Walne FPL 2015 - licencje i GA FIFE 2015

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro lut 04, 2015 19:41 Walne FPL 2015 - licencje i GA FIFE 2015

Na stronie CC Feniks są informacje na temat Walnego FPL, gdzie m.in jest zmiana od 2016 r.:

Zabrania się członkom indywidualnym stowarzyszeń zrzeszonych w FPL krycia kotki lub kocurem, których właściciel nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w Polsce w World Cat Congress lub innej organizacji uznawanej przez Felis Polonię.

http://www.catclubfeniks.pl/zmiany-po-2016r-w-fpl/

Dlaczego tylko do stowarzyszenia zrzeszonego w Polsce? Nie wolno kryć za granicą? Nigdzie? Taki zapis zawęzi pulę genowa do kotów w polskich hodowlach.
I dlaczego uznawanej tylko przez FPL a nie przez WCC? I gdzie jest lista tych uznawanych przez FPL?
I dlaczego właściciel a nie kot? Kot może być zarejestrowany w Psie i Kocie byleby właściciel należał do praworządnej?


Ja wiem co autor chciał uzyskać, ale czy taki zapis nie byłby właściwszy?

Propozycja: Zabrania się członkom indywidualnym stowarzyszeń zrzeszonych w FPL krycia kotki lub kocurem, które nie są zarejestrowane w stowarzyszeniach zrzeszonych w World Cat Congress lub innej organizacji uznawanej przez Felis Polonię.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38260
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon lut 09, 2015 20:24 Re: Walne FPL 2015

Ja to rozumiem tak, że w Polsce możesz kryć wyłącznie kocurem z organizacji należącej do WCC a poza Polską dodatkowo z innych uznanych przez FPL.

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Pon lut 09, 2015 20:33 Re: Walne FPL 2015

Kiedy możemy spodziewać się sprawozdania z Walnego? Szczególnie interesuje mnie jaką formę przybiorą licencje hodowlane i jaka była argumentacja za.
Obrazek

Projektowanie stron internetowych www.mirieldesign.com --- Genetyka: Dziedziczenie kolorów w pigułce, Inbred --- Koty norweskie leśne Skogkatt.pl

Miriel

Avatar użytkownika
 
Posty: 1287
Od: Czw lut 12, 2004 18:27
Lokalizacja: Kielce

Post » Pon lut 09, 2015 22:59 Re: Walne FPL 2015

monten pisze:Ja to rozumiem tak, że w Polsce możesz kryć wyłącznie kocurem z organizacji należącej do WCC a poza Polską dodatkowo z innych uznanych przez FPL.

A ja inaczej. ;)

I z czego wnosisz, że zapis dotyczy Polski? Z treści to nie wynika.

Nie chodzi o indywidualne rozumienie uchwały, bo każdy (ja widać) może ją inaczej zrozumieć, a jasny i precyzyjny zapis.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38260
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lut 10, 2015 12:16 Re: Walne FPL 2015

monten pisze:Ja to rozumiem tak, że w Polsce możesz kryć wyłącznie kocurem z organizacji należącej do WCC a poza Polską dodatkowo z innych uznanych przez FPL.



i tak dokładnie mówi uchwała :ok:

DoBo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Sob paź 06, 2007 17:36
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Wto lut 10, 2015 13:05 Re: Walne FPL 2015

z czego wnosisz, że zapis dotyczy Polski? Z treści to nie wynika.


Moim zdaniem wynika, acz zgadzam się że ten zapis można rozumieć dwojako - żeby pokazać różnicę wstawiłam nawiasy.

Albo tak (jak ja):
Zabrania się członkom indywidualnym stowarzyszeń zrzeszonych w FPL krycia kotki lub kocurem, których właściciel nie należy do (stowarzyszenia zrzeszonego w Polsce w World Cat Congress) lub (innej organizacji uznawanej przez Felis Polonię).

