nostryfikacja a udzial w wystawie

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon cze 09, 2008 11:15 nostryfikacja a udzial w wystawie

Zainteresowal mnie temat podniesiony na innym forum - jak wyglada sprawa udzialu kota w wystawie do czasu uzyskania nostryfikacji rodowodu FPL.

Chcialabym wiedziec jak to wyglada w 2 sytuacjach:

1. Zalozmy, ze hodowca x sprowadza kota z zagranicy, dostaje rodowod i transfer, zglasza kota w swoim klubie. Jednak nostryfikacja rodowodu trwa pewien czas. Do tego czasu kot, jak nieposiadajacy numeru rejestrowego w docelowym klubie nie moze uczestniczyc w wystawach jako kot z FPL?

2. Ta sama sytuacja, z ta roznica, ze hodowca x kupujac kota nie dostal transferu - musi na niego poczekac ok miesiac.

Czy kot w takich przepadkach nie moze byc traktowany jak kot FPL. Pamietam, ze keidys wpisywalo sie w takim przypadku w katalogi rodowod w nostryfikacji i bylo ok, podobno teraz to niedozwolone. Czy ktos moglby rozwiac moje watpliwosci?

buba

 
Posty: 3433
Od: Pon lut 17, 2003 14:22
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon cze 09, 2008 12:44

Reg.Wystawowy
Rozdział III - Uczestnictwo w wystawie
3.1 Rejestracja w księdze rodowodowej LO lub RIEX
Wszystkie koty musza być zarejestrowane w księgach rodowodowych LO lub RIEX prowadzonych przez członków FIFe. Ten wymóg nie dotyczy kotów domowych i kotów w klasie nowicjatu.

Nostryfikacja rodowodu trwa max 2 tygodnie + poczta - czyli od 2 do 4 tyg. przy sprawnie działającym klubie (i niemającym długów w FPL)

Jeżeli nostryfikowany rodowód ma błędy i został odesłany do poprawki - taki kot ma już swój wpis w LO/RX i można poprosić o jego podanie.

Jeżeli nie dostaliśmy jeszcze papierów dla naszego kota a organizacja zagraniczna wystawiła już rodowód to zawsze możemy za pozwoleniem hodowcy wystawić jego kota na Polskiej wystawie - czyli jako klub podajemy np. SVERAK i odpowiedni dla tego klubu numer rodowodu.

Transfer jest wymagany tylko od klubów FIFe, z innych organizacji, jeżeli posiadają taki dokument to należy wystąpić o niego, jest to informacja dla KR, że kot został „wypisany” z federacji, zazwyczaj zachowywania jest informacja o kupującym.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon cze 09, 2008 18:10

A co w przypadku, gdy kot sprowadzony jest z organizacji innej niż Fife i zgodnie z nowymi przepisami musi wziąć udział w wystawie w klasie kontrolnej zanim rodowód zostanie wysłany do nostryfikacji?
Na zgłoszeniu wystawowym takiego kota można po prostu wpisać rodowód w trakcie nostryfikacji?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 09, 2008 20:11

to jest zgłoszenie w klasie kontrolnej 13 czyli nowicjat/kontrolna, tam trzeba wpisać numer rodowodu jaki będzie nostryfikowany.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto cze 10, 2008 8:33

milva b pisze:A co w przypadku, gdy kot sprowadzony jest z organizacji innej niż Fife i zgodnie z nowymi przepisami musi wziąć udział w wystawie w klasie kontrolnej zanim rodowód zostanie wysłany do nostryfikacji?
Na zgłoszeniu wystawowym takiego kota można po prostu wpisać rodowód w trakcie nostryfikacji?


Każdy kot? Możesz podrzucić jakiegoś linka do tych przepisów, bo nie mam pojęcia, o co chodzi i na stronie FIFe nie widzę, a za kilka miesięcy będzie mnie to żywo interesowało ;)
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 10, 2008 9:41

Kwestię tej klasy kontrolnej będę wyjaśniać, bo na ostatniej wystawie pojawiły sie koty z klubów fife, które zostały przez Kluby skierowane do klasy kontrolnej.

Jak będę miał jakieś informacje to napiszę ;)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Sob cze 14, 2008 15:54

Co to za klasa kontrolna?
Pierwsze slysze...:(
Tez poprosze jakis link do przepisow...po polskiemu.

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 27, 2008 10:27

lrafal pisze:Reg.Wystawowy
Rozdział III - Uczestnictwo w wystawie
3.1 Rejestracja w księdze rodowodowej LO lub RIEX
Wszystkie koty musza być zarejestrowane w księgach rodowodowych LO lub RIEX prowadzonych przez członków FIFe. Ten wymóg nie dotyczy kotów domowych i kotów w klasie nowicjatu.

Nostryfikacja rodowodu trwa max 2 tygodnie + poczta - czyli od 2 do 4 tyg. przy sprawnie działającym klubie (i niemającym długów w FPL)

Jeżeli nostryfikowany rodowód ma błędy i został odesłany do poprawki - taki kot ma już swój wpis w LO/RX i można poprosić o jego podanie.

Jeżeli nie dostaliśmy jeszcze papierów dla naszego kota a organizacja zagraniczna wystawiła już rodowód to zawsze możemy za pozwoleniem hodowcy wystawić jego kota na Polskiej wystawie - czyli jako klub podajemy np. SVERAK i odpowiedni dla tego klubu numer rodowodu.



Irafal, po długich rozmowach z hodowcą należącym do Felikatu mam pewność, że jednak to nie takie proste.
Od 2 dni jestem szczęśliwą posiadaczką kotki brytyjskiej z Holandii (hodowca zarejestrowany w Felikacie). Kotka spełnia wymóg w zacytowanym fragmencie regulaminu (jest zarejestrowana w księgach rodowodowych FIFe, tyle że przejściowo nalezy do Felikatu).

Zależało mi żeby wystawić koteczkę w Sopocie (termin zgłoszeń upływał w dniu, gdy mała przyjechała do mnie), dlatego umówiłam się z hodowcą, abym mogła wystawić koteczkę pod jej nazwiskiem. Tylko jest jedno "ale". Jesli decyduję sie na takie rozwiązanie to hodowca nie może wystąpić o transfer z datą wcześniejszą niż data wystawy w Sopocie. Data transefru w opinii Felikatu jest datą, w której kot przestaje funkcjonować pod ich auspicjami. W przypadku wystawienia kotki przeze mnie pod nazwiskiem hodowcy z Felikatu po dacie transferu (a przed datą dokonania nostryfikacji inaczej nie będę mogła jej wysawić zgodnie z tym co piszesz), hodowca z Felikatu musi liczyć się z restrykcjami ze strony swojego klubu. Nie wiem jakie nieprzyjemności mogą go za to czekać, ale to oczywiste, że nie wobec sprzeciwu Felikatu (a taki został sformułowany) to rozwiązanie nie będzie przez nas stosowane.

To w praktyce oznacza, że:
1. weźmiemy udział w wystawie sopockiej z kotką oficjalnie z Felikatu,
2. hodowca wystąpi o transfer z datą po Sopocie (7.07),
3. czekaaaaaaamy i mamy przerwę wystawową :roll:

Przerwa nie bedzie krótka, bo oczekiwanie na transfer trwa. Poczta z Holandii też zabierze trochę czasu, oczekiwanie na nostryfikację również. A do tego trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli wystawa jest w danym terminie, to zgłoszenia są przyjmowane z pewnym wyprzedzeniem, w przypadku wystaw zagranicznych nawet z dużym.

Pytanie jaki jest cel takiego podejścia, zgodnie z którym do chwili nostryfikacji kotki mam możliwość wystawiania jej pod szyldem poprzedniego klubu (który jej klubem z chwilą wystawienia transferu nie będzie)? Niestety w praktyce to ustalenie powoduje, że na min. 2 miesiąca (albo i dłużej) będę wyautowana z wystaw :roll: Szkoda, bo mamy okres leni, więcej czasu, piekną kotkę którą chielibyśmy się pochwalić i wielką ochotę na udział w wystawach po dość długiej przerwie (nie mieliśmy kogo wystawiać ostatnimi czasy).

Myślałam, że FPL chodzi o to, aby brać udział udział w wystawach, a nie uniemożliwiać go zainteresowanym :? Muszę powiedzieć, że jestem mocno rozczarowana :(

buba

 
Posty: 3433
Od: Pon lut 17, 2003 14:22
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt cze 27, 2008 16:28

I mają rację, kot po wystawieniu transferu nie jest już zarejestrowany w księgach i Felikat już nie może takiego zgłoszenia potwierdzić.
I dokładnie z tego samego powodu nie może tego zgłoszenia potwierdzić klub FPL (do czasu rejestracji w księgach FPL)

Jak znajdziesz lepsze rozwiązanie problemów wystawiania kotów importowanych z federacji, które mają problem z wydrukowaniem transferu to napisz, mi nic innego do głowy nie przychodzi.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt cze 27, 2008 16:30

Czy wiadomo już co i jak z tą klasą kontrolną?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt cze 27, 2008 21:48

jeszcze nie, może na wystawie w Sopocie się coś wyjaśni.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto lip 01, 2008 22:18

witam
mam pytanie : Jak sie ma rodowód ICF do FIFe ??? trzeba nostryfikować czy nie? oraz jak wygląda sprawa wystaw FIFe w przypadku pozostania w ICF??

Piper

 
Posty: 27
Od: Sob sty 19, 2008 13:33
Lokalizacja: woj śląskie

Post » Wto lip 01, 2008 22:20

jeszcze jedno czy w przypadku konieczności nostryfikacji rodowodu jest jakiś dodatkowy tok postępowania????chodzi o pierwszą wystawę po nostryfikacji

Piper

 
Posty: 27
Od: Sob sty 19, 2008 13:33
Lokalizacja: woj śląskie

Post » Czw lip 03, 2008 13:00

:( no proszę i nikt nie odpowie

Piper

 
Posty: 27
Od: Sob sty 19, 2008 13:33
Lokalizacja: woj śląskie

Post » Czw lip 03, 2008 13:02

Piper pisze::( no proszę i nikt nie odpowie


nie ma specjalnego toku
dopiero sama nostryfikowałam rodowód ICF (pare dni temu chyba)
i wybieram sie na wystawe w tym tygodniu

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości