NW 2016

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Czw gru 17, 2015 16:25 NW 2016

Ze względu na zmiany w podziale na kategorie i ranking NW można by zacząć zastanawiać się nad nowymi regułami przyznawania punktów. Uważam, że przyznawanie jednocześnie punktów za każde osiągnięcie - BIV, NOM, BIS, BIC, jest trochę niesprawiedliwe. Nie każda grupa kolorystyczna ma szanse na zebranie się min. 3 kotów aby zrobić BIVa - automatycznie taki kot traci aż 100 pkt do rankingu (10 wystaw x 10 pkt) jest to aż 4 wygranych BISów. Nie każda wystawa kończy się tylko na BISach - wybierane są jeszcze BIC i BOB (jeden lub więcej) - nie powinien być brany tylko pod uwagę najwyższy wynik? Licząc za BIS mamy 25 pkt, BIC 35 pkt i BOB 40 pkt - automatycznie taki kot dostaje 115 pkt - czyli są to 3 BISy. Jeżeli kot zgarnia wszystko na wystawie - BIV, NOM, BIS, BIC, BOB otrzymuje łącznie 125 pkt co przy jednym weekendzie takiemu kotu daje aż 250 pkt - stanowi to przepaść w stosunku dla kota który zgarnął tylko BISa - 80 pkt.
Uważam, że powinien liczyć się tylko najwyższy wynik aby wyrównać szanse. Liczba pkt mogłaby zostać bez zmian.
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 17, 2015 16:39 Re: NW 2016

Doby temat w dobrym czasie :)

może jeszcze zapis że kwalifikowane są koty, które były wystawiane zgodnie z obowiązującym regulaminem wystawowym ?
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw gru 17, 2015 16:46 Re: NW 2016

lrafal pisze:Doby temat w dobrym czasie :)

może jeszcze zapis że kwalifikowane są koty, które były wystawiane zgodnie z obowiązującym regulaminem wystawowym ?

:ok:
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sty 06, 2016 14:18 Re: NW 2016

Może jeszcze dodać (jak to jest w Czechach) do każdego wygranego Bisu tyle pojedynczych punktów ile kotów zwycięzca miał w konkurencji w panelu. Każda wystawa jest inna pod względem ilości kotów w panelu. W przypadku gdy jest 6 kotów w porównaniu jest mniejsza szansa na zwycięstwo niż gdy jest jeden czy dwa koty w porównaniu.
Przykład:
Kot wygrywa BIS w konkurencji z 6 kotami - 25 pkt za BIS i 5 pkt dodatkowych za pokonanie konkurencji.
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 18, 2016 9:43 Re: NW 2016

Są systemy sprawiedliwe, takie jak oparte na rankingu szachowym. Przeciez liczy się to JAKIE koty pokonał kot w drodze do BIS. Albo z jakimi przegrał. Prawdopodobnie ich odmianę stosuje TICA ale nie wczytywałem się. Można zrobić symulacje jak takie rankingi wyglądałyby na przestrzeni lat i odpowiednio dobrać zasady żeby dawały najlepsze wyniki. Tak robią zawsze przy zmianach w rankingach szachowych. Baza z rezultatami przecież jest.

To co teraz jest zachęca do uczestnictwa w jak największej liczbie wystaw. I z tego punktu widzenia są dobre dla klubów i związków. Ale w przypadku takiego rankingu opartego na szachowym można również określić minimum wystaw w których kot musi brać udział na na przykład 7. I wtedy i wilk i owca będą syte :-).

wojteka

 
Posty: 102
Od: Pon lut 24, 2014 15:38

Post » Pt lut 12, 2016 17:27 Re: NW 2016

wojteka pisze:Są systemy sprawiedliwe, takie jak oparte na rankingu szachowym. Przeciez liczy się to JAKIE koty pokonał kot w drodze do BIS. Albo z jakimi przegrał. Prawdopodobnie ich odmianę stosuje TICA ale nie wczytywałem się. Można zrobić symulacje jak takie rankingi wyglądałyby na przestrzeni lat i odpowiednio dobrać zasady żeby dawały najlepsze wyniki. Tak robią zawsze przy zmianach w rankingach szachowych. Baza z rezultatami przecież jest.

To co teraz jest zachęca do uczestnictwa w jak największej liczbie wystaw. I z tego punktu widzenia są dobre dla klubów i związków. Ale w przypadku takiego rankingu opartego na szachowym można również określić minimum wystaw w których kot musi brać udział na na przykład 7. I wtedy i wilk i owca będą syte :-).



uważam, że 7 wystaw jak proponujesz to za dużo! 5 jest jak najbardziej ok. bo jak sam zwrócisz uwagę coraz mniej kotów jeździ na wystawy a jak jeżdzą to na wybrane więc do 7 mogło by być ciężko dobić. Np. ja wybieram tylko najbliższe wystawy w moim obrębie czyli śląsk ale np wrocław już dla mnie za daleko nie mam tyle czasu aby wyjeźdzać tak daleko dlatego dzięki tym min.5 wystaw które są potrzebne do SK mam szanse się się zakwalifikować do konkursu. Bo np. biorąc ten rok mam 4 wystawy na które mogłabym jechać bo mam stosunkowo blisko ok 100-120 km. Czyli jadąc na dwa dni dzięki tym 4 wystawom mogę brać udział w SK. Dlatego 5 to wystarczająca liczba :ok:

gocha1p

 
Posty: 268
Od: Czw lut 17, 2011 14:17

Post » Nie lut 14, 2016 15:52 Re: NW 2016

gocha1p pisze:
wojteka pisze:Są systemy sprawiedliwe, takie jak oparte na rankingu szachowym. Przeciez liczy się to JAKIE koty pokonał kot w drodze do BIS. Albo z jakimi przegrał. Prawdopodobnie ich odmianę stosuje TICA ale nie wczytywałem się. Można zrobić symulacje jak takie rankingi wyglądałyby na przestrzeni lat i odpowiednio dobrać zasady żeby dawały najlepsze wyniki. Tak robią zawsze przy zmianach w rankingach szachowych. Baza z rezultatami przecież jest.

To co teraz jest zachęca do uczestnictwa w jak największej liczbie wystaw. I z tego punktu widzenia są dobre dla klubów i związków. Ale w przypadku takiego rankingu opartego na szachowym można również określić minimum wystaw w których kot musi brać udział na na przykład 7. I wtedy i wilk i owca będą syte :-).



uważam, że 7 wystaw jak proponujesz to za dużo! 5 jest jak najbardziej ok. bo jak sam zwrócisz uwagę coraz mniej kotów jeździ na wystawy a jak jeżdzą to na wybrane więc do 7 mogło by być ciężko dobić. Np. ja wybieram tylko najbliższe wystawy w moim obrębie czyli śląsk ale np wrocław już dla mnie za daleko nie mam tyle czasu aby wyjeźdzać tak daleko dlatego dzięki tym min.5 wystaw które są potrzebne do SK mam szanse się się zakwalifikować do konkursu. Bo np. biorąc ten rok mam 4 wystawy na które mogłabym jechać bo mam stosunkowo blisko ok 100-120 km. Czyli jadąc na dwa dni dzięki tym 4 wystawom mogę brać udział w SK. Dlatego 5 to wystarczająca liczba :ok:

Na ostatnim walnym była propozycja, aby kluby organizowany po 1 wystawie ... nie przeszło .... kasa, kasa, kasa się liczy
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości