Przydomki hodowlane

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto mar 07, 2006 18:29

Czuje sie świetnie,nie mam złego humoru (gdybym miała nie rozmawiałabym z Wami :( ),szef na mnie nie krzyczy,bo nie mam szefa i nie jestem agresywna ,bo do takich nie należę ale jestem przewidująca :wink: Teraz siedze przy moich 11 dniowych kocich maluszkach,które maja przydomek,bo ponad dwa lata temu go zarejestrowałam.
Proponuję na forum zrobic dział "WYPŁAKIWALNIA",gdzie bedzie każdemu można wrzucic coś co go boli :?
Magis i Rincevind serdecznie Was pozdrawiam i zapraszam do Szczecina na wystawę :kitty:
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto mar 07, 2006 18:56

po tym co piszesz a przede wszystkim jak to chyba podziękuję za to zaproszenie.

Magis

 
Posty: 3737
Od: Pon lis 14, 2005 13:41
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 07, 2006 19:28

przeglšdam ten wštek i oczom nie wierzę, co czytam 8O
po co w was wszystkich tyle złoœci - na FIFe, na danunkę i "zawiłe procedury" :wink:
System przyznawania przydomków hodowlanych w taki, a nie inny sposób trwa już od wieeeelu lat, jest niezmienny, niezawodny, sprawdzony i działa tak samo we wszystkich państwach, które sš członkami FIFe.
Ja wiem , że każdy ma swoje wypracowane i przemyœlane metody działania w życiu i wspaniałe pomysły, ale FIFe jest doœwiadczonš organizacjš i wie co robi.
A co to znaczy BANK PRZYDOMKÓW dostępny dla każdego ?
Jak go uaktualniać i kiedy ?
WyobraŸcie sobie sytuację, że Pan X nie znajduje w banku przydomków nazwy np. KOTPOL, więc wysyła takš propozycję do FIFe. Inny Pan Y wysłał zgłoszenie tej nazwy 1 lub 2 tygodnie wczeœniej. Komu przyzna federacja taki właœnie przydomek ?
I czy Pan X nie będzie miał pretensji i czy zrozumie ? Po co to wszystko i czemu ma służyć ?
Zawsze czekało się na przydomek 1-2 miesięcy i wszyscy to rozumieli.
Przecież to idzie przez wiele ršk - klub macierzysty, FPL, FIFe i z powrotem tš samš drogš wraca. To według niektórych tu w wštku ile to powinno trwać ?
POZDRAWIAM WSZYSTKICH i życzę więcej życzliwoœci i wyrozumiałoœci dla społecznej pracy innych - dziękuję

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 07, 2006 19:50

EverGreen, ja naprawdę nie rozumiem o co chodzi... najpierw danunka teraz Ty. Ręce opadają. Jaka złość?????
Zaproponowałam ułatwienie pracy, czy to jest jakaś złość na kogokolwiek???? I gdzie tu lamenty? Bo ja nie wiem...

Jak przeczytasz dokładnie mój wcześniejszy post to powinnaś wiedzieć o co chodzi. Uaktualnianie bazy danych z przydomkami w necie nie różni się tak naprawdę od uaktualniania bazy danych dostępnej na lokalnym kompie. Przeciez i tak toś te przydomki musi mieć zebrane w jedną całość, tak? Ktoś je już weryfikuje? Więc dlaczego nie miałby taki ktoś dostawać już wstepnie zweryfikowanych przydomków przez samych zainteresowanych? Nie sądzisz, że to by ułatwiło pracę? I skróciło czas oczekiwania do czasu potrzebnego na przesłanie dokumentów?
Znam osobe, która czeka na przydomek od 4 miesięcy. Rozumiem, że przechodzi taki przydomek przez wiele rąk... ale sa pewne granice.

Jeżeli można ułatwiać pracę to nalezy to robić. Szczególnie jeżeli ktoś pracuje społecznie.

Magis

 
Posty: 3737
Od: Pon lis 14, 2005 13:41
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 07, 2006 19:54

EverGreen pisze:A co to znaczy BANK PRZYDOMKÓW dostępny dla każdego ?
Co znaczy? To znaczy: http://www.cfa.org/cattery-names/#

Konkurencja jakoś sobie radę dała z „trudnościami” :wink:
Obrazek

Projektowanie stron internetowych www.mirieldesign.com --- Genetyka: Dziedziczenie kolorów w pigułce, Inbred --- Koty norweskie leśne Skogkatt.pl

Miriel

Avatar użytkownika
 
Posty: 1287
Od: Czw lut 12, 2004 18:27
Lokalizacja: Kielce

Post » Wto mar 07, 2006 20:21

Wyciąg z "Cattery Names Rules
date of issue: 01.01.2006"


"8. The application for registering a cattery name shall be sent by the FIFe member to the FIFe secretary. Three alternative names should be submitted.

A cattery name may only be registered if no other identical or similar cattery name, which might give rise to confusion, is listed in the BCN."

http://www.fifeweb.org/wp/lib/lib_rls_cn_2006.html

Jak postępować, gdy znajdzie się hodowlę o podobnej (różnica 2 liter w dwuczłonej nazwie) nazwie? W Polsce?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38272
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto mar 07, 2006 21:08

Jeśli coś działa od lat i wedle niektórych jest doskonałe to znaczy ze jest już przestarzałe. Być może sam mechanizm jest ok, ale po co kilka par rąk ma przekłądać te same papiery? Równie dobrze mozna posłużyć sie skanami potwierdzonymi np przez klub lub FPL, a dalej juz tylko elektronika. Gdyby ktokolwiek nie zauważył to mamy XXI wiek i jest cos takiego jak mail. Kwestia sprawdzenia przez hdowce czy taki przydomek jest zarejestrowany tez nie jest zbyt skomplikowana, bo jest coś takiego ja logowanie się choćby na forum, czy zakładanie domeny internetowej. I tam jakoś można to sprawdzic, a nicków i domen jest ciut wiecej w sieci niż hodowli. Wiec nie mówmy o problemach technicznych.
Pytanie moje było spowodowane tym, że niedługo będe skłądał wniosek o taki przydomek i chciałbym choc tą kocią formalność przejśc bezboleśnie, bo mam dosyć gubienia moich papierów, przeciągania w czasi i innych dziwności. Szczerze niewiele mnie obchodzi czy ktoś to wykonuje społecznie czy inaczej. Ja za to płace i to niemałe pieniadze wiec należy mi się odrobina szacunku jako klientowi.
Aida-RUS
Obrazek
Obrazek

Rincevind

 
Posty: 192
Od: Sob cze 25, 2005 0:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 07, 2006 21:31

danunka pisze::lol: informacje sa przesyłane do Klubu.W naszym wypadku- dostała Prezes CCP i ja jako sekretarz :wink:
Oczywiście nie omieszkałam natychmiast powiadomić zainteresowanych naszych członków - a co niech sie cieszą :lol: :lol:


No właśnie ja sie tak cieszę :lol:
Już jesteśmy Dwa Susy*PL :D
Do you think this is wise, boy? Crossing blades with a pirate?
Obrazek

Ćma

 
Posty: 1576
Od: Wto sty 18, 2005 11:51
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto mar 07, 2006 21:33

Ćma a długo czekałaś? jeżeli można wiedzieć oczywiście :)

Magis

 
Posty: 3737
Od: Pon lis 14, 2005 13:41
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 07, 2006 21:47

Bardzo krótko. Prawdę mówiąc nie wiem dokładnie którego złożyłam wniosek. :oops: Miesiąc może? W każdym razie na tyle krótko, że tylko raz się zdążyłam zapytać, czy coś może wiadomo na ten temat.
Ale jestem całym sercem za internetowym bankiem przydomków hodowlanych. Już samo wymyślanie czegoś sensownego na całe życie, to ciężkie i stresujące zajęcie, a jeszcze późniejsze czekanie może czlowieka wykończyć. Ja poszłam na całość i wykupiłam domenę jeszcze przed oficjalnym przyznaniem przydomka. Strona też jest już prawie skończona. Postawiłam wszystko na jedną kartę licząc, że nikt oprócz mnie nie wpadnie na równie twórczy pomysł. :lol: Ale jakby się nie udało to teraz bym siedziała i płakała.
Do you think this is wise, boy? Crossing blades with a pirate?
Obrazek

Ćma

 
Posty: 1576
Od: Wto sty 18, 2005 11:51
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto mar 07, 2006 21:47

Baze polskich przydomkow to ja mam, ale same polskie to malo.

Jak FIFe bedzie chcialo to moge im zrobic ;)

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto mar 07, 2006 22:02

Ćma pisze:Postawiłam wszystko na jedną kartę licząc, że nikt oprócz mnie nie wpadnie na równie twórczy pomysł. :lol: Ale jakby się nie udało to teraz bym siedziała i płakała.


no to ja jestem cykor, boję się wykupić domenę, tym bardziej, że wymysliłam sobie nazwę "niezbyt polską" ;) i własnie się boję, że mogłabym "siedziec i płakać".

Magis

 
Posty: 3737
Od: Pon lis 14, 2005 13:41
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 07, 2006 22:31

Rincevind pisze:Szczerze niewiele mnie obchodzi czy ktoś to wykonuje społecznie czy inaczej. Ja za to płace i to niemałe pieniadze wiec należy mi się odrobina szacunku jako klientowi.


A powinno Ciebie obchodzic, bo gdyby to nie bylo spolecznie a zarobkowo to placil bys 5 do 10 razy wiecej.

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto mar 07, 2006 22:57

no nie do końca. Mam szacunek do tych ktorzy pracuja społecznie ( do tych za pieniadze tez zeby nie było watpliwości), tyle że jesli płace za coś to wybacz ale oczekuje ze zostanie to wykonane w ramach obowiazujacych norm i regulaminów, a nie na odwal sie i przeciaganie w nieskonczonosc(to nie wycieczka w Twoja strone). Hodowca nie jest intruzem i istota przeszkadzajaca, tylko to on płaci i jest dość istotnym elementem tego organizmu. Mowisz ze kosztowalo by wiecej. a prosze bardzo, naprawde nie mam nic przeciwko temu.
Aida-RUS
Obrazek
Obrazek

Rincevind

 
Posty: 192
Od: Sob cze 25, 2005 0:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 07, 2006 23:13

Ćma pisze:Bardzo krótko. Prawdę mówiąc nie wiem dokładnie którego złożyłam wniosek. :oops: Miesiąc może? .

Wniosek o rejestrację przydomka dla hodowli Ćmy został przekazany dokładnie 21.01.2006 r do Biura Zarządu FPL w Łodzi :D
jeszcze jedno dodam jakby kto nie wiedział :"Zarejestrowany przydomek hodowlany jest chroniony przez 20 lat po wygasnieciu hodowli lub po śmierci właściciela." i dalej "Nazwa przydomka może zostać przekazana tylko prawowitemu spadkobiercy,będacemu członkiem Klubu (FIFe)."
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości