Małe wiewiórki - HELP!!!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro maja 05, 2010 21:48 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Jestem z Choszczna. To małe miasteczko - w nocy nic nie zdziałam :evil: Wet mnie spowolnił o kilka godzin, wcześniej było więcej otwartych punktów. Oby do rana było ok. Wiewiórki poskubały też odrobinę orzecha laskowego.
W Stargardzie macie świetnych wetów - jeżdżę na Pyrzycką :)
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 21:53 Re: Wiewiórki - HELP!!!

shirka, może im to mleko nie zaszkodzi. Jak znalazłam Stefana (miał 2 dni - kot), to nie wiedziałam jak go obsłużyć i też dawałam mu krowie strzykawką 8O a później wet mi kazał go ramić takim mlekiem skondensowanym z puszki i na takim mi się wychował aż zaczął jeść suche :) może chociaż NAN być gdzies dostała?
Obrazek

Miss

 
Posty: 2752
Od: Wto gru 01, 2009 13:59
Lokalizacja: Belgia

Post » Śro maja 05, 2010 21:55 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Najprędzej jutro :( Trudno, nie ma rady, nie mogą całą noc nic nie jeść :(
Gorzej, że się nie załatwiają :( Masuję brzuszki na zmianę. I nic :(
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 22:02 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Zrobiłam edycje mojego postu, jeśli chodzi o to mleko krowie, ale bałabym się im jednak podać. Może spróbuj biszkopta, jak masz? Suchego, namoczonego? Byleby nie chleba :wink:
Och, to dobrze, że to nie nasi weci, ja też tam chodzę (choc, to ul. Broniewskiego a nie Pyrzycka) :D

julieta

 
Posty: 218
Od: Śro kwi 28, 2010 22:55
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post » Śro maja 05, 2010 22:06 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Znalazłam takie coś: Małe sprostowanie dotyczące karmienia wiewiórek mlekiem.
( Podobnie rzecz ma się z innymi gryzoniami, małymi jeżami lub zajęczakami ).
Otóż okazało się, że kwestia dotyczy nie tyle gatunku mleka ile jego składu tzn. zamiast koziego można podawać również mleko krowie, ale musi być zagęszczone (takie jak do kawy) ewentualnie można zagęścić normalne mleko 30 % śmietaną w ilości 9 części mleka i 1 część śmietany.
Chodzi tu głównie o ilość tłuszczu. Zbyt chude, dostępne w handlu mleko krowie nie zapewnia oseskom właściwych wartości odżywczych co może stwarzać problemy.
Dawałam biszkopta lizały okruszki ale tyle co nic :(
Nazwa ulicy się zmieniła? A może ja pomieszałam - ale kierunek na Pyrzyce ;)

Edit: znalazłyśmy to samo ;)
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 22:10 Re: Wiewiórki - HELP!!!

własnie, chyba dlatego i mi kazał wet stefana skondensowanym karmić. Tym brakiem kupki na początku też bym się nie martwiła. Zmiana pokarmu może przeciez spowodować zatwardzenie, u nas tak było.
Obrazek

Miss

 
Posty: 2752
Od: Wto gru 01, 2009 13:59
Lokalizacja: Belgia

Post » Śro maja 05, 2010 22:11 Re: Wiewiórki - HELP!!!

a moze takie mleko zagęszczone klejem ryzowym jak bobaskom ludzkim....
a moze mamkę :)

Obrazek
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Śro maja 05, 2010 22:13 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Dziewczyny, jutro na pewno coś znajdę. Ale na dziś mam to co mam i mam nadzieję, że nie zaszkodzi. Trzymajcie kciuki :)
Mamka by była najlepsza ;)
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 22:17 Re: Wiewiórki - HELP!!!

znalazłam takie wątki

http://forum.przyroda.org/topics3/pogot ... vt8185.htm

i takie coś o wiewiórkach ziemnych

Ręczne odchowanie młodych
Odchowanie młodych bez matki jest możliwe, jeśli młode są w wieku tygodnia lub starsze. Wychowane tą drogą zwierzęta są bardzo oswojone. Początkowo należy podawać mieszaninę zagęszczonego mleka rozcieńczonego w przegotowanej wodzie w stosunku 1:2, którą po tygodniu można zagęścić dodając płatków zbożowych dla niemowląt i podawać strzykawką lub zakraplaczem. Można dodawać glukozę w proszku (5 g) i probiotyki, np. Avipro (5 g) do 200 ml podawanej ręcznie mieszanki. W ciągu pierwszych 1-2 tygodni młode wiewiórki należy karmić co 4 godziny, następnie co 6 godzin do osiągnięcia wieku 3 tygodni, kiedy to można je karmić trzy razy dziennie. Nie wolno podawać pokarmu na sitę, aby nie spowodować zachłystowego zapalenia płuc. Z tego powodu, pożyteczne jest używanie do karmienia insulinówki. Ważne jest, by pamiętać o wywołaniu wypróżnienia masując okolicę odbytowo-płciową wilgotnym, ciepłym wacikiem.
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro maja 05, 2010 22:20 Re: Wiewiórki - HELP!!!

a moze im masełka prawdziwego dac do polizania skoro to o tluszcz chodzi a krowie białko nie szkodzi...hmmmm
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Śro maja 05, 2010 22:32 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Ale Ci zazdroszczę!!!Wiewiórek nie karmiłam jeszcze :evil: Owszem zajączki polne, koty to tak. Gdyby było blizej to zaraz bym je porwała.
Jeżeli maja otwarte oczy , są owłosione i mają zombie to już nie takie małe. To raczej stałe już więcej jedzonko i dopajanie ewentualnie mlekiem
Zapytaj weta o szczepienie ich na wściekliznę bo u wiewiór występuje. A tak w ogóle to w Choszcznie mieszka mój kuzyn z rodziną :mrgreen:
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Śro maja 05, 2010 22:35 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Chętnie bym ci odstąpiła - stresuje mnie wszystko małe, delikatne, bezbronne :( Boję się że popsuję, zaszkodzę :roll:
Choszczno to mała mieścina - większość ludzi się zna ;) Może przyjedziesz odwiedzić? :1luvu:
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro maja 05, 2010 22:38 Re: Wiewiórki - HELP!!!

Tak przeczytałam i tutaj i w wątku "Przyroda coś tam" :) i wydaje mi się, że na stan obecny wystarczyłoby gdyby trochę "odparować" mleko zwykłe (trochę to czasochłonne), albo wymieszać ze śmietaną (gdzieś były podane proporcje).

Pozdrawiam i trzymam kciuki. Oby się tej małej udało :).
Dziękuję. Trzymam kciuki za wszystkich :)!...

RudyiSrebrnyKot

 
Posty: 4830
Od: Nie paź 25, 2009 12:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Śro maja 05, 2010 22:40 Re: Wiewiórki - HELP!!!

shira - tak, to droga na Pyrzyce, ale ulica Broniewskiego, tak czy siak wiemy o co chodzi :D I czytamy i znajdujemy to samo :wink:
Oby tylko przetrzymać tę noc, jutro zapewne podziałasz.
Ten probiotyk dobry pomysł, podobnie krople przeciw wzdęciom/kolkom (dotyczy maluchów odchowywanych na mleku "sztucznym"). Jutro podeślę Ci info dotyczące małych jeży, to moze co nieco pomoże, choć do tej pory info o wiewiórkowych oseskach wystarczające wg. mnie.

Trzymam kciuki!!!

julieta

 
Posty: 218
Od: Śro kwi 28, 2010 22:55
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post » Śro maja 05, 2010 22:44 Re: Wiewiórki - HELP!!!

One interesowały się stałym troszkę ale dużo śpią i się zakopują w szmatki - pewnie osłabione bo nie wiadomo ile pod tym drzewem leżały - może zmarzły, może stres swoje robi :roll: Mam nadzieję, że jutro lepiej będzie :ok:
Mam mleko świeżo udojone tłuste - tyle było do zdobycia.
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości