Sprzedaż kociaka drogą "Konkursu"

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Czw wrz 21, 2017 8:55 Sprzedaż kociaka drogą "Konkursu"

Ostatnio przeglądając jakże przepiękny portal facebook natrafiłem na "Konkurs" pt. Wygraj kociaka. Może nie do końca tak nazwany, jednakże nagrodą główną był/jest kociak urodzony w tej hodowli. Przeglądając regulamin hodowlany FIFe natrafiłem na dość ogólnikowy zapis:

Regulamin hodowlany FIFe, 01.01.2017
2.3.2 Zakaz przekazywania kotów do sklepów zoologicznych lub instytucji badawczych

Zakazuje się sprzedawania lub oddawania w jakiejkolwiek innej formie kotów z rodowodami FIFe do sklepów zoologicznych lub podobnych instytucji, jak również do jakiejkolwiek organizacji w celach eksperymentalnych bądź do testów.

Zabrania się również członkom organizacji zrzeszonych w FIFe oferować/sprzedawać koty, bądź inne usługi, takie jak usługi reproduktora, na aukcjach lub podobnych imprezach, zarówno w formie elektronicznej, jak i fizycznej.


Chodzi mi o interpretację zapisu "na aukcjach lub podobnych imprezach", czy mianem "podobnej imprezy" można określić konkurs na kociaka?

Pomijam już kwestie moralne związane z organizacją konkursu na "kociaka", chodzi mi wyłącznie o interpretację regulaminu.

milczek_89

 
Posty: 37
Od: Śro wrz 25, 2013 10:57

Post » Pt wrz 22, 2017 9:00 Re: Sprzedaż kociaka drogą "Konkursu"

Pewna znana hodowla robiła promocje "drugi kot za połowę ceny"...
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 26, 2017 9:17 Re: Sprzedaż kociaka drogą "Konkursu"

Witek Nowak pisze:Pewna znana hodowla robiła promocje "drugi kot za połowę ceny"...


Absolutnie nieporównywalne. Drugi kot za połowę ceny to po prostu zniżka. Sama stosuję, jeśli dwa koty idą do jednego domu, po prostu nie trąbię o tym na prawo i lewo. Ale tak czy siak, to hodowca wybiera, komu sprzedaje kota lub koty, także tego za pół ceny.

W przypadku konkursu kota się "wygrywa", czyli hodowca nie wybiera mu domu, podobnie jak w przypadku aukcji.
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 26, 2017 12:27 Re: Sprzedaż kociaka drogą "Konkursu"

Cena to sprawa drugorzędna, to kwestia hodowcy w jakich cenach sprzedaje koty. No ale właśnie pierwsze co mi przyszło do głowy to tak jak Atka pisze, że konkurs przypomina aukcje, bo losowanie wybierze kto dostanie kota, a nie hodowca... Dodam jeszcze, że żeby wziąć udział w konkursie trzeba było jedynie (o zgrozo) udostępnić post i "polubić" fanpage...

milczek_89

 
Posty: 37
Od: Śro wrz 25, 2013 10:57

Post » Śro wrz 27, 2017 18:39 Re: Sprzedaż kociaka drogą "Konkursu"

Konkursy na losowanie są niezgodne z prawem, jeżeli nie ma zgody izby celnej. Każde.
Zaś konkursy na fejsie, których warunkiem jest udostępnianie są "jedynie" niezgodne z regulaminem facebooka.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości