OSTRZEŻENIE!

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Czw lip 27, 2017 10:24 OSTRZEŻENIE!

Do wszystkich hodowców!
Ostrzegam wszystkich hodowców przed zawieraniem umów z Rafałem Konarzewskim i Norbertem Kałuckim hodowla Nordrasill*PL.

26 grudnia 2016 przyjęłam na krycie kotkę PL*NORDRASILL YORDAN, NFO n 09 24, Ur.: 2015-10-06 (właściciel Rafał Konarzewski oraz Norbert Kałucki) kocurem IC WALLIE Dumny Kot*PL JW, NFO e 03, Ur.: 2015-09-26 (właściciel Inna Gawarkiewicz).
Z tego tytułu zawarliśmy między sobą umowę.
Pierwsza wersja umowy była bardzo restrykcyjna (żaden kociak nie mógł być sprzedany w Polsce, jedynie w hodowli Nordrasill mogła zostawić - jedną - kotkę hodowlaną). Lecz Rafał i Norbert nie zgodzili się na postawione warunki, powołując się na naszą długoletnią znajomość /przyjaźń. Tak więc zdecydowałam się na zmianę w umowie. Pozwoliłam na sprzedaż wybitnie rokujących kotek do Polskich hodowli (z wyjątkiem kilku hodowli,do których nie chciałam aby trafił kociak po moim kocurze.) Hodowla Nordrasill mogła zostawić jedną kotkę jako hodowlaną dla potrzeby swojej hodowli. Ale żaden kocur urodzony z powyższego skojarzenia nie mógł pozostać w Polsce jako hodowlany . Wszystkie kocury, który mają być sprzedane na kolanka miały zostać poddane kastracji przed opuszczeniem hodowli.
Cena za krycie była też niższa.
I taką umowę ostatecznie zaakceptowały obie strony.
Kiedy chciałam abyśmy podpisali uzgodnioną umowę usłyszałam, że taki brak zaufania z mojej strony jest wręcz obrażający.
Ja sama zawsze dotrzymuje umów, przyjaźniliśmy się, kryłam w ich hodowli swoją kotkę, więc nie widziałam powodów aby nie zaufać., mimo iż rozum mówił co innego. Nie chciałam też obrazić Rafała i Norberta, ponieważ bardzo ceniłam naszą przyjaźń. I nie miałam powodów aby nie ufać. Zaufałam.

Los prawił, że w miocie urodziły się cztery kocurki. Kocięta dobrze rozwijały się. Ja regularnie dzwoniłam do Rafała lub Norberta i interesowałam się zdrowiem kociąt ich rozwojem i przyszłym losem.
I jakież było moje zdziwienie, kiedy dostałam od Norberta powiadomienie, że sprzedali kocura PL*NORDRASILL CASPIAN, NFO n 09 23, ur. 01.03.2017 jako hodowlanego do Polskiej hodowli. Okazało się, że podczas mojej ostatniej rozmowy z Norbertem kocurek już mieszkał w nowym domu, ale nie została o tym fakcie poinformowana. Tak jak już mówiłam zostałam pisemnie poinformowana o tymf akcie 2 tyg. po sprzedaży PL*NORDRASILL CASPIAN.
Poinformowałam Norberta i Rafała, że nie wyrażałam zgody i nadal nie wyrażam na pozostawienie kocura w Polsce.
Niestety właściciele hodowli Nordrasill nic sobie z tego nie robili.
Ponieważ nie lubię wszelkiego rodzaju kłótnie, chcąc po dobremu dogadać się, przedstawiłam na jakich warunkach widzę możliwość pozostawienia kocura w Polsce. Otrzymałam odpowiedź, że w/w osoby na takie warunki nie wyrażają zgody,, kocura nie wykastrują i jedynie co to mogą mi zapłacić 1 tys.zł.
Niestety zaczęłam otrzymywać od w/w osób niestworzone i zmyślone „fakty” próbując zastraszyć moją osobę abym nie odważyła się nagłaśniać tej sprawy.
Dlatego ostrzegam wszystkich hodowców przed zawieraniem jakichkolwiek umów z Rafałem Konarzewskim i Norbertem Kałuckim właścicielami hodowli Nordrasill*PL
Obrazek

Fantastic

Avatar użytkownika
 
Posty: 172
Od: Śro lut 03, 2010 8:56

Post » Sob sie 05, 2017 11:34 Re: OSTRZEŻENIE!

Trzeba bylo zawrzec umowe na pismie. Niestety umowy ,,na gebe,, nie zawsze sa uczciwe

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Sob sie 05, 2017 19:45 Re: OSTRZEŻENIE!

Umowa na piśmie też niewiele daje jeśli podpisuje ją osoba z gruntu nieuczciwa :roll:
To po prostu kwestia honoru, czy ktoś dotrzyma danego słowa, czy też obietnicami podetrze sobie 4 litery.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro paź 25, 2017 23:17 Re: OSTRZEŻENIE!

tak na marginesie - umowa usta obowiązuje tak samo, jak pisemna.
dom bez kota to zwykłe mieszkanie. || moje łapciuchy: Triss & Ulryk || za TM: Günter <3 (2002-2017)

manowce

Avatar użytkownika
 
Posty: 90
Od: Nie paź 01, 2017 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 09, 2018 15:45 Re: OSTRZEŻENIE!

Pozostaje sad... Jak w kazdym sporze. Powiem wam, ze z racji zawodu bylam swiadkie kilku rozpraw z hodowcami kotow... i kur.
W przypadku tych pierwszych sprawa dotyczyla kradzenie sobie zwierzat, a koniec koncow napasci dosc powaznej na siebie...

Tak przy okazji. Weszlo RODO, a na tym forum jest mnostwo roznych danych osobowych. Taki post, pisany oczywiscie w dobrzej wierze, czy nie narusza?
Ponadto, przykro mi, ale taki post moze zostac uznany przed sadem na niekorzysc, jako naruszenie dobr osobistych czy pomowienie... Bo w koncu oni beda mowic i ich adwokat wszystko by wyszlo, ze umowa brzmiala inaczej, a tutaj jakies wymysly i jeszcze dzialanie na szkode ich hodowli odganianiem klientow...
A tam gdzie w gre wchodza pieniadze, korzysci materiale zawiera sie umowy pisemne, nawet z wlasna rodzina, a raczej w szczegolnosci z nia lub nie robi sie intereso ze znajomymi, przyjaciolmi, rodzina w ogole, bo zawsze to sie konczy zalami, pretensjami i rozlamami...
Jezeli ci Panowie nadal nie chcieli umowy i sie wykrecali, to grzecznie podziekowac za wspolprace, a naciskac chociazby w ten sposob, ze ma sie obowiazek przedstawic umowe w US czy cos w ten desen.
Mnie czeka ciaganie za frak Kociej Siatki, bo kase wzieli, roboty jeszcze nie skonczyli, a faktury czy umowy nie mam... Ale tutaj US tez mozna postraszyc jakby co i pewnie szybko umowa wtedy sie znajdzie.
Wlasnie czy ktos tutaj korzystajacy z ich uslug dostal na nie jakis papier?

Wyrwiflaka

 
Posty: 56
Od: Pon gru 19, 2016 6:09

Post » Śro cze 27, 2018 21:20 Re: OSTRZEŻENIE!

A ,,Kociej Siatki,, to RODO nie obejmuje :lol:
A tak na serio to rodo dotyczy firm ,a hodowla firmą nie jest :ok:

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09

Post » Śro cze 27, 2018 22:05 Re: OSTRZEŻENIE!

Post jest z lipca 2017 .Zanim rodo weszło. Dawno nikt nie zaglądał.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości