Elektroniczne zgłaszanie miotu i dyplomu

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon sty 06, 2020 9:56 Elektroniczne zgłaszanie miotu i dyplomu

Pytanie techniczne - do elektronicznego zgłoszenia miotu potrzebuję numer rejestracyjny. Domyślam się, że powinien być na druku nadania przydomka.
Na druku nadania przydomka nie mam żadnego numeru ( nawet żadnej daty nie mam) pisać do klubu? :roll:

Siasia

 
Posty: 967
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon sty 06, 2020 10:25 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Ja mam jeszcze nr z SHKRP : cyfry/literka/rok . Czy dalej ten nr funkcjonuje ?
duszek4

duszek lasu

 
Posty: 25
Od: Czw mar 05, 2009 16:33
Lokalizacja: Rybnik

Post » Pon sty 06, 2020 14:14 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Ten numer był drukowany dopiero na przydomkach wystawianych na tych małych poziomych drukach 21/10cm, normalną drogą uzyskania takiego numeru jest zapytanie przez klub.
Numery SHKRP niestety nie funkcjonują.

Dodatkowo trzeba posiadać numer SN z rodowodu matki oraz FPL musi posiadać aktualne dane o członkostwie właściciela kocura i kotki.

Nie miałem jeszcze okazji opisać publicznie procedury zgłoszenia, wygląda to następująco:

Karta miotu składa się z 6 kroków:

1 Dane hodowli
- przydomek (można pominąć człon *PL, lub napisać w całości tak jak w dokumencie nadania przydomka, w tym wypadku nie zamieniać PL miejscami)
- numer hodowli (przydomka)
- klub do którego należy hodowla (ten klub dostanie fakturę za wystawione rodowody)

2 Dane miotu i matka
- data urodzenia
- Imię kotki (piszemy bez tytułów, proszę zwrócić uwagę, że podczas pisania pojawiają się podpowiedzi w linii poniżej, i tam należy wskazać właściwego kota)
- numer SN matki (z rodowodu)
- adres email na który przyjdą informacje odnośnie składanego dokumentu
- czy imię kociaków ma zaczynać się od PL*Przydomek czy najpierw imię a przydomek na końcu
- ilość kociąt w miocie (ile pozycji ma się wyświetlić na kociaki w 4 kroku)

3. Kocur (tylko zarejestrowane w FPL)
- Klub rejestracji kocura (właściciela kocura) jest to ważne pole, ponieważ ten klub będzie potwierdzał krycie.
- imię kocura

4. Dane kociaków
Przydomek jest wstawiony w miejsce, które wskazaliśmy w 2 kroku, dopisujemy:
- imiona,
- płeć,
- rasa się ustawi na taką samą jak ma ojciec i matka, w przypadku ras siostrzanych trzeba je wybrać z listy,
- kolor (jest sprawdzany ze standardem rasy - co do spacji)
- chip (w/g iso ma tylko 15 cyfr)

poniżej jest miejsce na opcje klubowe (laminowanie, rodzaj wysyłki itp) ale tylko dla klubów, które mają takowe (i mi je zgłosili)

5. wyświetlenie dokumentu miotu, podsumowanie, jak coś jest źle możemy płynnie się poruszać pomiędzy punktami 2-5 bez utraty wpisanych informacji za pomocą przycisków wstecz-dalej na dole strony.

6. zapis dokumentu nadanie numeru ID, wyświetlony (i wysłany mailem) zostanie również link do wysłanego dokumentu. Jak coś trzeba poprawić to można do 15min anulować i poprawić.

Na dokumencie miotu możemy w polu notatki dodać informacje dodatkowe np, jak brakowało numeru chipu u rodzica to możemy to tam właśnie wpisać.
W polu notatki swoje informacje mogą dopisywać Kluby i FPL.

Obieg dokumentu:
- hodowca wypełnia dokument (istnieje możliwość wycofania dokumentu do 15min od wysłania)
- formularz wysyła powiadomienie na email do: hodowcy, klubu hodowcy, klubu gdzie jest zarejestrowany kocur.
- każdy z klubów może zaakceptować dokument lub go odrzucić (powód powinien być zapisany w polu notatki)
- w przypadku obu akceptacji jest kierowany do wykonania przez FPL,
- w przypadku: odrzucenia (przynajmniej 1) lub anulowania przez hodowcę, dokument jest zwracany hodowcy (osobne info na email) do poprawki, dopiero wtedy można dokument poprawić.

Trochę skomplikowane wyszło ;)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon sty 06, 2020 14:25 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Bardzo dziękuję za szybką pomoc :1luvu:

Siasia

 
Posty: 967
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon sty 06, 2020 19:25 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

lrafal pisze:Numery SHKRP niestety nie funkcjonują.

To co maja wpisać hodowcy z przydomkiem nadanym za czasów SHKRP?

Czy tym przydomkom został nadany jakiś numer i by go uzyskać trzeba się zwrócić do klubu?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon sty 06, 2020 20:39 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Każdy zarejestrowany hodowca ma nadany numer, możesz wystąpić przez klub z prośbą o nowy druk przydomka, lub o podanie samego numeru.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon sty 06, 2020 21:10 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

lrafal pisze:Każdy zarejestrowany hodowca ma nadany numer, możesz wystąpić przez klub z prośbą o nowy druk przydomka, lub o podanie samego numeru.

Dzięki. Nie chodzi mi tylko o mnie, ale o naszych członków, którym będziemy przesyłać instrukcje obsługi nowego systemu. :)
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon sty 06, 2020 22:02 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Przepraszam, ale jeszcze kilka pytań:

lrafal pisze:Imię kotki


Pełne, z przydomkiem? To samo, jeśli chodzi o kocura.

lrafal pisze:kolor (jest sprawdzany ze standardem rasy - co do spacji)

Co oznacza ten wyboldowany przeze mnie fragment?
Kolor i pręgowanie, bo nie widzę by pręgowanie było gdzieś osobno?

lrafal pisze:Jak coś trzeba poprawić to można do 15min anulować i poprawić.


Anulować i poprawić, czy napisać wszystko na nowo?

Piszę instrukcję, więc się dopytuję... :oops:
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon sty 06, 2020 23:07 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

To jest dynamiczna wyszukiwarka, linię niżej są wyświetlane koty pasujące do wpisanej frazy, im więcej wpiszemy tym mniej podpowiedzi będzie wyświetlanych.
Ważne, piszemy bez tytułów.
Działa tak samo: https://ssl.felispolonia.eu/index.php?r=9

Kolor, często kolory są wpisane jednym ciągiem np MCO n0923 - tak nie przyjmie.

Po anulowaniu lub odrzuceniu przez kluby (tylko wtedy) można dokument edytować (pojawi się przycisk [popraw dokument]) (nie trzeba niczego wpisywać na nowo, tylko poprawić wskazane błędy)

Ważna też jest informacja dla klubu, na liście można wybrać tylko kluby, które włączyły obsługę.
O każdym nowym dokumencie klub jest informowany wiadomością e-mail, każdy dokument wymaga reakcji klubu (akceptacja lub odrzucenie+opis) bez tego nic się nie zadzieje samo (są dokumenty z zeszłego roku w kolejce dlatego o tym piszę)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Śro sty 08, 2020 20:28 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Wysłałem testowo i zobaczymy.
Drugi miot nie przeszedł bo kocur jest z WCF - pomimo, że jest ojcem poprzedniego miotu z FPL.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 08, 2020 21:08 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Nasi członkowie zgłosili już kilkanaście miotów, wszyscy są zadowoleni.
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Czw sty 09, 2020 19:09 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Dzień dobry,
Mam przydomek z początku 2010, numer rejestracyjny czterocyfrowy. Próbuję zgłosić miot, niestety, nie działa. Mam komunikat, że podane dane nie pasują.
Co robię nie tak?
Forest Gate*PL hodowla kotów norweskich w kolorze bursztynowym http://forestgate.pl

YennaM

 
Posty: 12
Od: Czw lip 05, 2018 17:19
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 10, 2020 7:17 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Masz 5 cyfr, wysłałem już go do Twojego klubu.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt sty 10, 2020 18:26 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Dziękuję <3
Forest Gate*PL hodowla kotów norweskich w kolorze bursztynowym http://forestgate.pl

YennaM

 
Posty: 12
Od: Czw lip 05, 2018 17:19
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 25, 2020 14:27 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Witam a ja zauważyłam mega krater w systemie a może nawet dwa.
1) kocur zarejestrowany w moim klubie, przy zgłaszaniu miotu i zaznaczeniu mojego klubu, kocur nie wchodził. Więc wpisałam klub macierzysty i weszła karta miotu, która za niedługo została potwierdzona przez klub w którym się urodził. Moja koleżanka która ma kocura odemnie, zarejestrowany pod jej klubem ten sam problem, więc też zrobiła jak ja, wpisała klub macierzysty, po czym dostaje telefon z mojego klubu, dlaczego mam niezarejestrowanego kocura, po dłuższej rozmowie doszliśmy o którego chodzi, że nie jest to mój kocur, więc nie jest zarejestrowany pod moją hodowla, on sie tylko u mnie urodził, klub nie klepnął jej karty miotu, a jej klub klepnął moja, nie sprawdzając czy kocur jest zarejestrowany.
2)Z drugą koleżanka z innego klubu, gdzie krylam jej kotkę. Wypełniła kartę miotu, mój klub przy kocurze i mój klub potwierdził nie pytając mnie o to czy kryła, czy potwierdzam cokolwiek, dosłownie nic. Więc to poprawcie, bo zaczną się legalne, lewe krycia do których nigdy nie doszło.

Paula Zerbinetta

 
Posty: 1
Od: Sob sty 25, 2020 14:00

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości