową 8) Mam nadzieję, że coś tam w tym roku doleciało. Znasz może kotka Tofika z Przystani?
Obrazek

zorba

 
Posty: 2451
Od: Śro lis 12, 2008 19:24
Lokalizacja: Pleszew

Post » Pon paź 18, 2010 22:14 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

zorba pisze:Ja jestem księgową 8) Mam nadzieję, że coś tam w tym roku doleciało. Znasz może kotka Tofika z Przystani?


O , a ja mam znajomą księgową która obiecała mi w tym roku tez od swoich ludzi pozbierać :lol:
Widziałam Tofika kiedyś tylko przez chwilkę w lecznicy, niestety nie miałam nigdy szczęścia zobaczyć zwierząt w przystani na żywo , tylko to co w necie no i tak jak Reksia na akcji zerwijmy łańcuchy ... ale może kiedyś :?
ObrazekObrazek

Justa&Zwierzaki

 
Posty: 17967
Od: Czw wrz 11, 2008 19:03
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon paź 18, 2010 22:19 Re: Psiaki i inne zwierzaki z Przystani OCALENIE PROSZA O POMOC

To mój ukochany kotek, kiedyś miałam kontakt z jego obecną Panią. Niestety kontakt się urwał, zgubiłam adres. Nawet dostałam zdjęcia z urodzin Borutkowej na których był mój kocurek. Szukam pomocy i kontaktu ..... Oj, chciałabym kiedyś odwiedzić Przystań :mrgreen: Tylko, że pobyt całodniowy albo kilku dniowy żeby wygłaskać i wycałować wszystkie pyszczki.
Obrazek

zorba

 
Posty: 2451
Od: Śro lis 12, 2008 19:24
Lokalizacja: Pleszew

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości