Walne FPL 2015 - licencje i GA FIFE 2015

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro mar 04, 2015 6:35 Re: Walne FPL 2015

małysz pisze:Mario! świetne!
chociaż jestem za eliminacją lękliwych oraz agresywnych kotów z hodowli, bo moim zdaniem temperament dziedziczy się jak diabli, ale...szczególnie opis ścierkowatej koteczki przemawia do wyobraźni :wink:
moim skromnym zdaniem powinna wystarczyć do licencji wystawa w klasie młodzieży, młode kotki powinny szybko rodzić, potem przerwa i wystawy po odbudowie. Nie służy im zarówno przetrzymywanie w rui, ani blokowanie przed ciążą


Sorry ale kot agresywny czy lękliwy na wystawach czy w podróży to nie kot agresywny czy lękliwy ogólnie, reakcja kota nie stres nie jest żadnym wyznacznikiem charakteru kota, tym bardziej, że kot może się różnie zachowywać na poszczególnych wystawach, tłumy ludzi, dzieci z balonikami, rzucający kotem sędzia i kot zrobi się podczas oceny agresywny.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Śro mar 04, 2015 8:13 Re: Walne FPL 2015

Satyr77 pisze:
małysz pisze:Mario! świetne!
chociaż jestem za eliminacją lękliwych oraz agresywnych kotów z hodowli, bo moim zdaniem temperament dziedziczy się jak diabli, ale...szczególnie opis ścierkowatej koteczki przemawia do wyobraźni :wink:
moim skromnym zdaniem powinna wystarczyć do licencji wystawa w klasie młodzieży, młode kotki powinny szybko rodzić, potem przerwa i wystawy po odbudowie. Nie służy im zarówno przetrzymywanie w rui, ani blokowanie przed ciążą


Sorry ale kot agresywny czy lękliwy na wystawach czy w podróży to nie kot agresywny czy lękliwy ogólnie, reakcja kota nie stres nie jest żadnym wyznacznikiem charakteru kota, tym bardziej, że kot może się różnie zachowywać na poszczególnych wystawach, tłumy ludzi, dzieci z balonikami, rzucający kotem sędzia i kot zrobi się podczas oceny agresywny.

Dokładnie.
Mam taką kotkę. Co prawda CH zrobiła, ale dalej nie da rady. Zapach obcych kotów ją nakręca i zaczyna pokazywać co potrafi. W domu, hotelu, na kwaterze - okaz łagodności i wyluzowania. Nie wystawiam jej, bo po grzyba mi stres kotki i żółta kartka.
Dlatego łatwo mi sobie wyobrazić taką sytuację.

A kotkę "ścierkę" widziałam na własne oczy, choć na wystawę przyjechała z ambicji hodowcy a nie z musu licencyjnego. W pasie mogłam ją objąć palcami jednej ręki, ze stolika sędziowskiego została zdjęta kilka chwil przed potężnym rozstrojem żołądka.

Edit: i znam kocura, który w domu jest super kotem. Mizia się do każdego, włazi na kolana, barankuje, żyje w zgodzie z drugim, jajecznym kocurem (!), nie znaczy (!). CH zrobił z trudem, bo na wystawie czując i słysząc inne kocury i kotki (czasami w rui) zaczyna fikać. No i jest pięknym reprezentantem swojej rasy, dzieci też daje ładne.

Mnie osobiście zależy na charakterze "domowym" kotów jakie wychodzą ode mnie z hodowli a nie na "wystawowo-żelaznym".

Ciekawe jak sędziowie podejdą do "fikaczy" w klasie kontrolnej.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38275
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw mar 05, 2015 11:28 Re: Walne FPL 2015

Właśnie - dobre pytanie :D. Zaryzykują ranami kłutymi szarpanymi ;)? Mojego "fikacza" wystawowego to nikt przy zdrowych zmysłach by nie tknął. Pamiętam jak dziś jego ostatnią wystawę... gdyby nie doświadczony steward krwawo by było. A kocur pierwsza klasa, z żadnej wcześniejszej wystawy z gołym ex 1, CAC'em nie wracał.

Ruvil

 
Posty: 586
Od: Pon lut 19, 2007 17:22
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post » Pon mar 09, 2015 15:25 Re: Walne FPL 2015

Szukając dokumentu na stronie FPL znalazłam taki fragment:

Nie są wymagane jakiekolwiek licencje hodowlane nadawane na wystawach kotów rasowych. Hodowcy powinni być rozsądni i odpowiedzialni i sami decydować, czy chcą dopuścić swe zwierzę do hodowli. Po oficjalnym utworzeniu FPL powstanie regulamin hodowlany. Do tego czasu obowiązuje jedynie regulamin hodowlany FIFe.
31 maja 2005.
http://www.felispolonia.eu/archiwum/200 ... znym-2005/

Po 10 latach zamiast iść na przód, cofamy się.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38275
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon mar 09, 2015 20:30 Re: Walne FPL 2015

Maria po prostu zamiast być rozsądnymi i odpowiedzialnymi, okazaliśmy się idiotami :ryk:
więc trzeba było wprowadzić system odgórnego sterowania :twisted:
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon mar 09, 2015 21:09 Re: Walne FPL 2015

kinus, jeśliby ten system odgórnego sterowania jeszcze był z głową i sensowny to można by przeboleć. Sporo jest nowych hodowli, może trzeba nimi pokierować, ale w takiej formie jaka jest zapisana w uchwale to... :|

Najbardziej frapuje mnie jedno zdanie w uchwale o licencjach:
Tryb przyznawania licencji określają organizacje we własnym zakresie

Czy ktoś mi wyjaśni o co kaman, zwłaszcza w kontekście warunków przyznawania licencji dokładnie opisanych w tej samej uchwale?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38275
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon mar 09, 2015 21:54 Re: Walne FPL 2015

a jak się ma regulamin FPL do FIFe ? a jak chcę przestrzegać FIFe gdzie nie ma nakazu jakiś licencji to co?

gocha1p

 
Posty: 268
Od: Czw lut 17, 2011 14:17

Post » Pon mar 09, 2015 22:53 Re: Walne FPL 2015

gocha1p pisze:a jak się ma regulamin FPL do FIFe ? a jak chcę przestrzegać FIFe gdzie nie ma nakazu jakiś licencji to co?

Regulamin FIFe to minimum jakie muszą spełniać organizacje pod FIFe. Mogą go zaostrzyć, nie mogą złagodzić.
Jak chcesz przestrzegać tylko regulaminu FIFe to, od 01.01.2016, nie pod FPL-em, niestety.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38275
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt mar 13, 2015 9:20 Re: Walne FPL 2015

Dorwałam sprawozdanie na stronie mojego klubu.

"Delegat klubu Felis Posnania: Należy myśleć o atrakcyjności wystawy, hodowcy wybierają sobie wystawy." hehe i kto to mówi :wink:
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 13, 2015 10:06 Re: Walne FPL 2015

MariaD pisze:
Enya pisze:
MariaD pisze:
LittleDevils pisze:Jestem ciekaw ilu osobom będzie głupio po opublikowaniu sprawozdania... :twisted:

A kiedy zostanie opublikowane? Chciałabym się mile rozczarować nawet za cenę poczucia się głupio. Przeżyję. 8)




Ja też :)



No, niestety, LittleDevils - nie czuję się głupio po zaznajomieniu się z treścią protokołu z Walnego. :x


Mnie również nie jest głupio :ryk:
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pt mar 13, 2015 11:42 Re: Walne FPL 2015

Ja również mam wrażenie, że jedyne, co się nie potwierdziło, to rozkład głosów w głosowaniu nad licencjami - jednak przeszły solidną większością głosów (za 18, przeciw 8 i 3 wstrzymujące się).

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Pt mar 13, 2015 13:24 Re: Walne FPL 2015

MariaD pisze:Najbardziej frapuje mnie jedno zdanie w uchwale o licencjach:
Tryb przyznawania licencji określają organizacje we własnym zakresie

Czy ktoś mi wyjaśni o co kaman, zwłaszcza w kontekście warunków przyznawania licencji dokładnie opisanych w tej samej uchwale?

:?:
18 głosów za, więc 18 osób powinno znać odpowiedź na moje pytanie, a jakoś jej nie widzę. :?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38275
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt mar 13, 2015 17:35 Re: Walne FPL 2015

wistra pisze:Dorwałam sprawozdanie na stronie mojego klubu.

"Delegat klubu Felis Posnania: Należy myśleć o atrakcyjności wystawy, hodowcy wybierają sobie wystawy." hehe i kto to mówi :wink:


Wistra,
dzisiaj jest ciężki dzień, więc mam problem z kojarzeniem - możesz mi powiedzieć o co kaman w Twojej wypowiedzi ?

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 13, 2015 18:13 Re: Walne FPL 2015

O to, że Felis Posnania mówi o atrakcyjności wystaw, a sami nie mają sponsorów na nagrody.

Zacytuję się z wątku wystawy Poznańskiej:
wistra pisze:(...)

No i nagrody, niestety, slabe. Jak za to, ze nie bylo znizki za duza ilosc kotow, to chociaz o to mozna bylo sie postarac. (wiem, ze to nie o to chodzi w tym wszystkim i prosze mnie nie prostowac, ze tylko o nagrody mi chodzi. Worek karmy warty 10zl wygladal po prostu komicznie, no.)
No i to opoznienie w sobote...

Ale towarzystwo i atmosfera super, wiec jakos to zlecialo. Dziekujemy :)


Nie piję personalnie do Felis Posnani bo organizacja była super, po prostu to komicznie by brzmiało gdyby to mówił którykolwiek klub, który nie dba o atrakcyjność. Ot, wszystko :-)
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 27, 2015 19:35 Re: Walne FPL 2015

Miriel pisze:
LittleDevils pisze:Tertio - wniosek nie był motywowany ilością kotów na wystawie, tylko coraz niższą jakością mnożonych kociastych jak leci, aby dzieci były, bez kontroli, ładu i sensu.
Skoro nie o kasę chodzi, to oczywiście znaczy że klasa 13b będzie darmowa? 8)


Gdyby licencje hodowlane wpływały na poprawę jakości kotów hodowlanych to za czasów SHKRP bylibyśmy liderem i cała Europa biłaby się o nasze koty. Niestety mam wrażenie, że nowe pokolenie nie pamięta nawet co to było SHKRP.

Jak na wystawie sprawdzić czy kot wniesie coś do hodowli? Kot hodowlany to nie tylko eksterier. Powiem więcej... to w większości nie eksterier.

Kolejna sprawa: nie ma kota który nie dostałby Ex. Ile kotów otrzymuje Vg?... Więc to za sito, które i tak każdy kot przejdzie.



włosy mi wypadają
znowu te licencje
przeżyłam juz okres licencji,nic to nie wnioslo oprócz tego że trzeba było na sygnale gnac do stolicy na wystawę
teraz niby wystaw dużo,ale pewnie ceny pójda w górę,bo jak trzeba musem jechać,to hodowca zabuli każda sumę,bo czemu nie :roll:
juz widze moją Cayetane na wystawie,która wyjazd z domu godzunny odchorowuje zaśliniona 12 godzin w stuporze i traumie, pewnie całe 10 godzin w klatce darłaby się w nieboglosy,no ale co tam
mus byłoby spremedykowac i stresora zawieżć,żeby sędzia popatrzył
eehhh
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości