Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon mar 30, 2015 12:01 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Mam takie pytanie, czy ktoś tworzył własną petycję z Care2 Petitions, której celem było udzielenie pomocy zwierzętom lub wpłynięcie na decyzje podejmowane przez rząd danego kraju.
Obrazek

sonata

Od: Czw wrz 23, 2010 13:00

Post » Czw sie 20, 2015 9:57 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Znajoma, która jest adwokatem, mówiła mi, jak w praktyce traktuje się przestępstwa wobec zwierząt. Z reguły, jako niską szkodliwość mimo nagany dla oskarżonego. Mało które przestępstwo w ogóle trafia na wokandę, jeśli już, często karą jest grzywna, 200, 300 złotych.

tomilawa84

Od: Czw cze 25, 2015 11:01

Post » Nie paź 04, 2015 15:07 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Przejrzałam sobie Wasze wpisy, bo jestem tu nowa i staram się zapoznać z interesującymi mnie tematami. I macie absolutną rację, że prawo w Polsce dalekie jest od ideału, a do tego jego praktyczne zastosowanie przez odpowiednie jednostki (tj. policja, straż miejska itp.) pozostaje kwestią mocno dyskusyjną.

Zapewne wiele osób pamięta dość głośną sprawę człowieka, który latem tego roku zbił szybę w samochodzie na parkingu pod hipermarketem, aby ratować uwięzionego tam psa. W efekcie jego interwencji to jemu została założona sprawa za zniszczenie mienia, a właścicielka psa nie dostała nawet pouczenia.

Dlaczego tak się stało? Zapewne, gdyby nie dość głupie stwierdzenie policjantki, która przybyła na miejsce zdarzenia, że "pies to nie dziecko i może sobie posiedzieć", to i kwestia zniszczenia mienia wyglądałaby zupełnie inaczej.

I to nie jest tak, że człowiek wybrał się na spacer po sklepowym parkingu w poszukiwaniu uwięzionych istnień i baaach, wywalił szybę w odruchu dobroci. Tam ludzi było więcej i przez dłuższy czas starano się odnaleźć właścicieli zamkniętego samochodu. Ta bezduszna właścicielka nie zareagowała nawet na komunikaty w głośnikach!

Nie wiem jak cała sprawa się zakończyła, bo media nagle ucichły. Faktem jest jednak, że nawet w sytuacji, gdy prawo teoretycznie stoi po stronie zwierząt, to i tak w praktyce musi być jakiś człowiek, który zapłaci za ratunek. Zwykle płaci ratujący, a nie oprawca.

Żanka85

Od: Nie paź 04, 2015 13:04

Post » Pon cze 06, 2016 16:17 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Polskie przepisy są mało wymagające w porównaniu do np. praw zwierząt w Szwecji... Jak czytam, że na Węgrzech od tego roku jest CAŁKOWITY zakaz trzymania psów na łańcuchu, bo inaczej mandat, albo, że w Wielkiej Brytanii teraz wprowadzili urlopy dla właścicieli zwierząt jak ktoś przygarnia psa czy kota bo to nowy członek rodziny to mi się łezka w oku kręci... a u nas? u nas nic...
Jaki materac dla dziecka kupić? - blog z poradami dla szukających materaców dla dzieci i dorosłych :)

sweetyT

Od: Śro lis 28, 2012 14:19

Post » Śro cze 22, 2016 7:38 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

na stronie www.polskitarg.pl jest petycja w sprawie męczeństwa zwierząt na polskich targach. Ile takich petycji już było, w takich i innych sprawach a cierpienia zwierząt i okrucieństwa wobec nich w Polsce przybywa lawinowo.
Obrazek

sonata

Od: Czw wrz 23, 2010 13:00

Post » Śro cze 29, 2016 13:10 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Dlatego popieram wszelkie organizacje działające na rzecz praw zwierząt (jak np. Otoz animals i inne) – mając środki mogą podjąć działania, nagłośnić sprawę w mediach. Może jak będzie więcej takich działań i petycji to może w końcu coś się zmieni..

wenika

Od: Śro cze 29, 2016 13:04

Post » Pt lip 22, 2016 7:09 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Zgadzam się. Sprawę trzeba nagłaśniać, bo to co się dzieje ostatnimi czasy to jakaś masakra. Na szczęście z roku na rok media nagłaśniają coraz więcej a sądy zaczynają wreszcie sądzić

Tuna

Od: Czw lip 21, 2016 14:30

Post » Pt lip 29, 2016 22:45 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

tyle, że nadal kara jest za niska

luiza089

Od: Pt lip 29, 2016 22:42

Post » Czw wrz 15, 2016 18:53 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

popieram

krzysiek1975

Od: Pon maja 09, 2016 16:58

Post » Pt sty 12, 2018 22:07 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Fakt, kara jest nieadekwatna do popełnionego czynu.

ewalyczko

Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Pon kwi 02, 2018 17:18 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Popieram w 100 procentach

rafaelbodokoks

Od: Sob mar 31, 2018 23:06

[poprzednia]