laptop asus x61g. KONIEC

Indywidualne aukcje na kocie potrzeby

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro cze 21, 2023 13:42 laptop asus x61g. KONIEC

Nie jest to najnowszy sprzęt, nada się np. do Youtube( 480p), oglądania filmów, pisania prac, przeglądania sieci i starszych gier.
Nie nada się do najnowszych gier i programów, ale do podstawowej pracy jak najbardziej.

Posiada
2-rdzeniowy procesor.
3gb ram
500gb dysk twardy SSD !
kartę graficzną NVIDIA GeForce 9400M



Ma 2 wady:
1.
Zasilacz ( wymieniana była końcówka, więc przewód jest zaizolowany). Zasilacz jest dobrej marki Green Cell i nie ma z nim żadnych problemów.
2. Nie ma baterii- więc działa jak stacjonarny komputer- pod zasilaczem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Świeżo zainstalowany windows 7 32 bitowy- aktywowany.

NIE ma żadnych programów- antywirusów, przeglądarek itp. Jeśli znajdzie się chętny/a do zakupu to mogę doinstalować na żądanie konkretne programy. :ok:

Stan dobry+ możemy wkleić więcej fotek.

Cena 200zł, plus koszt wysyłki.
Ostatnio edytowano Pon cze 26, 2023 13:54 przez iza71koty, łącznie edytowano 1 raz
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro cze 21, 2023 20:39 Re: laptop asus x61g

Czy obsluguje internet? Mozna sie laczyc online? Potrzebuje do pracy...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro cze 21, 2023 20:50 Re: laptop asus x61g

Marzenia11 pisze:Czy obsluguje internet? Mozna sie laczyc online? Potrzebuje do pracy...


Laptop ma wifi- może się łączyć z sieciami bezprzewodowo- z routerami oraz kablowo- lan.
Nie ma wejścia na kartę SIM.
Ma wbudowaną kamerę.
Jest idealny do internetu i do programów typu Wordpad, Excel.
Do programów jak Skype, gdzie potrzebna kamera lepiej zainwestować w kamerę zewnętrzną pod USB.
Laptop ma też gniazdo HDMI.
Posiada napęd na płyty CD/ dvd co w nowoczesnym sprzęcie nie jest już standardem.

Co do pracy to zależy do czego dokładnie jest potrzebny?

Damian- iza71koty

 
Posty: 1622
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw cze 22, 2023 8:49 Re: laptop asus x61g

Damian- iza71koty pisze:
Marzenia11 pisze:Czy obsluguje internet? Mozna sie laczyc online? Potrzebuje do pracy...


Laptop ma wifi- może się łączyć z sieciami bezprzewodowo- z routerami oraz kablowo- lan.
Nie ma wejścia na kartę SIM.
Ma wbudowaną kamerę.
Jest idealny do internetu i do programów typu Wordpad, Excel.
Do programów jak Skype, gdzie potrzebna kamera lepiej zainwestować w kamerę zewnętrzną pod USB.
Laptop ma też gniazdo HDMI.
Posiada napęd na płyty CD/ dvd co w nowoczesnym sprzęcie nie jest już standardem.

Co do pracy to zależy do czego dokładnie jest potrzebny?

do spotkań online na platformach, np. zoom, wereby itp.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 22, 2023 11:03 Re: laptop asus x61g

Marzenia11 pisze:do spotkań online na platformach, np. zoom, wereby itp.


Zoom – wymagania dotyczące procesora i pamięci RAM
Minimalne: Procesor: Jednordzeniowy 1Ghz lub wyższy, Pamięć RAM: N/A- program pójdzie na spokojnie na tym laptopie.

Whereby chyba nie ma na PC.


Takie aplikacje jak najbardziej będą działać, jeśli jest ich wersja na komputery z windows 7.
Zoom na pewno jest na system windows.

Laptop musi być połączony z internetem- czyli, albo przez kabel do routera, albo do routera bezprzewodowo przez wi-fi.
Laptop można też połączyć z każdym telefonem, który ma pakiet internetu robiąc hotspot z telefonu( co jest bardzo łatwe).

Na pewno potrzebna byłaby też kamera hd pod usb, bo te kamery w laptopach są słabej jakości- kamera full hd to koszt do 100zł za dobrą kamerę.

Według mnie lepszym wyjściem dla kogoś, kto nie korzysta na co dzień z Windowsów jest po prostu kupienie chromebooka- używany za 200zł spokojnie można dostać i działa on praktycznie tak jak telefon- ma mało pamięci, ale można używać karty SD( micro sd). Najważniejsze, że można instalować apki ze sklepu Google i jest dostęp do przeglądarki. Mają tez lepszą wbudowaną kamerę. Czyli chromebooki to trochę taki duży tablet z klawiaturą, ale bez dotykowego ekranu.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1622
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw cze 22, 2023 11:34 Re: laptop asus x61g

Ok Damian, bardzo dziękuję. To sie porozgladam za chromebookiem. Na wet nie wiedzialam ze cos takiego jest.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 22, 2023 11:57 Re: laptop asus x61g

Marzenia11 pisze:Ok Damian, bardzo dziękuję. To sie porozgladam za chromebookiem. Na wet nie wiedzialam ze cos takiego jest.


Laptop jest lepszy do trzymania na dysku filmów, zdjęć, muzyki, dokumentów. Laptop jest lepszy do wielu dedykowanych programów, do pakietu Office itd. laptop ma tez zazwyczaj większy ekran.


Jeśli natomiast jest potrzebny tylko 1-2 programy, które działają także np. na systemie android to lepszy jest chromebook- ale musi mieć opcję instalowania aplikacji ze sklepu google.


Taki chromebook bez problemu obsłuży wszystko to co smartfon z androidem. Do tego jest większy ekran niż w telefonie- zazwyczaj 11-13 cali, ale mniejszy niż oferowany tutaj laptop- 16 cali.

CO do chromebooków to trzeba szukać mniej więcej takiego- w opisie ogłoszenia musi być info, że obsługuje sklep google play :

https://www.olx.pl/d/oferta/laptop-hp-c ... Ty2wp.html

Damian- iza71koty

 
Posty: 1622
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt cze 23, 2023 10:04 Re: laptop asus x61g

Zapraszam. :201461
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie cze 25, 2023 9:35 Re: laptop asus x61g

Zapraszam.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie cze 25, 2023 22:08 Re: laptop asus x61g

Biere :D
Iza, podlicz z przesyłką zaraz wysyłam pieniążki.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon cze 26, 2023 15:47 Re: laptop asus x61g

ewkkrem pisze:Biere :D
Iza, podlicz z przesyłką zaraz wysyłam pieniążki.


Pięknie dziękujemy. :1luvu: :201494 Nie dałam rady wczoraj zajrzeć.Upał.Duszno.Karmienia są trudne i męczące.I robactwo.Wnerwia strasznie.Ciągle jestem podrapana.Pokąsana przez komary-których w naszym podmokłym terenie plaga i kleszcze.Przynajmniej raz na dwa trzy dni jakiegoś usuwam.

Zawsze tak czekałam na lato-a teraz-jest dla mnie mega męczące.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 114 gości