Elektroniczne zgłaszanie miotu i dyplomu

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Sob sty 25, 2020 15:15 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Paula Zerbinetta pisze:Witam a ja zauważyłam mega krater w systemie a może nawet dwa.
1) kocur zarejestrowany w moim klubie, przy zgłaszaniu miotu i zaznaczeniu mojego klubu, kocur nie wchodził. Więc wpisałam klub macierzysty i weszła karta miotu, która za niedługo została potwierdzona przez klub w którym się urodził. Moja koleżanka która ma kocura odemnie, zarejestrowany pod jej klubem ten sam problem, więc też zrobiła jak ja, wpisała klub macierzysty, po czym dostaje telefon z mojego klubu, dlaczego mam niezarejestrowanego kocura, po dłuższej rozmowie doszliśmy o którego chodzi, że nie jest to mój kocur, więc nie jest zarejestrowany pod moją hodowla, on sie tylko u mnie urodził, klub nie klepnął jej karty miotu, a jej klub klepnął moja, nie sprawdzając czy kocur jest zarejestrowany.
2)Z drugą koleżanka z innego klubu, gdzie krylam jej kotkę. Wypełniła kartę miotu, mój klub przy kocurze i mój klub potwierdził nie pytając mnie o to czy kryła, czy potwierdzam cokolwiek, dosłownie nic. Więc to poprawcie, bo zaczną się legalne, lewe krycia do których nigdy nie doszło.

Do którego klubu należysz?
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Nie sty 26, 2020 13:00 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Papierowa wersja ma dokładnie takie same wady jak nie większe.
Klub gdzie dokument jest składany (klub rej. kotki) nie ma żadnego sposobu weryfikacji czy pieczątka w pozycji kocur jest postawiona przez właściwy klub, że dane właściciela kocura są poprawne a nie zmyślone. FPL może jedynie sprawdzić dane kocura ale już nie jego właściciela bo biuro nie jest informowane o zmianach właścicieli kotów (i Kluby również o tym nie wiedzą stąd potwierdzenia na kocury, które urodziły się w danym klubie).
W elektronicznej wersji mamy przynajmniej pewność, że pozycję kocur potwierdza osoba z Klubu FPL co na papierze można było obejść.

Osobnym zagadnieniem jest wdrożenie procedury powiadamiania nabycia kota - przerejestrowanie (i to mogę zrobić też jako e-dokument) i to pomoże uszczelnić procedurę.
Do tego jakby kluby prowadziły rejestr kryć (właściciele kocurów zgłaszają fakt krycia do swojego klubu np.mailem) to załatwiło by sprawę do końca.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Nie sty 26, 2020 15:21 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

lrafal pisze:
Osobnym zagadnieniem jest wdrożenie procedury powiadamiania nabycia kota - przerejestrowanie (i to mogę zrobić też jako e-dokument) i to pomoże uszczelnić procedurę.

Bardzo proszę o zrobienie.
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto lut 04, 2020 18:32 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Dodałem możliwość dodawania plików (jpg, png lub pdf) np. potwierdzenia zapłaty, badania genetyczne itp.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw lut 06, 2020 20:15 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Zgłosiłem miot elektronicznie, wszystko ok, FPL wysłał rodowód do klubu, przesyłka na chwile obecną zaginęła, klub umywa ręce bo nie pośredniczył, FPL wysłał, ja nie jestem uprawniony do korespondencji i poszukiwań, eeeeccchhhh...... I co dalej?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 06, 2020 22:27 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

W przesyłce z 16 stycznia było 14 rodowodów, wszystkie zginęły ?
Co do pośredniczenia, to bez zatwierdzenia przez klub taki dokument nie pojawi się w biurze, dokument został zatwierdzony (wysłany do realizacji) przez klub: 2020-01-09 18:28:42
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt lut 07, 2020 6:51 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

lrafal pisze:W przesyłce z 16 stycznia było 14 rodowodów, wszystkie zginęły ?


Dziękuje, dopytam
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 07, 2020 8:21 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

lrafal pisze:W przesyłce z 16 stycznia było 14 rodowodów, wszystkie zginęły ?
Co do pośredniczenia, to bez zatwierdzenia przez klub taki dokument nie pojawi się w biurze, dokument został zatwierdzony (wysłany do realizacji) przez klub: 2020-01-09 18:28:42


Jeżeli list polecony nie dotarł do klubu, to zginęły wszystkie dokumenty które były w środku. Reklamację można złożyć po 14 dniach od nadania, jak poczta nie znajdzie przesyłki to zwraca ok. 100zł za zgubiony list polecony.
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Nie lut 16, 2020 20:45 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

zrobiłam pierwszy miot :D Irafal :ok: wielkie podziękowania, tempo, czas :P super :1luvu:
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pt lut 28, 2020 14:50 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

lrafal pisze:Dodałem możliwość dodawania plików (jpg, png lub pdf) np. potwierdzenia zapłaty, badania genetyczne itp.


Czy istnieje moźliwość elektronicznego przesylania testow genetycznych oraz innych badań kotów poza procedurą skladania karty miotu?
Czy ta opcja jest tylko i wylącznie powiązana ze skryptem elektronicznej karty miotu?
Forest Gate*PL hodowla kotów norweskich w kolorze bursztynowym http://forestgate.pl

YennaM

 
Posty: 12
Od: Czw lip 05, 2018 17:19
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lut 28, 2020 18:43 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Jak same testy to można wysłać skany mailem do Klubu z prośbą o przesłanie dalej do Biura FPL.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt lut 28, 2020 23:45 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Dziekuję za odpowiedź.
Tak właśnie zrobiłam.
Jeszcze w sprawie nieoboewązkowych testow czy innych nieobowiązkowych badań. Czy istnieje możliwość, aby FPL zechciało rozważyć rozwiązanie, by np nieobowiązkowe badania typu pk def, hcm itp też mozna było, na wzór niemieckich rozwiązań, przeslać do FPL i informacje o badaniach była zamieszczona w rodowodzie?
(Takie luźne, niezobowiązujace pytanie i bardzo luźno rzucona niezobowiazująca propozycja, ktora moze bardzo fajnie PR-owo wyrożnić FPLowskie hodowle).
Forest Gate*PL hodowla kotów norweskich w kolorze bursztynowym http://forestgate.pl

YennaM

 
Posty: 12
Od: Czw lip 05, 2018 17:19
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lut 28, 2020 23:54 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Sob lut 29, 2020 0:29 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Super, dziekuję za odpowiedź :)
Forest Gate*PL hodowla kotów norweskich w kolorze bursztynowym http://forestgate.pl

YennaM

 
Posty: 12
Od: Czw lip 05, 2018 17:19
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto mar 03, 2020 9:53 Re: Elektroniczne zgłaszanie miotu

Wysłałam właśnie badania wszystkich moich kotów (gsdIV, hcm, pk def). Dziękuję za sugestię.
I jeszcze jedno pytanie. Ile się orientacyjnie czeka na wpis takich badań kota do jego rodowodu? 24 stycznia wysłałam badania jednej z moich kotek i nie widzę do tej pory wpisu, klub badania oczywiście przesłał dalej. I ja oczywiście spokojnie czekam na uaktualnienie profilu kotki.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Forest Gate*PL hodowla kotów norweskich w kolorze bursztynowym http://forestgate.pl

YennaM

 
Posty: 12
Od: Czw lip 05, 2018 17:19
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości