Kradzież przydomka

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto paź 16, 2018 6:50 Kradzież przydomka

Jak możliwa jest rejestracja przydomka w FiFe - FPL, który od lat jest zarejestrowany w WCF i łatwo można to sprawdzić?

Obrazek

Obrazek

Czy klub nie ma obowiązku sprawdzenia ogólnodostępnych baz?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 16, 2018 8:02 Re: Kradzież przydomka

Nie ma takiego obowiązku, kiedyś była współpraca w tym zakresie PZF<>FPL, ale zarządy się pozmieniały i już nie ma. Przykładów jest wiele nie tak dawno WCF zarejestrował przydomek House Tiger, który od lat jest w FIFe (obie hodowle w Polsce)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto paź 16, 2018 8:46 Re: Kradzież przydomka

lrafal pisze:Przykładów jest wiele nie tak dawno WCF zarejestrował przydomek House Tiger, który od lat jest w FIFe (obie hodowle w Polsce)


Czyli zemsta klubu, prywata.... bo nie wierzę, że osoba przyjmująca zgłoszenie przydomka nie skojarzyła go z wieloletnią hodowlą WCF :(
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 16, 2018 9:02 Re: Kradzież przydomka

Nie sądzę, koszt rejestracji przydomka nie jest mały nikt dla zabawy po złości tego nie robi, zwłaszcza, że wypisać się / zrezygnować w FIFe trudno. Ja akurat znam ten przydomek, bo wielokrotnie się z nim spotkałem w księgach rodowodowych i na wystawach (FPL), ale bez tego hodowli bym nie znał.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto paź 16, 2018 17:03 Re: Kradzież przydomka

Witam,

W naszych przepisach nie ma żadnego zapisu, który regulowałby sprawę przydomków w innych federacjach, niż FIFe.
My wnikliwie weryfikujemy bazę FIFe, a następnie (dodatkowo) odbywa się ponowna weryfikacja bazy FIFe przez osobę (przy Zarządzie FIFe) zajmującą się rejestracją przydomków.

W związku z tym, jeżeli przydomek występuje już w bazie FIFe, to jest odrzucany.
Grzecznościowo przeszukujemy również bazę WCF i ewentualnie „sugerujemy”, aby nie używać przydomka, który występuje już w tej bazie. Natomiast nie możemy tego zakazać, ponieważ nie mamy ku temu podstaw zapisanych w przepisach.

Proszę mieć na uwadze, że w Polsce występują również inne federacje, w których również może pojawić się taki sam lub podobnie brzmiący przydomek.

Pozdrawiam,
Sebastian

sebas1137

Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Od: Sob gru 03, 2011 19:06

Post » Wto paź 16, 2018 18:56 Re: Kradzież przydomka

sebas1137 pisze:Natomiast nie możemy tego zakazać, ponieważ nie mamy ku temu podstaw zapisanych w przepisach.

Pozdrawiam,
Sebastian


Szkoda tylko, że przez sztywne trzymanie się przepisów może zostać zaprzepaszczona wieloletnia praca i zagraniczna renoma hodowcy :(
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 16, 2018 19:36 Re: Kradzież przydomka

Czy to znaczy, że zasugerowano zmianę hodowcy, a on ją odrzucił?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 18, 2018 20:52 Re: Kradzież przydomka

Panie Rafale, proszę nie zwalać winy za brak współpracy na zmianę w zarządach klubów.
A co do House Tiger - hodowla została kilka lat temu zarejestrowana na Ukrainie i przenoszona była do Polski już z nadaną nazwą (znajduje się w Szczecinie).
A tak poza tym, w ciągu niedługiego czasu to już 3 dubel przydomków hodowlanych zarejestrowanych w WCF - oprócz Kaprysowa mamy także DUMKA*PL (w WCF zarejestrowana od 2006 roku) i MRUCZYSKO*PL (rejestracja w WCF w 2004 roku).
Ostatnio edytowano Sob lis 17, 2018 20:35 przez grazyna1238, łącznie edytowano 1 raz
grazyna1238

grazyna1238

 
Posty: 45
Od: Wto lis 13, 2007 17:40

Post » Sob lis 17, 2018 16:29 Re: Kradzież przydomka

No cóż, moje zdanie na temat klubu poznańskiego od dawna jest znane. To, że ktoś ukradł przydomek to jedna sprawa. To, że osoba odpowiedzialna w klubie za przepływ informacji nie zadała sobie trudu sprawdzenia w bazach online innych organizacji to druga sprawa. tak samo naganna. To, że zarząd uważa, że nic się nie stało...... Ale brak reakcji na maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji to zwyczajne draństwo. Dodam, na maila z klubu hodowcy pierwotnego. Wodorosty, dno i 10 metrów mułu...
Felis Posnania, gratuluję etyki.... którą rzekomo tak się szczyczycie.... :evil:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 19, 2018 10:17 Re: Kradzież przydomka

A to klub jest odpowiedzialny za sprawdzanie przydomków?
Obrazek
Obrazek
...i do tego Saszka-od 27.11.10

Dunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5652
Od: Nie kwi 09, 2006 19:45
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 19, 2018 10:23 Re: Kradzież przydomka

Dunia pisze:A to klub jest odpowiedzialny za sprawdzanie przydomków?


Nie. Klub za nic nie odpowiada. Nawet za sprawdzenie swojej poczty e-mail.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 19, 2018 10:25 Re: Kradzież przydomka

Dunia pisze:A to klub jest odpowiedzialny za sprawdzanie przydomków?

Nie jest odpowiedzialny ale fajnie jest "pojeździć" po klubie lub po ludziach z klubu... :/

Edit: Sebastian konkretnie odpisał jak wygląda procedura rejestracji przydomków hodowlanych.
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon lis 19, 2018 10:57 Re: Kradzież przydomka

Witek Nowak pisze:Ale brak reakcji na maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji to zwyczajne draństwo. Dodam, na maila z klubu hodowcy pierwotnego.


Regulamin też nie nakazuje odpisywać na maile ale zwykła ludzka kultura już tak.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 19, 2018 21:18 Re: Kradzież przydomka

Witek Nowak pisze:No cóż, moje zdanie na temat klubu poznańskiego od dawna jest znane. To, że ktoś ukradł przydomek to jedna sprawa. To, że osoba odpowiedzialna w klubie za przepływ informacji nie zadała sobie trudu sprawdzenia w bazach online innych organizacji to druga sprawa. tak samo naganna. To, że zarząd uważa, że nic się nie stało...... Ale brak reakcji na maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji to zwyczajne draństwo. Dodam, na maila z klubu hodowcy pierwotnego. Wodorosty, dno i 10 metrów mułu...
Felis Posnania, gratuluję etyki.... którą rzekomo tak się szczyczycie.... :evil:


Kiedyś , kiedyś zajmowałam się przeplywem dokumentów hodowlanych w Felis Posnania
Nigdy, przenigdy nie sprawdzalan, czy dany przydomek występuję w innych federacjach
Dlaczego??
1-nie należało to do moich obowiązków
2- jak większość z osób, pracuje, mam życie prywatne, przyjaciól, moją kocio-psio-żółwiową Bandę i wykonując powyższe czynności charytatywnie, po prostu, jak każdy normlany człowiek nie mialam czasu
wiec z góry bardzo przepraszam za wszystkie przydomki czy , może, imiona kociaków wystawionych za mojej kadencji :lol:

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 20, 2018 8:51 Re: Kradzież przydomka

Basia_G pisze:Kiedyś , kiedyś zajmowałam się przeplywem dokumentów hodowlanych w Felis Posnania
Nigdy, przenigdy nie sprawdzalan, czy dany przydomek występuję w innych federacjach
Dlaczego??
1-nie należało to do moich obowiązków
2- jak większość z osób, pracuje, mam życie prywatne, przyjaciól, moją kocio-psio-żółwiową Bandę i wykonując powyższe czynności charytatywnie, po prostu, jak każdy normlany człowiek nie mialam czasu
wiec z góry bardzo przepraszam za wszystkie przydomki czy , może, imiona kociaków wystawionych za mojej kadencji :lol:


Niestety, dużo ludzi niekompetentnych nadal tkwi w strukturach klubowych...
"To nie ja, to on..."
"To nie należy do moich obowiązków..."
"Tego nie ma w regulaminie..."
Jak wykonujesz czynności charytatywnie to uważasz, że możesz nie dokładać zwykłej ludzkiej staranności?

Jak tak wykonywałaś swoją pracę to dobrze, że zrezygnowałaś :evil: Bo swoja pracę należy wykonywać dobrze albo w ogóle.
Żenada.

Jak kiedyś rejestrowałem swój przydomek to przyjęto dopiero chyba 4 propozycję przydomka bo 3 pierwsze były trochę podobne do istniejących (ale nie TAKIE SAME). I też klub nie miał obowiązku sprawdzania. I bazy online nie były tak rozbudowane. Można? Można.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości