Koniec - elektr.młynek do pieprzu,rozdrabniacz do warzyw itp

Indywidualne aukcje na kocie potrzeby

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon lut 15, 2021 19:37 Koniec - elektr.młynek do pieprzu,rozdrabniacz do warzyw itp

Aktualizacja
Zeby nie pogubić się w ilosci wątków, pozostałości z tego wątku przerzucę do innych - przyrzady kuchenne do domowych różności viewtopic.php?f=20&t=209045 , a ksiązki do książkowego, który mam plan załozyć. Tu potem jedynie zaktualizuję rozliczenie, bo nie wszystko jeszcze z zaklepanych rzeczy zostało rozliczone.
Zapraszam zatem na zakupy do tamtych wątków.
..............................................
Wszystkie wystawiane przeze mnie rzeczy pochodzą z odchomiczania domu. Są rzeczy nowe, czasem używane np. książki, buty, ciuchy, torebki, ale wszystkie w dobrym stanie. Można niektóre ceny negocjować, jak któś czegoś bardzo pragnie, a za drogie, albo kupił u mnie więcej rzeczy.Przy wystawianiu przyświecają mi dwa równorzędne cele- opróżnić trochę dom i zdobyć fundusze na pomoc zwierzakom. Plus, żeby rzeczy mi niepotrzebne zyskały drugie życie ( więc- śmiało negocjować )

Nie wystawiam bazarku na konkretny cel, natomiast i tak wszystkie środki uzyskane z odsprzedaży ( czy tu na różnych bazarkach, czy na olx, bo tam też część rzeczy wystawiam ) będę przeznaczać na pomoc kociakom- bardziej ogólne cele, fundacyjne- Powszechna Sterylizacja, Fundusz Immunologiczny, czy na pomoc konkretnym potrzebującym kotom, lub osobom prowadzącym DT, dokarmiającym bezdomniaki w dużych ilościach.
Wszystko zalezy od tego, ile środków uda mi się uzyskać. Obecnie w pierwszej kolejności chcę przeznaczyć jakiś grosz dla powszechnej sterylizacji. Trochę się już udało zebrać, więc cel może sie zmienić w trakcie.
Myślę jako następnym o wsparciu chociaż groszem operacji Sorrusia od @ASK, niedługo ma się odbyć.

rozliczenie będę robic pod każdym wątkiem ze wskazaniem ile przyszło i na co poszło, czasem mogą być rozliczenia łączone z wątków :)


Książki kucharskie, poradnikowe, dietowe


Kucharskie
1. Kuchnia Polska PWE. sprzedana poza forum za 15 zł

2. Kuchnia Lidla
Ksiązki kucharskie, poradnikowe Lidla - za punkty. Może jednak ktoś nie zdobył, a chciałby mieć ( u mnie nazbierały się w nadmiernych ilościach ;) ) nóweczki, jeszcze zafoliowane!
każda po 6 zł, jeśli ktoś będzie chciał komplet 3 lub 4 to odpowiednio 15 lub 20 zł
Mam-Ryby są super 3 sztuki, Jeść zdrowiej 2 sztuki, Jeść zdrowiej warzywa i owoce 2 sztuki i Rodzinna Kuchnia Lidla 1 sztuka
ObrazekObrazek

3. Wielka księga sałat i surówek - twarda oprawa, ksiązka nie tknięta - 5 zł poszła jako gratis do kuchni polskiej
4. dania z patelni - ksiazka w twardej oprawie j.w. nie ruszona ludzką ręką -5 zł Dania z patelni gotować będzie sąsiadka Atty

5. [b]Dieta oczyszczająca
program odnowy organizmu na 7 dni - nie ruszana, w twardej oprawie 5 zł,
6. Dieta metaboliczna - chudnięcie w zgodzie z własną przemiana materii nie ruszana, w twardej oprawie - 5 zł
7. Dieta spalająca tłuszcz - tracisz 3 kg tygodniowo- w twardej oprawie, nie ruszana - 5 zł
7. Szybko i szczupło - przepisy w diecie Montignac ( jeśli ktoś chociaż trochę się dietami wszelkimi interesował, na pewno się zetknął ) miękka oprawa, stan b. dobry- 2 zł
8. Kuchnia Odchudzająca Jadwiga Łukasiak miękka oprawa, stan b. dobry- 2 zł,
9. schudnij szybko i bezpiecznie - za darmo- książka w średnim stanie, lezała na blacie, na którym się coś rozlało - wszystko czytelne, ale kartki pofałdowane i widać ślad jakiegoś płynu
Obrazek

10. Czy wiesz, co jesz- Irena Gumowska - „Czy wiesz, co jesz?” jest swoistą książką kucharską, w której każdy rozdział został poprzedzony kilku-kilkunastostronnicowym opracowaniem dotyczącym danej grupy produktowej. Oprócz przepisów mamy więc także opis pochodzenia poszczególnych warzyw, owoców i przetworów oraz ich właściwości kulinarno-zdrowotne. Jest to o tyle interesujące, że całość została ujęta w formie ciekawostek i napisana w sposób bardzo przystępny. Pojawiają się tabele określające wartości odżywcze, trochę liczb i różnych parametrów, ksiązka nie ruszana, twarda oprawa- 5 zł

11. Dieta rozdzielna Ursulla Summ - Teoretyczna część książki wyjaśnia działanie diety, czyli podaje, jak komponować posiłki, jakie składniki potraw można ze sobą łączyć i dlaczego. Przedstawia też sposób planowania siedmiodniowego programu odchudzania. Część praktyczna to zbiór przepisów na śniadania, obiady i kolacje. Propozycje smaczne, oryginalne i łatwe w przyrządzaniu. A więc do dzieła!
twarda oprawa, książka nie ruszana, 5 zł
12. Czy jesteś zdrowy, poradnik jak interpretować wyniki dr. EBERHARD J. WORMER, twarda oprawa, kilka razy ją otworzyłam - 3 zł.
( nie dotyczy kuchni, ale nie miałam pojęcia, gdzie ją przypiąć ;))
Obrazek

narzędzia kuchenne, gadżety, przybory itp

1. piersiówka pojemność 100 ml w oprawie z czarnego tworzywa-sprzedana poza forum 10 zł

2. zestaw pieprzniczka solniczka drewniane z elementami metalowymi , oddane poza forum

3. pojemnik szklany na cytrynę- nieużywany 2 zł
Obrazek

4. podstawki na jajka 2 zółte i 1 niebieski ceramiczne z IKEI, czerwony i zielony drewniane - oddane poza forum

5. filiżanka z aplikacją ziaren kawy i napisami z podstawką i talerzykiem deserowym nóweczka, jeszcze w kartoniku, w którym do mnie przyszła 6 zl -filiżanka wzbogaci kolekcję Atty :)
ObrazekObrazekObrazek

6. Metalowa patera z rączkami i grawerem roślinnym na powierzchni, jakieś złotawe elementy. nieuzywana - 3 zł
-idzie do koleżanki Atty

7. piesek ( niestety, nie kotek :( ) kubeczek zdrojowy, niezbędne akcesorium dla kogoś, kto jeździ do wód ;) lub...pije Wodę Jana z kartonika w domu - 3 zł
za to kotek robi za tło- tym razem w kadr wlazł Szarek ;)
Obrazek

sekcja gadżetów kuchennych,
o których pewnie widywałaś/eś filmiki i się zastanawiałaś, czy to działa/jak działa?
Jest niepowtarzalna szansa spróbować ;) wszystko nówka blaszka nietknięte żadnym warzywem ni owocem.

1. urządzenie do krojenia kiwi- ponoć działa. Nowe, nie używałam, bo prawie nie jadam kiwi, a kupiłam na fali wyposażania się w gadżety do krojenia "trudnych" owoców - za 2 zł ( własnie znalazłam takie w necie za 42 zł, chyba kogoś porypało!
Obrazek

2. silikonowa obieraczka do czosnku- kupiłam dwie, bo może ktoś bedzie chciał- nie chciał, więc oddaję w Wasze ręce - 2zł
Obrazek

3. spryskiwacze do cytryny i limonki - jeszcze w folii zdjętej tylko do zdjęcia - skoro sie nie przydał przez 3 lata, to się pewnie nie przyda - 2 zł
ObrazekObrazek

4. nóż strunowy do cięcia ciasta - zgarnia teesa

5. silikonowa myjka do naczyń- kupiłam kilka, nie bardzo się potrafię do nich przekonać, nie pasują mi "do ręki" Zachwalane są jako super alternatywa do tradycyjnych gąbek, antybateryjna, super łatwa do czyszczenia, nie osadzają się na niej brudy, bakterie itp. 2 zł- funkcjonalność sprawdzi Atta :)
Obrazek

6. wkład do garnka do gotowania na parze składający się jak lotos, z gumy silikonowej.wzięła Saba :1luvu: [/b]

7. to kolejne urządzenia, którymi miałam zamiar zmodyfikować mojej Mamie sposób pieczenia ciast- do wycinania wzorów, dziurek w ciastach płaskich - chyba tak, jak w ciastkach francuskich z owocami czasami mają. Na drugim zdjęciu widać, jakie cuda ma robić z ciastem - 2 szt- małe szerokość 5 cm, duże szer. 12 cm - oba łączna długośc 20 cm- duże 6 zł, małe 4
ObrazekObrazek

8. silikonowe pojemniczki do gotowania jajek - 6 szt. opis ze strony sklepu ( ja kupiłam z myślą o zrobieniu ciekawych jajek na Wielkanoc i jakoś od 3 lat się nie złożyło )
Masz dość obierania jajka po gotowaniu, skorupka nie chcę odejść?
Mamy dla ciebie foremki do gotowania które ułatwią ci życie.
Wystarczy że wpijesz jajko do formy zakręcisz foremkę i ugotujesz.
Możesz także do jajka dodać różne produkty np. szczypiorek, ser, wędlinę.
Jajko po ugotowaniu ma ścięty dół jajka, możesz je postawić na talerzu.
Przed przystąpieniem do gotowania jajek aby jajka wyjąć bez większych problemów najlepiej wnętrze foremek jest nawilżyć olejem lub spryskać sprayem z olejami spożywczy.

parę słów- kupiłam sporo drożej, niż jest teraz dostępne tj. za ok 50 zł, ceny jakie znalazłam są od 24 zł do 77 :strach: . Daję więc cenę kompromisową, jak nie pójdą- kolejne do nich podejście na zblizającą się Wielkanoc ;) - 35 zł
ObrazekObrazek

9. siekacz do ziół - jaki koń jest, każdy widzi ;) do środka białego pojemnika wkłada się zioła, wtyka sie tę zieloną część i kręci jak młynkiem. 3 zł. sprzedane - siekać będzie Atty koleżanka !![/b]

10. urządzenie do "obrabiania" awokado- jak na zdjęciach- ę 3 zł- urządzenie zmieni awokadowy świat Saby :)

11. mam kilka rodzajów silikonowych nakrywek do misek, garnków itp. Świetnie zastępują tradycyjne pokrywki, są uniwersalne i dobrze rozciągają się.Blokują zapach innych artykułów spożywczych znajdujących się w lodówce.
Można nakładać pokrywki na różne naczynia np: miski, garnki czy też szklanki ale idealnie sprawdzają się również na owocach.
Wytrzymałe są na niskie a także na wysokie temperatury.Można myć je w zmywarce.
działają na zasadzie naciągania, są wtedy szczelne- wkleję zdjęcia z miską obleczoną w te pokrywki

3 sztuki tych zielonych, są w kształcie pokrywki , gruby silikon- czesc pionowa , czesc pozioma, miały działac np na arbuza, czy innego owoca i po to kupione- no, nie działają, albo ja nie potrafię. oczywiscie na wszystko inne działają. jedna zaginęła w boju, zostały 3 średnice 7 cm, 16 i 20-21 cm
ObrazekObrazek
dwie kwadratowe z cienkiego silikonu- długość boku 19-20 cm,
3 okrągłe 2 o śr 16 cm, 1 o śr. 20 cm
takich leżących nie robiłam, bo przezroczyste raczej ciężko sfotkować.
Większość nadal z oryginalnym opakowaniu- jaęąś cześć zużyłam, zanim dotarłam do tych zmieniła mi się koncepcja organizacji kuchni ;)
za całość - 10 zl definitywnie zamówila Megana :)

12. hmm...jak to nazwać :) urządzenie do fantazyjnego, spiralnego wykrajania owoców i warzyw (?) - 1 sztuka idzie do Saby, została jeszcze jedna
założeniem działania jest to, że metalowe kołka osadzone na patyku pod kątem w stosunku do siebie wkręcane w owoc/warzywo wykrajają takie spiralki z owoca/warzywa.
Tego konkretnie nie używałam, przyszło, jak mi się odechciało cudowania w kuchni, ale miałam wcześniej podobne, tylko plastikowe i faktycznie działało, tylko plastik słabo kroił. Dlatego zamówiłam metalowe. Oczywiście zostają spore "straty" w produkcie, bo to wykrojone, to ma być do atrakcyjnego podania, ozdobienia, ciekawego skomponowania dania ( np spiralne ziemniaczki ) a resztę ja zużywałam do zup np, albo normalnego jedzenia, owoce ofcors po prostu na surowo :)
takie jak to ( okazuje się, że nazwę wymyśliłam dobrze ;) https://allegro.pl/oferta/dekorator-spi ... laEALw_wcB
mam 2 sztuki, po 5 zł
Obrazek
Obrazek

13.silikonowy lejek nakładany na naczynie
- zgarnia teesa :)
14. elektryczna tarka do warzyw Silvercrest zgarnia teesa

15. elektryczny rozdrabniacz też Silvercrest do warzyw sprzedany poza forum

16. [b]spryskiwacz do octu
- szklano-metalowy poj. 90 ml, był klasyczny zestaw z butelką do oleju, jak widać z opakowania i nie mam pojęcia zielonego, co się stało z tym olejowym. Natomiast ten stał w szafce, w kartoniku nieruszany. cena 5 zł
ObrazekObrazek

17. Elektryczny młynek do soli, pieprzu, młynek ceramiczny, obudowa stalowa, z podświetleniem- Silvercrest- sprzedany poza forum

18. przyrząd do krojenia obierania mango z pestki.cena 7 zł idzie do Megany
kto lubi mango ten wie, jak paskudna jest ta czynność, szczególnie, jak mango dojrzałe. ten przyrząd działa naprawdę, świetnie oddziale miąższ od pestki. Mój zapas, ale...już mi minęła taka namiętność do mango, więc podstawowy styknie :)
Ostatnio edytowano Nie mar 21, 2021 10:38 przez maczkowa, łącznie edytowano 41 razy
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 15, 2021 19:53 Re: robi się -Sekcja kuchenna-książki,narzędzia,gadżety, dod

rozliczenie:

Sitko do gotowania na parze - Saba, 20 zł- przelane na P.S.
nowe zakupki
przyrząd do krojenia awokado 3 zł
przyrząd do spiralnego wycinania warzyw- 5 zł
nowe zakupki opłacone 15.03 z bazarkiem od sasa do lasa i pieniądze przelane na kotki z rudery od Anny61
..............................................................
Megana silikonowe pokrywki 10 zł
urządzenie do mango - 7 zł

Atta & Co,,,
filizanka 6zł
silikonowa myjka 2 zł
siekacz do ziół 3 zł
dania z patelni 5 zł

teesa
elektryczna tarka 35 zł
przecinak strunowy do ciasta 2 zł
silikonowy lejek 5 zł
...................
.otrzymałam 60 zł, 10 zł odliczam za przesyłkę, 50 zł idzie na zwierzaki - dziekuję :1luvu:
za piersiówkę poza forum- 10 zł

..............................
na 16.03
wpłata od teesy poszła na P.S.
wpłata od Saby częściowo na P.S., częsciowo na sterylkę kotek od Anny61 z rudery.

dalsze wpłaty na inne cele- kolejno fundusz immunologiczny, Sorrus od ASK, koty ze Szczecina Izy i Damiana, potem Jola Dworcowa. Wysokość dotacji troche od mojego uznania będzie zależała
Ostatnio edytowano Wto mar 16, 2021 20:06 przez maczkowa, łącznie edytowano 8 razy
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 15, 2021 21:22 Re: robi się -Sekcja kuchenna-książki,narzędzia,gadżety, dod

nr 5 jest moje :mrgreen: znaczy filiżanka

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon lut 15, 2021 21:37 Re: robi się -Sekcja kuchenna-książki,narzędzia,gadżety, dod

Należy Ci się jak nic ;) Bo gdzieś zobaczyłam, że Ty te filiżanki zbierasz i jak wybebeszałam kuchnię i sie na nią natknęłam, to od razu mi do głowy przyszło, żeby ją wystawić :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 15, 2021 21:47 Re: robi się -Sekcja kuchenna-książki,narzędzia,gadżety, dod

maczkowa pisze:Należy Ci się jak nic ;) Bo gdzieś zobaczyłam, że Ty te filiżanki zbierasz i jak wybebeszałam kuchnię i sie na nią natknęłam, to od razu mi do głowy przyszło, żeby ją wystawić :)

Kiepściutko, bo tylko jedna :placz:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro lut 17, 2021 0:04 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

No, przykro mi bardzo, nawet nic nie mogę na to poradzić, bo oczywiście nie wiem, jakimi ścieżkami zapętał sie do mojego domu :)

Uzupełniłam sekcję przyrządowo - narzędziową, jeśli w najbliższym czasie coś dojdzie to drobiazgi, na razie z kuchni to większość- więc zapraszam serdecznie do zakupów i pomocy!
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 17, 2021 0:28 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

Urządzenia do obierania/krojenia kiwi kojarzy mi się z płetwą rekina :mrgreen: Jadam głównie zimą wraz z bananem pokrojone i nawet by mi nie przyszło do głowy obierać je inaczej niż nożem, a tu taka zabawa czlowieka omija :ryk:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro lut 17, 2021 0:33 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

Mi się to nawet sensowne wydawało, bo własciwie nie wiadomo, jak to obrać i pokroić bez maziania łapami w owocu. Tyle, że w amoku usprawniania sobie obsługi owoców jakoś zapomniałam, że kiwi to raz na tysiąc lat (rządzenia do krojenia ananasa, mango sprawdzają mi się świetnie od dłuższego czasu )
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 17, 2021 0:44 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

Nie wiem co z tgeo wyjdzie ,ale spróbuję umyć gary silikonową myjką :twisted: Poproszę do mojego koszyka. Biorąc pod uwage tempo moich zakupów to będe mieć prezent na dzień kobiet :ryk:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro lut 17, 2021 5:08 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

To ja zacznę nr 6 wkład do warzyw na parze. Fajne te gadżety :) gdzie Ty to wszystko wynajdywałaś? :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro lut 17, 2021 8:12 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

Zapisane- a reszta potem :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw lut 18, 2021 9:20 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

SabaS pisze:To ja zacznę nr 6 wkład do warzyw na parze. Fajne te gadżety :) gdzie Ty to wszystko wynajdywałaś? :)


A to bardzo różnie- to sito do gotowania na parze, to chyba dostałam od kogos, kto sam dostał, a nie gotuje- ja gotowałam bardzo dużo, ale w jakimś momencie przestałam plus schowałam do szuflady zawalona różnymi sprzętami trochę zapomniałam. W sumie, oprócz gotowania na parze, to jest fajne do zwykłego gotowania warzy, które trzeba wyjmowac z wody i odcedzac- czyli to włozyć na dno, na to np różyczki kalafiora, brokuła, czy fasolkę i z tym razem wyjąć..taki chyba miałam plan wykorzystywac ;)

A reszta- to chyba przeważajaco aliexpress. Chińczycy wymyślili patenty chyba na wszystko ;) i gdy robią to w silikonie, albo stali to uznaję za bezpieczne ;) Pierwsze rzeczy to kupowałam na takich lokalnych ryneczkach, czy festynach, gdzie zjeżdzają się handlarze i zwykle jest ktoś, kto magicznie obiera, kroi, i robi inne cuda jakimś zwykłym przyrządem- chyba tak było z tymi silikonowymi obieraczkami, że pan 3 głowki czosnku obrał w 10 sekund i zauroczona wzięłam od razu 3 szt ;) A potem kiedyś szukając magicznych metod na obieranie świeżego ananasa, którego uwielbiam jeśc, nie znoszę obierać trafiłam po urządzenie na Alie i tam odkryłam, że wszystkie te magiczne cuda na ryneczkach ( są jeszcze filmiki na YT z ciekawymi urz ądzeniami kuchennymi i też mnie ciekawiło, skąd to ludzie biorą- z ali właśnie ) chodzące po 10 zł tam są po $1, albo i mniej ;) A że jak pisałam, naprawdę lubię gotować i jeszzcze niedawno dużo gotowałam głowne potraw z warzyw, owoców, to wszystkie te patenty sprawdzałam na zywo.

Ale właśnie znalazłam jeszcze parę rzeczy, które kupowałam podwójnie - na zasadzie , jak się sprawdzą, to dam komuś i tak...sobie leżą u mnie nadal :) bo ktoś ;) nie miał ochoty wychodzić z utartych ścieżek gotowania :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw lut 18, 2021 16:20 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

O! To wystawiaj resztę tych cudowności :twisted: Tymczasem koleżankę zauroczył siekacz do ziół. Możesz dopakowac do mojego pudełka.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw lut 18, 2021 18:01 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

Już zapisuję :) nie wiem , kiedy ta reszta, bo urlop mi się skończył i jak juz mogę po powrocie do domu zabrać się za coś innego niż obróbka zwierzaków, to jest ciemno, a w weekend mnie nie ma.
Ale postaram si e wyrobic jak najszybciej, ale ta reszta to moze nie taki wystrzał- np silikonowa nakładka na garnek do odcedzania np ziemniaków :D wydaje się, ze można pokrywką, ale nie!! warto mieć nakładkę :roll:
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw lut 18, 2021 18:06 Re: KUCHNIA - książki, narzędzia, akcesoria, gadżety, dodatk

maczkowa pisze:Już zapisuję :) nie wiem , kiedy ta reszta, bo urlop mi się skończył i jak juz mogę po powrocie do domu zabrać się za coś innego niż obróbka zwierzaków, to jest ciemno, a w weekend mnie nie ma.
Ale postaram si e wyrobic jak najszybciej, ale ta reszta to moze nie taki wystrzał- np silikonowa nakładka na garnek do odcedzania np ziemniaków :D wydaje się, ze można pokrywką, ale nie!! warto mieć nakładkę :roll:

:ryk: nooo, co silikon, to silikon. To taki drugi plastik :wink: Do mnie przemawia raczej pokrywka w części z dziurami,żeby mieć łatwośc i bezpieczeństwo odcedzania. Koleżanka kupiła, ale razem z garem :P

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości