METALOWY KWIETNIK i Szczepy DZBANECZNIKA

Indywidualne aukcje na kocie potrzeby

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto maja 23, 2006 12:29

mircea pisze:Dzbanecznik mozna rozmnożyc nastepująco:

:arrow: sadzonki pędowe: Jest to podstawowa metoda rozmnażania dzbaneczników (Nepenthes).
Utnij kilku- (kilkunasto-) centymetrowy fragment łodygi i posadź go do ziemi. Postaw doniczkę w jasnym pomieszczeniu, o wysokiej wilgotności powietrza (np. przykrywając foliowym workiem). Dzbanecznik wytwarza (lub wcześniej ginie) korzenie w przeciągu 1-6 miesięcy.

:arrow: Rozmnażanie. Odcięte wierzchołki sadzimy w wilgotnym torfie, ustawiamy na słonecznym parapecie, w cieple i wilgoci. Powinny ukorzenić się po 2 miesiącach. Wiosną można też ukorzenić młode odrosty.

Innymi słowy: kilkunastocentymetrowe końcówki pędów wsadzamy do pulchnej ziemi i obficie podlewamy. Przykrywamy folią (mała "szklarnia") i stawiamy w słonecznym miejscu. A jak są odrosty, to jeszcze łatwiej :) Powinno być OK :)

To jak - mogę liczyć na takie małe cudo? Plisss... :D


Da sie zrobic... :D

To odetne po kilka odnog z obu dzbanecznikow bo to zupelnie inne gatunki bo i inne dzbanki daja...

teraz jak z odbiorem...ja w razie czego laduje w Poznaniu na lotnisku 14 czerwca o 16.35 a wyladuje z powrotem z niego 18.06 o 20.45...

a jak nie to sprobujemy w tym czasie je wyslac poczta...

Skoro japonskie krysztaly przetrwaly podroz z Monachium do LimLim...damy i rade ze szczepami zbanecznikow..:)

wieczorem wkleje lepsze zdejecia..bo te pokazuja mojego pierwszego wyhodowanego dzbanka z marca...a teraz sa inne piekniejsze...

to tak na zachete...

Ja to sie cieszylam z kazdego jak dziecko..bo jak kupilam kwiatka w sierpniu to mi od razu wszystkie dzbanki uslychly..a teraz jestem dumna z nowiutkich dziudziusiow...a nie liczylam na nie :roll:
Kontakt raczej przez e-mail lub komorki.

aisak

 
Posty: 1805
Od: Sob paź 29, 2005 16:15
Lokalizacja: Monachium/Łódź

Post » Wto maja 23, 2006 12:30

z kwiatkami uwazajcie na granicy, bo z zalozenia nie wolno przewozic roslin, ja kiedys musialam je dosc mocno schowac:)

sama sobie przywioze buk od kolegi spod paryza, jutro w malych pojemniczkach, ciekawe czy sie przyjmie pod wawa

z monikap juz jestesmy umowione na czwartek na przekazanie kwietnika, ktory juz jest zreszta spakowany w walizce, bede z racji ogolnego ciezaru walizki musiala ja oddac na bagaz, bo zaczynam zwozic gratki swoje chwilowo do domu

kwietnik jest leciutki, owiniety recznikiem a w srodku dla stabilizacji wrzucilam butelke francuskiego wina dla meza:)

eurydyka

 
Posty: 4809
Od: Śro paź 13, 2004 15:05
Lokalizacja: warszawa/szwajcaria

Post » Wto maja 23, 2006 12:43

eurydyka pisze:z kwiatkami uwazajcie na granicy, bo z zalozenia nie wolno przewozic roslin, ja kiedys musialam je dosc mocno schowac:)


Musi sie udac... :D

Skoro zywe, dosc duze rybki (platydoras costatus i kirysnik czarnoplamy) przewiozlam samolotem juz dwa razy w butelce po wodzie mineralnej... :D i sie nie zorientowali przeswietlajac mi plecak..:ryk:

Eurydyka, jeszcze raz dziekuje za transport... :D
Kontakt raczej przez e-mail lub komorki.

aisak

 
Posty: 1805
Od: Sob paź 29, 2005 16:15
Lokalizacja: Monachium/Łódź

Post » Wto maja 23, 2006 13:02

aisak pisze:Da sie zrobic... :D

teraz jak z odbiorem...ja w razie czego laduje w Poznaniu na lotnisku 14 czerwca o 16.35 a wyladuje z powrotem z niego 18.06 o 20.45...

Będę w tym czasie w Poznaniu, więc nie powinno być problemu :)
Mogę nawet na Ławicę 14.06. podjechać ;)

Poproszę też o numer konta na pw - dorzucę się jakoś w ramach aukcji :)
"Idiotów jest niewielu, ale są tak sprytnie rozstawieni, że trafiasz na nich na każdym kroku."

mircea

 
Posty: 22005
Od: Śro lip 13, 2005 0:59
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto maja 23, 2006 13:06

mircea pisze:
aisak pisze:Da sie zrobic... :D

teraz jak z odbiorem...ja w razie czego laduje w Poznaniu na lotnisku 14 czerwca o 16.35 a wyladuje z powrotem z niego 18.06 o 20.45...

Będę w tym czasie w Poznaniu, więc nie powinno być problemu :)
Mogę nawet na Ławicę 14.06. podjechać ;)

Poproszę też o numer konta na pw - dorzucę się jakoś w ramach aukcji :)


No to sie dogadalysmy.. :D
Kontakt raczej przez e-mail lub komorki.

aisak

 
Posty: 1805
Od: Sob paź 29, 2005 16:15
Lokalizacja: Monachium/Łódź

Post » Czw maja 25, 2006 13:25

Dziś odebrałam mój kwietnik, jest super :))
Jeszcze raz dziękuję aisak, pieniążki niestety nie udało mi się wpłacić dziś rano, bo zapomniałam o imieniu i nazwisku własciciela konta, ale jutro z samego rana to zrobię.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Obrazek

monika p

 
Posty: 466
Od: Czw lut 23, 2006 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 31, 2006 10:22

Przelew doszedł. Bardzo dziękuję w imieniu Krysiowych kotów :)
Amiś, Antoś, Bambosz, Pepsi i Cola

Sydney

 
Posty: 14742
Od: Pt mar 19, 2004 10:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości