Elektroniczne zgłaszanie miotu i dyplomu

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon kwi 20, 2020 11:33 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

JoannaP0000 pisze:Próbuję zgłosić miot i stanęłam przy kolorze, w przypadku moich kotów abisyńskich kolor to ABY n, jednak cały czas mam komunikat, że jest nieprawidłowy, co mam wpisać, żeby przejść dalej?

W pole kolor wpisz samą literę "n".
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon maja 04, 2020 6:53 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

W razie potrzeby korekty danych zgłaszać na druku tradycyjnie, przez klub?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 04, 2020 9:23 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

tak, to mailem można załatwić
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw maja 07, 2020 14:21 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Pozwoliłam sobie wysłać PW.

dragon_lady1

 
Posty: 301
Od: Czw lis 14, 2002 11:09
Lokalizacja: Krzeszowice

Post » Śro cze 24, 2020 8:18 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Czy jeśli jeden z klubów odmówił ale jest już wyjaśnione to muszę nową kartę miotu wypisywać?Odmowili w ciągu kilku godzin od wysłania, wyjaśnione wszystko w ciągu kilkunadtepnych godzin ale żadnych zmian w statucie. Kartę wypelnialam tydzień temu.

MaLeWo

 
Posty: 6
Od: Nie sty 17, 2016 12:57

Post » Śro cze 24, 2020 13:26 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Pod kartą miotu jest przycisk popraw, załadują się dane kotów, poprawić co trzeba i wysłać ponownie.

Jeżeli którykolwiek z klubów jest czerwony (pod kartą miotu) to znaczy, że dokument nie będzie już dalej rozpatrywany i nie ma na co czekać tylko poprawić co trzeba i wysłać ponownie.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Śro cze 24, 2020 14:16 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Dziękuję za info.

MaLeWo

 
Posty: 6
Od: Nie sty 17, 2016 12:57

Post » Wto lis 24, 2020 22:18 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Czy jesli kocur zarejestrowany jest w WCF to wypełniam elektronicznie kartę miotu czy "starym" sposobem papierowa karta?
"Człowiek którego kochają koty nie może być człowiekiem bezwartościowym.",

KotwKratke

Avatar użytkownika
 
Posty: 2208
Od: Nie lis 20, 2011 19:33

Post » Śro lis 25, 2020 0:17 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Elektronicznie, wybierasz klub kocura "Kocur niezarejestrowany w FPL, dodaj skan" dodajesz skan rodowodu (w kolejnym kroku) i już

Oczywiście dotyczy to rodowodów z WCC
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon sie 23, 2021 21:33 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Przymierzam się pierwszy raz do elektronicznego zgłoszenia miotu i jakoś nie jestem przekonana do tego całego elektronicznego zgłoszenia. Wszyscy mnie namawiali, chyba wreszcie się odważę. Wiem, że wielu hodowców się przedstawiło, ale wielu nadal ma problemy. Spróbowałam kilka razy "na sucho" ale ten system jest dosyć nieprzyjazny z wyglądu, czy planowane są jakieś aktualizacje działania i szaty graficznej? Na przykład brakuje mi takiego wyraźnego, "ratunkowego" przycisku powrotu, żeby coś naprawić, jak coś przypadkiem źle kliknę.

laura palmer

Avatar użytkownika
 
Posty: 13
Od: Pon sie 09, 2021 18:55
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Wto sie 24, 2021 18:24 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

tam gdzie można się cofać jest przycisk wstecz, czyli właściwie po całym zgłoszeniu można się poruszać (dalej/wstecz) za wyjątkiem strony logowania i ostatniej potwierdzającej złożenie dokumentu
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto sie 31, 2021 21:19 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

laura palmer pisze:Przymierzam się pierwszy raz do elektronicznego zgłoszenia miotu i jakoś nie jestem przekonana do tego całego elektronicznego zgłoszenia. Wszyscy mnie namawiali, chyba wreszcie się odważę. Wiem, że wielu hodowców się przedstawiło, ale wielu nadal ma problemy. Spróbowałam kilka razy "na sucho" ale ten system jest dosyć nieprzyjazny z wyglądu, czy planowane są jakieś aktualizacje działania i szaty graficznej? Na przykład brakuje mi takiego wyraźnego, "ratunkowego" przycisku powrotu, żeby coś naprawić, jak coś przypadkiem źle kliknę.



Zgłaszam , od samego początku, jest zdecydowanie prościej, a i na mailu masz od razu podgląd na jakim etapie jest wyrabianie rodowodów.
Kiedy Twój klub potwierdził zgodność. I kiedy Biuro Rodowodowe wykonało rodowody.
Ważne , żeby wcześniej dokonać płatności za rodowody i posiadać zapisane na komputerze potwierdzenie zrealizowanego przelewu.
Zgłaszająca miot , dodajesz od razu potwierdzenie.
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 06, 2021 11:58 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

A ja mam pytanie, które już nurtuje mnie od czasu jakiegoś. Zgłaszam dokument miotu, elektroniczny oczywiście. Dla mnie problemu nie ma, jeśli to moja kotka i mój kocur. A jak to jest z kryciami zewnętrznymi ? Czy dane kocura potwierdza tylko klub, bez konsultacji z właścicielem kocura ? Miałam krycie zewnętrzne, klub potwierdził kocura, bez konsultacji z jego hodowczynią i bardzo podobnie było, kiedy ja kryłam na zewnątrz hodowli, klub mnie o potwierdzenie nie pytał. Czy to na pewno jest ok. ?
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pon wrz 06, 2021 12:59 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Enya pisze:A ja mam pytanie, które już nurtuje mnie od czasu jakiegoś. Zgłaszam dokument miotu, elektroniczny oczywiście. Dla mnie problemu nie ma, jeśli to moja kotka i mój kocur. A jak to jest z kryciami zewnętrznymi ? Czy dane kocura potwierdza tylko klub, bez konsultacji z właścicielem kocura ? Miałam krycie zewnętrzne, klub potwierdził kocura, bez konsultacji z jego hodowczynią i bardzo podobnie było, kiedy ja kryłam na zewnątrz hodowli, klub mnie o potwierdzenie nie pytał. Czy to na pewno jest ok. ?


Ania, wpisujesz dane kota i klub w jakim jest zarejestrowany hodowca - i kot.
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 06, 2021 21:00 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

malgosia_07 pisze:
Enya pisze:A ja mam pytanie, które już nurtuje mnie od czasu jakiegoś. Zgłaszam dokument miotu, elektroniczny oczywiście. Dla mnie problemu nie ma, jeśli to moja kotka i mój kocur. A jak to jest z kryciami zewnętrznymi ? Czy dane kocura potwierdza tylko klub, bez konsultacji z właścicielem kocura ? Miałam krycie zewnętrzne, klub potwierdził kocura, bez konsultacji z jego hodowczynią i bardzo podobnie było, kiedy ja kryłam na zewnątrz hodowli, klub mnie o potwierdzenie nie pytał. Czy to na pewno jest ok. ?


Ania, wpisujesz dane kota i klub w jakim jest zarejestrowany hodowca - i kot.
Gosiu ja to wiem :D moje pytanie było zupełnie inne. Dalej pytam :D przy kryciu zewnętrznym tylko klub potwierdza kocura a gdzie hodowca ? Dlaczego hodowca nie musi potwierdzać, że takie krycie było ? W którym momencie i kto kontroluje w kryciu zewnętrznym, że faktycznie kotka X została pokryta przez kocura Y ? Tylko kluby :mrgreen:
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości