Małe wiewiórki - HELP!!!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro maja 05, 2010 18:58 Małe wiewiórki - HELP!!!

Dziś mąż znalazł i przyniósł do domu dwie małe wiewiórki ( była jeszcze jedna zagryziona prawdopodobnie przez psa :( ).
Są małe mniej więcej 15cm licząc bez ogonka. Oczka otwarte. Lekkie futerko na brzuszku. Weterynarz nie potrafił określić ich wieku :/ Nakarmiliśmy mlekiem ze strzykawki - piły chętnie, nawet podtrzymywały łapkami strzykawkę. U weta zostały odpchlone - miały tonę pcheł. Teraz zakopane w szmatki śpią w transporterku kota. Co jeszcze można im dawać? Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z takim zwierzątkiem? Na co zwracać uwagę? A może wiecie gdzie powinno się je umieścić?
Ostatnio edytowano Sob maja 08, 2010 18:05 przez shira3, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 19:19 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Ooooo rodzina wam się powiększyła? Dawaj zdjęcia! :D
ObrazekObrazekObrazek

pomponmama

 
Posty: 8799
Od: Śro paź 15, 2008 15:16
Lokalizacja: Będzin

Post » Śro maja 05, 2010 19:23 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Nie mam jeszcze. zakopały się w szmatach i śpią.
Doczytałam, że mogą mieć 5-8 tygodni. Kurczę....co robić? :roll:
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 19:25 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Łoś, kurka... 8O Gratuluję przychówku! W kwestii odchowania, dobrym źródłem informacji może być wet lub ogród zoologiczny.
Obrazek

kinga w.

 
Posty: 22593
Od: Sob sty 31, 2009 17:41
Lokalizacja: Keadby

Post » Śro maja 05, 2010 19:27 Re: Wiewiórki - HELP!!!

kinga w. pisze:Łoś, kurka... 8O Gratuluję przychówku! W kwestii odchowania, dobrym źródłem informacji może być wet lub ogród zoologiczny.

Wet się wypowiedział ale skromnie :? Może ktoś ma własne doświadczenia. Zoologu u nas niet - najbliższy w Poznaniu :?
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 19:28 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Ja ci nie pomogę wiewiórki widuję z rzadka i z daleka :? Możesz im spróbować dać orzeszki i słonecznik, jeśli sa już wystarczająco duże, to się złapią, a jak za małe, no to chyba nie zjedzą? Nie mam pojęcia...
ObrazekObrazekObrazek

pomponmama

 
Posty: 8799
Od: Śro paź 15, 2008 15:16
Lokalizacja: Będzin

Post » Śro maja 05, 2010 19:39 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Obrazek
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa. J. Tuwim

babajaga

 
Posty: 9158
Od: Wto mar 18, 2008 15:30
Lokalizacja: Będzin

Post » Śro maja 05, 2010 20:09 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Zadzwoniłam. Babka nas nastraszyla jak nie wiem Wet dal im krowiego mleka po troszkę a ona mowi ze tylko kozie S. polecial do sklepu. Ja pikolę Mamy je karmic co 2 godziny masowac brzuszki etc Za miesiąc wyjeżdżamy - nie mam pojecia co robic. babka powiedziala ze jak nakarmione mlekiem krowim były to ona ich od bnas nie przejmie - a to szczecin blisko by było Nie wiem czy damy radę. Oj narobiło sie
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 20:12 Re: Wiewiórki - HELP!!!

WIEWIRÓKI????? 8O a miałam nadzieję, że małe kotki :mrgreen: no nie mam pojęcia czym karmić, ale brzuszek masuj watką zamoczoną w ciepłej wodzie, okrężnymi ruchami. pojdzie samo :D
ObrazekObrazekObrazek

agul-la

 
Posty: 10588
Od: Czw sie 07, 2008 9:08
Lokalizacja: lubuskie

Post » Śro maja 05, 2010 20:13 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Pilnuj, żeby ich nie wyziębić jak takie małe. Termoforek, butelka z ciepłą wodą albo elektryczna poduszka mogłyby pomóc utrzymać je w cieple.
Obrazek
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa. J. Tuwim

babajaga

 
Posty: 9158
Od: Wto mar 18, 2008 15:30
Lokalizacja: Będzin

Post » Śro maja 05, 2010 20:15 Re: Wiewiórki - HELP!!!

agul-la pisze:WIEWIRÓKI????? 8O a miałam nadzieję, że małe kotki :mrgreen: no nie mam pojęcia czym karmić, ale brzuszek masuj watką zamoczoną w ciepłej wodzie, okrężnymi ruchami. pojdzie samo :D

Cholerstwo się wyrywa, drze i chce gryżć
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 20:19 Re: Wiewiórki - HELP!!!

znaczy się zdrowe :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek

agul-la

 
Posty: 10588
Od: Czw sie 07, 2008 9:08
Lokalizacja: lubuskie

Post » Śro maja 05, 2010 21:04 Re: Wiewiórki - HELP!!!

O matulu ! wiewióreczki 8O

Chyba w jakiejś klateczce trzeba trzymać -żeby się gdzieś nie schowały i żeby kotek czasem nie zapolował :roll:
To chyba tak jak z małymi kociakami trzeba ... :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazek

amyszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 24121
Od: Czw mar 22, 2007 14:26
Lokalizacja: Bolesławiec Śl.

Post » Śro maja 05, 2010 21:42 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Trzymamy w transporterku Rudiego ;
mam tylko problem z mlekiem. Nie ma koziego na dziś. Muszę im dawać krowie albo żadne :(
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 21:44 Re: Wiewiórki - HELP!!!

A ja mam nadzieję, że mimo tego jednorazowego mleka krowiego, maluchy dadzą radę.
A swoja drogą zdumiewa mnie fakt, że kto jak kto, ale wet zdecydował o podaniu mleka krowiego??? Skąd jesteś, mam nadzieję, ze nie ze Stargardu i,, że to nie "mój" wet??? Litości ...
Dlaczego ta pani nie przejmie tych wiewiórek od Ciebie? Bo są wg. niej nie do uratowania?Trzymam mocno kciuki :ok:

Teraz doczytałam, ze masz tylko krowie. NIE dawaj im tego mleka!!!

A dla kociaków mleka zastępczego nie uda Wam sie kupić? Albo jakieś dla dzieci w proszku, najlepiej "0", albo jedynka, a najlepiej tzw. AH, czyli dla alergików (jeszcze bardziej zmniejszona ilosc laktozy)???
W aptece, supermarkecie 24h?

Zaczęłam czytać więcej w podanym wątku (podany wcześniejszy link) i znalazłam:

"Małe sprostowanie dotyczące karmienia wiewiórek mlekiem.
( Podobnie rzecz ma się z innymi gryzoniami, małymi jeżami lub zajęczakami ).
Otóż okazało się, że kwestia dotyczy nie tyle gatunku mleka ile jego składu tzn. zamiast koziego można podawać również mleko krowie, ale musi być zagęszczone :!: (takie jak do kawy) ewentualnie można zagęścić normalne mleko 30 % śmietaną w ilości 9 części mleka i 1 część śmietany.
Chodzi tu głównie o ilość tłuszczu. Zbyt chude, dostępne w handlu mleko krowie nie zapewnia oseskom właściwych wartości odżywczych co może stwarzać problemy. "

Teraz, to już nic nie rozumiem. Wydaje mi się jednak, że z krowim już z załozenia trzeba uważać ze względu na tę laktozę.
Ostatnio edytowano Śro maja 05, 2010 21:57 przez julieta, łącznie edytowano 1 raz

julieta

 
Posty: 218
Od: Śro kwi 28, 2010 22:55
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości