Nietypowi przyjaciele

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt sty 15, 2010 13:07 Re: Nietypowi przyjaciele

WujekSzopek pisze:może i tak ale wiele skunkow wyjeżdza odemnie z chipem ja zaś podaje wetowi dane z umowy a on wprowadza to do rejestru i każdy nabywca co sie decyduje odemnie nabyć takiego skunksa jest uświadomiony o zaistniałej sytuacju i takowym działaniu pózniej łatwiej jest namierzyć i wysunąć konsekwencje wobec nabywcy ktoremu zaginie zwierzak.

Nawet gdyby wszystkie wyjeżdzały z chipem to i tak nic nie zmieni jakoś truno mi wyobrazić sobie ludzi biegającvych z czytnikami po lesie. Nawet jeśli odało by się namierzyć właściciela to jakie konsekwencje chcesz wysuwać? Przecież nie ukażą nikogo dlatego ze mu zwierze dało nogę .A co ztymi co urodzą się jużna wolności i chipów posioadać nie będą? To wszystko co piszesz świetnie brzmi , ale jest utopią niestety.

Apsik77

 
Posty: 979
Od: Śro lip 29, 2009 16:31
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post » Pt sty 15, 2010 13:50 Re: Nietypowi przyjaciele

Szop i skunks oba zwierzątka cudnej urody, tego nie można im odmówić, ale czy w domu są szczęśliwe? Wątpię...
Na zachodzie są to zwierzaki popularne od jakiegoś czasu, widziałam nawet różne odmiany barwne skunksów.
Nie rozumiem waszego tonu i krytyki w stosunku do wujka szopka.
Harpia akurat więcej złego w naszym środowisku wyrządzają póki co fretki, których ludzie się masowo pozbywają, gdyż te zwierzaki są specyficzne, wymagające, ale mają też swój zapaszek ( ja w domu nadal czuję mojego fredziolka, mimo że od 6 miesięcy już nie żyje). Są tanie i łatwo dostępne, tak więc wielu młodych ludzi kupuje fretkę, bo fajna i oryginalna, a potem się im nudzi i wypuszczają albo fretka ucieknie w czasie rujki.
Wydaje mi się, że każdy kto zdecyduje się na jakieś zwierzątko to po pierwsze powinien 100 razy się zastanowić czy może zapewnić mu odpowiednie warunki oraz wyżywienie, a po drugie czy znajdzie czas aby poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi i miłości.
Na wielu forach widziałam już różne ogłoszenia, prześcigali się ( głównie młodzi faceci, chyba dla szpanu) aby kupić jak najbardziej oryginalne zwierzę. Od surykatek ( najlepiej jedną, bo na więcej kasy nie mają), przez jeżyki różnego rodzaju, pieski preriowe, różnego rodzaju małpki, norki itp.
Szop i skunks przy tych różnych stworach ( pięknych zresztą )wydają się być udomowionymi zwierzakami. Grunt, żeby przed sprzedaniem takiego zwierzaka hodowca zrobił porządne sito potencjalnych nabywców.
Czepiacie się tego, że taki zwierzak jak ucieknie nie wiadomo ile krzywdy narobi, a co z bezdomnymi lub zdziczałymi psami i kotami??

Swoją drogą usuwanie gruczołów u skunksa też jest dla mnie niedopuszczalne, dlatego takiego zwierzaka mieć nigdy nie będę.
Obrazek

monitomi

 
Posty: 1333
Od: Nie maja 03, 2009 20:10

Post » Pt sty 15, 2010 16:04 Re: Nietypowi przyjaciele

monitomi pisze:Czepiacie się tego, że taki zwierzak jak ucieknie nie wiadomo ile krzywdy narobi, a co z bezdomnymi lub zdziczałymi psami i kotami??

.

Naprawdę nie widzisz różnicy między dzikim kotem a szopem?Co do fretek to też nie jestem ich zwolennikiem.

Apsik77

 
Posty: 979
Od: Śro lip 29, 2009 16:31
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post » Pt sty 15, 2010 16:16 Re: Nietypowi przyjaciele

Widzę oczywiście, ale biorąc pod uwagę ile jest w Polsce dzikich szopów, a kotów i psów, to raczej mnie nie przekonuje, że cała populacja jakiegoś zwierzaka wyginie jak jeden szop znajdzie się na wolności.
Obrazek

monitomi

 
Posty: 1333
Od: Nie maja 03, 2009 20:10

Post » Pt sty 15, 2010 16:24 Re: Nietypowi przyjaciele

monitomi pisze:, to raczej mnie nie przekonuje, że cała populacja jakiegoś zwierzaka wyginie jak jeden szop znajdzie się na wolności.

Ależ od jednego na pewno nie zresztą nikt czegoś takiego nie pisał. Natomiast ze wzrostem popularności , zwiekszy się liczba zwierząt nie chcianych część z nich znajdzie się na wolności dobierze sie w pary spłodzi młode , te młode znowu spłodzą młode itd... W ten sposób za parę lat mamy pozamiatane tym bardziej ze np szop nie ma w polsce naturalnych wrogów. Teraz rozumiesz moją krytykę ?

Apsik77

 
Posty: 979
Od: Śro lip 29, 2009 16:31
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post » Pt sty 15, 2010 17:24 Re: Nietypowi przyjaciele

Kiedys tez sie zastanawialam, ale czytalam, ze skunksy sa tak inteligentne i sprytne, ze potrafia otwierac wszystkie szafi i szuflady, a my mamy ankes. Poza tym malo jest hodowcow, a takie sa rozne fajne odmiany. Mi sie bardzo podobaja brazowe :) Z zapachem nie ma problemu iz gruczoly wicinane sa malym skunksom.

Widzialam filmiki ze stanow jak skunksy dogaduja sie swietnie z kotami i psami poniewaz sa to zwierzeta bardzo lagodne. Poza tym bardzo sie przywiazuja do wlasciciela i nie lubia zostawac same w domu. Mozna je tez nauczyc chodzic w szelkach. Jednak skunks wypuszczony na dwor samopas nie ma poczucia domu, czy terytorium, pojdzie w dluga i sie zgubi, a bez swojej broni stanie sie ofiara psow :(

Szop pracz to wyzsza szkola jazdy, bo to jest na prawde sprytne, inteligentne i absorbujace zwierze. Do trzymania ich w domu mam ambiwalentny stosunek, poniewaz sa to bardzo aktywne dzikie zwierzeta i wydaje mi sie, ze zycie w domu nie jest dla nich poniewaz ich intelekt sie marnuje i co by im za rozrywki nie zapewniac to i tak beda sie nudzic.

tamiska

 
Posty: 436
Od: Nie lis 01, 2009 12:30

Post » Pt sty 15, 2010 21:08 Re: Nietypowi przyjaciele

trzymaj te swoje smierdziuszki które jak sie wystraszą czy zdenerwują to aż szczypie w oczy ja zaś jestem zwolennikiem skunksów i szopów mimo wszystko milsze w zachowaniu i nie trolą.

Widać nawet bladego pojęcia nie masz o fretkach, poza tym, co to znaczy "trolą", bo jakoś nie znam tego słowa i nijak nie umiem zrozumieć co ma znaczyć u fretek.

Bo chcąc usunąć gruczoły fretce to już nie tak prosto jak skunksowi a i tak pozostaną te na grzbiecie których sie niestety nie usówa zaś jak ktoś ma zaplacic za zabieg tyle co za fredke to w większości przypadków odchodzą go chęci.


Po raz drugi powtarzam, usuwanie (nie usówanie) gruczołów odbytowych jest OKALECZANIEM zwierzęcia, w Polsce jest ZAKAZ wykonywania takich zabiegów, jeżeli ktoś wie, że weterynarz pała się tym zajęciem, w obowiązku miłośnika zwierząt jest ZGŁOSIĆ to do odpowiednich służb

Doucz się więcej o gruczołach, widzę, że już u fretek to Ty nawet nie wiesz co gdzie się znajduje, oświecę Cię, fretka nie ma gruczołów na grzbiecie, coś sobie uroiłeś.

My na naszych forach na szczęscie nie mamy tyle zwierząt do adopcji co Wy wszedzie tylko oddam fredke fredka do adopcji itd a najlepiej dopisują że fredka za darmo a wyposażenie 350zł.

Znów powtarzam, nie wiem co to jest fredka, w adopcji freTek działamy sobie całkiem nieźle, wina ilości fretek oddanych do adopcji to NIEWIEDZA kupujących i łatwość dostępu w sklepach zoo, myślisz, że z czasem nie będziesz miał tego problemu z szopami, no popatrz, już widziałam ogłoszenia "oddam szopa za 1200zł :ryk: ", sama PARĘ LAT temu uczestniczyłam w adopcji szopicy, której nikt nie chciał, a raczej nie miał warunków, a była sprzedana jako milusie zwierzątko w sam raz do domu, po dojrzewaniu okazała się agresywną dominantką, która chciała zabić dzieci opiekunki, musiała wylądować w wolierze przy domu, całe szczęście, że dziewczyna miała warunki, inny by uśpił bo i to jej polecali.

Każdy woli co innego ale gdyby wasza kampania informacyjna skierowana była bardziej na istotne sprawy dotyczące np ich smrodku nie zaś dostępności
ludzie nie rozczarowywaliby sie pózniej jak zwierzątko zaczyna wonić i tak szybko by sie go nie starali pozbyć.


To Ty tak sądzisz, totalny laik, który nie zna nawet fizjonomii fretki, przyj dalej w tym kierunku a nie mile się rozczarujesz.

Harpia akurat więcej złego w naszym środowisku wyrządzają póki co fretki, których ludzie się masowo pozbywają,

monitomi, jeżeli spotkałaś się z fretką wyrzuconą, lub wiesz gdzie coś takiego się dzieje, zgłoś to do SPF, albo napisz do mnie, z tym trzeba zrobić porządek, chyba, że mylisz fretkę z tchórzem, tchórz żyje na wolności, fretka w 99% umrze nie mogąc znaleźć pokarmu, lub z zimna, chorób, to nie jest gatunek występujący na wolności, nie jest do tego przystosowany przez długi proces modyfikacji, udomowienia.
Mój piesek - serduszko u moich stóp [*]

harpia

 
Posty: 5063
Od: Sob lis 15, 2003 23:43
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 15, 2010 23:58 Re: Nietypowi przyjaciele

Harpia czepiasz sie interpunkcji podnosisz cały czas spawe fretek i że są udomowione to oswieć mnie kto jest ich przodkami bo chyba nie powstały z probówki :ryk: , że nie mozna ich uznać jako dzikusy jak to ty określiłaś szopy i skunksy które są cały czas udamawiane pokolenie za pokoleniem.
I wiesz co powinnaś wszystkich lekarzy podać bo okaleczają krowy swinie i inne kolczykując je a wtedy kwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiczą oj oj oj.
I jeszcze jedno kastrowanie wg ciebie nie jest okaleczaniem zas usówanie gruczołów tak to czym jest wykrecenie silnika z auta od pozbawienia go wszystkich kół i kierownicy bo wg mnie jest unieruchomiony i niezdolny do jazdy.
Coś widze,że bardzo skrzypisz i przydałoby ci sie dobre oliwienie.Twoje rozgoryczenie nie zna granic. :ryk: :ryk: :ryk:

WujekSzopek

 
Posty: 12
Od: Nie sty 10, 2010 16:10

Post » Sob sty 16, 2010 1:31 Re: Nietypowi przyjaciele

No widzisz złotko, brak Ci argumentów w odpowiedzi to i obrażać zaczynasz, oby tak dalej a na serio dojdę do stwierdzenia, że nie masz więcej jak naście lat...
Mój piesek - serduszko u moich stóp [*]

harpia

 
Posty: 5063
Od: Sob lis 15, 2003 23:43
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sty 16, 2010 1:50 Re: Nietypowi przyjaciele

:ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: tak tak nascie latek

WujekSzopek

 
Posty: 12
Od: Nie sty 10, 2010 16:10

Post » Nie sty 17, 2010 0:08 Re: Nietypowi przyjaciele

WujekSzopek pisze:a wpisz w google sprzedam skunksa to sam sie przekonasz że to nie tak jak z kotkiem czy psem ,że zostawisz w schronisku 20 czy 50zł i po sprawie


Nie wiem w jakich schroniskach byłeś i kiedy, ale adopcja kota/psa to nie jest kwestia zostawienia kasy i po sprawie...

iskra666

 
Posty: 7699
Od: Wto sty 10, 2006 12:13
Lokalizacja: Krk-Wwa

Post » Nie sty 17, 2010 0:13 Re: Nietypowi przyjaciele

[img]Pytanie: Czy szop powinien byc karany za gryzienie?
Odpowiedz: Po każdym ugryzieniu należy szopa karać jak psa czyli wsadzić palec w gardło i nakrzyczeć. Przy poważniejszych ugryzieniach należy to szopowi wytłumaczyć wyraźniej - uderzyć go.[/img]

gratuluję metod wychowawczych... :evil:

iskra666

 
Posty: 7699
Od: Wto sty 10, 2006 12:13
Lokalizacja: Krk-Wwa

Post » Nie sty 17, 2010 1:01 Re: Nietypowi przyjaciele

iskra666, na innym forum ten jegomość został wyrzucony za znęcanie się nad zwierzakiem (czego dowodem jest wpis), dziwi mnie tylko, że stąd go jeszcze nie wyrzucono :?
Mój piesek - serduszko u moich stóp [*]

harpia

 
Posty: 5063
Od: Sob lis 15, 2003 23:43
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 17, 2010 1:38 Re: Nietypowi przyjaciele

Harpia ,że co ,że mnie niby skądś wyrzucono.

WujekSzopek

 
Posty: 12
Od: Nie sty 10, 2010 16:10

Post » Nie sty 17, 2010 14:33 Re: Nietypowi przyjaciele

Powiem tak rzadko wcinam się w dyskusje innych, ale.... tym razem muszę.

Weszłam na waszą stronę, w pierwszy lepszy post i co widzę......... dyskusja na 4 strony co zrobić żeby szop dał właścicielom spać w nocy


hmmmmmmmmmmm, a czy ktoś z was szanownych właścicieli przeczytał cokolwiek o tym zwierzęciu poza stronami poświęconymi robieniu z niego na siłę zwierza domowego??

Szop pracz to zwierzę aktywne w nocy! więc czemu się dziwicie że nie daje wam spać i że jak pisze jedna z osób nawet po 4 km nocnym spacerze nie uspokoił się tylko szalał dalej.

Przykre to że z tak wspaniałego zwierzaka robi się zabawkę
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości