Książki dla 4Dogsów-dużo nowych_11.05

Indywidualne aukcje na kocie potrzeby

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon kwi 27, 2020 17:04 Książki dla 4Dogsów-dużo nowych_11.05

Zapraszam również na bazarek z biżuterią:
viewtopic.php?f=20&t=200100&p=12335609#p12335609


Miło Cię widzieć :)
Dzień dobry 
i niech tak zostanie :)


Zapraszam serdecznie na bazarek przeznaczony dla:

4Dogs - link do fb: https://www.facebook.com/4DogSoS/
FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZT VIVA!
ul. Kawęczyńska 16 lok.39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274


pod opieką 4Dogsów jest kilka(naście) zwierzaków, gównie psiaki, ale też kociaki
mniej lub bardziej wyrośnięte
ostatni nabytek to trzy małe gnomy ;)
Obrazek Obrazek Obrazek


Zasady.
1. Bazarek trwa do 11.05.2020 r. do godz 21:00 (ostatni post licytujący brany pod uwagę to ten z 20:59)
2. Wysyłka wg. cennika poczty polskiej lub inpostem lub paczką w ruchu
3. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.
4. Podane ceny są cenami wywoławczymi, można kupić w opcji KT mnożąc cenę wywoławczą nielicytowanego fantu lub ostatnią kwotę z licytacji przez 1,5. W sensie 1,5 x więcej niż jest podane.
5. Książki są głównie dostane, dlatego nie znam ich dokładnego stanu, o tych o których coś wiedziałam to napisałam :) bardzo dużo jest wyglądających na nowe.
raczej ok, niż nie ok, jak o czymś wiem to pisałam, jeśli nie wiedziałam a coś później zauważę to też dam znać. Część wad jest też po prostu widoczna na zdjęciach, jak np. pognieciona okładka.
i to chyba tyle.
miłych zakupów!

Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie :-)
Ostatnio edytowano Nie maja 03, 2020 21:59 przez 3 x, łącznie edytowano 3 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 17:47 Re: robie_książki

1.
cw: 33 zł

Obrazek Obrazek
Jest rok 1917. Ksenia, piękna Rosjanka, traci rodziców i ucieka z bolszewickiego Piotrogrodu do Paryża. Poznanie Maxa, czarującego niemieckiego fotografa, odmieni życie obojga na zawsze.

Ta niezapomniana, wielowątkowa historia miłosna rozgrywa się na szerokim tle zdarzeń I połowy XX wieku. Czytelnik znajdzie tu grozę rosyjskiej rewolucji i luksus paryskiego "wielkiego świata", szaloną dekadencję Berlina i narastający koszmar hitleryzmu, piekło wojny i nadzieję na lepszą przyszłość.

2.
cw: 20 zł

Licytuje:
tinga7 - 20 zł


Obrazek Obrazek

O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana. Masz osiem dni i osiem wcieleń. Pozwolimy ci odejść pod warunkiem, że odkryjesz, kto jest zabójcą. Zrozumiano? W takim razie zaczynamy… Evelyn Hardcastle będzie umierać każdego dnia, aż do momentu, gdy ktoś odkryje, kim jest jej zabójca. Wśród gości zaproszonych do Blackheath jest kilku ludzi, którzy próbują to zrobić. Nie mają równych szans ani równych możliwości. Stale przeżywają ten sam dzień, usiłując rozwiązać zagadkę, lecz każdy wieczór nieubłaganie przeszywa dźwięk wystrzału z rewolweru… Jeśli Aiden Bishop nie zwycięży w wyścigu o odkrycie tożsamości mordercy, nigdy nie opuści posiadłości. Ma osiem szans: każdego ranka przez osiem dni obudzi się w ciele innego gościa... Jeśli nie uda mu się znaleźć zabójcy, cały cykl zacznie się od początku. I znów będzie musiał odkrywać, kim są jego przeciwnicy i który z nich pod eleganckim ubraniem skrywa śmiertelnie ostry nóż…

3.
cw: 15 zł

Obrazek Obrazek

Powieść obyczajowa, rozgrywająca się przez kilkadziesiąt lat XX wieku. Młody Georgij niezwykłym zbiegiem okoliczności trafia do carskiego pałacu w Petersburgu, gdzie poznaje rodzinę Mikołaja II i zakochuje się w księżniczce. Gdy wybucha rewolucja, ucieka na Zachód i osiada z żoną w Londynie. Nostalgiczna opowieść o wpływie młodości i wielkiej historii na całe życie. Wątek sensacyjny (szpiegowski), świetna psychologia i panorama ważnych wydarzeń minionego stulecia. Nowa książka autora powieści „Chłopiec w pasiastej piżamie”.

4.
cw: 18 zł

Obrazek Obrazek

Człowiek o 24 twarzach. Billy Milligan - najcięższy przypadek rozszczepienia osobowości
Genialny aktor czy ofiara własnej psychiki?Billy Milligan. Najcięższy przypadek rozszczepienia osobowości w dziejachDavid ma 8 lat i wchłania cały ból. 14-letni Danny został kiedyś żywcem zakopany pod ziemią. Ragen kontroluje nienawiść, a Adalana szuka homoseksualnej kobiecej czułości. Billy natomiast śpi, bo kiedy tylko się zbudzi, znów spróbuje popełnić samobójstwo. To tylko pięć z dwudziestu czterech twarzy Williama Milligana, jednego z najdziwniejszych przypadków, o jakich słyszały współczesna medycyna i wymiar sprawiedliwości.USA, koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na Uniwersytecie Stanowym Ohio dochodzi do serii gwałtów na studentkach. Policja szybko namierza sprawcę - jest nim młody mężczyzna, William (Billy) Milligan. Sprawa wydaje się oczywista, jednak od początku z zatrzymanym jest coś nie tak. Milligan zdaje się nie wiedzieć, o co pytają go policjanci. W areszcie próbuje odebrać sobie życie. By chronić mężczyznę przed nim samym, władze przysyłają doświadczoną panią psycholog. Rozmowa, która odbędzie się między nią a Billym, ujawni szczegóły szokujące opinię publiczną. Postawi też wiele trudnych pytań przed środowiskiem amerykańskich sędziów, psychologów i psychoterapeutów.Jak żyć, mając w sobie jednocześnie 24 różne postaci? Jak nie popaść w obłęd, słysząc w głowie rozkazy wydawane z serbskim akcentem, płaczliwe zawodzenie małego chłopca lub determinację spragnionej czułości lesbijki? Kim są poszczególne postaci mieszkające w głowie Milligana? W jaki sposób przejmują władzę nad jego myślami i czynami? A może wszyscy zaangażowani w sprawę policjanci, prawnicy i lekarze dają się zwieść grze genialnego aktora, który chce tylko uniknąć kary za popełnione przestępstwa? Tym bardziej, że w toku postępowania okazuje się, że za popełnione gwałty wcale nie odpowiada najbardziej podejrzana z osobowości Milligana...Daniel Keyes (ur. 1927, zm. 2014) amerykański autor reportaży i powieści science-fiction. Jego opublikowany w 1981 r. fabularyzowany reportaż Człowiek o 24 twarzach wywołał wiele kontrowersji i był nominowany do Edgar Award. Historia Billy'ego Milligana została opisana w stylu najlepszego kryminału, chociaż żaden skandynawski mistrz prozy nie wpadłby na tę historię, którą stworzyło życie.

5.
cw: 29 zł

Obrazek

NOWA

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller.

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania zagadki stara się mu pomóc dziennikarka Lauren Shannon. Im bliżej będą prawdy o przyczynie zaistniałej sytuacji, tym większe ich zaskoczenie oraz niebezpieczeństwo, na jakie się narażają.

Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Ludzie muszą zmagać się z brakiem podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę. Ta pasjonująca powieść przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnia się od elektroniki. Czy jesteśmy przygotowani na blackout?

6.
cw: 15 zł

Obrazek Obrazek

Pełna ciepła, radości i wzruszeń opowieść o rodzinnej bliskości.

Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą wszystkimi kolorami, mieszkańcy miasteczka czują magię świąt. To czas przebaczenia i domowego ciepła, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia przestają być ważne. W ten wyjątkowy, wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam. Bo najcenniejsze, co mamy, to czas spędzony razem.

7.
cw: 7 zł

Obrazek Obrazek

Duchy, wiedźmy, potwory i cuda - przez wieki ludzie wierzyli, że świat wokół nich pełen jest stworzeń i zjawisk nadprzyrodzonych. Jak dawni ludzie wyobrażali sobie życie po śmierci? Czy możliwe jest poznanie pozazmysłowe? Czy UFO przybywają na naszą planetę? W Księdze tajemnic znajduje się ponad 500 ilustrowanych opowieści, które prowadzą Czytelników przez kolejne epoki, od czasów zamierzchłych do współczesności. Ta wyjątkowa książka, wykorzystując najnowsze badania naukowe, daje niepowtarzalne świadectwo dotyczące świata nie do końca poznanego.


8.
cw: 10 zł

Licytuje:
alessandra - 10 zł


Obrazek Obrazek Obrazek

Żona dyplomaty – pierwszy zeszyt milicyjno - kryminalnej serii KOT.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak naprawdę wygląda praca Milicji Obywatelskiej? Za radiowymi i telewizyjnymi doniesieniami o schwytaniu groźnych przestępców czy rozbiciu bandyckich szajek kryje się trud anonimowych oficerów, podoficerów i szeregowych, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. oddajemy w Wasze ręce komiks, który przybliży kulisy działania jednego z takich zespołów. Przekonacie się, że choć świat przestępczy nigdy nie śpi, my - dzięki takim ludziom jak por. Bogusław kot - możemy spać spokojnie.

9.
cw: 7 zł

Obrazek Obrazek

10.
cw: 3 zł

Obrazek Obrazek

Seria Perełki nr 101

...bo do życia trzeba dwojga

"Najmniejsza książeczka nasuwająca piękne myśli i szlachetne uczucia, więcej jest warta od wszystkich zakupionych ksiąg mądrości i traktatów w naukowych." Anatol France
Ostatnio edytowano Wto maja 05, 2020 9:35 przez 3 x, łącznie edytowano 2 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:00 Re: robie_książki

11.
cw: 5 zł

Obrazek Obrazek

12.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek

13.
cw: 5 zł

Obrazek Obrazek

John Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą ono wykorzystać świadomość dzielących ich różnić, by zbudować harmonijną relację. Książka ta zapoczątkowała ogromna popularność autora i na stałe weszła do kanonu najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami.

14.
cw: 6 zł

Obrazek Obrazek

„Anioł w moich snach jest demonem i stróżem moich myśli. Rozpala zmysły żarem rozkoszy, buduje mur niepamięci nocy. Wtulona w jego skrzydła, dotykam istoty istnienia. Chroni mnie swym ciepłem, gasi strach namiętnym pocałunkiem nadziei. Staje przede mną... Drżę. Boję się."Tomik wierszy „Historie pisane nocą” dotykają fundamentalnych powiązań miłości i nienawiści, splecionych siostrzanym więzłem. W sposób delikatny, subtelny przekazuje czytelnikom emocje i zmusza do refleksji. Jest to debiut poetycki Tatiany Jachyry, zawierający pięćdziesiąt utworów poetyckich w misterny sposób utkanych ze słów. Tomik jest skierowany do wszystkich czytelników, lubiących poezję.Tatiana Jachyra urodziła się w 1976 roku we Wrocławiu. Jest fotografem z pasją, wielką energią i poczuciem humoru; posiada ogromne wyczucie osobowości fotografowanego „obiektu”. Od 2004 roku mieszka i pracuje w Warszawie. W 2009 roku odbyła się jej autorska wystawa „Gwiazdy w Obiektywie…”. Przed jej obiektywem stają gwiazdy muzyki i filmu, m.in. Paweł Małaszyński, Natasza Urbańska, Joanna Koroniewska, Adam Sztaba, Krzysztof Pieczyński, Ewa Kasprzyk (więcej na stronie http://www.tatianajachyra.com). Pasjonuje ją historia średniowiecza. Uwielbia dobre kino, cynizm Woodiego Allena i powieści Arturo Pereza-Reverte."Historie pisane nocą to namiętne, odważne, wzruszające utwory. Bardzo intymne i - można nawet powiedzieć -bezwstydne, ale prawdziwe." Grażyna Korzeniowska.„Kiedy nadchodzi noc wyostrzają się zmysły, czujemy mocniej, pragniemy intensywniej, pożądanie łączy się z tęsknotą i stara się odpędzić nienawiść, która czai się w najgłębszych zakamarkach duszy. Szukamy drogi do siebie nawzajem, bojąc się zrobić pierwszy krok.” Marika Krajniewska.„Wiersze dla dziewcząt w kobietach zamkniętych. Niech te dziewczęta przeczytają kobietom, a wrócą znowu sny niespodziewane. Polecam!” Maja Hirsch.

15.
cw: 9 zł

Obrazek Obrazek

„Idealne miejsce do życia” to zbiór krótkich opowiadań będących w równym stopniu impresją autora, jak i poważną analizą rzeczywistości. Przedstawiają świat, który – choć przez nas stworzony – jest nam wrogi. To zapis przypadkowych relacji międzyludzkich; analiza postępującej dehumanizacji, wzajemnej niechęci, podatności na fałsz i iluzję oraz narastających zagrożeń wynikających z pozornej stabilizacji opartej na umownych i niepewnych fundamentach. To także opis niedbale skrywanych tajemnic, które determinują nas do przyjmowania określonych postaw.

Marcin Szmel bawi się językiem. W niemal telegraficznej, migawkowej formie przedstawia różne oblicza współczesnego patriotyzmu, tego ogólnonarodowego i tego lokalnego. „Idealne miejsce do życia” zapada głęboko w pamięć i zmusza do refleksji nad własnym stosunkiem do świata. Niekiedy ostre, ale też ironiczno prześmiewcze, opowiadania Szmela są dowcipnie przenikliwe i… niepokojąco prawdziwe.

16.
cw: 3 zł

Licytuje:
kasiek252 - 3 zł


Obrazek Obrazek

„Niezniszczalne Muzyka duszy” to wiersze poważne, nastrojowe, poruszające poważne tematy, nacechowane emocjonalnie, ale także żartobliwe i wesołe. Autorka nie boi mówić się o trudnych sprawach. Jeden z wierszy poświęca katastrofie w Smoleńsku. Oddaje hołd ofiarom katastrofy. Za pomocą pięknych metafor, przenośni i porównań ukazuje różne oblicza ludzkich emocji, np. wspomnienia, do których nie mamy ochoty wracać nazywa porzuconą piłką. Wskazuje na to, że każde emocje w życiu człowieka są ważne: zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Najważniejsze jest, abyśmy umieli o nich mówić.

17.
Tatjana Jarycha Bezsenny

cw: 5 zł

Obrazek Obrazek

Stajesz naprzeciw przybrudzonego lustra, a „Bezsenny” niczym ściereczka przeciera kawałek po kawałku. Piorunujące doświadczenie. Dzieło mądre, sprytne i precyzyjne. Alternatywne i jak najbardziej aktualne na dzisiejsze czasy. Zobacz i zrozum część siebie. Artur Klimowicz (kompozytor). „BEZSENNY” jest drugim tomikiem wierszy autorstwa Tatiany Jachyry, która na co dzień zajmuje się fotografią. Tym razem poetka wciela się w mężczyznę. Wiersze są kłębowiskiem emocji zamkniętych w siatce słów, podróżą po krajobrazach czasem nieznanych, czasem wrogich, czasem zachwycających, czasem także niosących ślady wspomnień samego czytelnika. W „BEZSENNYm” słowa i treści jawią w kolorach. Nie są to barwy pastelowe, mimo użycia słów krew, czerwień, słońce. Są to obrazy w barwach ciemnych, gdzieniegdzie rozświetlone tylko jaśniejszym błyskiem. Tak jak ta opowieść o człowieku ukrytym w mroku. Tym mrokiem jest cień nocy, kiedy zapada się w sen. Wówczas ludzka dusza wyzwala się z dziennych lęków, błądząc po nieznanych obszarach, które być może dane nam będzie poznać po śmierci. A jeśli sen nie przychodzi, wtedy bezsenny jeszcze raz i jeszcze raz obraca w myśli zdarzenia, które spotkały go za dnia. W mroku nocy zwielokrotnione, nierozwiązane, zapętlone prowadzą na granicę szaleństwa. Kluczem do „Bezsennego” – jak pisze dziennikarka Grażyna Korzeniowska – jest styl, jakim został napisany. Styl przypowieści. Wówczas zrozumiemy, że to nie powieść o śnie i bezśnie. To opowieść o człowieczym życiu. Stajemy na jego progu pełni nadziei, by z czasem zrozumieć, jak jesteśmy słabi wobec drugiego człowieka, ale i wobec Boga, przeciwko któremu próbujemy, w swojej pysze, buntować się. Jak bezsilni jesteśmy wobec miłości, bo przeklinając jej zdrady, za wszelką cenę chcemy ją zatrzymać, powrócić do niej, choć daje nam piekło odrzucenia, ale i niebo uniesień. Bo w godzinie śmierci rozumiemy, że życie nie ma sensu, jeśli się nie kochało – życia, drugiego człowieka, Boga, siebie, każdego dnia, każdej nocy, świata… Sam „BEZSENNY” tak mówi o sobie: „„Utknąłem… Chciałbym, aby przebudzenie nigdy nie nadeszło… W bezsennych snach śnię miraże wyobraźni, co umykają z nastaniem dnia. Sycę i upijam się do nieprzytomności w karczmie na granicy światów. Oto ja – cień nocy.”

18.
jak widać, trochę wygięta

cw: 8 zł

Obrazek Obrazek

Ludzie noszą maski do czasu, aż powszedni dzień nie da im porządnie w kość. Wtedy można zrobić tylko jedno: pozbyć się ciężaru i odkryć swoją wersję 2.0. Skrytego oprawcy, szaleńca, nihilisty a może do bólu przeciętnego człowieka? Bo w zasadzie nie ma ludzi normalnych, są tylko źle przebadani.
Maski normalności to tomik opowiadań, w których autorka w sposób śmiały, ale niepozbawiony subtelności obnaża to, co czai się w zakamarkach duszy i ciała. To historie pisane przez życie, ale schowane głęboko w samym środku naszego "ja".
Wybór opowiadań: Maska normalności, Obóz koncentracyjny dla zwierzaków, Dzienniki nienawiści, Życie w domyśle.

19.
malutka jest, taka kieszonkowa, bardzo

cw: 3 zł

Obrazek Obrazek

20.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek

Tuż przed Bożym Narodzeniem Richard z żoną i córeczką wprowadzają się do starej rezydencji, by opiekować się mieszkającą tam staruszką Mary. Pewnej nocy pisarza budzi piękna melodia. Poszukując źródła tajemniczych dźwięków, Richard trafia na strych, gdzie odkrywa zakurzoną, rzeźbioną skrzynkę, pełną starych miłosnych listów, naznaczonych śladami łez. Kto był ich autorem? Do kogo były adresowane? Ta zagadka będzie nurtować autora wraz z pytaniem zadanym przez Mary: co było pierwszym darem ofiarowanym na Boże Narodzenie?
Ostatnio edytowano Sob maja 09, 2020 18:51 przez 3 x, łącznie edytowano 1 raz
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:00 Re: robie_książki

21.
cw: 16 zł

Obrazek Obrazek

To zbiór poetyckich sentencji, powstałych w wyniku bacznych obserwacji, m.in. po podróży po Indiach i Nepalu. Lapidaria to także zdjęcia z Indii i Nepalu – ukazujące niecodzienne, niezwykłe oblicze kraju, którego nie spotka się na widokówkach. Autorem zdjęć jest również Damian Aleksander.

22.
mamy dwa egzemplarze

cw: 25 zł

Obrazek Obrazek

Dowiedz się z czego wynika słaby tułów, rozejście mięśnia prostego brzucha oraz wynikające z nich problemy. W książce znajdziesz ponad 30 ćwiczeń i wskazówek, które pomogą Ci w powrocie do zdrowia, abyś w pełni mogła się cieszyć życiem.

Książka Katy Bowman "Diastasis Recti" odniosła spektakularny sukces w Stanach Zjednoczonych niespełna dwa lata temu. Gdy ją odkryłam, zrozumiałam jak bardzo brakuje na polskim rynku wydawniczym podobnej pozycji.

Nazywam się Aleksandra Polanowska-Lenart, jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną. Pracując na odzień z pacjentkami borykającymi się z problemami rozejścia mięśnia prostego, obniżeniem mięśni dna miednicy czy nietrzymaniem moczu, postanowiłam podjąć się wyzwania i wydać tę książkę w Polsce. Pomysłem zaraziłam swoją pacjentkę, Joannę Lipko i tak powstało FIZJOPRESS, małe wydawnictwo, w którym niebawem pojawią się kolejne książki.

Książka, którą Ci proponujemy dotyczy powszechnego problemu jakim jest rozejście mięśnia prostego brzucha, który jak do tej pory był rzadko poruszany. Nadal spotykamy się z niewystarczającą wiedzą wśród lekarzy, fizjoterapeutów, położnych i trenerów fitness. Katy nie tylko szczegółowo omawia ten problem, ale daje konkretne wskazówki jak wzmacniać swoje mięśnie. Dzięki nim pomoże Ci dokonać mądrych wyborów, aby stać się silniejszą i pełną energii.

23.
cw: 6 zł

Obrazek Obrazek

Książka adresowana jest do osób, które odczuwają, że codzienne życie nie daje im satysfakcji, odmierzają czas od poniedziałku do weekendu albo od urlopu do urlopu i trwają w przeświadczeniu, że to co najlepsze właśnie się skończyło. Żyją w sposób będący bardziej strategią przetrwania niż spełnieniem. Nie pamiętają, że szczęśliwe życie jest umiejętnością, o którą trzeba zadbać, że dobra codzienność nie jest ofiarowanym nam prezentem, po który wystarczy sięgnąć. Sami musimy nauczyć się prosić o więcej.

Autorka – terapeutka i coach – opierając się na dużym doświadczeniu i wiedzy o potrzebach Polek i Polaków pomaga wprowadzać pozytywne zmiany w życiu każdemu, kto tego potrzebuje. Zachęca do zmiany sposobu życia na taki, który przynosi więcej radości, przyjemności, spełnienia i sukcesów. Zwraca również uwagę na najczęściej popełniane błędy oraz pułapki i radzi, jak ich unikać. Daje kilka rozwiązań, które pomagają ocenić, co w życiu nie działa tak jak trzeba i krok po kroku budować zadowolenie ze swojego losu.

24.
cw: 25 zł

Obrazek Obrazek

W tej bestsellerowej książce autorka szeroko omawia psychologiczne i duchowe konflikty kobiet, które doświadczyły bolesnych związków z ojcami. Leonard eksploruje różne autodestrukcyjne wzorce będące skutkiem zranienia oraz długotrwałej traumy. Korzysta z doświadczeń własnego życia, z licznych przykładów terapeutycznej pracy z klientkami, przytacza sny, baśnie, mity, filmy oraz literaturę, które znakomicie ilustrują naturę cierpienia, ale co najważniejsze pokazują ścieżkę transformacji prowadzącą do uzdrowienia. Nie do przecenienia jest odmienny od męskiej psychologii punkt widzenia terapeutki, kobiety i córki.Linda Schierse Leonard, pokazuje zranienie na poziomie psychicznym i duchowym, które oddziałuje zarówno na mężczyzn, jak i na kobiety naszego kręgu kulturowego. Jest to zranienie wynikające z nieadekwatnej relacji zasady męskiej do żeńskiej. Leonard sugeruje, że w sytuacji gdy ojciec doświadcza zranienia w rozwoju psychicznym, to nie jest w stanie zapewnić potrzebnych córce opieki i wskazówek. Z kolei córka dziedzicząc tę ranę, może odkryć, że jej zdolność do wyrażania siebie zawodowo, intelektualnie, seksualnie i społecznie jest upośledzona. Na szerszą skalę Leonard omawia, w jaki sposób kobiety kompensują kulturową dewaluację, uciekając się do biernego poddania się (Wieczna dziewczyna) lub defensywnego naśladowania męskiego wzorca (Uzbrojona Amazonka)Książka Córki i ojcowie to zarówno osobista opowieść o walce autorki transformującej związek z ojcem, jak i psychologiczna analiza uniwersalnych zmagań, jakich powszechnie doświadczają współczesne kobiety.Linda Leonard pokazuje, że zrozumienie zranienia oraz praca nad psychologiczną transformacją umożliwia zmianę oraz pozwala zbudować owocną, czułą relację pomiędzy córką a ojcem. Dzięki takiej pracy powstaje związek, który szanuje zarówno wzajemność jak i wyjątkowość każdej płci. Jest to także pierwowzór szczęśliwej relacji z mężczyzną na poziomie wewnętrznym i zewnętrznym. Jeśli w tym obszarze pojawia się uzdrowienie, to wówczas możliwe są szczęśliwe i spełnione związki z mężczyznami.

25.
cw: 13 zł

Obrazek Obrazek

Nadchodzi czas cudów. Tylko czy każdy może na nie liczyć? Ta książka to wyjątkowa opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne. Będzie chwilami lekko, a chwilami wzruszająco dokładnie tak, jak potrafi pisać tylko Agata Przybyłek!

Zostało siedem dni do świąt, lecz Monice daleko do świątecznego nastroju. Ciągle wpada na byłego chłopaka, dlatego marzy, by już pojechać do rodzinnego domu. Jednak tam, mimo aromatu pieczonych już przez mamę pierników, nikomu nie udziela się radosna atmosfera. Tata Moniki stracił pracę, ale nie chce nikomu o tym powiedzieć. A brat niefortunnie myli datę urodzin swojej ukochanej z urodzinami dawnej partnerki, co stawia pod znakiem zapytania skrzętnie planowane zaręczyny. Co jeszcze może pójść nie tak?

Czy bohaterowie mogą liczyć na to, że ich problemy znikną wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki? Zapach świerku, lampki na choince i przyjemne trzaski w kominku to nie wszystko, co gwarantuje spokój w sercu. Grudzień staje się czasem radości i miłości, tylko gdy wyciągnie się rękę do drugiej osoby. Niech ta niezwykła atmosfera stanie się też częścią twojego świata.

26.
cw: 12 zł

Obrazek Obrazek

Eliza przygotowuje się do ślubu, a całej rodzinie udziela się podniosła atmosfera. Lecz niespodziewanie w życiu dziewczyny pojawi się niepokorny Szczepan, który grzecznej i ułożonej Elizie zawróci w głowie. Czy przyszła panna młoda pozostanie wierna narzeczonemu, czy ulegnie urokowi przystojnego motocyklisty? Szczepana nie zraża wiadomość o zbliżającym się ślubie. Ale co zrobi, gdy okaże się, że randkuje nie z jedną kobietą, a z dwiema?! Jak to mówią, cicha woda brzegi rwie Przekonaj się, do czego mogą być zdolne siostry bliźniaczki, którym przyszło rywalizować o mężczyznę!

27.
cw: 14 zł

Obrazek Obrazek

Bestsellerowa seria Rok na Kwiatowej zaskoczyła czytelniczki w drugim sezonie! Czy właściciele uroczych piesków będą pielęgnować znajomość i dalej się wspierać Jak potoczą się ich losy

Kaja musi stawić czoła problemom ze zdrowiem, a obawa o przyszłość skłoni ją do zmierzenia się z przeszłością, od której chciała uciec. Czy uda jej się wybaczyć I kim jest mała dziewczynka, którą Kaja spotyka na szpitalnych korytarzach

Sąsiedzkie więzi powoli się zacieśniają, nie tylko za sprawą słodkiej czwórki szczeniąt. Danuta musi zmierzyć się z właścicielem konkurencyjnej kancelarii, Julia wciąż stara się odnaleźć swoją życiową drogę, a Norbert podejmuje decyzje, które nie podobają się Dominikowi.

W tej części cyklu nie zabraknie też przyjaciółek znanych z pierwszego sezonu. Co u nich słychać i jak sobie radzą Odwiedźcie Kwiatową!

28.
cw: 15 zł

Obrazek Obrazek

Dziennik przetrwania autorstwa Małgorzaty Mroczkowskiej to idealna propozycja dla wszystkich matek, które w codziennej walce z rzeczywistością i natłokiem obowiązków szukają chwili wytchnienia i sposobu na rozjaśnienie szarości dnia. To pełna humoru opowieść, która podpowiada jak w pełni radośnie pokonywać wszystkie te trudności i optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Sylwia – bohaterka książki – to postać z którą utożsami się wiele czytelniczek. To kobieta, która w swoim życiu pełnić musi wiele ról. Na pierwszym miejscu jest matką, na drugim żoną, a dopiero na trzecim kobietą. Bez niej życie rodziny wydaje się stać w miejscu. Musi znać odpowiedź na każde ich pytanie, służyć pomocą w każdej sytuacji, zapewniać opiekę i bezpieczeństwo. Nie zapomnijmy także o codziennym przygotowaniu posiłków, najlepiej na pięciogwiazdkowym poziomie. I jak tu nie zwariować?

Główna postać to tykająca bomba, której cierpliwość może się kiedyś skończyć. Na szczęście świetnie sobie radzi. Dzięki Internetowi zawsze jest w stanie pomóc rodzinie w chorobie. Być może czasem zdarzy jej się zapomnieć o odebraniu dziecka z przedszkola, ale przecież nikt nie jest idealny. Jedno jest pewne – nienawidzi gotować i o tym nie zapomina. Sylwia pokazuje, że czasem warto znaleźć chwilę dla siebie i sposób na ulgę w codziennych obowiązkach. Zamiast stać przy kuchni można zamówić coś gotowego, a wolną chwilę poświęcić na zakup nowej torebki.

Bohaterka Dziennika przetrwania to z pewnością najbardziej zwariowana matka na świecie, która w przezabawny sposób pozwoli Ci oderwać się od swojej codzienności!

29.
w: 11 zł

Licytuje:
alessandra - 11 zł


Obrazek Obrazek

Być może Wszechświat jest niczym innym, jak tylko Snem pewnej Istoty. Jeśli tak, to kim jest owa postać, czym w rzeczywistości jest jej Sen? Sztuczną inteligencją? Umysłem? Jeśli to prawda, to kim my jesteśmy w tym Śnie? Czy wszyscy znają teorię Wielkiego Wybuchu i naukową opowieść o powstaniu Wszechświata? Z pewnością, lecz teraz należy wzbogacić ją o nowe informacje?

"Sen o Niczym" to pierwszy tom niesamowitej, pasjonującej trylogii "Pan Snów", która prowadzi czytelnika po labiryncie skomplikowanej, wielowymiarowej rzeczywistości sennego imperium. Inspirowana bajeczną grą "Wiedźmin", intrygująca opowieść o naszym uniwersum, to nie tylko rzecz o funkcjonowaniu Wszechświata - to także historia mitycznych nacji: Krasnoludów, Wampirów, Elfów Słonecznych i Błędnych, jak również potężnych bohaterów: Ostatniego Strażnika i Ostatniego Smoka.

Uwaga! Zanurzając się w świecie snu, odkrywamy także cząstkę nieznanej dotąd wiedzy o nas samych, zatem, jeśli macie odwagę - oddychajcie głęboko i zamknijcie oczy na wszystko oprócz tego Snu?

30.
cw: 5 zł

Obrazek Obrazek

Janusz Leon Wiśniewski wspaniale prowadzi czytelnika przez drogę pełną różnych odcieni miłości, bliskości i zaufania. Autor każe nam szeroko otworzyć oczy i z uwagą obserwować najmniejsze niuanse elementarnych uczuć. Udowadnia, że każde wydarzenie w życiu jest testem naszego charakteru. Ale przede wszystkim składa hołd najzwyklejszej rozmowie, która w każdym związku wydaje się najważniejsza. W zbiorze znajdują się następujące opowiadania: "Łóżko", "Ranking emocji", "Arytmia", "Test", "Niewierność" i "O kłamstwie".
Ostatnio edytowano Pon maja 04, 2020 11:37 przez 3 x, łącznie edytowano 2 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:01 Re: robie_książki

31.
cw: 14 zł

Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński tuż po swojej śmierci, w maju 1981 roku, został nazwany przez współczesnych prymasem tysiąclecia. Ten tytuł bez wątpienia zawdzięczał prymas swej długiej, bo ponad trzydziestoletniej posłudze arcybiskupiej dla narodu polskiego w niezwykle dramatycznych okolicznościach historycznych. Ksiądz prymas Stefan Wyszyński jest postacią wyjątkową i nietuzinkową, jednak jego działalność publiczna dla społeczeństwa, mimo ukazania się wielu monografii na jego temat, nadal jest słabo znana i posiada spore luki.

Niniejsza pozycja stara się wypełnić jedną z takich mniej znanych i opracowanych przez badaczy istotnych fragmentów działalności prymasa.

Obrazek Obrazek

32.
cw: 18 zł

Kto stał się ofiarą systemu, a komu ten system udało się przechytrzyć? Sprawa Tomasza Komendy podzieliła opinię publiczną i doprowadziła do wszczęcia kolejnych śledztw. Prokuratorzy tracili stanowiska, policjanci awansowali, dziennikarze stawali się stronniczy, a świadkowie zmieniali zeznania.Ivo Vuco przeczytał setki stron akt sądowych, spotkał się z wieloma ludźmi, rozmawiał z prokuratorami, adwokatami, policjantami, gangsterami i więźniami. Ustalił, że w sprawie morderstwa sprzed lat nic nie jest takie, jakie się wydaje, a winni śmierci Małgorzaty Kwiatkowskiej najprawdopodobniej wciąż są na wolności.Wstrząsająca historia jednego morderstwa i dwóch dekad śledztwa. Autor analizuje błędy, ujawnia kłamstwa i matactwa. Dochodzi do wniosku, że mnóstwo z pozoru nieistotnych szczegółów, na które nikt nie zwrócił uwagi, mogą zmienić bieg historii sprawy miłoszyckiej.Ta książka to obraz śledztwa i dziwnych, niewyjaśnionych kwestii. To obraz upadku moralności, sprawiedliwości i honoru. I w końcu – obraz bezsilności i walki z wiatrakami.

Obrazek Obrazek

33.
cw: 20 zł

Obrazek Obrazek

34.
cw: 10 zł

Urzekająca opowieść o uczuciach przekazywanych za pomocą sekretnego języka kwiatów. Zuzanna i Adam poznali i pokochali się na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał na studia za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła studia, krótko była mężatką, a od lat samotnie wychowuje dziecko. Jednak los jest przewrotny i po trzynastu latach spotykają się na nowo. Adam zamawia projekt ogrodu, którym zajmować się ma właśnie Zuzanna. Kobieta postanawia przekazać mu wiadomość ukrytą w roślinach. W końcu nie od dziś fascynuje ją wiktoriański język kwiatów, często „pisze” w ten sposób wiadomości do swoich bliskich. Czy Adam zdoła zrozumieć ukryte przesłanie? Ogród Zuzanny to powieść o szczególnej atmosferze, z wyrazistymi, interesującymi bohaterami (także tymi drugoplanowymi, na dwóch czy czterech... łapach), pełna ciepła i humoru.

Obrazek Obrazek

35.
cw: 10 zł

Pewnego dnia, w Dzień Dziecka, Betti postanowiła zacząć nowe życie. Wyprowadziła się z domu, zabierając ze sobą tylko torbę z ubraniami i trzyletnią córkę. Czy poradzi sobie sama z dzieckiem? Czy spotka wreszcie prawdziwą miłość? Nie, tylko nie miłość, wzdrygnęłaby się Betti wtedy, 1 czerwca. Jednak życie ma dla niej niespodziankę. I to nie jedną... Na horyzoncie pojawiają się fascynujący instruktor nauki jazdy wraz z żoną (i nie jest to jedyna jego wada) oraz sympatyczny, ale bezrobotny Borys. Czy miłość czyha na nią tuż za rogiem, czy też czai się zupełnie gdzie indziej? Beata Kiecana jest absolwentką filologii polskiej UMCS w Lublinie. Współpracowała z "Tygodnikiem Zamojskim" oraz dwumiesięcznikiem "Twoje 9 Miesięcy". Od siedmiu lat mieszka w Warszawie, gdzie uparcie, jak mówi, próbuje zrobić karierę, a w przerwach stara się być dobrą matką dla swojej czteroletniej córeczki. Już nie wie, co jest trudniejsze... "Stosunki mega przerywane" to jej powieściowy debiut.

Obrazek Obrazek

36.
jak widać, używana :)

cw: 5 zł

Opowiadania - jedne pełne tajemniczości i grozy jak z koszmarnego snu, inne zadziwiające prostota i subtelnym humorem.

Obrazek Obrazek

37.
cw: 14 zł

To nieprawda, że dziś prawdziwych krytyków już nie ma... Prawdą jest natomiast, iż obecnie krytyka filmowa stanowi u nas formę twórczości literacko - publicystycznej i kulturotwórczej w zaniku, rzec można, endemiczną i przeżywającą od dłuższego czasu poważny kryzys. Dodajmy, iż chodzi tu o dziedzinę twórczości na tyle wrażliwą, potrzebną i ważną, iż naszym zdaniem wymaga ona troskliwej opieki i podtrzymania. Potrzebie tej wychodzi naprzeciw istniejący od piętnastu lat, obecnie pod egidą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, ogólnopolski Konkurs dla Młodych Krytyków Filmowych. Patronem tego konkursu jest zmarły w 1993 roku wybitny polski krytyk filmowy, Krzysztof Mętrak (1945-1993).

Obrazek Obrazek

38.
cw: 12 zł

Doskonały thriller z suspensem, chętnie porównywany przez krytyków do "Dziecka Rosemary" Iry Levina

Czy młoda paryżanka Sophie cierpi na chorobę psychiczną i stopniowo popada w obłęd, czy też ktoś umiejętnie i nie przebierając w środkach usiłuje jej to wmówić?

Utrzymana w atmosferze narastającego zagrożenia opowieść o zemście i jej cenie.

Sophie jest osobą spełnioną zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jednak od pewnego czasu jej spokój zakłócają drobne, lecz przykre incydenty: gubi klucze, książki, zapomina, gdzie zaparkowała samochód, mylą jej się godziny spotkań. A potem jest jeszcze gorzej. Sophie zaczyna myśleć, że zwariowała, i ląduje w szpitalu psychiatrycznym. Wkrótce zostaje zamieszana w morderstwa, w których jest jedyną podejrzaną. Przerażona ucieka, wymyka się policji i postanawia zmienić tożsamość. Kiedy myśli, że ułożyła sobie życie z nowym mężem, znowu ma luki w pamięci, robi różne dziwne rzeczy i popada w depresję. Myśli nawet o samobójstwie, ale wtedy odkrywa, że mąż prowadzi wobec niej podwójną grę. Dlaczego postanowił zniszczyć ją i jej życie?

Obrazek Obrazek

39.
cw: 5 zł
Licytuje:
kasiek252 - 5 zł


Nowa książka jednego z najwybitniejszych polskich prozaików. Dziewięć opowiadań - nowych i najsłynniejszych, dziewięć całkiem różnych opowieści. W każdym anegdota jest tylko punktem wyjścia, pretekstem do przekazania czegoś istotniejszego, ulotnego, niepokojącego i zdumiewającego. Autor w ironiczny i bezwzględny sposób rozprawia się ludzką naturą. Pisze o lękach i rozczarowaniach, pragnieniach i głębokiej samotności. O tym, że z perspektywy złych i dobrych lat wszystko może wyglądać inaczej, bo względność wpisana jest w nasze istnienie. Wreszcie pokazuje bezbronność człowieka wobec tajemnicy śmierci, przemijania i nieuchronności losu. Tak jak w tytułowej opowieści o setkach lat istnienia bałtyckiego rodu Skodych, który z dnia na dzień zmiotła eksplozja i ostatnim z nich, chłopcu - jak chce legenda - przemienionym w żurawia.

Obrazek Obrazek

40.
cw: 3 zł

zbiór wierszy.

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Sob maja 09, 2020 18:52 przez 3 x, łącznie edytowano 2 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:01 Re: robie_książki

41.
cw: 4 zł

Jest jesień 1980, w Polsce wrze. Sławnego pisarza i pupila reżimu, Aleksandra Sewerynowicza, (przywodzącego na myśl Jarosława Iwaszkiewicza), dochodzi informacja, że otrzyma wymarzoną Nagrodę Nobla, gdy odrzuci właśnie mu przyznaną nagrodę radziecką. Sewerynowicz odrzuca ją, nie wiedząc, że stał się ofiarą intrygi. Kto i za co postanowił się na nim okrutnie zemścić?

Przejmująca opowieść o uwikłaniu artysty w czasach PRL zmienia się w traktat moralny o dobru, złu i ludzkiej uczciwości. Intelektualna atmosfera, wyszukany język, misterna konstrukcja.

Obrazek Obrazek

42.
cw: 5 zł

Pisarz w kryzysie, piękność z prowincji i… zupełnie nie to, czego się spodziewasz.

Poznają się w pociągu relacji Kraków-Warszawa. On 50-letni autor bestsellerowych kryminałów, skłócony z rodziną i pozbawiony złudzeń kobieciarz przeżywający kryzys twórczy. Wraca właśnie ze spotkania autorskiego, na które przyszło osiem osób. Ma za sobą trzy nieudane małżeństwa i klika udanych powieści, ale wciąż nie potrafi ułożyć sobie życia. Hanna zwraca jego uwagę niezwykłą urodą i urzekającą nieśmiałością. Ucieka do stolicy z podkrakowskiego małego miasteczka, gdzie większość problemów rozwiązuje się przy pomocy modlitwy lub alkoholu. On widzi w niej szansę na kolejny romans, a ona tylko pozornie chce łatwej przepustki do lepszego świata. To, co z pozoru wygląda jak zapowiedź banalnej historii miłosnej okazuje się prowadzić do nieoczekiwanego finału.

Obrazek Obrazek

43.
cw: co łaska (nie wiem co to jest :D)

Obrazek Obrazek

44.
mamy dwie sztuki

cw: 6 zł

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić ją może jedynie miłość.

"Jedenaście minut" to współczesna baśń dla dorosłych, przypowieść o seksie i miłości, a także o przeznaczeniu, które sprawia, że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu, choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć.
"Jedenaście minut" to zarazem głębokie studium o naszej seksualności, o jej sacrum i profanum, o jednej z najważniejszych i zarazem najbardziej zakłamanych sfer naszego życia. To powieść, która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.


Obrazek Obrazek

45.
cw: 8 zł

Licytuje:
czarno-czarni - 8 zł


Za motto tej powieści wybrała Müller słowa Wieniczki z „Moskwy – Pietuszki” Wieniedikta Jerofiejewa: „To nic, to nic, powiedziałem sobie, nic nic”, powtarzane w chwili największego zagubienia, niczym zaklęcia, które mają moc utrzymywania przy życiu. Również bohaterowie Müller posługują się tajemniczymi formułkami, pod którymi pulsują strach, wściekłość, gniew. Powieść rozpoczynają fragmenty poetyckiej prozy, której tematem jest szare i wrogie miasto, jego równie szarzy i zmęczeni mieszkańcy, sprawy wymykające się spod ludzkiej kontroli, nieprzychylna przyroda. W ten opis wplatają się wspomnienia z dzieciństwa. Stopniowo wyłania się z nich klaustrofobiczna historia o społeczeństwie zniszczonym i zdemoralizowanym przez terror i strach.

Proza Müller osiąga swoje napięcie nie tyle przez akcję, co przez nagromadzenie intensywnych, przesyconych dziwnością i znużeniem obrazów. Na ich tle przesuwają się marzenia o ucieczce i strach przed nią, potrzeba miłości zamienia się w seks, który ma choć na chwilę zagłuszyć samotność, splugawiony seks jest instrumentem władzy, narzędziem terroru wobec kobiet, lojalność w każdej chwili może zamienić się w zdradę. Koniec dyktatury przynosi łzy ulgi, żałoby po bliskich, stopniowe zanikanie strachu – ale wygranymi pozostają oprawcy, a radykalne rozliczenia z przeszłością nie jest możliwe.

Obrazek Obrazek

46.
cw: 13 zł

DZIĘKI KSIĄŻCE DOWIESZ SIĘ, M.IN. W JAKI SPOS?B…

-Ania została polską legendą tańca hip hop
-Weronika zmieniła swoje podejście do czasu po kilkumiesięcznym pobycie w świecie współczesnych Majów
-Kasia odnalazła radość życia i pewność siebie w cygańskich jaskiniach południowej Hiszpanii -Martyna z Natalią zamieniły swój fanpage w drukowany magazyn
-Ola w 10 lat spełniła największe dziecięce marzenia

Obrazek Obrazek

47.
cw: 3 zł

Poezja.

Obrazek Obrazek

48.
cw: 12 zł

Temat drugiej wojny światowej pojawia się w literaturze wielokrotnie. Opisano już bohaterstwo jej uczestników, aspekty życia codziennego, złe i dobre decyzje polityków, cierpienie i śmierć żołnierzy, nikczemność i odwagę.

A jednak książka Andrzeja Dębkowskiego, o jakże znamiennym i romantycznym tytule „Serce z guzików” wnosi do wojennego tematu coś nowego. Opisuje bowiem miłość dwojga młodych ludzi Andrzeja i Aliny – która potrafi przeciwstawić się wrogim okolicznościom i trwać ponad przeciwności losu. Oczywiście, zjawisko miłości w czasie wojny nie jest czymś nadzwyczajnym. Wiele było związków, które połączyły ludzi na dobre lub na złe w czasie wojennej zawieruchy. Część z nich stanowiło przeżycie emocjonalne, które miało być protestem przeciwko ciężkim czasom. Część była zbliżeniem się dwojga ludzi, które miało udowodnić iż w latach odbiegających od normalności, można znaleźć dla siebie namiastkę tego co normalne. Część była zwykłym fizycznym poszukiwaniem bliskości, żeby móc udowodnić, że sprawy związane z wojną są odległe. W książce Andrzeja Dębkowskiego o której on sam mówi jako o noweli, odwzajemniona miłość młodego porucznika do ślicznej dziewczyny nie jest ani protestem, ani poszukiwaniem okruchów normalności, ani tylko fizycznym zauroczeniem. Jest to uczucie prawdziwe i jasne, które porusza serce i umysł i każe wierzyć, iż oto bez względu na okoliczności dwoje ludzi może obdarzyć się uczuciem, szczerym, prostym, dopóki śmierć ich nie rozłączy.Taką właśnie miłość nie jeden z nas – czytelników chciałby na swojej drodze spotkać. Dębkowski pisze więc o uczuciu, które niektórym wyda się wyidealizowane, ale na pewno optymistyczne i ku pokrzepieniu. Że oto w okresie pełnym krwi i brutalnych zachowań, jest jeszcze miejsce na wierność, na dotrzymywanie obietnic i na czułość. tego się trzymajmy.

Obrazek Obrazek

49.
cw: 20 zł

Jak być dwudziestolatkiem to zbiór stu rozdziałów, z których każdy opisuje fragment codziennego życia. Tekst Przemka Chojeckiego uzupełniają ilustracje Kasi Suro. Książka jest lekkim literackim poradnikiem, który porusza problemy częste w trzeciej dekadzie życia: presja rówieśników, niepewność przyszłości, wybory życiowe, kariera, edukacja, styl życia, podróże.
Przemysław Chojecki - doktor matematyki, pisarz, miłośnik sztuki. Po pięciu latach pobytu w Paryżu i dwóch w Oksfordzie wrócił na stałe do Polski. Oprócz pisania i czytania spędza czas głównie na rozważaniach o ludzkiej kreatywności i sztucznej inteligencji. Jest adiunktem w Polskiej Akademii Nauk i prowadzi grupę technologiczną ulam.ai. Kasia Suro - polska ilustratorka, kolekcjonerka mitów i poszukiwaczka wspomnień. Mieszka i pracuje w Barcelonie, gdzie ukończyła studia magisterskie na wydziale Ilustracji Innowacyjnej w Bau, Centre Universitari de Disseny. Prace Kasi można zobaczyć na rozmaitych wystawach czasowych w Warszawie i Barcelonie oraz w formie murali na ścianach w Polsce, Hiszpanii, Brazylii i Argentynie.


Obrazek Obrazek

50.
cw: 4 zł

W warszawskim środowisku mediów i celebrytów ogromną popularność zdobyła pewna wróżka, która od innych „koleżanek po fachu” różni się niemal wszystkim: jest młodą, ładną, nowoczesną dziewczyną. Zna się na komputerze, wysyła smsy, wkleja posty na Facebooku, po mieście porusza się na motocyklu. Do kart tarota odnosi się z pewną nonszalancją, ufając bardziej swojej intuicji. Swoim klientkom (bo to przede wszystkim kobiety) wali najgorszą prawdę między oczy, bez typowego dla wróżek znieczulenia i niedomówień. I najważniejsza sprawa: nigdy się nie myli. To do niej trafia Ewa Jaworska, bohaterka „Cienia Kilimandżaro”. To, czego się od wróżki dowie, zmieni życie Ewy i jej najbliższych. „Klub Racjonalistek” jest luźną kontynuacją „Cienia Kilimandżaro”. Akcja dzieje się w Warszawie, trzy miesiące po epilogu debiutanckiej książki Sergiusza Pinkwarta i koncentruje się wokół trzech postaci: Ewy - 38-letniej dziennikarki w ósmym miesiącu ciąży, jej nowego, młodszego o dziesięć lat męża - dziennikarza motoryzacyjnego marzącego o zarobieniu wielkich pieniędzy i Kuby - 15-letniego syna Ewy z poprzedniego małżeństwa. Każde z nich ma w tym momencie swoje problemy.

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Nie maja 03, 2020 22:02 przez 3 x, łącznie edytowano 2 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:02 Re: robie_książki

51.
cw: 15 zł

“Dziewczyna w trampkach” – Twoja nowa nawigacja życiowa!

Daje konkretne wskazówki, ale bez zbędnych rad i prawienia kazań. Pomoże Tobie trzeźwo spojrzeć na świat.
Wykłada kawa na ławę – to, co jest w życiu ważne. Kładzie nacisk na świat wartości, aby pomóc Ci stworzyć solidny fundament zanim podejmiesz ważne decyzje w życiu.
Ta książka sięgnęła prawdy, by rozwiązać problemy młodych ludzi i dać im wsparcie. Opiera się na własnych przeżyciach, porażkach, doświadczeniach, emocjach.
Czym się rożni od znanej Tobie powieści? Pyta Cię o zdanie, wnioski, opinie. Powstała specjalnie dla Ciebie.
Przeczytaj „Dziewczynę w trampkach” już dziś i weź ster życia w swoje ręce!

Obrazek Obrazek

52.
cw: 2 zł

Obrazek Obrazek

53.
cw: 2 zł

Obrazek Obrazek

54.
cw: 20zł

Trzydziestokilkuletnia Zosia, piękna stewardessa, jest w udanym związku z przystojnym pilotem. Gdy pojawia się zdrada, obojgu załamuje się świat. Mężczyzna niestrudzenie walczy o serce kobiety, lecz o względy Zosi zaczyna ubiegać się także intrygujący lekarz kardiolog. Utrata zaufania do mężczyzn i lęk powodują, że jej serce pozostaje niewzruszone.

Czy siła miłości je otworzy?

Książka Elżbiety Ceglarek jest dla tych, którzy wierzą w siłę i potęgę miłości.

Obrazek Obrazek

55.
cw: 5zł

Obrazek Obrazek

56.
cw: 6 zł

Nowa powieść jednej z najbardziej cenionych polskich pisarek.

Powieść psychologiczno-obyczajowa o erotycznym zabarwieniu.

Bohaterka – kobieta w średnim wieku, intelektualistka, opowiada historie? dochodzenia do poznania, oswojenia i pokochania swojego wewnętrznego „ja”. Opisuje swoje pierwsze platoniczne erotyczne doświadczenia, przeróżne zmysłowe doznania, wczesne szkolne „miłości” czy wreszcie inicjacje? seksualna? z nauczycielem. Zostawia za sobą szereg kochanków i kochanek-przyjaciółek lub tylko kochanek, plącze się w trójkąty damsko-męskie, hołduje wolnej miłości, która chociaż na chwile? zaspokaja jej skomlące „ja”, a jednocześnie próbuje sprostać´ wymaganiom samotnej matki i mimo wszystko być wzorem dla córki.

Obrazek Obrazek

57.
cw: 6 zł

Smaki i dotyki to zbiór wydanych już wcześniej opowiadań Ingi Iwasiów wzbogacony o kilka nowych tekstów. W każdym z nich do głosu dochodzi kobieta - zawsze inna, osadzona w innej rzeczywistości i realiach kulturowych, otoczona inną, ale zawsze w jakiś sposób bolesną codziennością. Znajdziemy tu między innymi relacje z życia: alkoholiczki, matki na oddziale położniczym, prostytutki, zdradzającej żony, siostry chorej na raka, kochanki oczekującej spełnienia w ramionach kochanej kobiety czy niekochanego mężczyzny. Każda z nich, uwięziona w jakiejś roli kulturowej i społecznej, jest ciągle w ruchu, w nieustającej psychicznej i fizycznej pogoni za spełnieniem, poszukiwaniem smaku prawdziwego życia i dotyku na swój sposób rozumianego szczęścia. Może je odnajdzie w miłości lesbijskiej, może w nowej relacji heteroseksualnej, przynoszącej chwilowy spokój w erotycznym uniesieniu. Może odnajdzie ciche miejsce gdzieś daleko w świecie, a może we własnym wnętrzu, może w rodzinie. A może kluczem okaże się akceptacja swojego losu? A może nic? Bardzo zmysłowo, bardzo emocjonalnie, bardzo refleksyjnie i bardzo analitycznie, ale bez dopowiedzeń - po prostu bardzo kobieco napisana książka.

Obrazek Obrazek

58.
cw: 6 zł

Czerwiec 1962 roku. Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence, córka biznesmena i filozofki, jest utalentowaną skrzypaczką marzącą o założeniu własnego kwartetu smyczkowego. Edward to zdolny absolwent historii interesujący się wpływem wielkich ludzi na kształt dziejów.

Oboje z niepokojem myślą o chwili, gdy skonsumują małżeństwo - ona boi się fizycznego zbliżenia, on obawia się, że nie sprosta czekającemu go zadaniu. Niemożność pokonania barier i nieumiejętność rozmowy o wspólnych problemach doprowadzą do dramatu...

Na plaży Chesil ukazuje w pełnej krasie błyskotliwość prozy.

Obrazek Obrazek

59.
cw: 6 zł

„Tajemnica Magdaleny” to intrygująca opowieść o młodej kobiecie, która tak jak wielu młodych Polaków w ostatnich czasach wyjeżdża za granicę.
Za krótką chwilę uniesienia i zagubienia przyszło jej zapłacić wielką cenę. Troskliwie, latami budowane szczęście legło w gruzach w jednym momencie.
Magdalena musiała zmierzyć się z długą listą najtrudniejszych konsekwencji złych decyzji. Stanęła w obliczu problemów, o których nie rozmawia nawet z najbliższymi. Stawia im czoła w osamotnieniu, z lękami i obawami.
Autorka, Katarzyna Zychla, pisze otwarcie o tym, przed czym nie można uciec i nie da się zapomnieć. I w tym kontekście subtelnie pokazuje, czym jest nadzieja w sytuacji bez wyjścia. Pomaga na nowo odkryć, w jaki sposób miłość i przebaczenie są w stanie przywrócić to, co najpiękniejsze w życiu.
Gorąco polecamy!

Obrazek Obrazek

60. SPRZEDANA!
cw: 4 zł

Licytuje:
bea3 - 10 zł

czarno-czarni - 4 zł


Melancholijne opowiadania Sany Krasikov pokazują świat emigrantów zza żelaznej kurtyny, którzy pełni nadziei przybywają do Stanów Zjednoczonych. Tylko nielicznym powiodło się w nowej amerykańskiej ojczyźnie, reszta rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Przybyli tu w poszukiwaniu lepszego życia, ale rzeczywistość jak zwykle daleka jest od marzeń. Pozostaje świat wspomnień i straconych złudzeń. Nadzieja to ciężka robota - mówi Gulia z Taszkientu, a pozostali mogliby uznać jej słowa za życiowe motto. Bohaterowie Krasikov przypominają postaci z obrazów Edwarda Hoppera, tak samo jak oni zagubione i samotne. To ludzie przybici codziennością i wciąż zanurzeni w przeszłości - niezależnie od tego, czy za nią tęsknią, czy próbują przed nią uciec.

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Wto maja 05, 2020 21:00 przez 3 x, łącznie edytowano 3 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:02 Re: robie_książki

61.
cw: 5 zł

Zielone głębiny to składająca się z trzech części powieść, która jest sagą rodzinną, opowiadającą o życiu trzech sióstr w okresie międzywojennym, w trakcie II Wojny Światowej i po wojnie. Jej tło stanowią trudne, a niejednokrotnie skrajne sytuacje, wynikające ze skomplikowanej historii tamtych czasów. Główne postaci powieści są wielokrotnie z nimi konfrontowane, co sprawia, iż losy ich stają się bez wątpienia dramatyczne, a wybory życiowe niezwykle trudne. Tym bardziej, że sił dostarczać może tylko wiara w to, iż w ostatecznym rozrachunku dojdzie do zwycięstwa nadziei nad zwątpieniem. Autor uznał wszystko to zaledwie za punkt wyjścia. Istotą książki jest bowiem psychologiczna analiza zachowań i postaw bohaterek Zielonych głębin. Daje ona czytelnikowi możliwość postrzegania biegu wydarzeń przez pryzmat wielowymiarowych wizerunków głównych postaci powieści - wizerunków stanowiących różnorodne mozaiki, w których wartości ducha przenikają się ze słabościami i upadkami ludzkiej natury.

Obrazek Obrazek

62.
cw: 4 zł

Historia miłości, której epizody zostały pomieszane przez szaleńca.

Bezimienny bohater książki przeżył wielki zawód miłosny. Żeby o nim zapomnieć, postanawia zabić w sobie wszelkie uczucia. Staje się zimnym zabójcą na życzenie, odczuwającym niekłamaną przyjemność po każdym wykonanym zadaniu. I tak będzie aż do chwili kolejnego zabójstwa, którego ofiarą padnie młoda dziewczyna, Jaskółka…

Obrazek Obrazek

63.
cw: 5 zł

Barwna historia rodzinna na tle polskiej historii od początków XX w. aż po rok 2010, gdy bohaterowie spotykają się pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Znana eseistka głównym bohaterem opowieści uczyniła swojego ukochanego dziadka – ułana, kawalerzystę, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej. Fragmenty jego pamiętnika wiodą nas z Mazowsza, przez Kraków i Wiedeń (dziadek był kurierem), aż po Polesie, Kijów, Krym... Konik, szabelka to rzecz o wojnie 1920 r., której prawie nikt nie pamięta, o etosie szlacheckim, o zaradnej prababce Bronisławie i ukochanym bracie dziadka, który był „szaławiłą, ale i autorytetem”. Poznajemy także samą autorkę i jej trzy córki. Jest tu wojna, miłość i uwielbienie wobec koni, są przyjemności i obowiązki, rzeczywistość i marzenia.

Obrazek Obrazek

64.
cw: 27 zł


Licytuje:
tinga7 - 27 zł


Wydana w 1999 roku powieść Marka Bieńczyka przyniosła autorowi Paszport "Polityki" oraz popularność także za granicą - francuskim czytelnikom polecał ją sam Milan Kundera.
Akcja powieści toczy się w podwarszawskich Tworkach w czasie II wojny światowej. W administracji tamtejszego szpitala dla psychicznie chorych zatrudnia się Jurek, dwudziestojednoletni wielbiciel poezji. Znajduje tam azyl, dający nadzieję na w miarę spokojne i godne przetrwanie okupacji. Wraz z Jurkiem pracują w Tworkach inni młodzi ludzie, z którymi bohater szybko się zaprzyjaźnia. Czas wypełniają im romanse, dyskusje o literaturze i miłości, spacery, zabawy, a także codzienne obowiązki. Ta beztroska nijak się ma do ponurych czasów, w których przyszło im żyć, a których grozę w pełni zdaje się początkowo odczuwać chyba tylko czytelnik. Przyjaciele Jurka zaczynają jednak znikać...

Obrazek Obrazek

65.
cw: 8 zł

Błyskotliwie napisany, niewiarygodnie dowcipny debiut, od którego nie można się oderwać, z jedną z najbardziej przekonujących i żywiołowych narratorek od czasu Bridget Jones!

Poznajcie Lily Widler – mieszkankę Nowego Jorku, prawniczkę i przyszłą pannę młodą. Ma wymarzoną pracę, wspaniałych przyjaciół, rodzinę złożoną z charyzmatycznych i kochających kobiet, a także idealnego narzeczonego.
Co jeszcze? Nie ma żadnego racjonalnego powodu, żeby wychodzić za mąż.

Will, narzeczony Lily, jest błyskotliwym przystojnym archeologiem. Lily jest pyskata, impulsywna, chętnie wypija drinka (albo pięć) i absolutnie nie potrafi dochować wierności jednemu mężczyźnie. Lubi Willa, ale czy go kocha? Will kocha Lily, ale czy naprawdę ją zna? Zbliża się termin ślubu, a noce – i poranki, i popołudnia – które Lily spędza na piciu, zabawie i podejmowaniu wątpliwych decyzji, coraz dobitniej dowodzą, że najszczęśliwszy dzień jej życia może się okazać największym błędem, jaki dotąd popełniła.

Obrazek Obrazek

66.
cw: 8 zł

Podobno planetą kobiet jest Venus, mężczyzn - Mars. Różnimy się, ale te różnice fascynują. Jesteśmy dla siebie zagadką, którą wciąż staramy się rozwiązać. Każde nowe pokolenie kobiet chce znać odpowiedzi na te same pytania: co o kobietach myślą mężczyźni, co w nich cenią, czego nie. Autorka zadała te pytania trzydziestu pięciu znanym i lubianym mężczyznom ze świata sztuki, nauki, biznesu, sportu. Rozmawiała z nimi o ich pierwszych miłościach, najważniejszych kobietach ich życia. O tym, jakie kobiety lubią, za co je kochają, a co ich w kobietach drażni. teraz oddaje im głos!

Obrazek Obrazek

67.
cw: 80 zł

Album, który trzymacie Państwo w rękach oraz towarzysząca mu wystawa to debiut. Szkoda, Że pośmiertny. Ale niewątpliwie zasłużony i bardzo potrzebny. Fotografie Wiesława Antosika (1938-2013), absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, operatora TVP (1966-1993) oraz mieszkańca bloku przy ulicy Antalla na warszawskim Tarchominie nie są wyłącznie kronikami domowymi.

W latach 80. XX wieku Antosik z zapałem uwieczniał świat na czarno-białych kliszach. I - jak sami możecie się Państwo przekonać - nie tylko dokumentował. Widział więcej niż zwykli śmiertelnicy. Jego pracom trudno odmówić wyjątkowych walorów artystycznych.

Ale niniejsza książka ma również kontekst emocjonalny. Zwłaszcza dla mieszkańców. To opowieść o Tarchominie, którego nie ma. I o rewolucji. Bo Wiesław Antosik uwiecznił moment, kiedy to na tereny pradawnej osady, której nazwa pochodzi od słowiańskiego słowa, niedającego się jedno-znacznie zdefiniować - między pola i lasy zaczęło wdzierać się miasto. Wówczas jeszcze tymczasowe, niepełne i nieśmiałe wobec potęgi tutejszej przyrody i tradycji miejscowych; miasto, w którym rządziła prowizorka, a największą atrakcją były wraki dwóch Syrenek nieopodal wału wiślanego. Nowy świat zamknięty w kwartale kilku ulic, które dla ówczesnych były całym światem.

Naszym przewodnikiem po nieistniejącym jeszcze bazarku, osiedlowych klubach, dyskotekach (!), drewnianym kościółku i piknikach Solidarności jest Marta, córka Wiesława Antosika. To Jej świat lat dziecięcych. Najpiękniejszy i najbardziej sugestywny.

Ale Antosik pozostawił również filmy! Prawdziwy cymes! Podobnie jak zdjęcia nie były wcześniej publikowane. Można na nich zobaczyć nie tylko Tarchomin, ale i Świdry, i wycieczkę do Choszczówki AD 1987, i rejs Kanałem Żerańskim, i kawiarnię Jutrzenka. Kilkunastominutowy materiał zmontowany przez reżysera Roberta Sadownika i okraszony opowieścią Marty Antosik dostępny jest na YouTube na kanale Fundacji AVE.

Mamy również nadzieję na ciąg dalszy. Liczymy, że Wie-sław Antosik skutecznie zainspiruje i zachęci Państwa do podzielenia się domowymi archiwami i wspomnieniami. Jak widać, mają, one wielką, historyczną silę!

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

68.
cw: 5 zł

Obrazek Obrazek

69.
cw: 7 zł

Anna Dziewit-Meller stanęła na wysokości zadania i zmierzyła się z piętnem wojny. Bezlitośnie sprowadziła czytelników do otchłani, do której nikt nie chciałby zaglądać. Stworzyła fikcyjną powieść nawiązującą do prawdziwych wydarzeń, mających miejsce w okresie II wojny światowej, kiedy Hitler nie spoczął, dopóki nie wyniszczył najsłabszych i najmniej potrzebnych ludzi, czyli dzieci.

Współczesny Śląsk. Nauczyciel w podeszłym wieku prosi Sebastiana o pomoc w wystawieniu pomnika dzieciom, które zostały bestialsko zamordowane w czasie II wojny światowej. Działo się to dokładnie w budynku, w którym dziś mieści się apteka Sebastiana. Mężczyzna z żalem spogląda na miejsce, w którym niegdyś unicestwiono ponad dwustu niewinnych ludzi, zwabionych pod pretekstem badań. W rzeczywistości na dzieciach przeprowadzano eksperymenty medyczne, które doprowadzały ich do śmierci. Z czasem Sebastian zaczyna się interesować wydarzeniami z przeszłości, chce się dowiedzieć, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło. Poznaje historie z perspektywy różnych ludzi żyjących w tamtych czasach na Śląsku. Historie, których być może nie chciał poznać. Czuje ogromny ból, bo niedawno sam został ojcem córeczki i to, czego boi się najbardziej to śmierci własnego dziecka. Czytelnik również odczuwa ból. Cierpi, poznając kolejnych bohaterów, prowadzonych przez bezdusznych esesmanów prosto do budynku zagłady, którego już nigdy nie opuszczą.

Obrazek Obrazek

70.
cw: 10 zł
Licytuje:
bea3 - 10 zł


W życiu Sońki wszystko skończyło się dawno, dawno temu, wraz z wojną. Przeżyła i poczuła wtedy tyle, że później już ani żyła, ani czuła, mając jedynie wspomnienia i psią obrożę z gotyckim napisem. Przypadkowe spotkanie przy wiejskiej drodze daje początek opowieści, która wreszcie może zostać wysłuchana.

Powiernikiem Sońki zostaje Igor — wzięty reżyser teatralny — który niespodziewanie znalazł się gdzieś poza zasięgiem sieci komórkowych. Na bieżąco przekształca historię staruszki w sztukę teatralną, tworząc własną wersję wydarzeń. A kiedy zdawać by się mogło, że wyczerpał już limit pomysłów, w wiejskiej chacie pojawia się Ignacy, o którym Igor uporczywie próbował zapomnieć…

Sońka to wielka, ale kameralna, prosta, choć niełatwa, wyciszona, lecz kipiąca emocjami, pacyfistyczna, a jednocześnie brutalna historia przepełniona miłością. Autor wykorzystuje konwencję romansu wojennego, by opowiedzieć o kiedyś i teraz; o tu i tam; o piekle i raju pamięci.

Ignacy Karpowicz po raz kolejny zaskakuje, jeszcze bardziej zachwyca i udowadnia, że po sukcesach Balladyn i romansów oraz ości na dobre wszedł do literackiej superligi.

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Wto maja 05, 2020 21:01 przez 3 x, łącznie edytowano 3 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:03 Re: robie_książki

70.
cw: 5 zł

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

71.
cw: 13 zł

pierwszy tom

„Dotyk Crossa” Sylvii Day to książka, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie. Jest to powieść z zabarwieniem erotycznym, która łączy w sobie dobry styl z wyjątkową przyjemnością czytania.Gideon Cross pojawił się w życiu Evy jak grom z jasnego nieba. Ten piękny i intrygujący mężczyzna zawrócił jej w głowie jak nikt inny. Pragnęła jego wyjątkowego dotyku, który rozpalał ją do czerwoności. Nie potrafiła przestać o nim myśleć. Był dla niej jak narkotyk. Choć wiedziała, że jest dla niej zgubą, ciągle coś ją do niego ciągnęło. Jej zraniona dusza i ciało broniły się przed tą miłością, ale on i tak z łatwością je posiadł. Ta miłość sprawiła, że Eva poczuła, jakby narodziła się na nowo. Modliła się tylko, by ten piękny sen trwał wiecznie...

Obrazek Obrazek

72.
cw: 13 zł

drugi tom

Sylvia Day w książce pt. „Płomień Crossa” ukazuje nam zmysłowe i niebezpieczne oblicze pożądania.

Głównym bohaterem jest Gideon Cross. Wydawać by się mogło, że ten przystojny mężczyzna ma wszystko, by móc przebierać wśród kobiet. Niestety mimo że doskonały na zewnątrz, od wewnątrz jest zraniony i cierpi...

Gdy Eva po raz pierwszy zobaczyła Crossa, nie mogła mu się oprzeć. Nawet nie chciała. Nie mogła przestać o nim myśleć. Stał się jej nałogiem, bez którego nie mogła juz żyć. To on pokazał jej czym, jest prawdziwe pożądanie i rozkosz. Miłość doprowadzała ich do wrzenia. Ale czy dwoje życiowych rozbitków ma szansę na miłość?

Obrazek Obrazek

73.
cw: 13 zł

Sylvia Day w trzeciej części bestsellerowej serii pt. „Wyznanie Crossa” przedstawi nam dalsze losy Evy i Gideona.

Ile można zaryzykować w imię miłości pełnej namiętności? Czy trudna przeszłość bohaterów pozwoli im cieszyć się sobą jak najdłużej?
Mroczna strona zmysłowości. Jak wiele można zaryzykować w imię pożądliwej, szaleńczej miłości? Czy trudna przeszłość Evy i Gideona stanie na przeszkodzie do ich szczęścia?

Gideon Cross. Na samo wspomnienie jego imienia moje ciało ogarniały fale pożądania i tęsknoty. Od chwili gdy go zobaczyłam, gdy po raz pierwszy zajrzałam poza oszałamiającą, nieziemsko piękną powierzchowność i dostrzegłam kryjącego się pod nią mrocznego, niebezpiecznego mężczyznę, poczułam nieodparte przyciąganie, jakbym odnalazła drugą połowę samej siebie. Potrzebowałam go jak bicia własnego serca, a on wystawił się na ogromne niebezpieczeństwo, zaryzykował dla mnie wszystko.

Obrazek Obrazek

74.
cw: 13 zł

IV tom zmysłowej serii "Dotyk Crossa", która jest najlepiej sprzedającą się serią po "Greyu". Gorący romans między młodą, niewinną dziewczyną a kuszącym i mrocznym biznesmenem, który ukrywa mroczną tajemnicę z przeszłości.
"Gideon nazywa mnie swoim aniołkiem, ale to przecież on jest cudem w moim życiu. Mój zraniony wojownik, gotów pokonać dręczące mnie demony, podczas gdy sam ucieka przed własnymi.? Przyrzeczenie, które sobie złożyliśmy, powinno nas połączyć mocniej niż więzy cielesne, lecz otworzyło stare rany, odsłoniło ból i niepewność. Obudziło naszych zaciekłych wrogów. Czułam, że Gideon mi się wymyka, a moje najskrytsze lęki stają się rzeczywistością. Nie jestem pewna, czy sprostam wymaganiom tej miłości. ?W radość naszego życia wtargnął mrok przeszłości Gideona, zagrażając wszystkiemu, na co tak ciężko pracowaliśmy. Musieliśmy dokonać trudnego wyboru: pomiędzy bezpiecznym życiem, jakie wiedliśmy, nie będąc razem, a walką o przyszłość, która nagle zaczęła się jawić jako niemożliwe do spełnienia marzenie…"

Obrazek Obrazek

75.
cw: 10 zł

Błogosławiony stan umysłu to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po ciąży, który pomaga ciężarnej zrelaksować się i w pełni zrozumieć zmiany zachodzące w jej życiu w każdym jego aspekcie. Poprzez skuteczną i sprawdzoną metodę bajek terapeutycznych, niczym najlepsza przyjaciółka, pomaga poradzić sobie z typowymi dla ciężarnych dylematami natury emocjonalnej, zdrowotnej czy psychologicznej, a także odnaleźć spokój i zachować zdrowy rozsądek w tym napiętym czasie oczekiwania na potomstwo. To świetny drogowskaz dla kobiet, które pierwszy raz przeżywają ciążę i obawiają się nadchodzących zmian w ich ciele, trybie życia oraz nowej roli w społeczeństwie i rodzinie. Ta książka to prawdziwie przyjacielskie wsparcie dla tych ciężarnych, które chcą głęboko przeżywać błogosławiony stan, a nie skupiać się wyłącznie na jego cielesnym aspekcie, a zamiast tego przeżywać go jako okres transformacji, dojrzewania i lepszego poznania samej siebie. To mapa, która pozwoli ci bezpiecznie i świadomie dotrzeć do celu, jakim jest poród. Jeśli ty też czujesz, że ciąża to nie tylko kolejne trymestry, tygodnie, badania krwi, usg, ale przede wszystkim najpiękniejszy czas twojego życia, pełen emocji, zmian, tajemniczości i pierwotnej magii oto książka, która pozwoli ci go spokojnie celebrować i nie ulec presji otoczenia w najważniejszych dla ciebie kwestiach związanych z porodem oraz wczesnym macierzyństwem.

Obrazek Obrazek

76.
cw: 13 zł

"Kłamczucha" to kryminał psychologiczny, pełen intryg, zdrad i nieprawdopodobnych zdarzeń. Jak się okazuje, w życiu możemy udawać kogokolwiek, jeśli tylko tego chcemy.

Zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz być w życiu kimkolwiek zechcesz? Udawać, zmieniać rolę, wykorzystywać innych, jednocześnie znikając i nie pozostawiając po sobie śladu. "Kłamczucha" to kryminał psychologiczny, pełen intryg, zdrad i zwrotów akcji.

Jule West Williams właśnie wchodzi w dorosłe życie. Jest silną osobą, pełną werwy i wytrwałości. Wierzy, że właściwy trening przyniesie efekty. Nie chce upadać po porażkach, nie wyobraża sobie, żeby mogła uzewnętrzniać swoje uczucia. Nie chce zostać więcej razy zraniona, dlatego przyjęła pozę wojowniczki: tak właśnie widzą ją wszyscy, którzy mają z nią styczność. Imogen Sokoloff natomiast to dziedziczka fortuny, ale zagubiona w życiu i strasznie niepewna siebie. Te dwie dziewczyny, które stanowią dla siebie zupełne przeciwieństwo, w najmniej oczekiwanej chwili połączy przyjaźń. Tylko czy na pewno można powiedzieć, że wiedzą o sobie wszystko? Czy na pewno ich relacja jest oparta na szczerości i zaufaniu?

"Kłamczucha" to kryminał psychologiczny, wciągający Czytelnika już od pierwszych stron. Bohaterki pozornie bardzo różnią się charakterami, ale jak się okazuje, mają równie wiele do odkrycia. Jedna z nich okaże się być kimś zupełnie innym niż osoba, za którą się podaje. Ma w tym swój ukryty cel, który spowoduje lawinę nieszczęśliwych zdarzeń i na zawsze zmieni nasze spojrzenie na nowo poznane osoby!

Emily Lockhart jest amerykańską pisarką, tworząca głównie powieści młodzieżowe. Wykładała kompozycję, literaturę i kreatywne pisanie na Uniwersytecie. Prowadziła również wykłady na temat pisania dla dzieci. Obecnie zajmuje się głównie tworzeniem nowych powieści.

Obrazek Obrazek

77.
cw: 5 zł

Refleksyjna powieść o stracie, przezwyciężaniu smutku i poszukiwaniu korzeni, w duchu późnych filmów Kieślowskiego. Kompozytor Adam Anker, urodzony w Krakowie, od lat mieszka w Nowej Zelandii z córką, którą sam wychował. Jej nagła śmierć wytrąca go z równowagi. Bardzo samotny, Adam trafia na ślad swej rodziny, o której nie wie prawie nic. Czy podróż do rodzinnego Krakowa w poszukiwaniu żydowskiego rodowodu, pełna zaskakujących odkryć z czasów wojny, pomoże mu załagodzić ból po stracie córki?

Obrazek Obrazek

78.
cw: 10 zł

’Oko Węża. Opowieści z Borgaanu’’ to debiutancki zbiór opowiadań Darkaraghela, jak sam mówi – ’’spełnienie jego marzeń o przeniesieniu tego co wyśnił na papier’’. Składa się on z pięciu utworów, z których cztery pierwsze: ’’W paszcze Złodzieja Światła’’, ’’Dziecię Gorzkich Popiołów’’, tytułowe ’’Oko Węża’’ oraz ’’Serce Bennu’’ stanowią zamknięte całości, ostatni zaś ’’Zmierzch tytanów’’ ma mieć swoją kontynuację z kolejnym zbiorze.

Obrazek Obrazek

79.
“Gniew Meleghorna” to pewnego rodzaju kontynuacja, odnoszącego sukcesy wydawnicze tomu pierwszego Opowieści z Borgaanu pt: „Oka Węża”. Jeśli zaskoczył was pierwszy tom, to drugi wprost powali was na kolana!
Tym razem, na ponad trzystu stronach, znajdziemy wszystko to co lubimy najbardziej - sensacyjną fabułę, niezwykłych bohaterów, masę dobrego (i czarnego) humoru i zakończenie, które już nie jeden raz zaskoczyło czytelników.
Na szczególną pochwałę zasługuje styl i język w jakim autor tworzy swoje opowieści. To niezwykle kolorowy, pełen poetyckich zwrotów język jakim DarkAraghel maluje dla czytelników wykreowany przez siebie świat. Tego nie sposób zapomnieć!

Obrazek Obrazek

80.
cw: 5 zł

Bohaterami powieści są mieszkańcy starego, tajemniczego domu w sercu Nowego Jorku. Spadkobierczyni wytwórni uwodzicielskich perfum, księgowy rozmawiający ze staroświecką windą, makler, który tłumi poczucie absurdalności życia, co noc zniewalając kobiety, reporterka podróżująca po świecie w poszukiwaniu "pokrewnej duszy" - i wiele innych postaci - tworzą barwną galerię ludzi spragnionych miłości.
A wszystko to na tle Manhattanu - miejsca magicznego Schicklera opisanego na poły romantycznie, na poły surrealistycznie.

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Sob maja 02, 2020 18:11 przez 3 x, łącznie edytowano 1 raz
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:03 Re: robie_książki

81.
cw: 7 zł

Obrazek Obrazek

82.
cw: 13 zł

Licytuje:
kasiek252 - 13 zł


Trzy kobiety, trzy morderstwa, jedno narzędzie zbrodni.

Gdy legendarny gangster wychodzi z cienia, by znów terroryzować Toruń, tylko jeden człowiek może przywrócić porządek w mieście. To detektyw Leon Brodzki, którego ulubioną lekturą są akty zgonu morderców. Tylko... jak policjant ma posłać kogoś za kratki, jeśli sam siedzi w więzieniu?

Tropy w śledztwie prowadzą do lat osiemdziesiątych i słynnej sprawy "Młotkarza z Torunia". Trudno jednak po trzydziestu latach złapać sprawcę, skoro przyjaciele policjanta okazują się wrogami, a dowody znikają bez śladu?

Odkryj przyjemność, nim ktoś pozbawi Cię przyjemności. Przed nami finałowa batalia o prawdę.

Obrazek Obrazek

83.
Czas cappucccino
Cena wywoławcza: 4 zł

Adrian Mole z przerażeniem odkrywa, że zaczynają wypadać mu włosy. Skończył 30 lat, jest samotnym ojcem oraz szefem kuchni w podupadającej restauracji. Wciąż nie może się uporać ze swa zwariowaną rodziną i wciąż dręczą go zasadnicze pytania: Czy jest dobrym ojcem? Czy viagra to oszustwo? Dlaczego BBC nie chce zrealizować jego serialu komediowego o seryjnym mordercy?

Obrazek Obrazek

84.
cw: 5 zł

Obrazek Obrazek

85.
cw: 3 zł

poezja

Obrazek Obrazek

86.
cw: 9 zł

widać ślady użytkowania

Obrazek Obrazek

87.
cw: 9 zł

widać ślady użytkowania

Obrazek Obrazek

88.
cw: 9 zł

widać ślady użytkowania

Obrazek Obrazek

89.
cw: 9 zł

widać ślady użytkowania

Obrazek Obrazek

90.
cw: 25 zł

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Sob maja 09, 2020 18:52 przez 3 x, łącznie edytowano 2 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:03 Re: robie_książki

91.
cw: 35 zł

Obrazek Obrazek

92.
cw: 6 zł

Obrazek Obrazek

93.
cw: 15 zł

Obrazek Obrazek

94.
cw: 15 zł

Obrazek Obrazek Obrazek

95.
cw: 75 zł

Bolano stworzył ostateczne zwieńczenie swojej niesłychanej pisarskiej ambicji, ale zarazem wyznaczył nowe granice tego, co można zawrzeć w formie powieści w naszym coraz bardziej przerażającym post-narodowym świecie. Jonathan Lethem, 'New York Times Book Review'Pisząc 2666, Bolano zapewne zdawał sobie sprawę, że umiera. Dlatego warto czytać tę książkę jak testament pisarza, który zna swoją wartość i wie, co ma do przekazania światu. Ale jako mistrz niedopowiedzenia i otwartych zakończeń nie komunikuje tego wprost. Musimy sami zrozumieć, jaka ukryta logika łączy badacza nieeuklidesowej geometrii, na poły mitycznego niemieckiego pisarza i okrutne morderstwa kobiet na pograniczu meksykańsko-amerykańskim.Czworo młodych literaturoznawców: Jean Claude’a Pelletiera (z Francji), Piera Moriniego (z Włoch), Manuela Espinozę (z Hiszpanii) i Liz Norton (z Anglii) łączy przyjaźń oraz fascynacja dziełem Benna von Archimboldiego, którego literacka sława jest równie wielka jak tajemnica otaczająca jego osobę: należy on do gatunku pisarzy zaginionych, których nikt go nigdy nie widział. Na wieść o tym, że Archimboldi podobno przebywa w Meksyku, krytycy postanawiają wyruszyć na jego poszukiwanie. Tam, w Santa Teresa (zwierciadlane odbicie Ciudad Juarez okrytego niechlubną sławą 'miasta-mordercy kobiet') dowiadują się o niekończącej się serii okrutnych zabójstw kobiet, gwałconych, torturowanych, których ciała są porzucane następnie na pustyni i miejskich wysypiskach, zbrodni z którymi policja i władze nie mogą albo nie chcą się uporać. To właśnie Santa Teresa, jak również postać zaginionego pisarza są klamrami spinającymi w nierozerwalną całość pięć części powieści, które mogą być czytane jako odrębne historie.W wydanym pośmiertnie 2666, znajdziemy wszystko, co najbardziej charakterystyczne dla Bolano - otwarte zakończenia, niedopowiedzenie, szkatułkowy i meandryczny sposób snucia opowieści, polifoniczną narrację wchłaniającą i mieszająca rozmaite głosy, przeróżne rejestry czasem pozornie niemożliwe do pogodzenia - wszystko, co, cytując Susan Sontag, uczyniło z niego 'najważniejszego i najbardziej podziwianego powieściopisarza języka hiszpańskiego jego pokolenia'. Jeden z bohaterów powieści, kupując leki dla córki, wdaje się, jak to bywa u Bolano, w literacką dyskusję z aptekarzem, a potem zastanawia się: 'Jakiż to smutny paradoks, pomyślał Amalfitano. Już nawet oświeceni farmaceuci nie mają odwagi sięgnąć po wielkie dzieła, niedoskonałe, gwałtowne, te, które torują drogę w nieznane. Wybierają doskonałe wprawki wielkich mistrzów. Chcą widzieć wielkich mistrzów podczas szermierczych sesji treningowych, ale nie obchodzą ich prawdziwe batalie, gdzie wielcy mistrzowie walczą z tym czymś, z tym czymś co przeraża nas wszystkich, tym czymś, co nas paraliżuje i bierze na rogi, i jest krew, i śmiertelne rany, i smród'.2666 jest właśnie taką właśnie książką – gwałtowną, niedoskonałą, torującą drogę w nieznane, prawdziwą i ostatnią batalią Bolano z tak doniosłymi tematami jak zło i szaleństwo, miłość i śmierć.

Obrazek Obrazek

96.
cw: 17 zł

Obrazek Obrazek

97.
cw: 14 zł
Licytuje:
klaudiafj - 14 zł


Obrazek Obrazek

98.
cw: 15 zł

Obrazek Obrazek

99.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek

100.
cw: 9 zł
Licytuje:
klaudiafj - 9 zł


Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Wto maja 05, 2020 20:47 przez 3 x, łącznie edytowano 2 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:04 Re: robie_książki

101.
cw: 9 zł
Licytuje:
klaudiafj - 9 zł


Obrazek Obrazek

102.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek Obrazek

103.
cw: 17 zł

Obrazek Obrazek

104.
cw: 6 zł

Obrazek Obrazek

105.
cw: 5 zł

Obrazek Obrazek

106.
cw: 5 zł
Licytuje:
klaudiafj - 5 zł


Obrazek Obrazek

107.
cw: 13 zł

Obrazek Obrazek

108.
cw: 20 zł

Obrazek Obrazek

109.
cw: 20 zł

Obrazek Obrazek

110.
cw: 30 zł
Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Wto maja 05, 2020 20:48 przez 3 x, łącznie edytowano 2 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:04 Re: robie_książki

111.
cw: 15 zł

Obrazek Obrazek

112.
cw: 5 zł

Obrazek Obrazek

113.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek

114.
cw: 12 zł

Obrazek Obrazek

115.
cw: 17 zł

Obrazek Obrazek

116.
cw: 13 zł

Obrazek Obrazek

117.
mamy trzy egzemplarze :)

cw: 7 zł

Licytuje:
kasiek252 - 7 zł


Obrazek Obrazek

118.
cw: 7 zł

Obrazek Obrazek

119.
cw: 10 zł

Trzy kobiety. Trzy sposoby na życie. Jedna tajemnica czy może – jedno olśnienie?

To powieść o losach Leny, Marii i Aliny, które dzieli tak wiele, że nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego. Oto one: stylistka w magazynie kobiecym, kucharka w barze mlecznym i była gwiazda dziennikarstwa. Nie wiedzą o sobie, ale są połączone niewidzialną nicią.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

120.
cw: 75 zł

Wymiary sprawczości i wspólnotowości pojawiają się na każdym poziomie spostrzegania świata społecznego – czy to interpretacji pojedynczych aktów zachowania, spostrzegania ludzi i siebie, czy postaw interpersonalnych (lubienie i szacunek), czy wszelakich grup i kategorii społecznych, poczynając od kobiet i mężczyzn, a kończąc na biednych i bogatych. Mam nadzieję, że zawartość tej książki przekona Czytelnika, iż w każdym z tych kontekstów rozróżnienie dwóch wymiarów treści pozwala zrozumieć i wyjaśnić wiele interesujących zjawisk z zakresu nie tylko spostrzegania społecznego, ale też postaw interpersonalnych i postawy wobec siebie (samooceny), emocji wzbudzanych przez wyniki cudze i własne, stereotypów i uprzedzeń międzygrupowych, a nawet ideologicznych poglądów na system społeczny.

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Sob maja 09, 2020 18:53 przez 3 x, łącznie edytowano 3 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:04 Re: robie_książki

121.
cw: 5 zł

Obrazek Obrazek

122.
cw: 11 zł

Obrazek Obrazek

123.
cw: 20 zł

Obrazek Obrazek

124.
cw: 20 zł

Obrazek Obrazek

125.
cw: 20 zł

Inspirująca, praktyczna książka, która przywraca magię doświadczeniom związanym z ciążą i porodem.
Dziecko, które nosisz, reaguje na więcej bodźców, niż się wydaje. Jego prawidłowy rozwój w fazie prenatalnej może w dużej mierze zależeć od tego, jak bardzo je kochasz, czy mówisz do niego łagodnym głosem i czy jesteś spięta czy zrelaksowana. W czasie ciąży możesz łączyć się z dzieckiem na poziomie podświadomym, aby pełniej je czuć. Ta inspirująca książka jest pełna wiedzy o tym, jak najlepiej możesz zadbać o swoje dziecko w trakcie ciąży. Przeczytaj ją i zastosuj zawarte w niej rady, a ciąża będzie dla ciebie doświadczeniem jeszcze głębszym i wspanialszym.
Światowy guru w dziedzinie medycyny holistycznej Deepak Chopra przeprowadzi cię przez kolejne fazy ciąży. W książce prezentuje:
etapy rozwoju płodu tydzień po tygodniu,
złożoność więzi matka–dziecko i ćwiczenia zacieśniające tę więź,
ukojenie dziecka przez dotyk: techniki delikatnego masażu brzucha,
metody relaksacji, w tym pozycje jogi, sprzyjające prawidłowemu rozwojowi płodu,
prawidłowe odżywianie matki i dziecka w okresie ciąży,
sprawdzone sposoby na częste problemy zdrowotne w czasie ciąży,
przemiany emocjonalne relacji pomiędzy matką i ojcem w okresie ciąży.
Niniejsza książka stanowi wspaniałe antidotum na współczesne, niemal fabryczne podejście do rodzenia dzieci. Została napisana z myślą o wszystkich osobach, które chcą uczestniczyć w cudownym procesie powoływania dzieci do życia. Książka zawiera mnóstwo praktycznych informacji. Opisuje strategie stymulowania rozwoju dziecka za pomocą oddziaływania na jego zmysły, ajurwedyjskie zasady prawidłowego odżywiania się oraz nurt świadomego jedzenia. Przedstawia specjalne pozycje jogistyczne dla ciężarnych kobiet, odprężające techniki medytacji oraz wskazówki dotyczące świadomej komunikacji z partnerem.
Znajdziesz w niej także specjalne ćwiczenia przygotowujące do porodu, porady dotyczące pielęgnowania dziecka w pierwszych tygodniach życia, wskazówki dotyczące stosowania ziół leczniczych w połogu oraz zalecenia odnośnie leczenia depresji poporodowej.
Zawarte w tej publikacji idee pochodzą z dwóch źródeł: ze starożytnego systemu medycyny indyjskiej, zwanego Ajurwedą, który akcentuje znaczenie jedności ciała, umysłu i duszy; oraz ze współczesnej medycyny zachodniej. Połączenie tych jakże odmiennych punktów widzenia zaowocowało powstaniem niezwykłej książki, opisującej metody pielęgnowania dziecka za pomocą myśli, słów i działań od chwili poczęcia.
Ta inspirująca, obszerna i bardzo konkretna książka, napisana przez uznanych ekspertów, rzuca zupełnie nowe światło na doświadczenia związane z ciążą i porodem.

Obrazek Obrazek

126.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek

127.
cw: 15 zł

Obrazek Obrazek

128.
cw: 15 zł

Licytuje:
kasiek252 - 15 zł


Każda próba złożenia tomu wierszy wybranych Józefa Czechowicza jest próbą szczególną. To poniekąd zaklinanie jego inności raz jeszcze, od początku - tak, aby dla czytelników okazywała się ona innością wyzwalającą z cierpienia, rutyny lirycznej, pustych, pseudopoetyckich zazwyczaj pogłosów. W zbiorze "Prowincja noc" wierszom towarzyszą rękopisy, odręczne rysunki poety, odcinki trudnych do rozpoznania partytur, które sporządzał, fotografie - tak, jakby były zwierciadłem, "szkłem weneckim", za którym autor "przepięknej do tereski z lisieux" się pojawia. Co z tego, że na chwilę, na mgnienie, na słowo - skoro nadchodzi, skoro nadpływa, aby nas wszystkich wyzwolić.

Obrazek Obrazek

129.
cw: 13 zł
Licytuje:
czarno-czarni - 13 zł


Ukraina, Ukraińcy i Polacy oczami polsko-ukraińskiego małżeństwa - historia, polityka, kuchnia, kariera, korupcja, sztuka, miłość, zwyczajne życie i droga do Europy, młode pokolenie kontra sowiecka tradycja.

Polaków i Ukraińców dzieli, ale i łączy więcej niż się wydaje. I chociaż związek ten jest bardzo skomplikowany, to nie przypadkiem Ukrainki są najczęściej wybieranymi przez Polaków żonami z zagranicy.

Ta książka powstała w czasie bardzo trudnym dla Ukrainy. W czasie, w którym oczy całego świata są zwrócone na Kijów, Krym i Lwów. Polacy bardzo często, śledząc wydarzenia rozgrywające się tuż za granicą, uświadamiają sobie, że wiedzą o Ukrainie niewiele. To właśnie dla nich jest ta opowieść – opowieść o kraju fascynującym, pełnym kolorów i kontrastów, dumnym ze swej głęboko zakorzenionej tradycji, która przebija się niemal wszędzie, a z drugiej strony zaskakującym wyjątkową energią młodego pokolenia, oryginalną sztuką, kosmicznymi wynalazkami i po prostu życzliwą, gościnną, słowiańską duszą.

Obrazek Obrazek

130.
cw: 12 zł

Licytuje:
kasiek252 - 12 zł


Światowy bestseller autora "Chemii śmierci".

Ktoś ucieka... przez pola gdzieś we Francji. W zagajniku parkuje luksusowe audi. W strumieniu usiłuje zmyć krew z fotela, z pasa i rąk... Zaciera wszelkie ślady. Zabiera plecak i odchodzi. I zabiera coś jeszcze...

W nieznośnym upale wśród obezwładniającej ciszy i w paraliżującym słońcu idzie przed siebie. Tylko dokąd? Tego nie wie. Nie ma pieniędzy, żadnych planów, za to ma siniaki na twarzy. Dowiadujemy się, że jest Anglikiem. Widzimy, że jest inteligentny i wrażliwy. Domyślamy się, że jest młody. Wiemy, że musi się ukrywać... Ale nie wiemy, czy jest ofiarą, czy może mordercą... W desperacji wchodzi do ogrodzonego drutem kolczastym lasu i dociera do wyglądającej na opuszczoną farmy. Ale widzi młodą kobietę z dzieckiem na ręku...Nie spodziewa się, że niebawem w tym mrocznym i tajemniczym miejscu stanie się nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem przerażających zdarzeń. I jakich ostatecznych wyborów będzie musiał dokonać.

Literackie thrillery Simona Becketta budzą paniczny strach i poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Sob maja 09, 2020 18:54 przez 3 x, łącznie edytowano 4 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Śro kwi 29, 2020 18:05 Re: robie_książki

131.
cw: 15 zł

Obrazek Obrazek

132.
cw: 7 zł

Obrazek Obrazek

133.
cw: 28 zł

Obrazek Obrazek

134.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek


135.
cw: 9 zł

Licytuje:
tinga7 - 9 zł


Obrazek Obrazek Obrazek

136.
cw: 12 zł

Obrazek Obrazek

137.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek

138.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek

139.
cw: 7 zł

Obrazek Obrazek

140.
cw: 10 zł

Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Wto maja 05, 2020 9:37 przez 3 x, łącznie edytowano 2 razy
mam nowe bazarki
z książkami - viewtopic.php?f=20&t=199878&p=12333101#p12333101
i biżuterią (link do bazarku w pierwszym poście bazarku ksiązkowego)

3 x

 
Posty: 2647
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

[następna]Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: alinkaka, Sierra i 16 gości