Albo tak (jak Ty)
Zabrania się członkom indywidualnym stowarzyszeń zrzeszonych w FPL krycia kotki lub kocurem, których właściciel nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w Polsce (w World Cat Congress lub innej organizacji uznawanej przez Felis Polonię).

Żeby było precyzyjniej, należałoby napisać: Zabrania się członkom indywidualnym stowarzyszeń zrzeszonych w FPL krycia kotki lub kocurem, których właściciel nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w Polsce w World Cat Congress, a poza Polską do stowarzyszenia zrzeszonego w World Cat Congress lub innej organizacji uznawanej przez Felis Polonię.

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Wto lut 10, 2015 13:09 Re: Walne FPL 2015

Oczywiście zapis może być też w brzmieniu przez Ciebie (MariaD) zaproponowanym, ale wydaje mi się, że jego twórcy chcieli jednak przemycić w nim dodatkową informację, że w naszym kraju FPL uznaje li i tylko organizacje zrzeszone w WCC, stąd owo "w Polsce".

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Wto lut 10, 2015 13:18 Re: Walne FPL 2015

No właśnie, o tę precyzję zapisu chodzi. By zwykły szary hodowca co po forach i FB nie chadza nie miał wątpliwości co do tego co może, a co nie. I by nie musiał klubu pytać co właściwie autor miał na myśli.


monten pisze:Zabrania się członkom indywidualnym stowarzyszeń zrzeszonych w FPL krycia kotki lub kocurem, których właściciel nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w Polsce w World Cat Congress, a poza Polską do stowarzyszenia zrzeszonego w World Cat Congress lub innej organizacji uznawanej przez Felis Polonię.

A skracając powtórzenia:

Zabrania się członkom indywidualnym stowarzyszeń zrzeszonych w FPL krycia kotki lub kocurem, których właściciel nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w World Cat Congress (poza Polską i w Polsce, bez znaczenia - dop.mój) lub innej organizacji zagranicznej uznawanej przez Felis Polonia.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38260
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lut 10, 2015 13:20 Re: Walne FPL 2015

monten pisze:Oczywiście zapis może być też w brzmieniu przez Ciebie (MariaD) zaproponowanym, ale wydaje mi się, że jego twórcy chcieli jednak przemycić w nim dodatkową informację, że w naszym kraju FPL uznaje li i tylko organizacje zrzeszone w WCC, stąd owo "w Polsce".

Może i chcieli, ale "trochę" to zamąciło przekaz informacji. :)

Edit: jeszcze przyszła mi do głowy taka myśl.

Przy zapisie o właścicielu a nie o kotach zarejestrowanych w stosownych organizacjach może dojść do krycia "lewej" kotki, czyli takiej jaka nie jest zarejestrowana w klubie na danego właściciela.
Polak, jak wiadomo - potrafi. Właściciel będzie zapisany do właściwego klubu, ale dany kot już niekoniecznie. A sprawdzać w klubie, czy ten kot jest zarejestrowany czy nie?

Kota bez właściciela do klubu zapisać nie można, odwrotnie - tak.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38260
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lut 10, 2015 13:46 Re: Walne FPL 2015

MariaD pisze:Przy zapisie o właścicielu a nie o kotach zarejestrowanych w stosownych organizacjach może dojść do krycia "lewej" kotki, czyli takiej jaka nie jest zarejestrowana w klubie na danego właściciela. Polak, jak wiadomo - potrafi. Właściciel będzie zapisany do właściwego klubu, ale dany kot już niekoniecznie. A sprawdzać w klubie, czy ten kot jest zarejestrowany czy nie?

Kota bez właściciela do klubu zapisać nie można, odwrotnie - tak.


Pełna zgoda

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Wto lut 10, 2015 18:52 Re: Walne FPL 2015

Miriel pisze:Kiedy możemy spodziewać się sprawozdania z Walnego? Szczególnie interesuje mnie jaką formę przybiorą licencje hodowlane i jaka była argumentacja za.


Kotka: 2 x Ex
kocur: 3 x Ex w otwartej klasie

Jednym z argumentów był brak kotów na wystawach

Rozkład głosów: za 8, przeciw 5, wstrzymało się 17

DoBo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Sob paź 06, 2007 17:36
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Wto lut 10, 2015 19:48 Re: Walne FPL 2015

DoBo pisze:
Miriel pisze:Kiedy możemy spodziewać się sprawozdania z Walnego? Szczególnie interesuje mnie jaką formę przybiorą licencje hodowlane i jaka była argumentacja za.


Kotka: 2 x Ex
kocur: 3 x Ex w otwartej klasie

Jednym z argumentów był brak kotów na wystawach

Rozkład głosów: za 8, przeciw 5, wstrzymało się 17

Za mało kasy idzie z wystaw to jakie rozwiązanie wprowadzamy? Nie, nie ograniczymy absurdalnie rozrośniętej liczby wystaw. Wprowadzimy licencje hodowlane!

Żeby głosami nawet nie 30% uprawnionych taki gniot przeszedł. Wstyd!
Obrazek

Projektowanie stron internetowych www.mirieldesign.com --- Genetyka: Dziedziczenie kolorów w pigułce, Inbred --- Koty norweskie leśne Skogkatt.pl

Miriel

Avatar użytkownika
 
Posty: 1287
Od: Czw lut 12, 2004 18:27
Lokalizacja: Kielce

Post » Wto lut 10, 2015 19:55 Re: Walne FPL 2015

Ponieważ jestem meega wkuta, wkleję tylko część mojej wypowiedzi w wątku o uchwałach z WZC FPL z FB

.....Co do licencji hodowlanej. Jestem szczerze oburzona, że po 8 latach licencja wraca. Dlaczego ja , mam być karana za to, że kluby przyjmują w poczet swoich członków jak leci?? Dlaczego ja i inni mamy zapełniać wystawy?? Rozumiem, że są coraz mniejsze, klubu ponoszą duże koszty ale nie życzę sobie, aby frekwencje na wystawach poprawiano w taki sposób. ...... A co z chorobami, które koty przywożą z wystaw?? może warto poprawić kontrolę. Ileż to osób (w tym ja) było zmuszonych do leczenia kotów po powrocie z wystawy.
Co do przymusowych niezapowiedzianych inspekcjach w domach. Ja nie mam nic do ukrycua, ale powyższy przepis daje możliwość pisania donosów na inne osoby na zasadzie "bo nie lubię”. Ja nie życzę sobie aby mój dom kontrolowały osoby, które same nie są krysztalowe.
A co z kosztami dojazdów? Kto je pokrye? No oczywiście szary członek......

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 10, 2015 20:27 Re: Walne FPL 2015

DoBo pisze:
Miriel pisze:Kiedy możemy spodziewać się sprawozdania z Walnego? Szczególnie interesuje mnie jaką formę przybiorą licencje hodowlane i jaka była argumentacja za.


Kotka: 2 x Ex
kocur: 3 x Ex w otwartej klasie

Jednym z argumentów był brak kotów na wystawach

Rozkład głosów: za 8, przeciw 5, wstrzymało się 17

Ja podejrzewałam, że taki był powód wprowadzenia tej uchwały. I to nie "jeden z" a główny. Powtórzę za Basia_G - wstyd.

A co z kotami rewelacyjnymi hodowlanie, domowymi miziakami a kompletnie nie wystawowymi? Mamy brać kota, który albo to odchoruje, albo się wścieknie i kogoś pogryzie, bo kasy brak klubom?

No, nie wierzę.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38260
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lut 10, 2015 20:33 Re: Walne FPL 2015

Maria,, lepiej, te oceny kot musi uzyskać w klasie kontrolnej
a co, jeśli stwierdzę, że polskie wystawy sa coraz droższe i bardziej (nie tylko pod k atem ceny) opłaca mi się jeżdzić na wystawy zagrancznę i tamm mój kot zrobi np. IC, to co nie będzie miał licencji, bo nie uzyskał owych EX-ów na polskich wystawach w klasie kontrolnej ??

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości