SK 2016

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pt sty 27, 2017 12:07 Re: SK 2016

Zgadzam się z tym co jest napisane powyżej. Nie powinno się brać pod uwagę czy zgłoszenie wpłynęło czy też nie. Uważam że przy takim systemie zaliczania punktów tytuł NW powinien zostać przypisany z urzędu a nie dopiero jak ktoś wyrazi na to zgodę.
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2017 12:31 Re: SK 2016

tarane pisze:Mam pytnie jakie jest glowne kryterium przyznawania tytulu National Winner?? czy ocenia sie czas dostarczenia dokumentow czy wybiera sie rzeczywiscie najlepsze koty roku? bo to jest zasadnicza roznica. i drugie pytanie? jest napisane ze 1 osoba przeslala wniosek 5 dni po terminie. ktory wiec termin jest aktualny skoro wchodzac w google i wbijajac haslo " regulamin national winner" mamy 2 identyczne regulaminy z tym ze ze z 2 roznymi datami . w jednym jest termin nadsylania dokumentow do 15 stycznia , a w drugim do 10 stycznia?? i czy w takim przypadku rzeczywiscie data wplyniecia wniosku jest istotniejsza niz preferencje kota? biorac tez pod uwage , ze ani na jednym druku ani na drugim nie widnieje zadna data waznosi. Dla mnie jest to bardzo niejasne i zarazem krzywdzace i niesprawiedliwe. a oto link do regulaminu http://www.ekkr.waw.pl/files/NWv2.pdf


Jedyny, prawidłowy regulamin jest tutaj na stronie organizatora Federacji Felinologicznej - Felis Polonia .
SUPER KOT - http://www.felispolonia.eu/public/2015sk.pdf
NATIONAN WINNER - http://www.felispolonia.eu/public/2015nw.pdf

To co podpowiada ci wujek Google, nie zawsze jest prawdziwe lub aktualne.
Kluby nie zawsze aktualizują swoje strony , a czasem organizują własne, klubowe konkursy, o podobnej nazwie, a już innej punktacji :) , czy innych datach wysłania zgłoszeń. I dlatego trzeba sprawdzać u organizatora FELIS POLONIA, na stronie http://www.felispolonia.eu/o-federacji/dokumenty/

Proszę również wziąć pod uwagę, ze jest to w przypadku NW i SK, konkurs dobrowolny, i należy potwierdzić chęć uczestnictwa. A to oznacza, ze należy wysłać zgłoszenie do Felis Polonia.

Jeżeli ktoś w rankingu NW ( ranking do wglądu jest na catshow.eu, zajmuje 15-17 czy 18 miejsce zawsze może liczyć na to, ze ktoś z miejsc 1- 15, nie będzie chciał uczestniczyć, czy po prostu zapomni wysłać swoje zgłoszenie), i nie bierze udział w konkursie NW.
NW - to tylko wystawy polskie, i tutaj na cotshow.eu, wszystko jest wiadome, łącznie z punktacja
SP - trzeba dosłać dyplomu-certyfikaty, z wystaw zagranicznych.
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 27, 2017 12:31 Re: SK 2016

Wszystkie klasyfikowane koty wysłały zgłoszenia w terminie, normą jest, że koty z poza pieszej 15 wysyłają zgłoszenia do NW - właśnie dlatego, że może się zdarzyć, że ktoś z wyższych miejsc nie wystąpi o tytuł lub zrobi to po terminie.

O każdy tytuł musisz wystąpić do FPL (nawet o CH który najczęściej robi się w kraju)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt sty 27, 2017 12:35 Re: SK 2016

karolcia_nfo pisze:Zgadzam się z tym co jest napisane powyżej. Nie powinno się brać pod uwagę czy zgłoszenie wpłynęło czy też nie. Uważam że przy takim systemie zaliczania punktów tytuł NW powinien zostać przypisany z urzędu a nie dopiero jak ktoś wyrazi na to zgodę.


Karolina.... a jak ktoś nie chce uczestniczyć w konkursie NW czy SK, to co zmusisz go ???
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 27, 2017 12:54 Re: SK 2016

malgosia_07 pisze:
karolcia_nfo pisze:Zgadzam się z tym co jest napisane powyżej. Nie powinno się brać pod uwagę czy zgłoszenie wpłynęło czy też nie. Uważam że przy takim systemie zaliczania punktów tytuł NW powinien zostać przypisany z urzędu a nie dopiero jak ktoś wyrazi na to zgodę.


Karolina.... a jak ktoś nie chce uczestniczyć w konkursie NW czy SK, to co zmusisz go ???

Chodziło mi o to że nadawanie tytułu nie powinno być na drodze konkursu tylko żeby był nadawany z urzędu (wiem że każda Federacja może ustalić swoje zasady przyznawania tego tytułu).
Nei każdy wystawca jest tak obcykany w tych sprawach jak niektórzy z nas ;)

Super Kot jest konkursem gdzie się liczą wszystkie wystawy to tutaj rozumię wyrażanie chęci w nim udziału.
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2017 13:02 Re: SK 2016

SK - to wlasnie tylko zabawa. Niczym nie skutkujaca.

Natomiast NW to już nie zabawa bo skutkuje tytulem dożywotnim jak JW, DSM, DVM. Roznica jest taka ze w tych tytułach brane sa tez wystawy zagraniczne a w NW tylko w PL.

Dlatego nie sadze aby ktoś tego tytułu nie chciał ( jeżeli już może zapomnieć wyslac tego meila lub się spoznic z jego wyslaniem )
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pt sty 27, 2017 13:04 Re: SK 2016

karolcia_nfo pisze:
malgosia_07 pisze:
karolcia_nfo pisze:Zgadzam się z tym co jest napisane powyżej. Nie powinno się brać pod uwagę czy zgłoszenie wpłynęło czy też nie. Uważam że przy takim systemie zaliczania punktów tytuł NW powinien zostać przypisany z urzędu a nie dopiero jak ktoś wyrazi na to zgodę.


Karolina.... a jak ktoś nie chce uczestniczyć w konkursie NW czy SK, to co zmusisz go ???

Chodziło mi o to że nadawanie tytułu nie powinno być na drodze konkursu tylko żeby był nadawany z urzędu (wiem że każda Federacja może ustalić swoje zasady przyznawania tego tytułu).
Nei każdy wystawca jest tak obcykany w tych sprawach jak niektórzy z nas ;)

Super Kot jest konkursem gdzie się liczą wszystkie wystawy to tutaj rozumię wyrażanie chęci w nim udziału.


CZANKRA pisze:SK - to wlasnie tylko zabawa. Niczym nie skutkujaca.

Natomiast NW to już nie zabawa bo skutkuje tytulem dożywotnim jak JW, DSM, DVM. Roznica jest taka ze w tych tytułach brane sa tez wystawy zagraniczne a w NW tylko w PL.

Dlatego nie sadze aby ktoś tego tytułu nie chciał ( jeżeli już może zapomnieć wyslac tego meila lub się spoznic z jego wyslaniem )


Zawsze można podyskutować, o zmianach w regulaminie.
Ale jak znam się na ludziach..... będą i tacy co chcą o wszystkim sami decydować, i nie spodoba im się "od górne" przyznawanie tytułu.

Bo przecież, jak by to było takie proste..... to o tytuł CHAMPION czy PREMIOR, tez nie trzeba by było występować.....

A przypomnij sobie zawieruchę z GIODO .......
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 27, 2017 13:08 Re: SK 2016

malgosia_07 pisze:
karolcia_nfo pisze:
malgosia_07 pisze:
karolcia_nfo pisze:Zgadzam się z tym co jest napisane powyżej. Nie powinno się brać pod uwagę czy zgłoszenie wpłynęło czy też nie. Uważam że przy takim systemie zaliczania punktów tytuł NW powinien zostać przypisany z urzędu a nie dopiero jak ktoś wyrazi na to zgodę.


Karolina.... a jak ktoś nie chce uczestniczyć w konkursie NW czy SK, to co zmusisz go ???

Chodziło mi o to że nadawanie tytułu nie powinno być na drodze konkursu tylko żeby był nadawany z urzędu (wiem że każda Federacja może ustalić swoje zasady przyznawania tego tytułu).
Nei każdy wystawca jest tak obcykany w tych sprawach jak niektórzy z nas ;)

Super Kot jest konkursem gdzie się liczą wszystkie wystawy to tutaj rozumię wyrażanie chęci w nim udziału.


Zawsze można podyskutować, o zmianach w regulaminie.
Ale jak znam się na ludziach..... będą i tacy co chcą o wszystkim sami decydować, i nie spodoba im się "od górne" przyznawanie tytułu.

Bo przecież, jak by to było takie proste..... to o tytuł CHAMPION czy PREMIOR, tez nie trzeba by było występować.....

A przypomnij sobie zawieruchę z GIODO .......


Jakiś czas temu i teraz nadal są przypadki że koty nie mają wyrobionych tytułów. Za wyrobienie tych tytułów się płaci i trzeba powysyłać cała dokumentację a tutaj wszystko jest czarno na białym
Ostatnio edytowano Pt sty 27, 2017 13:13 przez karolcia_nfo, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2017 13:08 Re: SK 2016

Malgosia Rafal zalozyl ze CH robi się w PL a ja np. często robie zagranica wiec nie jest to takie oczywiste nie mowiac o wyższych tytułach. Wiec zarówno Tytuly CH,IC itd. jak i DVM,DSM itd. trzeba skladac formularz + xero dyplomu ( bo wlasnie sa wystawy robione zagranica )

NW to jedyny tytul gdzie jak już wszyscy się zgodzimy tu nie ma wystaw zagranicznych.
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pt sty 27, 2017 13:16 Re: SK 2016

CZANKRA pisze:SK - to wlasnie tylko zabawa. Niczym nie skutkujaca.

Natomiast NW to już nie zabawa bo skutkuje tytulem dożywotnim jak JW, DSM, DVM. Roznica jest taka ze w tych tytułach brane sa tez wystawy zagraniczne a w NW tylko w PL.

Dlatego nie sadze aby ktoś tego tytułu nie chciał ( jeżeli już może zapomnieć wyslac tego meila lub się spoznic z jego wyslaniem )


Zgadza się. To jest wysoki tytuł który jest dożywotni i kot któremu się on należy miałby stracić go za gapowe lub niewiedzę jego właściciela.
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2017 13:38 Re: SK 2016

Każdy tytuł można stracić z takich powodów ;)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt sty 27, 2017 13:40 Re: SK 2016

malgosia_07 pisze::dance: :dance: będzie bardzo ciekawe tegoroczny SUPER KOT :201447 zwłaszcza kategorii II
a NATIONAR WINNER 2016, już wiadomy :ryk:

Gosia Twój post z grudnia ;)
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2017 13:47 Re: SK 2016

Tak naprawdę regulamin rankingu National Winnera jest słabo dostępny dla potencjalnych zainteresowanych. Ja sama wyszukuje go po wpisaniu w google ;)
Wyniki NW są publikowane oprócz na stronie FPL i na miau w wątku o SK ;)
Uważam że regulamin NW powinien być podpięty w wątku wystawowym aby nie było takich sytuacji w przyszłości
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 27, 2017 16:23 Re: SK 2016

karolcia_nfo pisze:
malgosia_07 pisze::dance: :dance: będzie bardzo ciekawe tegoroczny SUPER KOT :201447 zwłaszcza kategorii II
a NATIONAR WINNER 2016, już wiadomy :ryk:

Gosia Twój post z grudnia ;)


Tak , bo dotyczyło to mojego kota, i nie zagrożonej jego pozycji w National Winner ...... a ja wiedziałam, ze będę wysyłać zgłoszenie i wyrażę zgodę na uczestnictwo w rankingu. :D

karolcia_nfo pisze:Tak naprawdę regulamin rankingu National Winnera jest słabo dostępny dla potencjalnych zainteresowanych. Ja sama wyszukuje go po wpisaniu w google ;)
Wyniki NW są publikowane oprócz na stronie FPL i na miau w wątku o SK ;)
Uważam że regulamin NW powinien być podpięty w wątku wystawowym aby nie było takich sytuacji w przyszłości


można w przyszłym roku podpiąć, każdy z nas może to zrobić, tak mysle


A tak zaspokoicie moja ciekawość...... w czym jest problem. :roll:

Do teraz była tutaj cisza i spokój.... zero dyskusji.
Nagle, chwile przed ogłoszeniem wyników tyle pytan i niejasnosci...... przeciez o tym,ze jest Ranking National Winner i Ranking Super Kot, wiadomo dawna.
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 27, 2017 16:45 Re: SK 2016

Aby go podpiąć trzeba to najpierw znać ;) nie wiadomo przecież czy są jakieś zmiany - np w punktacji....

Prawdę mówiąc wątpię aby komuś nie zależało na tym tytule jak dużo jeździł na wystawy..... początkujący nie zawsze są biegli w te klocki (takie osoby mam na myśli) a my dużo jeżdżący o tym wszystkim dobrze wiemy
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości