Przydomki hodowlane

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie sty 04, 2009 18:48

Olivia pisze:
danunka pisze:chodzi o realia polskie !
Danunka, realia są takie, że jakiś hodowca z poza Fife może sobie nazwać swoją hodowlę U Lor-da i na to już całkiem nic nie poradzisz.
Ten Lord jednak się rózni, bywają przydomki o wiele bardziej do siebie podobne, wystarczy po bazie fifeowskiej pogrzebać ;)

Nie dyskutuj, Danunka powiedziala ze juz koniec dyskusji. Idziemy umyc zabki, buzie i spac. ;) Wężykiem, wężykiem... :)
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Nie sty 04, 2009 18:51

bratpit pisze: koniec dyskusji. Idziemy umyc zabki, buzie i spac. ;) Wężykiem, wężykiem... :)


:D zaraz dobranocka ,może będzie kot Filemon :catmilk:
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie lut 15, 2009 16:37

Taka lista z przydomkami hodowlanymi to świetny pomysł. Wymyślasz sobie nazwę hodowli i jeśli spis przydomków jest ułożony alfabetycznie to wystarczy potem sprawdzić. I może szybciej by wysyłali potwierdzenie. Aha i jeszcze coś. Gdzieś wyczytałam, że przed założeniem hodowli trzeba wysłać rodowód do FPL pocztą. Ale jak ktoś na poczcie ukradnie to po hodowli i rodowodzie?! To by było przykre...

Quera

 
Posty: 4148
Od: Pon lut 09, 2009 17:28
Lokalizacja: Tychy

Post » Nie lut 15, 2009 17:25

Quera pisze:Taka lista z przydomkami hodowlanymi to świetny pomysł. Wymyślasz sobie nazwę hodowli i jeśli spis przydomków jest ułożony alfabetycznie to wystarczy potem sprawdzić. I może szybciej by wysyłali potwierdzenie.

taka lista istnieje na serwerze Fife.

Quera pisze:Aha i jeszcze coś. Gdzieś wyczytałam, że przed założeniem hodowli trzeba wysłać rodowód do FPL pocztą. Ale jak ktoś na poczcie ukradnie to po hodowli i rodowodzie?! To by było przykre...
zawsze można wystąpić o duplikat rodowodu.
Obrazek

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Nie lut 15, 2009 17:32

a ten duplikat rodowodu ile kosztuje?

Quera

 
Posty: 4148
Od: Pon lut 09, 2009 17:28
Lokalizacja: Tychy

Post » Nie lut 15, 2009 17:35

Quera pisze:a ten duplikat rodowodu ile kosztuje?

Tyle samo co oryginal.
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto kwi 21, 2009 14:59

Czy ktoś moze wie, jak długo czeka sie na przydomek hodowlany?Wniosek złożyłam miesiac temu.Napisałam maila do biuro i cisza.

miki7

 
Posty: 25
Od: Sob kwi 18, 2009 17:00

Post » Wto kwi 21, 2009 16:34

miki7 pisze:Czy ktoś moze wie, jak długo czeka sie na przydomek hodowlany?Wniosek złożyłam miesiac temu.Napisałam maila do biuro i cisza.


Witam, obecnie zajmuję się rejestracją przydomków.

Na przydomek czeka się różnie, nie ma określonego wymogiem czasu, w jakim dokumenty są załatwione. Czasem jest to tydzień, czasem miesiąc, czasem trochę dłużej. Obieg dokumentów między klubami a biurem rodowodowym często też troszkę wydłuża ten czas, poza tym do wysyłki (do zatwierdzenia w FIFe) wysyła się po kilka wniosków, co czasami trochę trwa, bo trzeba te wnioski "uzbierać do wysyłki". Odpowiedź także czasem nie przychodzi od razu. Osoba zatwierdzająca przydomki w FIFe jest sędzią felinologicznym i często wyjeżdża.

Dzisiaj otrzymałam faks z zatwierdzonymi przydomkami, proszę o pw z danymi, to odpowiem, o ile wniosek znajdował się między wysłanymi przeze mnie inymi propozycjami nadania przydomków.

Pozdrawiam,
Anna Lewandowska

makaranka

Avatar użytkownika
 
Posty: 510
Od: Pon lut 03, 2003 22:09
Lokalizacja: okolice Poznania

Post » Sob maja 16, 2009 21:50

bratpit pisze:Ostanio zostal zarejestrowany przydomek Alamira*PL, a inna osoba ma zarejestrowany przydomek Almira*PL i nikt kopii o to nie kruszy, a tym bardziej nie sugeruje plagiatu i podszywania sie pod inna hodowle. Smutne, ze tak sie zachowujesz.


Tylko że Alamira i Amira nie mają tego samego "znaczenia" jak np Lord i u lor-da, czy Duszek Lasu i Duch Lasu... gdzie tu znowu znaczenie jest bardzo podobne. A że Fife zatwierdziło? Bo tam obowiązuje język angielski i nie każdy może zauważyć brak różnicy w semantyce. Mnie osobiście przeszkadza to że pewne rzeczy nie są weryfikowane już u nas w Polsce i czuję się w jakiś sposób poszkodowana...
a mówienie to niech sobie FIFe zatwierdzi... póki cię to nie spotka to pewnie będziesz tak mówił, ale jeśli ktoś będzie miał podobną nazwę do twojej i jeszcze miał hodowlę w twoim regionie... podejrzewam że też byś się zirytował i raczej zmienił zdanie... Ale kto wie, może się mylę...

gumisia

 
Posty: 2
Od: Pt sty 13, 2006 14:30
Lokalizacja: Bielsk-Biała

Post » Śro kwi 18, 2012 20:26 Re: Przydomki hodowlane

mam pytanie - czy żeby zgłosić przydomek hodowlany drukujemy ten druk dostępny na stronie klubu czy można to zgłosić , wysłać jakoś meilowo ? czy trzeba dołączyć jakieś dokumenty ?

NaszaBajka

 
Posty: 47
Od: Nie mar 11, 2012 12:50
Lokalizacja: Leszno

Post » Czw kwi 19, 2012 18:33 Re: Przydomki hodowlane

Pobierasz druk ze strony klubu i go wypełniasz, a następnie wysyłasz do klubu, płacisz i czekasz. Warto przedtem sprawdzić czy taki przydomek nie istnieje na stronie FIFe.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Sob maja 26, 2012 14:34 Re: Przydomki hodowlane

Jestem zielona i proszę o oświecenie. :wink:
Jestem zarejestrowana w klubie i chcę zarejestrować przydomek na dniach, jako (imiona i nazwiska przykładowe) Janina Kowalska, a powiedzmy za rok wyjdę za mąż i zmienię imię i nazwisko na Aleksandra Nowak. :mrgreen:
Pod jakim nazwiskiem będzie mój przydomek po mojej zmianie nazwiska? Czy muszę składać dodatkowe dokumenty oprócz zgłoszenia poprawek w moich danych w FPL?
Pozdrowienia, Anka :)
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 26, 2012 22:57 Re: Przydomki hodowlane

Zgłaszasz tylko zmianę nazwiska, w odpowiedzi dostajesz nowy druk rejestracji przydomka.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Nie maja 27, 2012 9:20 Re: Przydomki hodowlane

Ok, dzięki serdeczne 8)
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie maja 27, 2012 14:09 Re: Przydomki hodowlane

To ja też podpytam :oops: czy nowe zasady przegłosowane właśnie na GA wejdą dopiero od pierwszego stycznia czy wcześniej :)

ewkaa

 
Posty: 10892
Od: Śro sie 31, 2005 19:02
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości