Małe wiewiórki - HELP!!!

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie sie 05, 2012 20:10 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

megan72 pisze: Chorobę sierocą to ma na bank. Najbliższe dwa tygodnie pokażą, ile dorosłości da się z Wiewióra wycisnąć. I wtedy trzeba będzie coś zdecydować.

Na sieroctwo małym zwierzakom pomaga kangurowanie - nasze lubiły włazić za kołnierz bluzy TŻeta albo w kieszeń 8) Co do płci - ja miałam dwie różniące się tam bardzo - woreczek u jednego było widać dość wyraźnie 8)
Za resztę :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Pon sie 06, 2012 13:14 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

Megan, a ten Pan od wiewiórów nie mógłby go przezimować?

Jest jeszcze opcja z ośrodkiem rehabilitacji dzikich zwierząt w Mikołowie, spróbuj tam zapytać, jak trzeba to z Warszawy miałabym transport końcem sierpnia, ja mam kontakt z osobą, która zawozi ptaki do Mikołowa (zabierała moje kosy tam)
Mój piesek - serduszko u moich stóp [*]

harpia

 
Posty: 5063
Od: Sob lis 15, 2003 23:43
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 06, 2012 13:47 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

Harpia, dzięki za ofertę. Na razie trzymam się wersji, że jednak wiewiór da się wepchnąć w dorosłość do jesieni i w swoim własnym środowisku wróci na wolność. A jeśli nie, to będę próbowała go wyekspediować na zimę do Pana od shiry czy do ośrodka, o którym piszesz. Wielkie naprawdę dzięki, że oferujesz transport.
Tymczasem dziś bobo waży już 117 gram, i wykonało pierwsze typowo wiewiórcze skoki. I w końcu znalazło właściwe zastosowanie dla rozkruszonych orzechów laskowych - zniknęły w paszczy. Ale picie ze spodka dalej nie idzie. Pompujemy Wiewióra strzykawą.
Wiewiór gdy jest nażarty śpi na plecach z wyprostowanymi tylnymi łapami, przednie składa na klacie lub brzuchu, mordka w górze - wygląda tak, jak stworek z kreskówki, śmiechu jest z niego co nie miara. Ciągle nie mogę mu zrobić tak zdjęcia, bo aparat mi ostrzy na pręty, a jak otwieram klatkę, to Wiewiór się budzi.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pon sie 13, 2012 19:17 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

Wiewiór rośnie i zaczyna wyglądać jak wiewiórka. Zaczyna chrupać orzechy. Waży 157 gram. Dostaje amoku na widok strzykawki, ale sam nie pije ze spodka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pocieszny jest bardzo. Wczoraj był pierwszy spacer po trawie. Zdziwienie w oczach - bezcenne. Dziś lekko zmieniamy wystrój klatki na mniej niemowlęcy. Wstawione zostały konary, gałęzie, szyszki (ale radocha). Trzeba przyzwyczajać młodego do realiów, świat wyłożony polarem nie będzie.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto sie 14, 2012 17:09 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

No, kawaler już jak się patrzy!
To czym docelowo karmisz?
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro sie 22, 2012 18:46 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

Docelowo to orzechy, szyszki, je też trochę jabłka, marchewki. Dziś dostał młodego orzecha laskowego, przyuważył go na stole jak był wyciągnięty na dokarmianie. Strzykawę chwycił w pysio, orzecha w łapy i nic nie chciał puścić.
Waży już 203 gramy, wielki chłop. Powoli eliminujemy dokarmianie. W weekend dostał nową chałupę, całkiem dużą wolierę i zamieszkał na zewnątrz.
Strzałm w dziesiątkę było poidło dla gryzoni, bo ze spodka pić nie nauczył się. A z poidła od razu załapał. Na noc zakopuje się w swoim pudełku, rano łapkami zrzuca z siebie piernaty. Całe szczęście, że ma teraz gdzie biegać, bo gdy siedzi, wygląda jak Buddha. W nowej chałupie ma trochę drzew, parę półek - lata jak oszalały.
Wszystko wskazuje na to, że za około dwa - trzy tygodnie bramy wolności zostaną otwarte.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt sie 24, 2012 18:20 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

Pięknie rośnie :ok:

Wima

 
Posty: 4102
Od: Pon sty 17, 2005 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 06, 2012 16:29 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

No i co z wiewiórczykiem??

andua

 
Posty: 590
Od: Pt lut 11, 2011 12:49
Lokalizacja: Mój dom jest tam, gdzie mój kot.

Post » Nie cze 30, 2013 13:24 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

Czy mogłam bym się dowiedzieć co dalej zrobiłaś ze swoim kawalerem? :) tak się składa, że również mam jednego na wychowaniu i nie wiem co z nim dalej uczynić jak już go odchowam :(

catherinet

 
Posty: 1
Od: Nie cze 30, 2013 13:16

Post » Pon lip 01, 2013 12:37 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

Moje po osiągnięciu samodzielności zostały wypuszczone do lasu :)
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Pon lip 01, 2013 20:28 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

Mój Wiewiór też został przywrócony naturze. Były obawy, bo to był ponoć późny miot jak na wiewiórki, ale udało się. Na początku przychodził w odwiedziny codziennie, ale nie karmiliśmy już go 'do pełna', dostawał po jednym orzechu. Później powoli pojawiał się coraz rzadziej, teraz bywa 1-2 razy w tygodniu. Przezimował na wolności szczęśliwie.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Nie gru 29, 2013 21:59 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

to super że poradziły sobie w przyrodzie. A wiewiórka słodka szkoda, że ja nie miałam żadnej na wychowaniu.

klotek

 
Posty: 4
Od: Nie gru 29, 2013 21:42

Post » Pt lut 20, 2015 18:38 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

Wiewiór cały czas nas odwiedza. Wystawiamy mu michę, wypasiony jest jak Budda. Chyba za łagodna zima była w tym roku, bo w ogóle nie poszedł spać. A zawsze wiosną zjawiał się chudy jak przecinek. Jak tylko uslyszy ruch na tarasie przybiega po orzecha z ręki. A na widok jabłka dostaje amoku i robi całe przedstawienie akrobatyczne.
Obrazek

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt lut 20, 2015 20:17 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

jaki cudny
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Pon lut 23, 2015 13:34 Re: Małe wiewiórki - HELP!!!

megan72 pisze:Wiewiór cały czas nas odwiedza. Wystawiamy mu michę, wypasiony jest jak Budda. Chyba za łagodna zima była w tym roku, bo w ogóle nie poszedł spać. A zawsze wiosną zjawiał się chudy jak przecinek. Jak tylko uslyszy ruch na tarasie przybiega po orzecha z ręki. A na widok jabłka dostaje amoku i robi całe przedstawienie akrobatyczne.
Obrazek


Piękny :) zazdroszczę gościa :)
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości