Kradzież przydomka

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto lis 20, 2018 10:32 Re: Kradzież przydomka

Witek Nowak pisze:
Basia_G pisze:Kiedyś , kiedyś zajmowałam się przeplywem dokumentów hodowlanych w Felis Posnania
Nigdy, przenigdy nie sprawdzalan, czy dany przydomek występuję w innych federacjach
Dlaczego??
1-nie należało to do moich obowiązków
2- jak większość z osób, pracuje, mam życie prywatne, przyjaciól, moją kocio-psio-żółwiową Bandę i wykonując powyższe czynności charytatywnie, po prostu, jak każdy normlany człowiek nie mialam czasu
wiec z góry bardzo przepraszam za wszystkie przydomki czy , może, imiona kociaków wystawionych za mojej kadencji :lol:


Niestety, dużo ludzi niekompetentnych nadal tkwi w strukturach klubowych...
"To nie ja, to on..."
"To nie należy do moich obowiązków..."
"Tego nie ma w regulaminie..."
Jak wykonujesz czynności charytatywnie to uważasz, że możesz nie dokładać zwykłej ludzkiej staranności?

Jak tak wykonywałaś swoją pracę to dobrze, że zrezygnowałaś :evil: Bo swoja pracę należy wykonywać dobrze albo w ogóle.
Żenada.

Jak kiedyś rejestrowałem swój przydomek to przyjęto dopiero chyba 4 propozycję przydomka bo 3 pierwsze były trochę podobne do istniejących (ale nie TAKIE SAME). I też klub nie miał obowiązku sprawdzania. I bazy online nie były tak rozbudowane. Można? Można.

jeśli chciałeś mi "dosrać" to Ci tak, no kiepskawo wyszło :D , postaraj się bardziej :lol:
a z drugiej strony naprawdę Ci zazdroszczę nadmiaru czasu :ryk:

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 22, 2018 17:07 Re: Kradzież przydomka

Z protokołu z walnego zebrania FPL za 2017 rok:

"Przewodniczący zebrania poinformował, że ze względu na nieobecność Evy Wieland – Shilli, do 31.03.2017 r. nie pracuje baza przydomków FiFe. Poprosił, aby starannie przygotowywać wnioski o przydomki hodowlane i sprawdzać je nie tylko w bazie FIFe, ale także w bazie WCF. FIFe współpracuje w tym zakresie z WCF i zgłoszone propozycje przydomków są sprawdzane także w bazie WCF, aby się nie powtarzały. Stąd sugestia do hodowców, aby sprawdzeń dokonywali w dwóch bazach."

Ile klubów rozesłało protokół z walnego FPL do swoich członków?
Ile klubów chociażby wywiesiło ten punkt na swoich stronach www?
Noooo, łapki w górę :evil:

Wnioskiem jest, że klub poznański olał prośbę FPL o sprawdzanie. Ciekawe czy ktoś z zarządu Felis Posnania w ogóle zadał sobie trud przeczytania protokołu...
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 22, 2018 18:02 Re: Kradzież przydomka

Witek Nowak pisze:Z protokołu z walnego zebrania FPL za 2017 rok:

"Przewodniczący zebrania poinformował, że ze względu na nieobecność Evy Wieland – Shilli, do 31.03.2017 r. nie pracuje baza przydomków FiFe. Poprosił, aby starannie przygotowywać wnioski o przydomki hodowlane i sprawdzać je nie tylko w bazie FIFe, ale także w bazie WCF. FIFe współpracuje w tym zakresie z WCF i zgłoszone propozycje przydomków są sprawdzane także w bazie WCF, aby się nie powtarzały. [d][u]Stąd sugestia do hodowców, aby sprawdzeń dokonywali w dwóch bazach."[/u][/d]

Wnioskiem jest, że klub poznański olał prośbę FPL o sprawdzanie. Ciekawe czy ktoś z zarządu Felis Posnania w ogóle zadał sobie trud przeczytania protokołu...


To hodowcy mają sprawdzać w bazach, nie klub. Czytaj ze zrozumieniem.

DoBo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Sob paź 06, 2007 17:36
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Czw lis 22, 2018 18:07 Re: Kradzież przydomka

DoBo pisze:To hodowcy mają sprawdzać w bazach, nie klub. Czytaj ze zrozumieniem.


A od kiedy hodowcy mają dostęp do protokołu z zebrania walnego FPL ?! Jak byłem w Felis Posnania to nigdy nie dostałem protokołu... czyżby kolejne faux pass klubu?


Obrazek
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 23, 2018 13:24 Re: Kradzież przydomka

Od zawsze mają dostęp jak się interesują i chcą...

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Pt lis 23, 2018 15:39 Re: Kradzież przydomka

kfiatek 1983 pisze:Od zawsze mają dostęp jak się interesują i chcą...

Dasz linka?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 23, 2018 19:09 Re: Kradzież przydomka

Witek Nowak pisze:
kfiatek 1983 pisze:Od zawsze mają dostęp jak się interesują i chcą...

Dasz linka?


O to pytaj w swoim klubie. Informacje klubowe są dla członków stowarzyszenia.

DoBo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Sob paź 06, 2007 17:36
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Pt lis 23, 2018 19:40 Re: Kradzież przydomka

DoBo pisze:
Witek Nowak pisze:
kfiatek 1983 pisze:Od zawsze mają dostęp jak się interesują i chcą...

Dasz linka?


O to pytaj w swoim klubie. Informacje klubowe są dla członków stowarzyszenia.

Jasne. :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 23, 2018 20:35 Re: Kradzież przydomka

Witek Nowak pisze:
DoBo pisze:
Witek Nowak pisze:
kfiatek 1983 pisze:Od zawsze mają dostęp jak się interesują i chcą...

Dasz linka?


O to pytaj w swoim klubie. Informacje klubowe są dla członków stowarzyszenia.

Jasne. :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:


?? Nie odpiszą Ci? To może zadzwoń?
Pozdrawiam,
Pit

bratpit

 
Posty: 231
Od: Sob sty 17, 2004 14:33
Lokalizacja: opolskie

Post » Pt lis 23, 2018 20:58 Re: Kradzież przydomka

bratpit pisze:
Witek Nowak pisze:
DoBo pisze:
Witek Nowak pisze:
kfiatek 1983 pisze:Od zawsze mają dostęp jak się interesują i chcą...

Dasz linka?


O to pytaj w swoim klubie. Informacje klubowe są dla członków stowarzyszenia.

Jasne. :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:


?? Nie odpiszą Ci? To może zadzwoń?


Już dostałem. :ok: Niektóre kluby poważnie traktują swoich userów. Niezależnie od pory dnia.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 26, 2018 14:13 Re: Kradzież przydomka

Przez kilka lat zajmowałam się rejestracją przydomków w FPL.

Jeśli okazuje się, że są duplikaty, absolutnie nie jest to zła wola rejestrującego. Baz i wyszukiwarek jest dużo i sprawdzenie/porównanie podobieństw zabiera dużo czasu a i tak zdarzają się duplikaty. Kilkakrotnie próbowałam cofnąć zarejestrowany przydomek, bo okazywało się, że jest w innej federacji, ale to nie był argument dla osoby zatwierdzającej je w FIFe, naprawdę w nielicznych tylko przypadkach udawało się je zmienić.

Wielokrotnie też dziwiła mnie pewna niefrasobliwość hodowców co do wcześniejszego sprawdzania, czy podobna nazwa już nie istnieje, jak również brak szacunku dla siebie? kotów? przyszłych kociaków? przy propozycjach nazw kompletnie z czapy...wiele razy aż konsultowałam z mężem te propozycje i odrzucaliśmy je wspólnie. Przyznam się bez bicia, że subiektywnie odrzuciłam np. nazwę "Zejdź ze stołu" i nie wyobrażacie sobie, jakie kwiatki były propozycjami... Ile razy dzwoniłam też do hodowców, czy specjalnie w nazwie ma być np. RZ zamiast Ż ...albo ą ę obcojęzyczne nazwy, napisane fonetycznie lub błędnie. Śmialiśmy się z Rafałem, że nazwa Wiatr z Kuwety jest "niezajęta" :wink:

Nagminne kiedyś było specjalne wstawianie do formularza rejestracji przydomka nazw już istniejących po to, by np. czwarta propozycja była tą, którą hodowca chciał ale pechowo któryś z tych istniejących (w innych federacjach) został dla delikwenta zatwierdzony i tu krzyk! Że specjalnie były podane już istniejące, właśnie po to, by ich NIE zatwierdzić.

makaranka

Avatar użytkownika
 
Posty: 510
Od: Pon lut 03, 2003 22:09
Lokalizacja: okolice Poznania

Post » Sob sty 26, 2019 11:57 Re: Kradzież przydomka

"...poinformował, że hodowcy nie stosują zasad regulujących przyznawanie przydomków hodowlanych. W każdej przesyłce znajdują się odrzucane wnioski. Zaapelowal do klubów, aby kluby sprawdzały wnioski przez wysłaniem ich do Biura Rodowodowego."
To dosłowny cytat z protokołu z walnego zebrania FPL.
Reasumując:
Klub Felis Posnania nie ma cywilnej odwagi przyznać się do popełnionego błędu i zwala wszystko na hodowców i FPL.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości