Hodowca nie chce wydać rodowodu

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Sob lip 09, 2016 1:37 Hodowca nie chce wydać rodowodu

Witam, w październiku kupiłam kota hodowlanego. Rodowód miał być wydany po kastracji spisałam umowę. Kotek został wykastrowany na początku roku. Od tej pory nie mam z hodowcą kontaktu. Dzwoniłam, pisałam sms i e-maile ale nikt mi nie odpowiedział. Zastanawiam się co w takiej sytuacji zrobić. Kupiłam kota z rodowodem mam bez. Kontakt ze stowarzyszeniem w którym zrzeszona jest hodowla nie ma sensu, gdyż kobieta od której kupiłam kota jest jego prezesem.

Palinka

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Pon wrz 14, 2015 22:48
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lip 09, 2016 9:34 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Mogę zapytać co to za stowarzyszenie? Jeżeli to klub zrzeszony pod FPL, a Pani nie jest członkiem to najłatwiej napisać wprost do FPLu

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Sob lip 09, 2016 9:48 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Palinka pisze:Witam, w październiku kupiłam kota hodowlanego. Rodowód miał być wydany po kastracji spisałam umowę. Kotek został wykastrowany na początku roku. Od tej pory nie mam z hodowcą kontaktu. Dzwoniłam, pisałam sms i e-maile ale nikt mi nie odpowiedział. Zastanawiam się co w takiej sytuacji zrobić. Kupiłam kota z rodowodem mam bez. Kontakt ze stowarzyszeniem w którym zrzeszona jest hodowla nie ma sensu, gdyż kobieta od której kupiłam kota jest jego prezesem.


kfiatek 1983 pisze:Mogę zapytać co to za stowarzyszenie? Jeżeli to klub zrzeszony pod FPL, a Pani nie jest członkiem to najłatwiej napisać wprost do FPLu


Toja jeszcze uzupełnię pytanie..... a jak nazywa sie kotek - hodowla ???
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 09, 2016 21:56 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Wolałabym nie podawać publicznie takiej informacji, mogę w wiadomości prywatnej

Palinka

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Pon wrz 14, 2015 22:48
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lip 09, 2016 23:57 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Palinka pisze:Wolałabym nie podawać publicznie takiej informacji, mogę w wiadomości prywatnej


co prawda nie rozumiem dlaczego...... ale jeżeli tak wolisz proszę o PW
A tak swoja droga ..... czego sie obawiasz? Jezeli w umowie masz napisane kiedy otrzymasz rodowód, a "hodowca-sprzedawca", łamie warunki umowy, na takie działanie sa sposoby :P
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 10, 2016 10:23 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

malgosia_07 pisze:
Palinka pisze:Wolałabym nie podawać publicznie takiej informacji, mogę w wiadomości prywatnej


co prawda nie rozumiem dlaczego......

Ja też nie rozumiem dlaczego, pisać prawdę publicznie można, a Ty przedstawiasz fakt.

Może ten kot zwyczajnie nie ma rodowodu, hodowczyni myślała, że "zapomnisz" się upomnieć o niego lub nie wykastrujesz kota i jakoś się sprawa rozejdzie po kościach, a zawsze cena za kota z rodowodem jest wyższa, więc lepiej sprzedawać z rodowodem, nawet "wirtualnym" niż bez :wink:.

Na marginesie: ja nigdy nie zgodziłabym się na taki układ. Za dużo podobnych historii słyszałam.
Płacę pełną kwotę i wymagam kompletu dokumentów. Proste.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Nie lip 10, 2016 10:57 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

A w regulaminie FPL przypadkiem nie ma, ze nie wolno wydawac kociat bez rodowodu? Juz samo to, ze rodowod po kastracji, powinno zapalic lampke w glowie.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 10, 2016 12:38 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

wistra pisze:A w regulaminie FPL przypadkiem nie ma, ze nie wolno wydawac kociat bez rodowodu? Juz samo to, ze rodowod po kastracji, powinno zapalic lampke w glowie.



A to napewno FPL ?
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Nie lip 10, 2016 13:07 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

malgosia_07 pisze:
Palinka pisze:Wolałabym nie podawać publicznie takiej informacji, mogę w wiadomości prywatnej


co prawda nie rozumiem dlaczego...... ale jeżeli tak wolisz proszę o PW
A tak swoja droga ..... czego sie obawiasz? Jezeli w umowie masz napisane kiedy otrzymasz rodowód, a "hodowca-sprzedawca", łamie warunki umowy, na takie działanie sa sposoby :P



..... na PW, tez nie dostałam odpowiedzi :(
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 10, 2016 19:13 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Palinka pisze:Wolałabym nie podawać publicznie takiej informacji, mogę w wiadomości prywatnej

Stowarzyszenie to chyba można podać publicznie. To nie jest wskazanie konkretnej osoby.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Czw lip 14, 2016 10:59 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Może ten kot zwyczajnie nie ma rodowodu, hodowczyni myślała, że "zapomnisz" się upomnieć o niego lub nie wykastrujesz kota i jakoś się sprawa rozejdzie po kościach, a zawsze cena za kota z rodowodem jest wyższa, więc lepiej sprzedawać z rodowodem, nawet "wirtualnym" niż bez


To akurat nie prawda, a przynajmniej nie powinna być to prawda :-)
Z hodowli 100% kociąt musi wyjść z rodowodem - o tym mówi ustawa. Nie wolno sprzedawać kotów bez rodowodu.
Rodowód kosztuje ok.35 zł w FPL, więc to akurat nie jest wykładnik ceny.
Cenę kociaka może (nie ma przymusu) różnicować to, czy jest "na kolanka", czy do hodowli.

Brnąc głębiej w zagadnienie - skoro hodowca nie dostarczył w terminie rodowodu, zatem sprzedał kota bez tego dokumentu, a tym samym łamie ustawę :-)
Może warto się tego uczepić.
www.z1000jezior.pl
Hodowla Kotów Syberyjskich

Dulka

 
Posty: 978
Od: Wto gru 28, 2010 9:49
Lokalizacja: Warszawa/ Bródno

Post » Czw lip 14, 2016 11:13 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Polinka zadałaś pytanie, wywołała dyskusje..... należny doprowadzi do końca tę sprawę.
Na forum sa hodowcy zrzeszeni w rożnych klubach- stowarzyszeniach .
Czytą to forum również członkowie zarządów, pomogą rozwiązać Twój problem.
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 28, 2020 14:37 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Wybaczcie, że wyciągam stary wątek, ale mam podobny problem. Hodowca obiecuje i nie dotrzymuje słowa a dokumentów jak nie było tak nie ma

Kasiula777

 
Posty: 4
Od: Wto kwi 28, 2020 14:26

Post » Wto kwi 28, 2020 21:52 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Pisz skargę do klubu, gdzie hodowca jest członkiem.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto kwi 28, 2020 22:31 Re: Hodowca nie chce wydać rodowodu

Taki mam plan. Najlepsze, że z tą myślą odwiedziłam dziś stronę klubu, którym ten ktoś się podpiera i na liście hodowców mojego nie znalazłam. Mam nadzieję, że to tylko jakiś błąd i nie okaże się że dałam się wpuścić w maliny

Kasiula777

 
Posty: 4
Od: Wto kwi 28, 2020 14:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości