Rezygnacja z funkcji międzynarodowego sędziego FIFe

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie lut 03, 2013 0:08 Rezygnacja z funkcji międzynarodowego sędziego FIFe

Do: zarządu FIFe, członków FIFe, sedziów i miłośników kotów.

Rezygnacja

Z powodu ewidentnego łamania przepisów, regulaminów i naruszenia statutu FIFe przez zarząd FIFe w sprawie dotyczącej mojego zawieszenia w prawach międzynarodowego sędziego FIFe kategorii 1, 2 i 4, a także ucznia sędziego FIFe kategorii 3 informuję, iż rezygnuję z funkcji międzynarodowego sędziego w strukturach FIFe.

Jest niedopuszczalnym, że zarząd FIFe celowo naruszał statut i regulaminy FIFe nakładając na mnie karę. Jednak szczególnie skandalicznym jest fakt, iż zarząd FIFe pozbawił mnie statutowego prawa do odwołania się od jego decyzji do Generalnego Zebrania FIFe, które jest najwyższą władzą federacji. Zarząd naruszył tym nie tylko statut własnej federacji, ale także podważył wiarę w możliwość demokratycznych działań wewnątrz FIFe. Takie działania zarządu FIFe nie pozostawiają nadziei na współpracę i definitywnie świadczą o dyktatorskich zapędach niektórych jego członków Działania zarządu FIFe są także lekceważące zarówno w stosunku do sędziów jak i członków federacji.

Zarząd FIFe swym działaniem pokazał, że ideowa misja działania międzynarodowej organizacji hobbystycznej jaką jest FIFe diametralnie zmieniła kurs. Odchodząc od wspierania pasji jaką jest hodowla kotów rasowych, niektórzy członkowie zarządu FIFe zmierzają wyraźnie w kierunku politycznej kontroli, co ma na celu zabezpieczenie własnych pozycji w strukturach federacji. Z takimi działaniami nie mogę się zgodzić!

Informuję, że podjąłem także decyzję rezygnacji z funkcji prezesa zarządu „Felis Polonia” i członka indywidualnego „Cat Club - Łódź.

Dziękuję za wspaniałe 20 lat, za zaproszenia do prawie wszystkich krajów członkowskich FIFe i za możliwość oceny kotów na ponad 700 wystawach. Jestem przekonany, że jako międzynarodowy sędzia FIFe, członek i szef Komisji Wystawowej FIFe, szef Światowej Wystawy Kotów w Poznaniu w roku 2011 i prezes Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia” dobrze reprezentowałem FIFe i z całą pewnością nie działałem nigdy na jej szkodę.

Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w konflikcie jaki powstał między mną a zarządem FIFe w ostatnich miesiącach! Dziękuję za cenne znajomości i przyjaźnie! Głęboko wierzę, że pasji (podobnie jak miłości) nie da się zabić... a ja z nadzieją i wiarą patrzę w przyszłość.

Z wyrazami szacunku,

Wojciech - Albert Kurkowski
Międzynarodowy sędzia FIFe.

NeverMind

 
Posty: 149
Od: Nie lis 06, 2005 11:35
Lokalizacja: Lodz

Post » Wto lut 26, 2013 19:47 Re: Rezygnacja z funkcji międzynarodowego sędziego FIFe

Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28885
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości