nostryfikacja a udzial w wystawie

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro sie 13, 2008 12:53

Bardzo, bardzo dziekuję Pani Irenie i całej obsadzie Biura Rodowodowego ...
:flowerkitty: :flowerkitty: :flowerkitty: :flowerkitty: :flowerkitty: :flowerkitty: :flowerkitty: :flowerkitty: :flowerkitty:
Obrazek

tree

Avatar użytkownika
 
Posty: 859
Od: Śro lip 13, 2005 21:33
Lokalizacja: kraków

Post » Śro sie 20, 2008 18:15

Pomocy!!!!!
Jestem zielona jak wiosenna trawka!!! Mam nadzieję że mi ktoś wyjaśni od podstaw jak to jest z tymi nostryfikacjami. Prześledziłam już poprzednie dyskusje i już nic nie wiem :(
Problem polega na tym że zakupiony kotek ma rodowód w FFE, którego członkiem jest ICF (nr rodowodu MTMK-ICF LO), ale zapisałam się do klubu należącego do FIFE, więc muszę przeprowadzi nostryfikację rodowodu. Na domiar złego zdążyliśmy już się wybrać na wystawę i kotka zdobyła dyplom w klasie 11 (do 10 miesięcy) z oceną EX2 (na dyplomie jest oczywiście nr rodowodu MTMK-ICF LO)
Moje pytania brzmią:
1. Czy nostryfikację powinnam zrobić częściową tzn taką bez nowego rodowodu?, czy może muszę zrobić zupełnie od podstaw z nowym rodowodem?
2. Czy muszę w związku z tym postarać się o transfer?
3. Czy jeśli zmieni się numer rodowodu, to dyplom, który uzyskała kotka przestanie mieć jakąkolwiek wartość?

Proszę pomóżcie!!!!

P.S.Mam nadzieję że ktoś będzie potrafił mi tak wyjaśnić że wszystko będzie dla mnie jasne :)

asia1609

 
Posty: 1
Od: Śro sie 20, 2008 17:06

Post » Śro sie 20, 2008 20:25

Sprowadzam kota z CFA,
proszę o wytłumaczenie krok po kroku co powinienem otrzymać od hodowcy i zrobić
i kiedy mogę wystawić kota
Obrazek

BartolloMeo

 
Posty: 64
Od: Wto wrz 20, 2005 21:11
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Śro sie 20, 2008 23:49

z CFA to musisz miec rodowód przynajmiej 3 pokolenia (a najlepiej 4)
musisz nostryfikowac rodowód kota i dopiero po uzyskaniu numeru rejestracyjnego (PL)FPL ..... wtedy możesz go zgłaszać na wystawy jako członek klubu FPL :)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw sie 21, 2008 11:30

ostatnio oglądałam taki rodowód CFA ,brak w nim kodów EMS ,należy dokonac tłumaczenia kolorów kotów (wg informacji BR)
nam udało się (właścicielce kota) uzyskać rodowody jeszcze SHKRP rodziców tego kocięcia :wink:
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob sie 23, 2008 20:28

więc jak mam rodowód CFA 4 pokoleniowy (bez kodów EMS) to co jeszcze mam zrobić?
Obrazek

BartolloMeo

 
Posty: 64
Od: Wto wrz 20, 2005 21:11
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Nie sie 24, 2008 9:39

BartolloMeo pisze:więc jak mam rodowód CFA 4 pokoleniowy (bez kodów EMS) to co jeszcze mam zrobić?


przetłumaczyć na EMS , wypełnić Wniosek o nostryfikację , w zależności jakie masz dalsze plany wzgledem kota (on lub jego potomstwo )
jeżeli zostanie w FPL - najlepiej poprosić również o wydanie nowego naszego Rodowodu


sprawdż dokładnie czy kolory kotów na rodowodzie są pisane np.Shaded Tortie czy ma np. tylko kod -52062 :wink:

a najlepiej zasięgnij opinii w swoim własnym klubie - może mają lepsze informacje :D
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw wrz 04, 2008 9:09

Mam problem. Kupiłam kota za granicą, poza Unią, dostałam m.in. rodowód , ale zwieloma "literówkami". Nie mogę go dać do nostryfikacji. Czekam na poprawiony. Ale wiemy wszyscy jak działa poczta, a ja mam ochotę zgłosić malucha na wystawę. Czy wystarczy w takiej sytuacji zgłosić kota do swojego stowarzyszenia (PFA) i za 2-3 tygodnie dać rodowód do nostryfikacji. Czy narazie mam szlaban na wystawy? Czy może mi ktos podpowiedzieć?
Kota i Kuba (dom), Malibu, Amba i Milo (SIB), Ozzy i Onni (MCO) oraz Chivas(*14/08/2010) i Anubis (BPP) oraz Santtu (DSP) a inne pewnie życie dopisze.

Barbapapa

 
Posty: 247
Od: Wto paź 30, 2007 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 09, 2009 15:42

Ostatnio sprowadziłam kota z CFA, nie ma w rodowodzie numerów EMS, tylko np. black tabby , czy mam po prostu dołączyc kartke do rodowodu i transferu z napisem ten i ten kot ma kod n 22?

Świtezianka

 
Posty: 252
Od: Czw kwi 10, 2008 15:33

Post » Pon lut 09, 2009 15:49

Barbapapa pisze:Mam problem. Kupiłam kota za granicą, poza Unią, dostałam m.in. rodowód , ale zwieloma "literówkami". Nie mogę go dać do nostryfikacji. Czekam na poprawiony. Ale wiemy wszyscy jak działa poczta, a ja mam ochotę zgłosić malucha na wystawę. Czy wystarczy w takiej sytuacji zgłosić kota do swojego stowarzyszenia (PFA) i za 2-3 tygodnie dać rodowód do nostryfikacji. Czy narazie mam szlaban na wystawy? Czy może mi ktos podpowiedzieć?

Dopóki nie wykonasz nostryfikacji to masz szlaban na wystawy - ale dowiedz sie w swoim klubie. :)
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon lut 09, 2009 15:59

Świtezianka pisze:Ostatnio sprowadziłam kota z CFA, nie ma w rodowodzie numerów EMS, tylko np. black tabby , czy mam po prostu dołączyc kartke do rodowodu i transferu z napisem ten i ten kot ma kod n 22?

Tak, zrob ksero/kopie rodowodu i na kopii przetlumacz kolory kotow.
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Czw lip 18, 2013 9:19 Re:

bratpit pisze:
Świtezianka pisze:Ostatnio sprowadziłam kota z CFA, nie ma w rodowodzie numerów EMS, tylko np. black tabby , czy mam po prostu dołączyc kartke do rodowodu i transferu z napisem ten i ten kot ma kod n 22?

Tak, zrob ksero/kopie rodowodu i na kopii przetlumacz kolory kotow.


czy te kolory kotów wpisac we wszystkich pokolenaich??
do samego końca?
czy wystarcza re pierwsze 3 np
bo juz pod koniec rodowodu jest taki maczek że okiem sokola nie doczytasz
a juz o wpisaniu nie ma mowy
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Wto lip 30, 2013 19:04 Re: nostryfikacja a udzial w wystawie

do samego konca :kotek:

Isia23

 
Posty: 605
Od: Nie lut 11, 2007 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 31, 2013 20:02 Re: nostryfikacja a udzial w wystawie

musiałam ksero zrobic powiększone bo sokół by nie dostrzegł -wsio opisane,choc taki maczek że nie było gdzie wpisac tych numerów ,wszystko na kupie :oops:
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Nie paź 06, 2013 22:21 Re:

bratpit pisze:
Barbapapa pisze:Mam problem. Kupiłam kota za granicą, poza Unią, dostałam m.in. rodowód , ale zwieloma "literówkami". Nie mogę go dać do nostryfikacji. Czekam na poprawiony. Ale wiemy wszyscy jak działa poczta, a ja mam ochotę zgłosić malucha na wystawę. Czy wystarczy w takiej sytuacji zgłosić kota do swojego stowarzyszenia (PFA) i za 2-3 tygodnie dać rodowód do nostryfikacji. Czy narazie mam szlaban na wystawy? Czy może mi ktos podpowiedzieć?

Dopóki nie wykonasz nostryfikacji to masz szlaban na wystawy - ale dowiedz sie w swoim klubie. :)

Sposobem na obejście tego jest zgłoszenie kota na wystawę przez hodowcę - nie trzeba mieć wtedy rodowodu FPL, ani też innego członka FIFE. Tak robiłam z moją Hanką - podesłałam do hodowczyni link ze zgłoszeniem z prośbą o wypełnienie oraz przesłanie do mnie potwierdzenia przyjęcia na wystawę. Potem trzeba się tylko dogadać z organizatorem wystawy, żeby zgodzili się na płatność w PLN (wystawcy zagraniczni płacą w € - zakładam, że w Twoim przypadku też chodzi o import), ale to nie powinien być duży problem.

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości