Generalne Zebranie FIFe 2012

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Czw cze 21, 2012 15:45 Generalne Zebranie FIFe 2012

Zapraszam wszystkich hodowców do lektury :kotek:
http://www.felispolonia.eu/PL/archiwum/ ... -fife-2012
Ave
 

Post » Czw cze 21, 2012 16:23 Re: Generalne Zebranie FIFe 2012

Mam pytanie dotyczące przydomków, bo nie do końca jestem pewna czy zrozumiałam :oops:
Zgłaszając do rejestracji przydomek po 1 stycznia 2013 będzie on zapisany z "*PL" czy bez?

A i jeszcze :oops: rozumiem, że zmiana punktacji w standardzie kota abisyńskiego dotyczy też somalijczyków :)

ewkaa

 
Posty: 10892
Od: Śro sie 31, 2005 19:02
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post » Czw cze 21, 2012 16:30 Re: Generalne Zebranie FIFe 2012

A ja mam odwrotne pytanie :wink: Czy przydomki już zarejestrowane można teraz będzie używać bez *PL?
Obrazek

Projektowanie stron internetowych www.mirieldesign.com --- Genetyka: Dziedziczenie kolorów w pigułce, Inbred --- Koty norweskie leśne Skogkatt.pl

Miriel

Avatar użytkownika
 
Posty: 1287
Od: Czw lut 12, 2004 18:27
Lokalizacja: Kielce

Post » Czw cze 21, 2012 18:35 Re: Generalne Zebranie FIFe 2012

ewkaa pisze:Mam pytanie dotyczące przydomków, bo nie do końca jestem pewna czy zrozumiałam :oops:
Zgłaszając do rejestracji przydomek po 1 stycznia 2013 będzie on zapisany z "*PL" czy bez?

A i jeszcze :oops: rozumiem, że zmiana punktacji w standardzie kota abisyńskiego dotyczy też somalijczyków :)

O tym jak przydomki bedą rejestrowane będzie decydować członek FIFe.

Jeśli chodzi o koty somalijskie, to tak oczywiście ich rownież dotyczy zmiana - rasa siostrzana :)
Ave
 

Post » Czw cze 21, 2012 20:18 Re: Generalne Zebranie FIFe 2012

O, zmiany dotyczą też kodów EMS peterbaldów - super, że pojawiło się takie rozróżnienie, ze względu na rodzaj owłosienia - jasno świadczy to o tym, że peterbaldy to nie tylko koty bezwłose! Szkoda tylko, że brushe są nieuznane :(
ObrazekObrazek
Obrazek

Przepis na sok z buraków dla kociąt - http://blog.augustynska.eu/sok-z-burakow-dla-kociat/

bitis

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Śro paź 15, 2008 11:04
Lokalizacja: Myślenice /Małopolska/

Post » Czw cze 21, 2012 20:39 Re: Generalne Zebranie FIFe 2012

A ja mam pytanie w sprawie TUV.
W punkcie 2 w propozycji Danii jest fragment a propos rejestracji kotów w nieuznanej odmianie barwnej:
Treść nowego artykułu:
FIFe uzna tylko następujące kody EMS dla Tureckich Vanów: d, e, n, a, f, g + odmiany pręgowane.
Potomstwo w nieuznanej odmianie barwnej zostanie zarejestrowane jako XSH*<TUV>

Te koty będą rejestrowane jako XSH a nie XLH?
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 21, 2012 21:25 Re: Generalne Zebranie FIFe 2012

mów mi Fatum pisze:A ja mam pytanie w sprawie TUV.
W punkcie 2 w propozycji Danii jest fragment a propos rejestracji kotów w nieuznanej odmianie barwnej:
Treść nowego artykułu:
FIFe uzna tylko następujące kody EMS dla Tureckich Vanów: d, e, n, a, f, g + odmiany pręgowane.
Potomstwo w nieuznanej odmianie barwnej zostanie zarejestrowane jako XSH*<TUV>

Te koty będą rejestrowane jako XSH a nie XLH?

XLH oczywiście - poprawione :)
Ave
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości