Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pt sie 28, 2015 12:47 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Zaczynają powolutku przypominać mi się dobre chwile. Tzn na razie tylko jedna. Mgliście przebija się przez opary śmierci i obrazy cierpienia. Od 3 dni śpię w salonie, bo prałam pokrowiec materaca i robiłam generalne porządki w sypialni. Przypomniało mi się, jak całkiem niedawno temu, też spędziłam jedną noc na kanapie. Kaj miał swoje legowisko w salonie, w którym spał całą noc, a nad ranem (ok 4:00-6:00) przychodził do sypialni pod łóżko, gdzie ma postawioną polówkę, na której przesypia do przyzwoitej godziny, a potem wciągałam Go do łóżka. Biedne głupiątko, obudziło się tamtego dnia, wylazło z koszyka i zaspane, szurając łapkami, poczłapało do drugiego pokoju, zapominając, że przecież ja śpię obok.

Coś mi się śni w nocy. Wydaje mi się, że Kaj. Ale zupełnie nie pamiętam snów :(
Za to dwa razy śnił mi się pod inną postacią, takie miałam wrażenie. Raz rudego kota, a przedwczoraj rudej suni bez ogonka, którą widziałam na stronie przytuliska.
Nie lubię rudej sierści...
Czasem chciałabym zwariować kompletnie, by móc choć przez ułamki sekund zobaczyć to siwe pyszczydło..

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Wto wrz 01, 2015 14:43 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Niestety zapadła ostateczna decyzja, że pora się zbierać i zmienić miejsce zamieszkania. "Niestety", bo... bo żal zostawiać kąty, po których dreptał Kaj, które są nasiąknięte wspomnieniami wspólnie spędzonych chwil :cry: Ale nie mam za bardzo innego wyjścia.
Wzięłam się za wykończenie barku kuchennego.
Obrazek
Przy okazji inne drobne zabiegi odświeżające.
Mieszkanie za jakiś czas będzie na sprzedaż. Jeśli ktoś myśli o przeprowadzce pod Warszawę, to się polecam. 35 min do Centralnego w klimatyzowanym pociągu. Posiadam przepiękne widoki, zarówno z okna, jak i większej części okolicy. Niska zabudowa, zielono, przeróżne ptactwo, włączając w to bociany. W pobliżu rzeka ze strzeżonym kąpieliskiem i plaża. Wieczorem słychać, jak żaby kumkają do snu, a rano swoim śpiewem budzą, latające między blokami, jeżyki. Mieszkańcy przeważnie chodzą spać po 22:00, więc w nocy cisza, jak makiem zasiał. Ot, małomiasteczkowe uroki.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Śro wrz 09, 2015 12:01 przez Aia, łącznie edytowano 1 raz

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Śro wrz 02, 2015 22:25 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

I dokąd...?

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 03, 2015 6:38 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

No, właśnie..?
Masz konkretny pomysł?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 03, 2015 8:40 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Łódź. Nie mam lepszego pomysłu niż ten. Mieszkania 1:1, czyli na zasadzie zamiany, nie mogę inaczej. W miarę blisko, więc liczę, że z transportem nie będzie takiego problemu. Dobra komunikacja z resztą kraju, więc nie będę odcięta od świata. No i zależy mi, by było to miasto, z całymi swoimi dobrodziejstwami, udogodnieniami i wadami...
Boję się czy uda mi się znaleźć równie fajne mieszkanie, jak to. Bo rozkład, kształt i wymiar pokoi ma na prawdę super. Jedyne do czego można się przyczepić, to mikroskopijna łazienka. Tak to idealne dla jednej osoby czy młodego małżeństwa (a wynajmowała tu nawet para z kilkuletnim dzieckiem i też nie było im źle, chcieli je kupić)

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Czw wrz 03, 2015 18:10 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Łódź podobno fajna jest :D
Masz jakiś przybliżony termin?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 03, 2015 21:23 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Naglący :wink:
Na ile siły pozwolą, będę odnawiać, wystawię i tylko od szybkości sprzedaży będzie zależeć przeprowadzka.

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt wrz 04, 2015 7:12 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Sprzedawanie, kupowanie i urządzanie mieszkania - fajne zajecie :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 04, 2015 10:51 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

W dalszym ciągu stresuje mnie obracanie taką ilością gotówki :? i ewentualna nieuczciwość i brak życzliwości/ugodowości ludzi :(
Urządzanie będzie na zasadzie powstawiania tego co już mam ;)
Obym ścian nie musiała malować... Niektóre mieszkania, powiem Wam, że są ładne, od razu do wprowadzenia, ale większość :strach: Jak nie pomarańczowo-fioletowe wnętrza, to ze zdjęcia już czuć, że tam śmierdzi :oops: przy takiej "konkurencji" zaczynam mieć silne przekonanie, że mieszkam w pałacowych wnętrzach (a luksusów nie mam) i jestem pedantką (ja!!!) :roll:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt wrz 04, 2015 11:10 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Jestem i zaglądam... odkąd odkryłam że to Twój wątek :ok:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 04, 2015 11:27 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

kussad pisze:Jestem i zaglądam... odkąd odkryłam że to Twój wątek :ok:


Dzięki i zapraszam, choć teraz to taki trochę wątek duch, pusto w nim, smętnie, nie ma o kim pisać.. ale rozdział o Kaju jeszcze długo nie zostanie zamknięty. Psi jeszcze każdego dnia jest ze mną i się przypomina w najdrobniejszych czynnościach domowych. Zjedzenie banana nie odbywa się bez wspomnienia o Nim.

Wczoraj po raz pierwszy spotkałam się ze znajomymi, które zjechały do Warszawy.. Czułam się źle, obco, nie umiem się odnaleźć, chciałam uciec. Może jeszcze za wcześnie.
Dziś ślub brata. Kolejny koszmar. Dobrze, że wynajęli mi pokój hotelowy, to się tam zaszyję, bo nie zniosę takiej ilości ludzi, hałasu, świadomości, że tym razem w domu na mnie nie będzie czekać przyjazna dusza, która na mój widok ucieszy się, jakbyśmy się nie widzieli 1000 lat, przytuli, nie odstąpi na krok i będzie się smucił albo cieszył razem ze mną.

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Sob wrz 05, 2015 5:57 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Aia pisze:Naglący :wink:
Na ile siły pozwolą, będę odnawiać, wystawię i tylko od szybkości sprzedaży będzie zależeć przeprowadzka.

To zupelnie jak u mnie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

magdar77

 
Posty: 4892
Od: Wto sty 08, 2013 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob wrz 05, 2015 8:30 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Stresujące. Szczególnie, że Ty masz Warszawę, a jak mniemam łatwo nie idzie ze sprzedażą, skoro jeszcze tu jesteś :roll: A ja muszę szukać amatorów wiejsko-małomiasteczkowego życia :? Może choć cena kogoś skusi, bo jest taniutkie..

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Czw wrz 10, 2015 9:41 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Orzeł!
Obrazek
Wstać rano, przed kawą i będąc w szlafroku zobaczyć z okna sylwetkę szybującego drapieżnika - w skali od 1 do 10 :arrow: 10 Jest radość :)
Jedna z drobnych przyjemności, tzn "made my day" :)

Chyba przedni? 8O Nie spodziewałam się tego zupełnie. Wiem, że są u mnie jastrzębie, są puszczane sokoły, ale to "z pyska" nie pozostawia wątpliwości, że to żadne z nich
edit: a jednak bielik zwyczajny... moja pierwsza myśl. Przeglądam zdjęcia w Necie i jest 95% podobieństwa

PS niedługo stanę się domorosłym ornitologiem, bo żeby nie zgłupieć zaczęłam fotografować ptaki :roll:
Ostatnio edytowano Czw wrz 10, 2015 12:10 przez Aia, łącznie edytowano 2 razy

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Czw wrz 10, 2015 9:56 Re: Honorowy Kot [tj. kochany pies Kaj] ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Cześć Asia!
A dlaczego akurat łódz sobie obralas za cel?:)
Obrazek

jou

Avatar użytkownika
 
Posty: 1787
Od: Pt cze 26, 2015 9:09
Lokalizacja: Katowice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości