Walne FPL 2015 - licencje i GA FIFE 2015

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto lut 10, 2015 20:37 Re: Walne FPL 2015

MariaD pisze:
DoBo pisze:
Miriel pisze:Kiedy możemy spodziewać się sprawozdania z Walnego? Szczególnie interesuje mnie jaką formę przybiorą licencje hodowlane i jaka była argumentacja za.


Kotka: 2 x Ex
kocur: 3 x Ex w otwartej klasie

Jednym z argumentów był brak kotów na wystawach

Rozkład głosów: za 8, przeciw 5, wstrzymało się 17

Ja podejrzewałam, że taki był powód wprowadzenia tej uchwały. I to nie "jeden z" a główny. Powtórzę za Basia_G - wstyd.

A co z kotami rewelacyjnymi hodowlanie, domowymi miziakami a kompletnie nie wystawowymi? Mamy brać kota, który albo to odchoruje, albo się wścieknie i kogoś pogryzie, bo kasy brak klubom?

No, nie wierzę.
I nagle nikogo nie obchodzi dobrostan kota :( co za wspaniały związek i kluby, które tak się troszczą nie o koty, a o własną kieszeń :?

ewkaa

 
Posty: 10892
Od: Śro sie 31, 2005 19:02
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post » Wto lut 10, 2015 20:39 Re: Walne FPL 2015

Czy można gdzieś coś więcej o tych ustaleniach przeczytać? Chyba jestem dinożał, bo nie umiem odszukać :(

lnes

 
Posty: 186
Od: Wto paź 16, 2012 20:36
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lut 10, 2015 20:40 Re: Walne FPL 2015

Basia_G pisze:Maria,, lepiej, te oceny kot musi uzyskać w klasie kontrolnej
a co, jeśli stwierdzę, że polskie wystawy sa coraz droższe i bardziej (nie tylko pod k atem ceny) opłaca mi się jeżdzić na wystawy zagrancznę i tamm mój kot zrobi np. IC, to co nie będzie miał licencji, bo nie uzyskał owych EX-ów na polskich wystawach w klasie kontrolnej ??

Że CO???? Jaka klasa kontrolna? O czym Ty piszesz? Nie na normalnej ocenie? To żeby zrobić CH, najpierw 2 w tej klasie kontrolnej a potem na CH? To jakiś totalny absurd!
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38294
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lut 10, 2015 20:42 Re: Walne FPL 2015

lnes pisze:Czy można gdzieś coś więcej o tych ustaleniach przeczytać? Chyba jestem dinożał, bo nie umiem odszukać :(

Protokołu z Walnego jeszcze nie ma, ale tu trochę jest: http://www.catclubfeniks.pl/zmiany-po-2016r-w-fpl/
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38294
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lut 10, 2015 20:44 Re: Walne FPL 2015

Dziękuję Mario, ale te linkowane już przez Ciebie wzmianki przyswoiłam sobie. Myślałam, że gdzieś już można poczytać o reszcie wspomnianych rewelacji.

lnes

 
Posty: 186
Od: Wto paź 16, 2012 20:36
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lut 10, 2015 20:49 Re: Walne FPL 2015

Skąd ta klasa kontrolna? Bo tego nigdzie nie znalazłam.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Wto lut 10, 2015 20:58 Re: Walne FPL 2015

kfiatek 1983 pisze:Skąd ta klasa kontrolna? Bo tego nigdzie nie znalazłam.

takie informacje uzyskałam

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 10, 2015 21:04 Re: Walne FPL 2015

Uważam, że protokół z każdego Walnego powinien być na stronie FPL. I nie: "kluby powinny wysyłać/informować". Do dziś protokołu klub nie ma, bo prosiłam.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38294
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lut 10, 2015 22:56 Re: Walne FPL 2015

przepraszam, ale jeśli 17 osób wstrzymało się od głosu, to tych osób nie powinno być po prostu na Walnym
w tak ważnej sprawie dla hodowców, a przede wszystkim dla kotów - wstrzymywać się od głosu - wstyd.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lut 11, 2015 0:28 Re: Walne FPL 2015

kinus pisze:przepraszam, ale jeśli 17 osób wstrzymało się od głosu, to tych osób nie powinno być po prostu na Walnym
w tak ważnej sprawie dla hodowców, a przede wszystkim dla kotów - wstrzymywać się od głosu - wstyd.


kinus - ubiegłaś mnie , miałam dosadnie zapytać o tych 17 wstrzymujących się :roll:
ale nie sądzę , by wprowadzenie/wznowienie licencji hodowlanej było spowodowane brakiem kotów na wystawach ....i jeżeli ktoś tak motywował ..to kompletna porażka :evil:

http://www.catclubfeniks.pl/zmiany-po-2016r-w-fpl/
Cat Club Amber wnioskował o wprowadzenie licencji hodowlanych we wszystkich klubach zrzeszonych w FPL od 2016r. Licencje hodowlane będą obowiązywały tylko koty zarejestrowane od 2016r.
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro lut 11, 2015 6:37 Re: Walne FPL 2015

danunka pisze:
http://www.catclubfeniks.pl/zmiany-po-2016r-w-fpl/
Cat Club Amber wnioskował o wprowadzenie licencji hodowlanych we wszystkich klubach zrzeszonych w FPL od 2016r. Licencje hodowlane będą obowiązywały tylko koty zarejestrowane od 2016r.


Już widzę oczami wyobraźni te tłumy hodowców , którzy w podzięce za wprowadzenie durnego przepisu na wniosek CCAmber , walą drzwiami i oknami do dusznej sali na ich wystawę . :ok:
Miałam okazję prawie 10 lat temu wozić na wystawę wściekłą kotkę , która musiała mieć licencję – nigdy więcej ! Teraz jeśli ktoś będzie chciał sprawdzić zgodność mojego kota za standardem – zapraszam do domu , zapewniam nocleg i wyżywienie . :mrgreen:

Mam nadzieję , że dowiemy kto jak głosował na walnym i przedstawiciele których klubów się nie „ popisali „ .
Mam również ogromną nadzieję ,że w przyszłym roku na walnym nie zabraknie im odwagi i rozsądku i naprawią gniota , którego przegłosowali . :roll:

Siasia

 
Posty: 969
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Śro lut 11, 2015 7:47 Re: Walne FPL 2015

kinus pisze:przepraszam, ale jeśli 17 osób wstrzymało się od głosu, to tych osób nie powinno być po prostu na Walnym
w tak ważnej sprawie dla hodowców, a przede wszystkim dla kotów - wstrzymywać się od głosu - wstyd.


O, własnie - znaczy głęboko w d... miały te osoby sprawy poddane pod głosowanie :?
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lut 11, 2015 7:52 Re: Walne FPL 2015

Avian pisze:
kinus pisze:przepraszam, ale jeśli 17 osób wstrzymało się od głosu, to tych osób nie powinno być po prostu na Walnym
w tak ważnej sprawie dla hodowców, a przede wszystkim dla kotów - wstrzymywać się od głosu - wstyd.


O, własnie - znaczy głęboko w d... miały te osoby sprawy poddane pod głosowanie :?

Raczej taki mechanizm: http://www.maximus.pl/slownik-umywac_rece-267.html :?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38294
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lut 11, 2015 9:31 Re: Walne FPL 2015

Jeżeli faktycznie głównym powodem wprowadzenia licencji jest poprawienie frekwencji na wystawach (czytaj kasa), to jestem przekonana, że pomysłodawcy srodze się zawiodą. Już prędzej ludzie pouciekają z FIFe do innych kocich organizacji... A jest ich sporo...
Może kluby zaczną się starać i organizować znakomite wystawy, z przyjazną atmosferą, w dobrej, klimatyzowanej, przestronnej hali, z fajnymi nagrodami, ciekawym składem sędziowskim itd... Takie, na które chce się wracać. A nie na takie, na których koty mogą dostać udaru cieplnego. Zmuszanie ludzi do brania udziału w wystawach się nie sprawdzi....

Oczywiście licencja hodowlana ma swoje dobre strony. Ale generalnie są koty na wystawy i do hodowli. A co z kotami, które np. miały wypadek i mają np. naderwane ucho, blizny, uszkodzone oczy itd... Albo co z kotami, które mają np. jedną absolutnie wybitną cechę, którą by się chciało wnieść lub utrwalić w hodowli, a poza tym są takie sobie... Według mnie w dużej mierze to dzięki takim właśnie kotom udaje się "popchnąć" rasę do przodu... O stresujących się kotach już było, więc nie powtarzam...

szariwari

 
Posty: 232
Od: Śro maja 23, 2012 11:51

Post » Śro lut 11, 2015 18:03 Re: Walne FPL 2015

Primo, rozmowa o plotkach mija się z celem. Warto poczekać - zwłaszcza z zacietrzewieniem - do publikacji sprawozdania.

Secundo - klasa kontrolna 13b została wprowadzona do wniosku klubu pod wpływem dyskusji na walnym. W dyskusji wypłynęła sprawa kotów źle znoszących podróże, wystawy czy mające 'mechaniczne' defekty nie wpływające na potomstwo, a dyskwalifikujące z wystaw (np zadrapane oko, złamany drzwiami ogon itp). Klasa ta pozwala zgłosić takiego kota "poza wystawą" - jak do ustalenia koloru. Kot pojawia się tylko na chwilkę, sędziowie oceniają nie przygotowanie do wystawy tylko zgodność ze wzorcem - i można wracać do domu.

Tertio - wniosek nie był motywowany ilością kotów na wystawie, tylko coraz niższą jakością mnożonych kociastych jak leci, aby dzieci były, bez kontroli, ładu i sensu. Odnośnie kotów na wystawach był oddzielny wniosek o ograniczenie liczby wystaw do dwóch jednodniowych na klub, który przepadł po dość burzliwej dyskusji.

Pozdrawiam,
Marcin.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości